0 oy
429 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bebeğim altı aylık olacak 5 gün sonra. Geceleri çok fazla kalkıyo emip geri uyuyo ama aralıksız en fazla 2 saat falan uyuyoruz sürekli kalkıyoruz nasıl azaltabilirim? Bu arada ek gıdaya beş ayda başladım yani yatmadan önce doyurucu bişeyler veriyorum ama fayda etmiyo. Böyle uzun süre acıktırmayacak bişeyler mi yedirmem gerek ne yedirebilirim? Ya da nasıl azalır gece kalkması 

11 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yedigi seyle alakasi yok canim aliskanlik edinmis uyanmaya aciktigindan degil kalktiginda birsey yedirme direk uyut 
tarafından
Canım o zamanda sallanmaya alışacak diye korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Gündüz uyku sürelerı olması gerekenden fazla olabilir. Aç olmadığı halde alışkanlıktan uyanıyor olabilir. 
tarafından
Uyku eğitimi vermek lazım ama bilmiyorum ki nasıl olcak
(4,668 puan) tarafından
Valla biz verdik çoook mutluyuz.
tarafından
Kendin mi verdin yoksa bi uzman eşliğinde mi verdin canım
(4,668 puan) tarafından
Yok canım kendimiz yanlış bişey yaparız diye korktuk uzman yardımı aldık. Burda bi arkadaşın tavsiyesiyle irlandalıanne den yardım aldık.
tarafından
Evet instagramda ben de takip ediyorum da burda sordum fiyat çok yüksek malesef maddi imkanım ona yetmez
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Mesele karnının aç olması değil ki canım. Emen bebek ne yaparsan yap kalkar .çünkü memeyle bağ kurmuştur. Biz de 7 aylığız 2 kere falan kalkıyor.
tarafından
İki kere kalksa yine iyi de bugün sayamadım artık
(7,118 puan) tarafından
Başka bir sıkıntısı olabilir mi ? Hep mi böyle canım.
tarafından
Yok kuzum bi sıkıntısı 4 aydan beri hep böyle
(7,118 puan) tarafından
Memeyle araların da ciddi bir bağ  var o zaman :)))
tarafından
Evet gündüz o kadar aramıyo ama gece memede uyusa sabaha kadar gıkı çıkmaz :D
0 oy
(653 puan) tarafından
Daha cok küçük değilmi benim çocuğum bir buçuk yaşına kadar gece den gündüze 4 defa uyanrdi emerdi bi dahada birkmzdi
tarafından
Acıkmaz ki ama artık gündüz bu kadar sık emmiyo beni
0 oy
tarafından
Gece uyandığı zaman emzirmeden uyutmaya çalış ilk zamanlar zor olcak ama sonra oda alışır emmeyeceğini bildiği için uykusunu bölmek istemicek zamanla 
tarafından
Bu sefer de sallanmaya alışacak diye korkuyorum emzik veriyorım emzikle uyuyo bazen
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Tam kaç aylıkken gece uyandığında emzirmeyi kestiğimi hatırlamıyorum ama benim oğlan uyanır 2 çeker geri uyurdu. Yani açlıktan uyanmıyodu. Bende baktım olcak gibi değil gece emzirmeyi bıraktım. Uyandığı zaman Emziğini verip uyuttum. Çünkü yarım saat en geç 1 saatte bi uyanır 2 çeker uyurdu. 

Ben gece uyutmadan arı mama gece yediriyorum yanında uzanarak uyutup öyle emzirip yatağına alıyorum. Ses olmazsa sabaha kadar uyanmaz. 6 gibi babamız gelince sesine uyanır o zaman emzirir yatırırım geri. 

Senin bebiş daha küçük ama en azından 4 saatte bi emmesini sağla. Uyuttun 2 saat sonra uyanırsa emzirmeden uyut sonraki uyanmasına emzir. İlk zamanlar zor oluyo ama zamanla alışıyolar. 

