0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Önceden çok girmezdim üye olunca da giremem sandim ama girdap gibi çekiyor burasi kizlar:D 

Neyse post acmisken soruda sorayimm. Kaç çocuk düşünüyor sunuz. Benim 1 kızım var eşim hemen istiuor kardeş ama cesaret edemiyorum yani. Benle yaşıt arkadaslarim 3 er4 er tane var iyi bakıyorlar gerçekten. Hele günümüzde de çocuk yetiştirmek gerçekten zor:/

16 Cevaplar

0 oy
(48,083 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
evet merak ediyor insan bildirimleri falan ☺️ menepoza girmeden ikinci olsa iyi olur diyorum ama ikinciyi düşünmüyorum sorun orda ☺️☺️☺️
tarafından
İlk günden böyleyse yandım valla☺️. Sende benim gibi hem istiyor hem istemiyorsun. Ben 30yasindayim oyuxden çok ara olmasını istemiyorum ama bakalım kuzum Rabbimde ne nasip ederse☺️
(48,083 puan) tarafından
bende agustosta 33 olcam yani simdide 33 um :)) ama kendimi hazır hissetmiyorum ikinci bebeğe ☺️
tarafından
İnşallah en hazır hissettigin zaman olur canım☺️☺️
(48,083 puan) tarafından
bilmiyorum canim ya bu kirli dunyaya ikinci bebek dusunmuyorum anca Rabbim uygun görür kazara olursa bilemem tabi buyukte konusmak istemiyorum Allah bu kuzuma hayirli saglikli yasam versin
-Reklam-
+1 oy
(551 puan) tarafından
İki istiyorum ama kısmet canım 
tarafından
Rabbim gönlüne göre versin canm
(551 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
tarafından
Yapıyordu b.ku çıktı bazılari yüzünden 

1 yaşında olck oğlum 3 düşünüyorum henüz 20 yaşındayım zaten 
tarafından
Doğru diyorsun kuzum. MasAllah yaşın gencmis 3de ideal  canım.
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı şeyi düşünüyordum bugün buradan . Çıkmadım :))

3 çocuk ama sadece düşünüyorum ilk hamileliğimi yaşıyorum :) 
tarafından
Oyle valla canım yandık desene iş güçte yapamam böyle gdierse:D
Hakkında ne hayırlısı ise o olsun kuzum
(72 puan) tarafından
Amin canım allahın herkesin gönlüne göre versin :)
0 oy
(13,251 puan) tarafından
1 yeter.. Allah bağışlasın
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(3,036 puan) tarafından
1. Yolda ama 5 yıl sonra falan 2.yi düşünebilirim güzel bi gelecek sağlayamayacaksam hepsine aynı imkanı sağlayamayacaksam bilinçli dogurmamizin bi anlamı yok diye düşünüyorum tabi rabbim verir o ayrı ikiz eşiyim supriz olur mu olur :) 
(3,036 puan) tarafından
Maddiyat olmayınca mazi manevi şeylerde sınırlı oluyor günümüz imkânlarında maalesef mesela istanbuldan çocuğunu alıp anıtkabire götürmek istiyorsun (benim hayalim) hem ona bu sevgiyi aşılamak icin hem birlikte güzel değerler kazandırmak icin ama maddiyat yeterli olmayınca olmuyor bazı şeyler
(3,036 puan) tarafından
Kendim icin değil çok şükür de böyle çoğu insanda
tarafından
Tabiki maddiyat çok çok önemli aslında benim demek istediğim özellikle psikolojik olarak onlara yetebilmek kaldırabilmek canım. İnşallah sende hayalini gerceklestirirsn.
(3,036 puan) tarafından
Kendim hiç gidemedim yani hiç geziye yollamadılar beni hep icimde kaldı orası ama nasip ederse rabbim 1 defa bile olsa çocuğumla gitmek isterim psikolojim olrak yetebilmek zaten en önemliside o bu yüzden bilinçli üremek lazım :D mesela suriyeli insanlara çok üzülüyorum ama bi okadarda kızıyorum neden hala cocuk yapıyorsunuz sanki koca ülkeden değilde yerleşik kabileden gelmişler gibi hepsinde 6 çocuk
tarafından
Kesinlikle bilinçli üreme teşvik edilmeli :D bende onlara hem üzülüyorum hem kızıyorum. Çevremize mudahele edemesekte kendimiz en azından dikkat edersek belki birilerine örnek oluruz.
İnan şuan hayalini gerçekleştirmen için içten dua ediyorum sana. Yavruna istediğin gibi hayat yaşatsın Rabbim canım❤️
0 oy
(2,550 puan) tarafından
1 tane anamı ağlattı.  Sanırım 1 taneden başka düşünmüyorum 
tarafından
Zor valla benimde 1 tane ama acayip zorlanıyorum kuzum.
0 oy
tarafından
Aynen bağımlılık yapar dikkat :DD o yüzden 3 sene olacak neredeyse her gün buradayım sksksksm

