0 oy
3,524 göst.
Diğer kategorisinde (620 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Herkes bahçeden diye kiraz, kayısı fotoğrafı paylaşmış. Sadece whatsap kullanmama rağmen kurtulamadım bu insanlardan. Durumlara bakmiyorum fazla ama merak ettim gerçekten ne diye paylaşmışlar diye. Eskiden birini görünce yediğimizi arkamıza saklardık. İnsanlar gerçekten çok değişti, sırf resim için sofra kuruyorlar:sick: 

Dipnot: 34haftalik hamileyim canım kiraz çekti, ve pahalıymış şu anda, durumum var alabilirim şükür :angry: 

image

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından

KUSURA BAKMAYIN AMA HİCMİ TELEVİZYON İZLEMİYORSUNUZ FLİMLERDE REKLAMLAR DA HABERLERDE HERYERDE HERŞEY VAR UYGULAMADA BİLE BEBEĞİNİZ ŞU MEYVE KADAR OLDU YAZİYOR KRİZDA PAHALI DEĞİL KİLOSU 6 TL ACİTASYON YAPİYORSUNUZ 

(48,629 puan) tarafından
aynen ev yapimi seyleri o an yapamiyoruz mesela eltim paylasti birsey canim cekti hala yapicam acitasyon degil bu günümüzün aci gerçeği. eskiden manzara karşısında resim çekilirdik. şimdi gün sofralarında kisiler etiketleniyo bakiyosun masa resmi kisiler yok gostermelik sunum adi altinda hava atmaca rehberimde birkac kisi var oyle
(1,307 puan) tarafından
Aynen öyle canm çok yalnşl bişey keşke anlayabilseler
(13,666 puan) tarafından
Asmiranin annesi,   acitasyon yapıyorsunuz ne demek ya? Kadın ne demiş de acitasyon oluyo adı.?

Bu bir kültürdür,bilmiyorsun dur,öğreteyim..
Yediğimiz belli olmasın diye elimizdeki bı saklariz biz..
(1,307 puan) tarafından
Evettt bilmiyor işte arkadaş ve bunn adına da ACITASYON diyor bu acitasyon değil hem kültür hem de haya etmektir kul hakkına girmek ten korkmaktır
(1,307 puan) tarafından
Bizm gbi alçalmicaksn ole mi asıl sen alçalıysn yaptn yorumlada belli ediyosn zaten
-Reklam-
+1 oy
(113 puan) tarafından
Burda bile paylasiyolar bide aserenler bakmasın yaziyolar... Bende uy*uz oluyorum valla. Yedigini kendine saklasan yuzunmu kararır.. belki durumu yok alamiycak bı aserenmi olması lazım illa. Gösteriş için yaptıkları şeye bak. Banane senin ne yiyip ne ictiginden!
(620 puan) tarafından
Niye paylasıyorlar ki çok garip, anlamiyorum ben de ellerine ne geciyosa
+1 oy
tarafından
Bı insanın elinde dokunmatik telefon varsa ve her ay o telefona internette daha fazla gezebilmek için 50-60 liraya kontör yükleyip fatura odeyebiliyorsa ben o insana alamaz edemez demem kardesim tamammi adamın elinde 2000-3000 liralık telefon var fakirim diyor valla inanmam billa inanmam bizim bile durumumuz iyi olduğu halde ben eşimin eski telefonunu kullanıyordum hiç kimseye kızmaya hakkınız yok evet atmak hiç doğru değil ama sizin yaptığınız konuştuğunuz şeyde doğru değil diyceksiniz ki belki o interneti evden vifiden çekiyor yine aynı şey o internete de her ay en az 100-200 ödüyordur 
(48,629 puan) tarafından
kusura bakmada yapılan ev yemeklerini 3000 lik telefon kalkip yapamiyo yada faturasi pasta corek pisiremiyo ne alaka telefonla parayla
(3,036 puan) tarafından
Telefonla ne alakası var ki bu postun eşimin telefonu 5 jin lira ama geçen biri gece vakti karadut paylaşmış elin memleketindeyim gece vakti nerden bulalım kaldı ki ilçedeyiz manav falan çok yok bulabilen var bulamayan var
tarafından
Genelde arkadaşlar yazarken durumu olan var olamayan var alan var alamayan var yazıyor yani kimse şimdiye kadar gece gördük de canımız çekti gece gece nerden bulalım demiyorlar bu şekilde alakası var yani burdakiler direk konuyu paraya bağladığı için öyle örnek verdim
(3,036 puan) tarafından
Usta her türlü paylaşmamak lazım en azından biraz dikkat etmek lazım heleki su virus sürecinde köyde yaşayan birini düşünsene nerden bulacak insanın hamile bile olmasak canımız çekiyor
tarafından
Öyle tabi ilk bastada dediğim gibi paylaşmakta doğru değil
+1 oy
(620 puan) tarafından