Nasıl uyutuyosun canım 
tarafından
Memede uyuyo canım. Gündüzleri bazen ayakta sallıyorum ama genelde memede uyuyo gece kalkınca emzik veriyorım bazen ama bi daha kalkıyo bi saat sonra falan
(1,635 puan) tarafından
Dediğim gibi eğer doyurup yatırıyosan 4 saatte 1 emzir. Ben her uyandığında emzirirdim ve baktım olcak gibi değil kendi kendime gece emzirmeyi kestim. Daha iyi uyuyo şimdi.
İlk zamanlar emzik düşünce uyanırdı ama şimdi alıştı.
Bi de rutin oluştur. Ben mesela gece mamasını yedirir altını üstünü değiştirir uyuturum. Artık buna alıştığı için daha çabuk uyuyo. Ayağında sallamayı da bırak acilen. Ben çok çektim ayakta sallama mevzusunda. 4 saat ayakta sallayıp bırakınca uyanırdı. Benim sıpa çok fenaydı
tarafından
Yok canım zaten sadece gündüz ayakta sallıyorum onda da nenede uyur genelde uyumazsa öyle beş dakika falan sallarım uyur. Gece emzirmeyi azaltma nasıl olacak onu bilmiyorum inşallah alışır
(1,635 puan) tarafından
Şimdi önemli olan gece uyandığı zaman memeyi iyi emiyo mu. Benim oğlan açlıktan uyanamadığı için ben kestim. Ama senin bebeğin uyandığı zaman iyi emiyosa acıkıyo demektir
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Ayy canım benim oğlum 7 bucuk aylık gece 3 veya 4 den sonra her saat başı uyanıyor, taa ki sabah 7 8 e kadar tamamiyle uyanıyor :) naptıysam aynı karınını doyurup yatııryorum karın ağrısından ağlıyor diyorum vermiyorum açlıktan ağlıyor diyorum şaştım kaldım Allah sağlık versin yine :) 
tarafından
Benimki de öyle işte 4-5 e kadar iki saatte bir sonrasında saat başı kalkıyo artık uyuyamıyorum da o uyusa bile
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Canim ac olduğu icin degil memeye alistigi icin kalkiyordur emen bebekler genelde oyle oluyormus oyle durumlarda kalktiginda kucagina alip az pispisla uyutmaya calis tekrar yatagina yatir ilk zamanlar senin icin zor olucak ama o sekilde yaparsan cabuk alisir 
tarafından
İnşallah alışır bu gece denerim canım
0 oy
(860 puan) tarafından
Birden bire olmaz canım mesela gecede 5 defa mi kalkıyor onun bir tanesinde emzirmeden üyük alıştıkça tek tek azalt ben öyle yapmıştım
tarafından
Emzik veriyorım bazen zaten ama bi saat sonra tekrar kalkıyo
(860 puan) tarafından
Benim kızım emzik almıyordu birde kucağında piş pışlayarak dara bence
tarafından
Tamam canım bi denerim
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Vallah benim kızımda öyleydi. Sürekli gece uyandırdı. Ben ek gıdalar vermeye basladıgımda uyku düzeni düzenli olmaya basladı. Demek ki sütüm yetmiyormuş aclıktan uyanıyor us cocuk. Belki sizinde öyledir
tarafından
Biz ek gıdaya başladık gece acıkır diye yatmadan önce veriyorum bişeyler ama yok aynı yine
0 oy
tarafından
Kuzum çözümünü bilmiyorum ama bi şey soracağım. Hep mi gece çok kalkardı yani 3 4 aylıkken de mi çok uyanıyordu sonradan mi gece çok kalkmaya başladı?
tarafından
Önceden çok kalkmazdı 4 aydan sonra çok kalkmaya başladı canım. Önceden 4-5 saat uyurdu sonra iki saatte bir kalkardı hep şimdi en fazla iki saat uyuyo
tarafından
Anladım canım Rabbim kolaylık versin
tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 85 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy