0 oy
815 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Önceden sigara içiyordum annem bilmiyordu işte annem öğrendi bana dedi Senin gibi Anne olmaz olsun, sen herşeyi yaparsın ben senden herşeyi bekliyorum diye, bende dedim kızdım sen beni ne diye görüyorsun ya bir sigara içtim diye bunları mi diyorsun asıl sen nasıl annesin dedim. İşte evimden git kocana söyle seni gelsin alsın sen benim kızım değilsin artık bitti evinede gelmicem dedi, bende dedim asıl sana yazıklar olsun afedersin or*spuluk mu yaptım ne yaptım, kocamı mı aldattım, sana birgün saygısızlık mi yaptım bu lafları hak etmiyorum dedim. Hamileyken bile sırf sen yorulma diye camlarını, yerlerini, tozlarını, halılarını kaldırıp başka halılar serdim evini tertemiz ediyordum bir gün olsun senden iş yapmadan gittim mi dedim. Sen evden gidiyordun tuvaletini banyonu yıkıyordum evini tertemiz yapıyordum çok mutlu oluyordum annem yorulmadı diye kendi yorgunluğumu geçip. Çok üzüldüm

22 Cevaplar

+3 oy
(1,358 puan) tarafından
Şimdi bazı sözler vardır onu öfkeyle söylersin ki karşındaki yapmasın diye. Mesela atıyorum kocana bu evden defol git diye bağırıyorsun ama sana dönüp yalvarmasini istiyorsun bunu söylerken ki niyetin o. Annende bence bunun gibi bişey yapmış sigara içme diye yapmış bende sigara içiyorum annem bilmiyor çünkü hemen empati kurdum :) ama senin annene o şekil cevap vermen ayıp olmuş yanii yapılan iyilik yüze vurulmaz cunku
(4,961 puan) tarafından
Aynen iyilik de değil görev bence annelerimize yaptıklarımız
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence sigara bahane olmus canim annen zaten sana doluymus bahane aramis gibi
tarafından
Allah Allah bi sigara icin insan evladina bu laflari dermi ya
(2,596 puan) tarafından
Belkide evinde kaldığın içindir. Gitmeni istiyordur artık eğer orda kalıyorsan. Ayşom doğru söylüyor ++
tarafından
Fatmam canim benim nasilsin
(2,596 puan) tarafından
Çook şükür bitanem çocuklarla tepinip duruyorum. Annem köye gitti kardeşlerime babama yemek yapıyorum evlerine gidip geliyorum. Çook yoruluyorun hiç vaktim kalmıyor. Sen nasılsın canım benim
tarafından
Allah kolaylik versin canimin ici bende evde yoruluyorum is guc bitmiyor 5 dakika oturamiyorum inanki bu halimize şükürler olsun ❤
+1 oy
tarafından
Canım belki icmeni istemiyor dur o yüzden olabilir ama Bu kadar tepki vermesine de gerek yok 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Töbe estağfurullah. 
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bazıları öyle sigaraya karşı benim ananem mesela sürekli laf eder bırakın der bıktırır artık nefret ediyo kendi de içmiş halbuki 
(3,036 puan) tarafından
Bizimki de öyle şimdi bıraktım da bekarken bağırdı sövdu neler neler yaptı ailede kimse içmeyince sigara falan ailenin ayyaşi olan etti beni:Dd
tarafından
Hahahahahahaha aynı biz
(3,036 puan) tarafından
Babam koca paketi gözümün önünde kırdı ağzıma sokacaktı yine içtim yine içtim sonra evlendim  annem dediki bana dinsizin hakkından imansız gelir anca dedi bıraktım:Dd
0 oy
tarafından
Annen mi kaynana mi gi 
0 oy
(119,280 puan) tarafından
Öz annenmi yada kaynanami
0 oy
(352 puan) tarafından
Bence sigara içmenin şokuyla seni korumak için fevri davranmis..

Kendimizi koyalım yerine 

Senin çocuğun böyle bişey yaparken sen nasıl davranırdınsen sigarayı kötü bişey olarak görmüyor olabilirsin ama annelik açısından baktığında evladına zarar veren bı madde..

Ne olursa olsun anne annedir❤️

Alttan al gonlunu al anneciginin canım 
0 oy
tarafından
Annelik böylemi ya bilmiyorum alir önune nasihat eder kızım içme etme der 5 yıl annenden gizli içtim haberi evlenince oldu annem kızdı tabi yapma etme dedi ama eşim anneme ben izin verdikten sonra içe bilir dedi ondan sonra annem bişey demedi bana.. Annenle normaldede aran böylemi 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Tamam da yapmışsın madem niye ayrıntısına kadar yüzüne vurdun kadının. Demekki sigara içmen onu çok üzmüş bu kadar büyük tepki verdiğine göre. Sonuçta sana zarar veren bişey için bu tepkisi... Senin yaptıklarını ortaya döküp lafını yapman çok ayıp olmuş 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
hiç sigarayı sevmiyor demekki o yüzden vermiştir o kadar tepki sinirden bence ya 
0 oy
(148 puan) tarafından
Canım Benim annenle aranda bir sigara için bu kadar tartışma geçmesine üzüldüm tatlı bir dille uyarabilirdi bu kadar kin kusmak niye sonuçta sana can veren canından çıkartan o evladının sağlığını düşünüyorsa keşke daha sakın davranıp uyarsaydı. Sen ona en hayırlı evlat olursun o gider en hayırsız ı seçer başına gelen bilir bende yaşadım bilirim bu acıyı..
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Bu kadar tepki vermesi yanlış ama işte eski insanlar biraz dar bakıyorlar hayata ona verin sizde hatasını anlıcaktir anneniz
0 oy
tarafından
Içmeni istemediği için demiştir ama yanlış cümleler seçmiş daha yapıcı olabilirdi 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ya bence kızdığı için bide senden beklemediği için bu tepkiyi vermiş olabilir benim annemde içsem oda asla evine falan gelmem der
0 oy
tarafından
Cok üzüldüm ya hala kafaya takıyorum
0 oy
(2,891 puan) tarafından
O nası anne gı :/
0 oy
(39 puan) tarafından
Canim benim annem de sigara içtiğmi ilk ogrendiginde cok büyük tepki vermisti o zaman bekardım.  Belki 15 gün falan konuşmadı benimle yüzüme bakmadi. Ama daha sonra alıştı şuan da pek istemiyor tabi ki sonucta zararli birsey ama lafta söylemiyor. Bizim toplumumuzda bu var ne yazık ki sigarayı bile cinsiyetle bagdastiriyorlar. Erkegin sigara icmesi gayet normal kabul edilirken kadin sigara icince insanlar değisik gozlerle bakıyor ayıpliyor falan halbuki iki cinsiyet icin de ayni sadece bir bağımlılık bu yani fizyolojik ve ruhsal bir bagimlilik. Fazla takma canim. Elbet kabullenecek inan sadece yeni öğrendigi icin yakistiramiyor. Birde dedigim gibi sigarayida toplumumuzda cinsiyetci olarak kadina yakistirmadiklari icin onlar da kendi annelerinden oyle gördükleri için  hos karsilayamiyorlar ister istemez. 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Annen şok olmuş canım beklemediği için içinden geldiği için değil şok olduğu için söylenmis
0 oy
(484 puan) tarafından
Annen mi dedi gerçekten bunları. Inanamiyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 859 göst.
0 oy
4 cevap 159 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Buket masal (2,360 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 327 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu