0 oy
1,035 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

S.a kızlar aranızda hamileyken sigara içen varmiydi ? Nasıl birakabildiniz ? Sabahları kahvaltidan sonra canım istiyor 1 tane içiyorum hemen ishal oluyorum. Nasıl bırakabilirim? Kafamda bitirmem gerek biliyorum ama içenler bilir ki zor oluyor. Bir yol gösterirseniz çok sevinirim kızlar :angel:

30 Cevaplar

+5 oy
(880 puan) tarafından
O kadar post actin bunuda mı biz soyleyelim bebege zararli olduğunu biliyorsun senin ishal olmani geçtim bu bebeği o kadar çok istemissin belli ozman içmeye hakkın yok 
tarafından
Helal olsun çok doğru demişsin. Madem zor elde edildi bebeğin vazgeçeceksin ötesi verisi zorluğu falan filan yok yani...
(880 puan) tarafından
Ayenn ...dimi
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Bebeginin iyligi icin kesinlikle birak 

Bak yıllar sonra Rabbim sana bir mucize nasip etmis 

Nefsine dur de cnm bu sayede o illetten kurtulmus olursun..

tarafından
İnşallah canım ya çok üzülüyorum kendimede diyorum ben ne yiyip iciosam onunla besleniyor kıyamıyorum kendimi kötü anne gibi hissediyorum :((
(27,353 puan) tarafından
Onun icin bırakmaya basla haftan daha yeni zarar verme bebegine
Sonra vicdan azabi cekersin .
tarafından
Şimdiden çekiyorum canım o vicdan azabnı :((
0 oy
tarafından
Gun icinde sadece 1 tanemi iciyorsun
tarafından
Yok canim 5-6 bazen 7 oluo :( bi anda bırakamıyorum
tarafından
Bende sigara icen biriydim ilk zamanlar 4 dusurdum sonra sadece sabah 1 aksam 1 ictim sonra aksam 1e dusurdum sonra  bunuda icmeye gerek yok diyip icmedim esim ise gidince evde sigara olmuyordu zaten sigara olmayinca bende icmiyordum sinirlenince falan canim cok istiyordu benim onun haricinde evde olmayinca icmiyorsun  sende simdi 7 diyorsun onu indir hemen 2 ye 1 sabah bir aksam sonra sadece aksam sonra alisicaksin ha dersenki ondan sonra hic icmedinmi belki 1 ayda 1 kere oda sıkıntılarim oldugu zaman cok sukur bebitoom saglikli ❤ zaten emin ol onu icinde hissedince kiyamicaksin ona
tarafından
Kendimi kötü anne gibi hissediyorum canım her ictigimde :((
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Icme kiz icmeee icmeee :DD 
tarafından
Ayy çok üzülüyorum yaa :(( nerden basladiysam şimdi çok pişmanım
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Aaaa hamile misin canım tebrikler çok sevindim :) 