Şuan bi kızım var 14 aylık geçen ay 25 gün gecikti adetim spiral de var korktum ama olsada olur dedim :) ama daha 4 5 yaşına gelesiye kadar düşünmüyoruz eşim seneye felan olsun diyor ama ben istemiyorum 2 yeterli eşim 3 diyor kaynanam 2 diyor skxjsmkxkd
tarafından
Hakkınızda hayırlısı canım yaşın gencse 4yas arası iyi olur tabi.
0 oy
(148 puan) tarafından
Bende 1taraftari idim korunurken bir tane daha oldu ama inanın maddi manevi zor bir durum Rabbim bunlara ömür versin
tarafından
Amin canım. Rabbim zorlukla beraber kolaylığında veriyor ama zor gerçekten.  Rabbim yardımciniz olsun.
(148 puan) tarafından
Saol cnm 1tane olsa hep onunla ilgileniyorsun 2 olunca tabi küçükün sana ihtiyacı olduğu için ona yoneliyorsun diğer çocuğun kaliyo biz büyük oğlumla beraber yatıyorduk küçük gelince yatamamaya basladk çocuk geliyo sarılıyo küçük aglaynca dur oğlum demek zorunda kalıyorum ve bu durum uzuyo beni
0 oy
tarafından

Ama gelen tez kaçıyo burdan :D

tarafından
Hahaha bakacaz artık kacarmiyim kacirirmiyim:DD
tarafından
Hadi bakem görelim
0 oy
tarafından
1 tane kızım.olucak inşallah 37 haftalık gebeyim şuan için 1 tane istiyoruz eşimle ilerde fikrimiz degiair mi bilmem
tarafından
Hayırla kucağına al kuzum. İleriside nasip artık :)
0 oy
(12,502 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kaç yaşındasın :)

tarafından
Ahanda beni hortlattin :DD yoksa benidemi sevdin kız :D
(12,502 puan) tarafından
Duruma göre bakıcaz :D sen beni sevmedin ama olsundu ☹️☹️
tarafından
Tobe de kız onu nereden cikardin ☹️
(12,502 puan) tarafından
Bilmem ☹️☹️☹️
0 oy
tarafından

Aynen hemde çok bağımlılık yapıyor çokta güzel:Dvalla kuzum biz eşimizle istemiyoruz şimdi 1 oğluşumuz var şimdilik yeter bi okula falan gitsin ondan sonra

tarafından
Allah bağışlasın kuzum☺️
0 oy
(1,026 puan) tarafından
3 kızım varr ve en küçüğu 6 aylık eşim geçen gün diyo bitane daha olsun ben cok yoruloyorum ama zaten kasabada oturuyoz ev işi bağ bahçe inekler falan...
tarafından
Oy canım Allah im bagislasin gücünü artirsin
0 oy
(13,876 puan) tarafından
bağımlılık yspıyor çıkamıyorummmm
tarafından
Aynen canım. Kız senin nicki görünce Niloya aklıma geliyor:D
(13,876 puan) tarafından
hajahah önceki nickim ömer asafım dı oğlum aynı niloya da ki tosbik gibi bende tosbik yaptımm
0 oy
(118,473 puan) tarafından
Profil yakiyo haaa
tarafından
Heheh öyle vallahi :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 312 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mirayin annesi (2,569 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 377 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu