0 oy
574 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar şuan 33 haftalık hamileyim eşyalarını alışverişi yaptım yıkayıp utuleyip çanta kaldı. Ama benim 23 haziranda oğlumun bir yaş doğum günü var sadece aileler toplancak virüsten dolayı kalabalık olamicaz neyse bende doğum gününden sonra evi badana yaptircaz inşallah sonrasında temizlik yapilcak heryer. Temizlikten sonra yıkayıp utuleyip yerleştirmek istiyorum o zmana kadr da 36 haftalık olurum muhtemelen. Şimdi yıkamak istemiyorum temizlik zamanı napicam ben onları ordan oraya tasicam kirlenmesinler diye mecburen çok geç olur mu kızlar 36 hafta bu arada kızım olucak bana bı fikir verin napmaliyim. 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben 34 de hazırladım canım
(1,114 puan) tarafından
Oğlumda erkn hazırlamıştım ama şuan temizliği erken yapamicam anca doğum gününden sonra yani on gün sonra baslicam temizliğe bir hafta on gun sürer çalıştığım için
-Reklam-
0 oy
(13,877 puan) tarafından
ben 38 de hazırladım daha erken hazırlıycaktım ama aksiliklwr oldu
(1,114 puan) tarafından
Benimde aksiligim oğlumun doğum günü malesef şimdiden yapsam badana temizlik yine baticak daha erken çünkü doğum gununden sonra badana temizlik istiyorum. Eşyalarını da temizlik bittikten sonra yıkamak istiyorum o zmnlarda da 36 flan olucam
(13,877 puan) tarafından
36 erken ama belli de olmaz birazını yıka çantaya koy diğerlerini yıkama kalsın o zaman yıkarsın
(1,114 puan) tarafından
Ya diyorum anneme götüreyim orda yikiyayim hastaneye gidecekleri utuluyeyim sadece çantasını hazirliyayim badana temizlik bittikten sonra da kalanları utulerim dolabına yerlestiririm
(13,877 puan) tarafından
mantıklı öyle yap hazırda bulunsun canm ne olcağı belli olmaz
(1,114 puan) tarafından
Doğum günü ve badana olayı olmasa hiç dusunmicem de :(
0 oy
(488 puan) tarafından

Canım ben hep 30 haftalıkken hazırlarım dedim. Şuan 37+6 oldm ve maalesef hazır değil henüz. Yıkayıp utuledim Allah'tan. Geriye herşeyi toparlayıp valize koymak kaldı ama her gece ha doğurdum ha doğurcam diyorum:)

(1,114 puan) tarafından
Oğlumda ben aceleci olmuştum erkenden yıkayıp utuleyip çanta hazırlamıştım ama şuan badana yapılacağı için temizlik öncesi yıkamak istemiyorum
(488 puan) tarafından
Haklısın gerçekten. İmkanlar neye el veriyorsa öyle olmalı
(1,114 puan) tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
tarafından
Yavas Yavas basla bence canım 
(1,114 puan) tarafından
Dediğim gibi 10 gün sonra doğum günü ondan snra badana yaptırmayı düşünüyorum cnm bnde temizlik bittikten sonra rhat rhat yıkayıp utulerim diye düşünüyordum ama hesaplarıma göre o zmnlar 36 haftalık olcam
tarafından
Canim valla yetısırım dersen 36 da olur
(1,114 puan) tarafından
Yıkayıp ütülemek iki günümü alır kuzum bı gün yıkarım bı gün de utulerim onu düşünmüyorum ben :)
0 oy
(114 puan) tarafından
Bebeğin ne zaman geliceği belli olmuyo canım. Doktorum 34de cantan hazır olsun demisti. Iyikide dinlemişim kızım 37 haftalik dogdu
(1,114 puan) tarafından
Oğlumda bende erken hazırlamıştım 31 32de flan hazırdı ama şuan badana öncesi yıkamak istemiyorum
0 oy
(2,448 puan) tarafından

Ha çantada durmus kıyafetler Ha dolapta kiz hazırla koy kenarında dursun. Yorgunluk telase olur diye ben hemen hazırlarım hiç duramam :)

(1,114 puan) tarafından
Aslında rhat rhat keyfini çıkararak yapmak istiyorum. Dolabı da henüz yapılmadı henüz babam yapıyo daha dolabı da badana öncesi getittirmicem badana olmasa hiç dusunmicem de badana istiyorum eve
0 oy
(253 puan) tarafından

Badanadan once niye hazirlamak istemiyorsun mi canim anlayamadim bi gunluk iş bence aklinda kalacagina yika ütüle cantada kalsinlar icinde rahat etsin :)

(1,114 puan) tarafından
Dolap yapılıyo çünkü cnm babama da dolabı badanadan sonra getir dedim :) 10 gün sonra doğum günü olcak iki gün sonra badanaya başlanırsa usta bir güne boyar sbahtan akşama kadr zaten. Bir hafta da benim süpürüp silme dolap icleri dislari sürer çünkü. Badana öncesi yıkamak istemiyorum ya batmasın temizlik zamanı diye
(253 puan) tarafından
Kiz valla ben oyle seylerde cok korkuluyom erkem doğururum diye 30.haftadayken yaptim yıkadım koydum bavula.ne olur ne olmaz dunya hali erken dogum olur baska bisey olur.bide ben onu 3 hafta sonraya yapacam diye bırakamam aklimda kalir is varsa bugun yapip bitireyim kafasindayim ondan heralde :D
(1,114 puan) tarafından
Valla cnm yıkayıp utulesem şuan koyucak dolabı yok babam yapıyo daha babama da badanadan sonra getirirsin dedim temizlikte flan içini silerim diye
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Valla temizlik vs derken erken dogum.riski olur mu olur ben tasinjcam mesela ne.olur.ne.olmaz.diye yikayip.utuletip büyük valizin içine koydum çarşafa sarip.cunku koli yapip tasin yerles açıkçası korktum daha ev boşalmak bizim 
(1,114 puan) tarafından
Bende ev arıyorum iş yerime yakın ama yok malesef tasinamicam malesef o yüzden
0 oy
(3,036 puan) tarafından

image

ay aklıma bu geldi okuyunca valla :Dd
(1,114 puan) tarafından
Kız yok ikinciye de hevesliyim bide kız olunca ayrı heves oğlanın tadını aldım şimdi kızın tadını alcam onun ayrı heyecanı var ama yıkayıp utuleyip koyacak yerim yok şuan dolabı badanadan sonra gelcek
0 oy
(414 puan) tarafından
Hazirla sen utule ksldir cantasinj hazir tut badana dada kutuya koy iyice bsntla birsey olmaz ne olur ne olmaz en axindan hazir durur
(1,114 puan) tarafından
Ay herkes öyle diyo ya bebislerin ne zman geleceği belli olmuyo doğru ama ne bileyim dolabı da badanadan sonra gelcek
(414 puan) tarafından
Cnm badanayi bekleme  33 haftalikmisin erken falan olur Allah gostermesin en axindan onlar elinde olmus olur
(1,114 puan) tarafından
10 gün sonra oğlumun doğum günü var ondan sonra badanayi düşünüyoruz cnm
0 oy
(275 puan) tarafından
Ben 36 da doğum yaptım :)) 
(1,114 puan) tarafından
Ayy kız korkutma beni oğlum 41 de doğdu o yüzden 36 bana çok erken geliyo :)
(275 puan) tarafından
Benim oğlum 38 de doğmuştu kızım 36 da :))) sen yine de hazırlıklı ol kızlar aceleci çantada temiz olsun hiç olmazsa toz girmez etmez içine gerekirse sonradan tekrar yaparsın Allah tamamına erdirsin inşallah
(1,114 puan) tarafından
Amin inşallah cnm Allah razı olsun. Çoğunluk önceden hazırla diyo öyle yapicam galiba
0 oy
(78 puan) tarafından
Ben 30 haftada hazırladım çantayı ne olur ne olmaz bence sende çantayı hazırlamalısın diğerlerini sonra yaparsın tabi sezeryansa durum değişir
(1,114 puan) tarafından
Oğlum normal oldu 41 haftada doğmuştu
0 oy
(121 puan) tarafından
1ay kalmış daha hazırlamadim
(1,114 puan) tarafından
Normalde hazirlardim ama beni tutan badana yapilcak olması :(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 89 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Selin mom (785 puan) tarafından soruldu
+1 oy