Ben resmen yiyordum sigarayı bi an da bıraktım kokusundan çok tiksindim
tarafından
Bende tiksinsem keşke :(( teşekkür ederim canım benim ❤️
0 oy
tarafından
O kadar lanet bir insanım ki hamilelikten önce 2 paket içerdim birden 10 a sonra beş e sonra dörde düşürdüm devamını başaramadım içtim her gün kendimle kavga ettim yine içtim anneliğimi sorguladım vicdanımı sorguladım oğlum sağlıklı evet ama benimki sağlıklı diye başkasının ki olmayabilir günde sadece bir tane iciyorsan hiç icmeyebilirsin ne olur içme bitanem tutabilirsin kendini ben inanıyorum Sana♥️
tarafından
Allah razı olsun canım ❤️ ben 5-6 bazen 7 tane iciyorum kendimi kötü anne gibi görüyorum valla :((
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Aaa hamilemisin cok sukurrr canimm tebrik ederim umarim birakirsin❤☺
tarafından
Teşekkür ederim canım benim ❤️ inşallah birakcam Allah'ın izniyle ❤️
(6,053 puan) tarafından
❤❤❤❤❤
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Kiz sakin icme bak daha cok yeni hamissin tut kendini bebeginin sagligi icin icme
tarafından
Evet basarabilirim dimii sevdamm :((
(119,248 puan) tarafından
Bebegini dusun tabiki  basarirsin evde sigara bulundurma zaten yukardasin inip almaya üşen
0 oy
tarafından
6 aydır içmiyorum ama artık sigarayı yemek istiyorum canım çok istiyor bazen ***** gibi oluyorum ilk defa dün bir dal içtim vicdan yaptım sonra bebeğe birşey olur diye bilmiyorum ya başlıyvam o kesin de hamileyken başlamak istemiyorum 
tarafından
Nasıl birakcaz bu zıkkımı bilmiyorum yaa :((
tarafından
Üniversite de başladım kafama tükirim ben ne zıkkımdı da başladım bilmiyorum
0 oy
(13,889 puan) tarafından
yavaş yavaş azalt gunde 5 tane içiyosan hergün 1 tane azalt bide patlıcam yemeği ye hergün sigara bırakırken bi yakınıma dr patlıcan yemeği ye demişti
tarafından
Faydası oluyor mu bırakmaya ?
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Kokusundan tiksinmiştim 
tarafından
Keşke bende tiksinsem :((
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Aklina geldikce agzina sakiz at cekirdek falan citle canim ise guce ver kendini oyle oyle unut sonucta bir can tasiyorsun onu dusundukce sigaradan zaten tiksiniceksin
tarafından
İnşallah okadar istiyorum kii tiksinmeyii yemin ederimm ..
0 oy
tarafından
Hergün bi tane azalt bırakırsın işallah yavaş yavaş alışır bunyen 
tarafından
İnşallah canım deniycemn ❤️
tarafından
Evet işallah işe yarar
0 oy
(200 puan) tarafından
Canim ben hamileyken iciyordum ilk hamileligimde hep kendime birseylerle oyalardim kahvaltidan sonra hemen icmezdim birtane icerdim.yemeklerden sonra yogurt cok tuketirdim bir hafta boyle dene sonra alisiyorsun icmemeye oyle oyle ben birakmistim sende boyle dene sonra artik unutuyorsun 
tarafından
Deniycem canım aklıma sigara geldikçe meyve yiyim yada yoğurt. Bir şekilde birakmam lazım
(200 puan) tarafından
Aynen oyle yap ben oglumda hep oyle yaptim sonra kafada bitiyor zaten bol bol yogur tuket dayanamayip icersen aksam erken yatardim sigara aklima gelmesin diye aksam.cok gelirdi aklima sigara uyurdum hep bunuda dene calismiyorsan tabi ins birakirsin
tarafından
İnşallah canım bende uyumadan önce hep sigara icer öyle uyurdum. Dün gecede içmeden uyuyum dedim yatakta sağa sola döndüm durdum gözümdn uyku akiyor halen yatamadım canım çekti diye. Son sonnda uyumuşum valla şükür içmeden uyudum :(
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Ha hamileyim sigara icmissiha doğmuş bebeğinin yüzüne böcek ilacı sıkmıssin..
tarafından
Hemen bırakmam şart ..
(13,666 puan) tarafından
Günde 2 paket iciydmm öğrendikten 2 gün sonra biraktim
tarafından
Oyy 2 paket ne kız resmen intihar :D
0 oy
(276 puan) tarafından
Cnm bende 10 senedir icen biriydim 2 senelik de evliyim esim cok dedi birak icme diye ama yapamadim hamile kaldim mide bulantisiyla tiksindim icmedim su an kokusundan bile daraliyorum midem bulaniyor belki sende de oyle olur
tarafından
Ayy inşallah kac aylık hamilesin canım ? Benim 26 günlük ve tiksinme yok daha bende :/
(276 puan) tarafından
Daha yeni zamanla olur daha insallah ben 3.ayima girdim 12 haftaligim ama 7 ve 8 haftalarda cok bulantim vardı ondan sonra tiksindim
tarafından
Darısı bana inşallah canım ❤️
(276 puan) tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Bende içen biriydim ama çok şükür bıraktım çok canım isterse hafta da 1 duman falan eşimden içiyorum daha senin basiymis içme Allah korusun bise olsa kendini sorumlu tutarsın sigaradan olmasa bile öyle düşünürsün bırak çocuğun bi tutunsun daha   yeni yazık günah zor biliyorum bırak diyince bırakılmıyor ama sen tek değilsin artık onu da düşünmek zorundasın kendinden önce inşallah birakabilirsin Allah yardımcın olsun 
tarafından
Aminn canım inşallah elimden geleni yapacam. İcmeyince başım ağrıyor . Ama şimdi sigarami kaldrcam küllüğü kaldircm gözüm görmesin bir şekilde başarmam lazım canım sonra turk kahveside istiyor :( bebek için oda zararlıdır dimi ??
(1,772 puan) tarafından
Yok günde 1 ya da 2 fincan içebilirsin demişti doktor bana ama ben onu da bıraktım çünkü kahveyi içince canım yanında sigarayı da aradı baktım olmuyor onu da icmedim:) sen öyle bir sıkıntı yaşamazsan iç kahveyi inşallah bırakırsın çevrendekiler de baskı yapınca daha çok içesin gelir kimseyi dinleme ben günde 1 e düşürmeye çalıştım baktım onu da içmesem oluyor onu da bıraktım he şu an hayalini kuruyorum kahve ve sigaranın ama onlardan önce taşıdığımız bir can var o daha değerli herseryden
tarafından
Kesinlikle hiç bişey bebegimizden daha önemli değil ilk önce Allah'a sonra bize emanetler :'(
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Hamile değilken çok içerdim günde 1 paket öğrendim günde 2 düşürdüm sonra 12 hafta da tamamen bıraktım günde 1 2 gudne 1 derken şua kızm 17 aylık hala içmiyorum 