:unsure:..................

image

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Öyle insanları anlamak mümkün değil zaten. Canım maddi gücünü bilemem ama nefisini koreltecek kadar alsin esin en azindan fazla pahalı değil fiyatı zaten.
(620 puan) tarafından
Dedim canım pahalı şimdi dedi, alma o zaman dedim ama alır ☺️ Şükür iyi durumumuz ama alamayabilirdik belki. Zaten haftaya falan memlekete gidicem bahçemizde meyveler var☺️
(7,118 puan) tarafından
O zaman iyi canım:))) afiyet olsun simdiden sana.
0 oy
(424 puan) tarafından
Bende hep kızardım öylelerine şimdi hamileyim daha çok zoruma gitmeye başladı olan var olmayan var alan var alamayan var  insanlar bunu anlayamiyolar cahillikten başka bişey değil bence 
(620 puan) tarafından
Evet anlamıyorum ellerine ne geçiyo paylaşınca.
(113 puan) tarafından
Bı savunan da yukarda , güzel birşey yaptığını sanıyor suanda. Yazık valla bence de cahillik
(424 puan) tarafından
Emek verilen şeyi paylaşmak ister insan anlıyorum ama canı çeken olur çok merakliysa sunuma yemek yapmaya ahcilik okusun ahcilik yapsın sanatını sergilesin soylemeyim diyorum da ağaçtan cagla koparip yemeye bayılırım artık öyle ağaç kalmadı hiç etrafımda toplayıp toplayıp çekip atıyorlar içim gidiyor ama ne deyim
(1,307 puan) tarafından
Kul hakkı işte
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Kesinlikle bende hiç sevmiyorum bu tarz şeyleri tamam yedin içtin afiyet olsun merak ettin 1-2 kere paylaştın diyelim ama bazıları her oturduğu sofrayi çekip atıyor.. akşam çay saati yapılıyor atıyor. Meyve yiyor atıyor. Bi yerde görgüsüzlük bence bu
(620 puan) tarafından
Evet, bi de sunumsuz bile olsa paylasıyorlar. Hadi güzel bi şey olsa sunum anliycam. Altına da yazıyorlar ya, şununla keyif, ben topladım, ben yaptım falan. Sinir oluyorum. Paylasmadiklari zaman şu resmi paylaşcam ben de, şimdi bana mı bu laf derler uğraşamam  :))
Öyle zaman olursa tabi..
0 oy
tarafından
Aynen öyle canım Eskiden birinin canı çekecek alamayacak yiyemeyecek diye herkes çok korkardı şimdi öyle değil maalesef Instagram Facebook çıktı çıkalı herkes Yediğin içtiğin resmini atmaktan başka bir şey yapmıyor Hiç kimse düşünmüyor Alan var alamayan var birinin canı çekti alamasa vebali benim boynuma kalır diye
(620 puan) tarafından
Evet canım, keşke hiç olmasaydı sosyal medya. Eskiden bi face vardı orda daha samimi bi kaç fotoğraf olurdu.
0 oy
tarafından
Utanmasalar daha neler neler paylaşırlarda neyseee..... 
0 oy
tarafından

Linç geliyore:ninja:....

0 oy
tarafından

Ay ben en cok wp durumlarinda görüyorum. 

Kabul ediyorum arada bir ben de paylasmak istiyorum kek falan yaptigimda ama esim izin vermez. Yanimda olmasa bile gordugu zaman arar kaldir onu der. 
Ay kuzum yolda erimeyecegini bilsem ben gondereyim kiraz diyecegim de mahvolur yolda. Hele de kargoda ici dışına cikar. Nerde oturuyorsun
(620 puan) tarafından
Canım teşekkürler eşim alicak sıkıntı o değil paylaştiklarini görünce sinir oluyorum, öyle yazıyım dedim☺️
tarafından
Ha o baska. Ben de burda paylasanlara demistim aserenler degil de emzoren anneler de yazsaniz diye. Emziren anneler de aşeriyor girme demisti bi arkadaş
0 oy
(415 puan) tarafından
Allah onların ve dışarda mangal yakanların cezasını versin :) .... herşey gösteriş olmuş balim virüsten dolayı nikah yapıyorlar ama düğün olmadigi için gelin damat bir araya gelemiyor bugu n şok oldum resmen bugu n kadın nikâhı var düğün seneye yazın yaz dugun u istiyormuş inşallah yarına cikacakalrindan habersiz yaşıyorlar 
(620 puan) tarafından
Onlar da bi garip :)) Gösteriş hersey artık
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ne kadar saçma. Cidden nerde yasiyosunuz ? Evde tv yokmu ? Onu geçtim hadi dizileri felan boy boy reklamlarda yiyecek resimleri koyuyorlar bu tepkinizi onlarada sunun o halde. Kimse size illa bakın demiyor bakmayın arkadaş. 
tarafından
+++++++++++++çokça  cnm
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Modern çağın getirdiği ozentilik normalde birbirlerinden hoşlanmayan insanlar sırf medyada paylaşmak için yemek kahfve vs için bir araya geliyorlar biri yaptı diye otekide yapmak zorunda mutsuz insanların mutlu olabilmek için aradığı ortam 
(620 puan) tarafından
Ben de o insanların samimiyetine inanmiyorum, bi de çok basit geliyolar niyeyse:))
(7,441 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
tarafından
Bide şeyi anlamıyorum herkesin evinde olan şeyler diye cemkiriyorlar. Oğluma hamileyken burda yazmicagim bise çekti canim doğru çoğu kişinin evinde vardır ama benim evimde yoktu dağ basında yaşıyorduk ve arabamiz yok diye esim alamamıştı sabaha kadar resmen düşünmekten ağzımin suyu akmisti. Şuan ikinciye hamileyim canim hala aynı şeyleri çeker hep aynı şeyleri yiyebiliyorum çok şükür ama geçmişi unutmam asla paylasmam
(620 puan) tarafından
Arkadaş demiş ya telefonun var elinde al diye, çok garip insanlar. Söylediğin halde anlamiylar ne yaptıklarını.
0 oy
tarafından
düzenlendi

