0 oy
878 göst.
Diğer kategorisinde (3,078 puan) tarafından

Kızlar kafamı çok karıştırdılar ben doğumumu özelde istiyorum ama çevredeki insanlar devket daha diyi falan diyorlar ben de istemiyorum devlette orada ebeler giriyormuş bendede kist vsr o yüzden korkuyorum. Eşimin kafasını bulandırıp yanlış karar verdirecekler diye. sizce hangisi daha iyi devlet mi özel hastane mi :(

18 Cevaplar

0 oy
(8,277 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kist nerende varmıs canım devlette özelde kendine göre farklı beklentın ne onemlı olan.ben devlette yapıcam özele gitmişliğim yok istesem giderim ama devleti tercih edicem cunku ozelde bı komplıkasyon olussa devlete arastırma hastanelerıne yolluyolar.paramla rezıl olamam devlette de guzel yetısmıs doktorlarımız var  sadece arayıp bulmak gerek.bir de sana tavsıyem mutlaka gebe okulu bul bı sekılde gıt egıtım al kafanda ki bütün soru isaretleri kaybolacaktır.
(3,078 puan) tarafından
Önerdiler canım kursları varmış . ama devamlı gidip gelmem sıkıntılı hastane uzak kalıyor. Kist   rahmimde sol tarafında canım çok ağrı yapıyor
(8,277 puan) tarafından
Oy kıyamam rahımdeyse dıkkat gerektırır.Bız haftanın 3 gunu almıstık gebelık okulunu rahat olmustu her yerde prosedur aynı degıl ama keske gidebilsen o ortamda o gebelerle egıtım veren ebelerle bır arada olsan o kadsr guzel paylasımlar yapılıyokı dogumu dort gozle beklıyosun.sende bu sekılde arastırabılır kac gun verıyolar ogrenebılırsen bı dene derım.keskelerın yükü çok ağır.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bütçen el veriyorsa tabiki özel eşinde milletin ağzına bakmasın sende net ol bne eşime direk dedim kendimi nasıl nerde güvende hissediyosm öyle yapıcam diye eğer maddi olarak zor durumda adam napsın canını mı vericek ama varsa durumun tabiki özel 
(3,078 puan) tarafından
Durumumuz çok şükür iyi canım oyönden sıkıntı yok .ama insanlar öyle şeyler anlatıyorlar ki sanki özel dekiler caniymiş gibi 1aydır da özele gidiyorum kontrole gayet iyi ilgileniyor lar
tarafından
Özel de niye cani olsun cnm o kadar para veriyorsun gayet ilgili oluyorlar birebir bakıyor kafana takılan herşeyi güzelce yanıtlıyor saçma demişler yani bna göre özel daha iyi
0 oy
tarafından
tabi ki özel 
(3,078 puan) tarafından
Sağol canım benim
0 oy
(278 puan) tarafından
Kistin varsa ve dogum esnasinda kistin alincaksa kesinlikle ozele git , ben ozelde dogumumu yaptim ve beni doktorum dogutturdu herseyimle ilgilendi 
(3,078 puan) tarafından
Bende oyüzden istiyorum canım alınacak zaten .çok teşekkür ederim
(278 puan) tarafından
O zamansa özel canim, benim akrabam hatta dun dogum yapti onunda iki tane kisti vardk biri 11 cm biri 16 cm di, dogumdan sonra tekrar ameliyata aldilar su an durumu iyi ve doktoru basindan ayrilmio devlette olsan seni takmazlar bile zorla hemsireyi sen cagriosin , benjm kizim sarılık oldu devlette yatalim dedik resmen biz ayaklarina gittik surekli kimse kizimla ilgilenmedi
0 oy
(2,931 puan) tarafından

Özelde doğurdum hemsireler flan agzimin içine bakiyodu o kdar cirkef davranmama ragmen :D devkettekiler tovbe cekmezdi nazimi cok cok memnun kaldim 2. Olursa yine ozelde dogururum

0 oy
(26 puan) tarafından
Tabi ki de özel maddi açıdan bı sıkıntın yoksa yeni doğum yapmış biri olarak devlette bidaha Allah kısmet ederse özele gitmeyi düşünüyorum
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Özel yada devlet meselesi degil bence doktorla alakalı bu durumunuz musaitse ozele git imkanları daha guzel ama parasini bebegine evine harcayabilirsin ben devlete gitmek istiyorum ama bir tane bile iyi bi doktor ebe hemsire olmaz mı. Gercekten yok o yuzden ozele gidiyorum orda bile surat sallayanı cikiyo ama doktorum cok ilgili onemli olanda bu ve dogum yapınca esimin yanimda olmasini her kontrolde bebegimizi gormesi cok guzel
0 oy
tarafından
 Cnm galiba dedigin ggibi devkette ebler giriyo ben ozelde yyaptim ilkini ikinciyide insallah amabmm ozelde yapmamin nedeni doktorum. Doktir çok iyi onceden devleyteydi adam sobra ozele gecti o nereye bn oraya yani:))) Allah hayirli okdoktorlarla karsilastirsin  
0 oy
(17 puan) tarafından
İmkanın varsa tabiki özel hiç düşünme ama özelde olsa devlette olsa en önemlisi doğumuna girecek olan doktor
0 oy
(158 puan) tarafından
Canım imkanın varsa kimseyi dinleme özelde yap devletteki doğumhanede insanın psikolojisi bozuluyo bir kaçtane hamile aynı yerde ama özelde öyle değil sen teksin kafan rahat stres olmuyorsun doktorun yanında seninle konuşuyor ilgileniyor doğumdan sonra odan tek kişilik oluyor devlette 2-3 kişi bir odada kiminin bebeği hiç durmaz kimininki hasta ama özelde tek kişilik oda olduğu için hem için rahat  hem kafan rahat olur özeldeki hemşireler seninle çok güzel ilgileniyor devlette öyle değil bişe sorsan kızıyorlar valla ben hamileliğim boyunca devlete gittim kontrole hemşirelere bişe denmiyordu tersliyorlardı özelde doğum yaptım afedersin ama kilodumdan tutta çorabıma kadar hemşireler giydirdi bence ennnnnn güzeli özelde doğum 
(3,078 puan) tarafından
Çok sağol canım ya .bende senle aynı düşüncedeyim .doktorumda çok iyi zaten .ben doğum hanede okadsr kadının arasında olsam dediğin gibi psikolojim bozulur acıya ameliyata felan psikolojik tepkim var çok korkuyorum iyicene korkarım :(
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canim ben trabzondayim burdaki devlet hastanesi çok iyi o yüzden devlete gidiyorum arkadaşım sırf belden uyusturmali normal doğum için özelde doğum yaptı ama memnun kalmadığı çok şey oldu
0 oy
tarafından
butceniz el veriyorsa tabiki özel ordakiler cicek gibi hassas davraniyor :) devlettekiler yerine gore degisiyor iyisine denk gelirsen iyiler
0 oy
(104 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah doktor önemli olan hastane değil doktorun iyi tecrübeli ise neredeyaptığın çok önemli değil hastanenin hijyeni önemli enfeksiyon kapmaman için
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Eğer imkanin varsa tabiki özel.cnm
0 oy
(410 puan) tarafından
Maddı ımkanın varsa ozel tabıkıde . devlette doktor normal doğuma girmiyor canım doktora baglı araştır diyenler olmus ama doktor zaten girmiyor kı bı tehlıke olursa gırıyor ebe ve hemşireler bıde küçük küçük stajyer giriyor bn onun için ozelde doğum yapacam
0 oy
tarafından
 benimde sol tarafta kistim var çok zor doğum gecirdim
0 oy
(545 puan) tarafından
Ben ozelde yaptim.cokta memnun kaldim devlet hastanelerino allah basimizdan eksik etmesin ama muhtacta etmesin hamileligimde bi donem hastanede yatmak zorunda kalmistimda ay fenalik basmisti saglam gidip hasta donuodum az daha oyuzden ozelde guvendigin doktorun varsa sasma derim ben ondan
0 oy
(38 puan) tarafından
Tabikide özel derim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 127 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sebnem (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asdfhlya (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 192 göst.