Canım istiyo mu evet ahahah
tarafından
Hhaahhh iyi yapmışsın canım bırakmakla darısı bana inşallah ❤️☺️
0 oy
(488 puan) tarafından
Hamile olma ihtimalimi sezdigim gibi bıraktım. Daha idrar testi bile yapmamıştım ama hissettim hamile olduğumu. Bı daha içmedim. Sonuçta sigara senin vücudunun alışık olduğu benimsediği bir şey. Ben hep diyorm. Kendi canımız istiyor keyfimiz yerine gelsin diye hiç günahı olmayan Allah'ın emaneti bebeklere bu yapılmamalı. İçmeyince inan kimse ölmez. Belki basın agrir üç beş gün. Canım ister ama ölmezsin ciddi söylüyorum. Her şey bebeklerimiz için. Allah bize vermiş şükür kıymetini bilelim. 
tarafından
Aynen canım kaldrcam şimdi sigaramı küllüğü gördükçe aklıma geliyor .  Aglayacam şimdi kötü anne gibi hissediyorum kendimii :'((
(488 puan) tarafından
Hayır tabiki kötü anne değilsin. Sana hatırlatan her şeyi ortadan kaldır. Eşin içmesin yanında kesinlikle. İçenlerin yanında durma. Gerçekten başarırsın. Bı tane daha içeyim, bı taneden ne olacak dersen hayatta bırakamazsn. Kimi var diyo bırakamadım olmuyor falan. Ben gerçekten samimi bulmuyorum. İnsan isterse her şeyi yapar. Bı sigarayi mi birakamayacak
tarafından
Canım kahvaltıdan sonra bi tane ictin halen içmedim . Çok şükür inşallah bsarcam elma yiyiorum canım sigra istemye başladı :(
(488 puan) tarafından
Canın ister çok normal canım. İnan ben eşim içiyor diye kızıyorum ki yanımda asla içmez. Ama benim de canım istiyor aylardr. Ben isteyince gözümde küçücuk bebeğin ağzında sigarayı hayal ediyorum. Çok korkunç
tarafından
Kesinlikle hâlen tek bir sigarayla duruyorum canım ❤️
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bur da olsun hamilelik tarafında olsun bu sigara  postuna acayip delleniyorum acıyorum ağzımı yumuyorum gözümü ama ilk defa bişey demiycem nedense bu bebeği çok istemiştim galiba lütfen içme ben sigarayı yiyen ben hamile olduğumu öğrendikten 2 hafta sonra bıraktım tekrar söylüyorum içmee 
tarafından
Haklısın canım bende hamile olmadan önce bebeğim olsa hemen bırakırım ona bunu yapamam diodum. Yine yapmiycam icmiycem. Sigaramı küllüğümü sakliycam gözüm görmesin aklıma geliyor yoksa :(

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 139 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde M.emirbebekk (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 361 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde M.emirbebekk (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 584 göst.
21 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ayisha (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 376 göst.