0 oy
1,052 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından

image

hanımlar ya bu yanık nasıl çıkar çabucak. 1 2 haftadır devamlı sıcak suda beklettim cifle yağ çözme ovdum telledim çıkmadı tamamen tuzlu suda kaynattım fokur fokur bu kadar açıldı napsam hemencik çıkar şimdi bu dha fenaydı bu arada bu kadar yapabildim :D

20 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sabun rendele telle sür içine tencerenin arka kısmını çok güzel çıkarıyor bence içinide çıkarır :D

(3,151 puan) tarafından
Normal bildiğimiz el sabunu dimi banyoda filan olanlardan inşallah ise yarar :D
tarafından
İnşallah herhangi bi katı el sabunu olur
(3,151 puan) tarafından
Tamam sağol canım
-Reklam-
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Kiz ne yaktin bunda :D gdcmis olsun :D

(3,151 puan) tarafından
Valla sorma tencere 2 parmak kabuk bağlamıştı bu kadar açıldı:D
0 oy
(145 puan) tarafından
Pek anlamam ama kirec cozucu belki cikarir :D
(3,151 puan) tarafından
Bi deniyim onu denemedim :D
(145 puan) tarafından
Hadi bakalim :D
0 oy
tarafından
Karbonat ve sirke dene kuzum bi de. Ben tencerenin icini degilde alt kismini öyle temizliyrm genelde cok guzel parlatiyo ama bilemedim
(3,151 puan) tarafından
Onuda bi deniyim camasir bulaşık makinesine filan katıyorum zaten sirke ama karbonatla birlikte ise yarar inşallah
tarafından
Ilk karbonati dok seroistir sonra sirkeyi dok kuzum kirec sokucu gbi kopuruyo
(3,151 puan) tarafından
Aynen kabardı baya :)
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Senin icin ufak capli bi arastirma yaptim

image

(3,151 puan) tarafından
Ah canım çok çok sağol allah ne muradın varsa versin:) ♡♡
(6,360 puan) tarafından
Ne demek ne demek :D insallah gecer hena olmus guzelim tencere
(3,151 puan) tarafından
Valla sorma düdüklü bide :D
0 oy
tarafından
Cif ve yağ sökücü pas koy kaynat ocakda
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkürler
0 oy
(3,024 puan) tarafından

Deniyebilecegin farkli seyler

- porcozu once icine dok iyce cisss diye seyyapsin ondnansonra porcozu kaynat amaan dikkat o porcozu kaynatinxa sakin burnunu yanastirma acayip pis kokuyo oksuruk krizine girersin ona dikkat
-sirke ve karbonat kaynat
-bulaşik tableti kaynat
Aklima gelen farkli yontemler bunlar
(3,151 puan) tarafından
Çok tesekku ederim ♡
0 oy
tarafından
Pas ve kireç  sökücü geçiriyor  Bunu kullandıktan sonra içinde su kaynat iki kez dök kimyasal sonuçta kalıntı kalmasın :)  
(3,151 puan) tarafından
Tesekku ederim :)
tarafından
Rica ederim :))
0 oy
(458 puan) tarafından
Kuzum karbonat at biraz uzerine bir tanede limon sık bekle biraz sonra cifle hemen cikarir
(3,151 puan) tarafından
Allah razı olsun ya çok teşekkür ederim valla ♡
0 oy
(446 puan) tarafından
Canım nasıl cikarirsin bilmem ama ne yaktinda böle oldu bu tencere
(3,151 puan) tarafından
Ben arada yemek yakıyorum ya boyle fasulye yemegi yakmistim bi defa evden dumanlar cikmis ust kata yangin var diye gelmislerdi bi defa sutlac yaktim bidefa kaynanamla kabak tatlisi yaktik bunda ne yaktığını bile hatırlamıyorum düşün ki 1 2 haftadır sıcak suya beklemiştim yumuşar belki diye çok şükür çıktı ama  :)
(446 puan) tarafından
Unutuyorsan telefonunun alarmini filan kursana canm
(3,151 puan) tarafından
Unutmuyorum aslında ama evde kızım çok yoruyor beni ay altını acayim bakarım ay üstünü değişeyim bakarım ay şurayı süpüreyim bakarım derken kokular geliyor mutfaktan :)
0 oy
(76 puan) tarafından
Bulasik makinesi deterjani koyup kaynat hemen cikartir
(3,151 puan) tarafından
Çok sağol ya teşekkür ettim ♡
0 oy
(223 puan) tarafından
Aynısı başıma gelmişti kiraç sökücü döktüm üstüne cif kaynattım sonra da 1 gece beklettim çıktı 
(3,151 puan) tarafından
Zor bela çıkarmıştım bende ama gece yine bi tarif denerken yaktım galiba dibi yapışmış yanik kokuları geliyor gene yarin bunu deniyim hemen :D
0 oy
(198 puan) tarafından
Canım hangi yöntem ise yaradi ? Bende de şuan öyle bir tencere bekliyor :)
(3,151 puan) tarafından
Kireç sökücü döktüm önce ama ellerimde yara vardı hep yandım sonra sirke ve karbonat koydum telledim o da baya çıkardı ova ova :)
0 oy
(616 puan) tarafından
Limon tuzu at ve kaynat canim bi dene
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Karbonat ve cifle kaynat sonra sıcak sıcak ovala  canım .karbonatın çıkarmadığı hiçbir iz yok ben bu durumlarda hep karbonat ile kaynatıp kovalıyorum pırıl pırıl oluyor demlik teki çay lekelerini ile tertemiz yapıyo. Sen dene mutlaka 
(3,151 puan) tarafından
Kaynatarak yapmamıştım öyle deniyim bide sagol
(3,078 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(80 puan) tarafından

Bulasik makinasi tableti koy bi 20 dk kaynat fary varsa guzel cikartiyo sonra telle cikar benmde oyle olmustu :D

0 oy
tarafından
bulaşık tableti kaynat canim Instagram'da cok biliyoruz biz var ordan bak canim
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ben direk sirke atıyorum içine bekletiyorum 15 20 dk direk çıkıyır bende dene istersen 
(3,151 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim
0 oy
(545 puan) tarafından
Valla sirkeli suda kaynatmak gerekir die biliorum ama hic denemedim daha once cikarirmi bilmiorum canim bence sen 3lu kombo yap limon tuzu karbonat ve sirkeyi hatta azcikta kirec cozuyucu karistirip oyle dok kaynat bakalim belki  guclu kiimyasal olursa cikar gider ama tencereyi ii yika he allah korusun zehirlenme falan olmasin sora
(3,151 puan) tarafından
Evet oyle deniyim bende kaynatmadan yapiyordum kaynatinca ise yarar belki
0 oy
tarafından
Karbonatlı sirkeli suda kaynat bide cnm ya da beklet

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 44 göst.
25 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hryhry1 (1,798 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
27 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ervaaa (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
26 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 290 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Misralardaki huzur (108 puan) tarafından soruldu

378,334 soru

11,323,927 cevap

34,775 kullanıcı

...