0 oy
433 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Yada illa birşeyler vermem mi lazim

10 Cevaplar

+2 oy
(385 puan) tarafından
Mecbur vermen lazım bağırsak gelişimi için katıyı da sindirmeye öğrenecek zaten mümkün değil doyması ek gıdanın yanında anne sütüne devam edebilir ama 5.ayından sonra doymaz ve bağırsakları düzenli çalışmaz sadece sütle gelişim gösterdikçe de vitamin alamaz 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ee iki yasina kadar sutun yeterse o zamana kadar bisey vermicen mi bence az az ver alissin gene emzir
+1 oy
tarafından
Tabiki vermemisin cnm. Kati gidaygidayada alismli yine emzirirsin sorun yok ama nutlaja cocuga kahvalti, ogln ve aksm ogununu asila. Yoksa ilerde yeme sorunu cikar . Cocugum bse yeniyi dersin :) uyandiginda emzir sonra kahvalti ver yumurta sarisi faln. arada yibe emzir ogken bir gibi faln meyve puresi   aksmda sebze corbasi yap .  Cocuk ogunlere zamnla alisir merk etme
+1 oy
(645 puan) tarafından

Sağlık açısından vermek lazım diye okumuştum bağırsakların katı gıdaya alışması lazım bide anne sütü zamanla azalıyor bebek büyüdüğü için doymaz illaki başlanacak katı gıdaya bende 6. Ayı bekliyorum bişeyler vermek için:)

+1 oy
tarafından
Çene kasları gelişmez az az ver 
0 oy
(446 puan) tarafından
Geç kalırsan cignemeyu filan öğrenemez canm wermelisin neden wermek istemiosn
0 oy
(207 puan) tarafından
Tabii ki lazim yani niye vermek istemiyosun ki?
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Tabiki vermen gerekiyor onun vucudunun başka vitaminlerede ihtiyacı var çnkü.. Beyaz peynir yoğurt yumurta sarısı bal kabağını haşlayıp biraz pekmez koyup verebilirsin.. Bazı sebzeleri püre yapıp verebilirsin bi.kaç çeşit ürünü karıştır ver ama mesela bi gün sade ıspanak püresi ver baktın ona alerjisi yok başka tek veripte alerjisinin olmadığına emin olduğun ürünle karıştırıp ver. Elma suyu çok faydalı cam rende ile suyunu sıkıp ver. İntermette bir çok tarif var sana örnek olsun dşye bunları söyledim. Bn henüz doğum yapmadım ama çok araştırdım 
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Vermesen alışır hep anne sütü ister. Ondan sonra hiç bişey yediremesin canım 
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Olmaz tabiki senin surun istediği  kadar olsun o çocuk minderi bünyesi geliştikçe daha fazlasına ihtiyaç duyucak. Yanı yavaş yavaş yoğurt sebze meyve püreleri ver yine emzir emzirmeyi bırakma tabi ama kaşıkla katı gıda tüketmeyi de öğrenmesi gerekiyo cnm. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 62 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
5 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 143 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde tugra0606 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 214 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde Cihataslanbebek (552 puan) tarafından soruldu

379,283 soru

11,353,025 cevap

34,824 kullanıcı

...