Ne instagramım var ne face var watsabım olduğu halde durumuma bu zamana kadar ne yiyecek nede içecek attım sevmiyorum çünkü bana ters geliyo haa buraya bi kaç defa attım aşeren falan girmesin diye ama sonradan silebildiklerimi sildim ama tabi herkesin fikrine saygı duymak lazım bundan kaçış yok sosyal medya oldukça bu böyle 

0 oy
(1,292 puan) tarafından
O da bişey mi ben hamileyken ik görümcem biri yaptığını atar aile watsap grubuna biri sürekli yemek tatlı tarifi paylaşır. Üstelik ikisine de uyardık yani eşimle. Hamile olduğumu paylaşımlarının beni, zora sokabileceğini söyledik sonuç ne paylaşımlara devam. Çok şükür canım çekmedi çeken ne olursa da kendim yaptım yedim ama yapmaya da bilirdin. Hiç hoş bir durum değil bu tarz paylaşımlar özellikle de hamile ve emziren kadınlar görüyorken ama işte herkes de Bi moda
(48,629 puan) tarafından
benimde.eltim oyle gruptan atip duruyodu en sonunda anladi paylasmiyo artik
0 oy
tarafından
Reklam denen bırsey var onu da gecın burda YouTube da dahi ister istemez reklam cıkuyor bakmak zorunda degılsın insanın basına hersey meraktan gelir o zaman sosyal bırsey kullnmıcaksın veya o tarz paylasan insanları alta alıcaksın gorgusuz VS diyerek enn buyuk gorgusuzlıgu kendin yapıyorsun herkesin hayatına kimse karısamaz... 
(2,768 puan) tarafından
Ağızına sağlık ama bu kafadan olan insanlara birsey anlatamazsın kuzum at gözlüğü takip daha sola bakmayan tipler.
tarafından
Kimsenın hayatı kimseyi ilgilendirmez kuzum ben paylasarak gunaha giriyorum diyelim sen nedem bu tarz  konırak gunahıma ortak oluyorsun derler adama yani illa bir yerde goruluyor ayıp bu tarz konusmak
(2,768 puan) tarafından
Bende belirttim onu arkadaşa herkesin kendi özel hayatı ben paylaşırım sen bakma bakmak zorunda değilsin buna kimse karisamaz benim canım nasıl istiyorsa öyle yaparım
tarafından
Anlamaz bu tarz insanlar canım sabır fıkır
(620 puan) tarafından
Sizin gibi insanlara laf anlatmak gercekten zor, inanamıyorum böyle düşündüğünüzde. Reklam var diye yediklerinizi millete göstermek zorunda değilsiniz. İnsanlar yediklerinizi görünce ne anliyorsunuz
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bende hamileyim. Ve evimin önünde bütün meyve ağaçları var. Bazen camdan bakinca çok güzel duruyor rengarenk. Hamile degilken bile paylaşmazdim. Dünde benim teyzemin kızı bı yemek resmi atmış ellerime sağlık diye akşam 11 de adamı gönderdim ta nerelere gitti onu bulmak için. Zor bela buldu benimki. Normalde de aseren biri değilim. Bazen Cok düşüncesiz olabiliyorlar. Benim vatsapta paylaştığım tek şey kahve. Türk kahvesi yaparken tepsiyi süsleyip paylaşmak en büyük hobim;D
0 oy
(48,629 puan) tarafından
eltim o gün.ne.pisirse illa.paylasir ne yaptiysa.illa.paylasir.en sinir oldugum sey

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 382 göst.
0 oy
10 cevap 500 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Dilekkdefne (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 633 göst.
23 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Tlnmhmt (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 634 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu