0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (132 puan) tarafından
Normal doğum düşünüyordum ama bebegimin gelmeye niyeti yok galiba sezeryan olsam artı ve eksileri neler sizler neler yaşadınız 
Gebelik haftası 38+4

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Valla her şekilde zorluğu olacak doğumun canim. Ama ben sezeryan oldum hamdolsun hiç skinti yaşamadım. Belden uyusmali. Ameliyattn 4 saat sonra yürü diyorlar ozaman dışını akıp yurursen bol bol hemen toparlarsin Allah in izni ile. Baş ağrısı bel agrisida yaşamadım elhamdülillah. Ayilirkende zorlanmadım. 1hafta dikkat ettim çok hızlı hareket etmemeye çalıştım ama kendi işimi kendim gördüm öyle deyim. Asla gözünü korkutma. Sende biter. Rabbim hayırla kucağına alırsın kuzum
(132 puan) tarafından
Amin canım inşallah bebeğim baş asagi çatı muayeneside normal ama hoc sancim yok sıcaklarda artık iyice bunaldim sezeryan olmak istiyorum normalden vazgeçip dikişler çok zorluyormu canım
(7,412 puan) tarafından
Aynen hikamefa bol yurumek sezeryanin ilavi. Bende arkadas gibi hemen toparladim hic sikintim olmadi canim. Hatta benim 2.sezeryanim oldu ikisi arasinda 1 yil var ve hic sorun olmadi dikislerim ne ilkinde ne ikincide. Yani hic korkacak bise degil canim benim. InsaAllah senin icin ne hayırlı ise o olsuun ❤
(132 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah benimde kolay geçer doğumum iyileşmem çok kararsizim normalle sezeryan arasında çok zous bu dogum evresi:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Spinal sezeryan oldum her doğumun zorluğu var bir tek ilk yürğmede az ağrım oldu sonra annemde kaldım ztn 40 gün 1 haftada ayaktaydım be ağrı ne sızı iyi ki oldum diyştoum Bnim çok rahat geçti 
(132 puan) tarafından
Maşallah canım benimde bir yanim sezeryan ol diyor ama herkes olma diyor hiç sabrimda yok artık çok bunaldim karar vermek istiyorum artık göbeğin kalıyormu canım sezeryanda
tarafından
Bnde kalmadı cnm hatta doğuma girdim bebek nerde diye güldüler bana çıktım 1 haftada hepsi bebek kilosuymuş gitti göbek de yoktu ztn bnde fazla oda kalmadı göbekte yırtık fln da olmadı hiç bazende fln ama işte iç karın dan olabilir bnşm karnım anca 26 27   haftalık gibiydi
(132 puan) tarafından
Anladım canım çok tşk ederim bende çok kilo almadım inşallah bendede kalmaz korse takabildinmi
tarafından
Kalmsz inşallah kuzum rahat ol yok korse fln bişey takmadım hiç
(132 puan) tarafından
Tşk ederim canım
0 oy
(414 puan) tarafından
Doguma giruceginde agri sanci hisetmiyorsun sezeryanda ameliyatanede narkoz veriyorla normal dogumda ssnci cekiyorsun yada suni sanci veriyorlar sezeryan sonrasi bir iki gun  nerdeyse dogrulamiyorsun iki buklum yurudum ondan sonra rahat yuruyorsun adet duzensizligi oluyor sezeryandan sonra 40 50 gune kadar kanaman ola biliyor 
(132 puan) tarafından
Anladım canım tsk ederim çok kararsizim
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Hiç doğum sancısı çekmedim zaten açılmam da olmadı suni de istemedim kesinlikle bebek kanala inmiş durumdaydı sezeryan yapalım dedi doktor sonrasında acıyor tabi ki dikişler ama ağrı kesicilerle idare ediyorsun 5 güne ayaklandim 2.gunu de banyomu yaptım iyiki sezeryan olmuşum diyorum
(1,174 puan) tarafından
Bünyem zayıf bide 40 kiloyum bu kadar kısa sürede toparlicami düşünmezdim bebeğime de tek bakıyorum çok şükür
(132 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Spinal oldum iyiki de oldum. Hem bebeğimin ilk anını gördüm hemde Hastanede ilk günden beri kendim yatıp kalktım çabucak iyileştim. 
(132 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Sezaryen tercih değil sonuç olmalı

Yani normal doğuma anne veya bebek uygun değilse ya da o an Baska bir sıkıntı varsa.. 

Sonucta bir açık ameliyat, operasyon. Detaylı anlatmak istemiyorum :)bana göre tek avantajı bunlar varsa sağlıklı çıkmak, o an içinde sancı ağrı hissetmemen ama o an için sadece.

Sezaryen sonrası normal doğum yapmış biri olarak bekle derim, hakkında hayırlısı olsun hayırlı kolay doğumlar olsun insallah <3

(132 puan) tarafından
Allah razı olsun canım hoc sancim yok bekliyorum ama geleceği yok bebegimin sıcaklarda başlayınca çok bunaldim bir yanim sezeryan ol diyor
0 oy
tarafından
dogumda bisey hissetmiyosun sonrasinda agri oluyor 1 hafta 10 gune geciyo yavas yavas gjnden gune iyi oluyosun . genel anestezi oldum 
(132 puan) tarafından
Genel anestezi senmi istedin canım
tarafından
acil sezeryana alindim erken dogum oldu . ama bnde genel anestezi isterdim . belden zor oluyo diyorlar hep bas agrisi bel agrisi gbi  . iyikide uyuttular beni
tarafından
dogumdan sonra ne kadar yurursen o kadar cabuk iyilesirsin
(132 puan) tarafından
Anladım canım geçmiş olsun
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bol bol yürüyüş yapıp sezaryen oldum diye yatmazsan bi eksisi yok bence
(132 puan) tarafından
Tşk ederim canım 39 haftayagidiyorim ama benim hiç sancim yok cuma gittiğimde sezeryan istemeyi düşünüyorum
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Normal ol derim 
(132 puan) tarafından
Valla kuzum benimki gelecek gibi değil sancim hiç yok havalarda ısındı artik daralıyorum sezeryanda don diyor bir yanim
0 oy
(76 puan) tarafından
Sezaryen oldum bende. Canımın pek kıymetini bilmem sezaryenden sonra zorluk yaşamadım çok şükür toparladım çabucak. Ama çok isterdim normal doğum yapmayı bence en iyisi sadece normal doğumunda kolay geçmesi senin elinde bol bol yürüyüş yap hareket egzersiz yap sabret 40 a kadar bekle hala gelmezse sezaryen düşün bence erken doğan bebekler de sıkıntılar çıkabiliyor 
(132 puan) tarafından
:))inşallah gelir kuzum aslında doğru diyorsun anne karninda bir gün bile bebek için değerli ama benim gücüm tükendi sabırsızlık ta bir yandan
(76 puan) tarafından
Tabi insan biran önce kavuşmak istiyor çok iyi anlıyorum benim bebeğinde 38de sezaryenle doğdu şuan alerjik bir bebek çok sıkıntı yaşıyorum erken doğumdan kaynakliymis çok sasirdim. Ama daha bir çok sıkıntı var araştırabilirsin. Her anın tadı başka güzel özlersin hamileliğini tadını cikar
(132 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım rabbim şifa versin herşeyimi aldik artık gelsin sevelim diye can atıyoruz ilk bebek eşimde bende artık sabirsizlastik:)
(76 puan) tarafından
Amin canım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah mis kokulu yavrunu.
(132 puan) tarafından
Amin canım :))
0 oy
(671 puan) tarafından
Korkutmak istemiyorum seni hiç bir artısı yokkk malesf en azından benim için öyle belli olmaz her an geke bilir bebiş 
(132 puan) tarafından
Ay inşallah canım gelsin istiyorum artık cuma kontrolüm var bakalım ne diyecek sende ne sorunlar oldu canım sezeryanda
(671 puan) tarafından
Malesf çok fazla du bebde seni korkutmk istemiyorum o yüzden soylemiyim daha iyi
(132 puan) tarafından
Sen bilirsin canım
0 oy
(796 puan) tarafından
Sezeryan zor valla ben sezeryandan çıktığım gün hiç uyumadım okadar ki ağrım vardı 1 haftada anca duzeliyon sonuçta seni açıp kesiyolar yani normal olursa normal yap bence 
(132 puan) tarafından
Normal ivin bekliyorum canım ama pek gelmeye niyetimiz yok:(
(796 puan) tarafından
Erken daha kız 42 ye kadar bekletiyolar
(132 puan) tarafından
Doktorum 40+3kadar Bekletirim dedi canım gelmez ise suni o da olmaz ise sezeryan dedi
(796 puan) tarafından
Hım rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallh
0 oy
tarafından
Sezaryan oldum hic bi zorluk çekmedim 
(132 puan) tarafından
Maşallah canım dikişler zor oluyormu
tarafından
Estetik dikişti canim hiç bi sıkıntı yaşamadım sadeca bi kaç gün rahim kendini toparlayana kadar az zoruluk çektim onun dişinde bi sıkıntı olmadi
(132 puan) tarafından
Anladim canım çok tşk ederim
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Dur kız acele etme bende 38+5 im gelmiyo ağrım sancım yok ama inanıyorum normal olacağına ben 41. Haftaya kadar beklemeyi düşünüyorum 
(132 puan) tarafından
Valla canım bendede yok sanci ağrı gelmeyecek gibi doktorum 40 +3e kadar bekleriz olmaz ise suni deneriz dedi sende açılma varmı ben 1cm var  demişti doktor iki hafta önce
(2,069 puan) tarafından
Daha çatı muayenesi bile olmadım canım ben bilmiyorum cuma günü kontrol var o zaman bakar büyük ihtimalle
0 oy
(854 puan) tarafından
Doğum da şekli de herkeste farklı. Ben çatım çok müsait olduğu halde normal doğuramadım. Gelmedi kızım. 40+5te zorunlu sezeryan oldum. Normali yaşamadığım için zor kolau diyemem ama sezeryanın ilk ayağa kalkışı ve takibindeki 3 4 gün zor. Ben kendim baktım bebeğe kimse yoktu yanımda. İlk 2 gün yatıp kalkarken çok zorlandım. Sonra geçti... 
(132 puan) tarafından
Allah bagislasin canım bendede şuan herşey uygun gözüküyor normale ama sancim hiç yok doktor 40+3 e kadar bekleriz dedi ama benim sabrim kalmadı gelsin istiyorum
(854 puan) tarafından
Sabret canım sabret çok ararsın bu günleri :D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 126 göst.
6 Ekim 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 201 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,171 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
23 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 217 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu

381,484 soru

11,421,379 cevap

34,977 kullanıcı

...