0 oy
717 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (457 puan) tarafından
Bı evde eş coronaysa eşi cocugu nasıl Corona olmuyor nasıl bulaşmıyor 

20 Cevaplar

0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bulaşıyor hafif atlatan oluyor

(457 puan) tarafından
Hafifte olsa bi belirti vermez mi aynı evdeler sonuçta
-Reklam-
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Biraz tuaf iş bencede
(457 puan) tarafından
Bencede
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Geçirmiş olup farkına varmamis olabilirler
(457 puan) tarafından
Bilemicem
0 oy
tarafından
Canim herkesin bagisikligi ve dna  si ayni degil 
tarafından
Bulasrtgi anda olduren amtikorlara sahip olabilir birileri ki cocuklara cok bulasmadigi kanitlamdi zaten  erkeklerin bulasi kadinlardan fazla demekki yas cinsiyet genel saglik durumu onemli
(457 puan) tarafından
Görümcemin eşi Corona  şuan cocuklar kucuk 4,5 yaslarında ne bilim yani ilginç Rabbim koruyor heralde  yani bulaşmaz inşallah da acaba abartıkları kadar bulaşıcılıgı yok mu dıe merak ediyorum
tarafından
Hayir canim tam tersine cok bulasici ve mortalite yani olum.orani yuksek ama dedigim gibi arastirmalara gore en cok erkeklere yaslilara sonra kadin en azda cocuklara bulasmakta  zaten bu hastalikta virus oldurmuyor virus senin sistemini zayiflatiyor ve akciger enf veya organ yetmezliginden oluyosun o yuzden kronik hastalar izinli

Kabaca anlatirsam virus canli degil ama senin hucrene girip hucrenin yapilarini kullanip cogaliyor  hucreye girmeknicinde belli protein yapilarin olmasi lazim cocuklarda bu proteinler az bulunuo olabilir daha direncli olabilirler
tarafından
Ama olmayabilirlerde tamamen bagisiklik sistemi ve dnanla alakali bulasip hastada olmayabilirsin
(457 puan) tarafından
Hm sagol canım bilgi için
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Belki bulaşmıştır ama hafif atlatmislardir grip gibi dusun kimisi bazen agir kimiside hafif atlatur
(457 puan) tarafından
Konuşuyoruz hergun canım hasta değillermiş
0 oy
(119,280 puan) tarafından
Bilmiyom yaa ama nefret ediyom bu coronadan hayatimin icine etti
(48,657 puan) tarafından
napiyo seninkiler
(457 puan) tarafından
Aynen valla aylardır bi yere cıkmıyorum cesaret edıp
(6,136 puan) tarafından
Kayganandan daha kötü değil kız corona geçici senin zombi omurluk:)))))
(457 puan) tarafından
Şu koronalı günlerde Bali yapmayın : )
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Valla benim 13 yaşındaki yeğenime bulaşmış ondan da 12 yaşındaki kardeşine annesine en son abime ailecek korona oldular çocuklar grip gibi çok hafif oldu en çok abim çekti de geçti şükür 
(457 puan) tarafından
Cok gecmiş olsun canım ama azda olsa bı belirti vermiş yani
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Artık olumlu mutasyon geçirdiği için bisey olmaz korona olanda atlatır hemen
(457 puan) tarafından
İnşallah canım yok olsun şu illet
0 oy
(48,657 puan) tarafından
market.posetinden bulaşmış dediler bizim burda birine 
(457 puan) tarafından
Gerçekten garip
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Onu bende bilmiyorum hele benim yaşadığım daha bi tuhafti
(457 puan) tarafından
Noldu cnm
(6,136 puan) tarafından
Eşim benden önce hastalandı ama biz normal ağrı sanıyorduk 3 gün sonra ben hastalandım bacak ağrısından kalkamaz olduk aradan 3 4 gün geçti hastaneye gittik akciğerler ikimizinde aynı cıktı sonra test yapıldı benim pozitif esimin negatif cıktı ben gayet sağlıklıydim ama esim çok hastaydı ha bebeğimiz kayinvalidemgille arasira bir aradaydık
Nasıl oldu anlamadık ki doktor da anlam veremedi sadece benim pozitifti
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bı turlu bitmedi pislik sey
(457 puan) tarafından
Valla ya
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Yani onlarada bulasir
(457 puan) tarafından
Hm valla bilmiyorum
0 oy
(149 puan) tarafından
Kan grubuna göre değişiyo bu durum canım bazıları sadece taşıyıcı bazıları hafif atlatıyo bazıları çok ağır atlatıyo kötü haber vermeyi sevmem ama bunun arkasından çiçek hastalığı geliyo 
(457 puan) tarafından
Çiçek hastalığı geliyor derken anlamadım cnm
(149 puan) tarafından
Oynadığım bi oyun sayesinde isvicrede dr luk yapan bi arkadaşım oldu o öyle dedi bu cookk onceden olan ağır çiçek hastalığının virüsünü geliştirmişler 20 bin tane saklamışlar bugüne kadar şuan o hastalıktan korkuyolarmis yurt dışında toplantılarda hep o konuşuyormuş ve sentetik olduğu için olduğumuz çiçek asilarinin hiç bir faydası yokmuş. Corona bitsede ki bitmiycek arkasindan çiçek gelicek bundan sonra viruslerle yaşamayı öğrenicez dedi hatta turkiyeye dönmek icin yolların acilmasini bekliyo orda hiç bi onlem hic bisey yokmus durum çok kotuymus
(457 puan) tarafından
Allah'ım beterinden korusun ya
(149 puan) tarafından
Amiinnn canım benim ama durum böyleymiş aslında inanmazdım ama gerçek hayatta o arkadaşımı tanıyan görüşmüş bi kaç tanıdığım var  onlarda gül diyosa doğrudur deyince inandım
0 oy
tarafından
Virusun mutasyona ugrayıp öldürücülüğünü kaybetmıs olması yuksek. Yani ınsan vucudunda yasamayı ogrendi bence herkese bulasmasını beklıyorlar.yoksa vakalar bitmeden hayatın normale donmesi yada bir evde koronalı varsa dıgerlerının gecırmemesı baska turlu acıklanamaz bence
(457 puan) tarafından
Bana bulaşmasın ya benim bağişikligim zayıf : (      Doktor demişti
0 oy
tarafından
Bulaşır ama hafif atlatir kimisi 

Ben de kesin geçirdim çünkü öksürürken ilk defa ciğerlerim battı ama çabuk geçti eşimin 2 hafta sürdü öksürüğü 
(457 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
tarafından
Sağol canım
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Türkiye de bir çok insan taşıyıcı konumun da .yani virüs bulaşıyor sonra geçiyor ve o kişi hissetmiyor bile. Bir çoğumuz atlatmış bile olabiliriz .
(457 puan) tarafından
Allah bilir cnm olabilir
0 oy
tarafından
Youtube da takip ettiğim bir kadın vardı. Hastalanıyor doktora gidiyor test yapıyorlar korona olmuş ciğerlere inmiş. Sonra eşi ve 1 yaşındaki bebege yapıyorlar. Eşinin hastalığı atlattığı bağışıklık kazandığı tespit ediliyor. Bebek de hastalığı ilaçsız olarak evde atlatıyor hicbir belirti vermeden. Kadın da hastanede bir hafta tedavi görüp taburcu oluyor. Yani her insan farklı canim
(457 puan) tarafından
Anladım cnm
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bulasmaz olur mu kuzenimin eşinin annesine hastaneden bulaşıyor ondan kızına oğluna eşine geçiyor hepsi günlerce yigun bakım da kaldı sadece anne ve kızı hayatta kaldı oğlu da eşi de vefat etti maalesef
(457 puan) tarafından
Başınız sağolsun cnm Vakti dolan gidiyor  o da sebebi sanırım  ecelimiz geldiyse ölücez yoksa bulaşsada atlatırız
(12,856 puan) tarafından
Sağol canım Aynen canım bir de bağışıklığı düşük olanlara daha çabuk geçiyor Allah hepimizi korusun bı an önce biter inşallah
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Bağışıklığı güçlü olanlar belirti vermeden gizli taşıyıcı olabiliyor 
(457 puan) tarafından
Bu kötü işte cnm
0 oy
tarafından
Valla benim adamın iş yerinde çıkmış eşim boğazlarım agrio dio yorgun kalkiom dio aynı şeyler bendede var ben bile korkuorum artık ya oldummu acaba die yaşamak çok kotu
(457 puan) tarafından
Aynen valla ya Rabbim korusun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 422 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Merve1112 (6,970 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 282 göst.
12 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
16 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu

379,466 soru

11,359,517 cevap

34,836 kullanıcı

...