0 oy
703 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Canlar yurt disinda yasiyoruz her sene aileme kurban parasi göndedik kendileri istedikleri hayvana girdiler büyük basa malum bu sene durumumuz iyi degil bundan 2 hafta önce anneme söyledim anne gecen seneki gibi olmasin son anda buluyorsunuz hem bahali oluyor hemde kendi bildiklerini yapiyorlar  SONRADAN para istiyorlar tekrardan kurban icin... Ben söyledim anneme anne arastirin bize haber verin fiyatlari nekadar  diye konustum annemde tamm kizim dedi... Dün esime esime büyük basin resmini göndermisler sen 300 Euro gönder eksik olursa gene yollarsin diye evimde huzur kalmadi gercekten kücük bebegim var hep kavga yapiyoruz benim ailemin yüzünden kisin para istediler 2.400 Euro gönderdi yazin alirim dedi benimde ihtiyaclarim var diye söyledi 3 tane cogum var evim kücük geliyor eve cikmak istiyoruz olmuyor bana akil verin dün esim sen konus istemiyorum ben konusmak dedi, kücük ****** baksinlar dedi bende aynisini söyledim annem koyunun eti yagli oluyor vs.dedi ama ben neyapayim benimde elimden bisey gelmiyor bize sormadan gitmisler büyük bas hayvana girmisler olan bana oluyor burda... cok uzun oldu hakkinizi hellal edin kimseye diyemiyorum

19 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Annen gilin kurbani niye sizin ustunuze her yil 
(56 puan) tarafından
Durumlari musait degil esim kendi kurbanini veriyordu 5 seneden beri ama busene yok artik dedi beni anayi yerine koydular dedi yerden göge kadar hakli esim:((
(6,671 puan) tarafından
Kiz her sene olmaz ki alistirmayin esin hakli bikdigin enayi yerine koyuyolar kusura bakma da
-Reklam-
0 oy
(322 puan) tarafından
Gondermeyin canım sizde bu sene için vazgeçtik deyin ne büyük saçmalık 
(56 puan) tarafından
Öyle söyledim zaten anneme olan bana oluyor
(322 puan) tarafından
Valla canım sende eşinde iyi insanlarsınız belli yazık esinide kendinide mağdur etme
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Annene soyle uygun dille canim. Durumumuz bu ara pek iyi değil de , para yüzunden sıkıntı yaşamayalim eşimle de. Benim cevremde de cok var yurtdışina kızinı yollayanlar , maalesef para kapısi olarak görüyorlar. Eşin de haklı , parayı sokaktan toplamiyor.
(56 puan) tarafından
Birde ikinci evliligim gercekten para kapisi olarak görüyorlar beni cok üzülüyorum paraya ihtiyaclari oldugu zaman nasil ariyorlar ama baska zaman nasilsin diye yazmazlar bile
(13,852 puan) tarafından
Keşke önceden deseydin annene bu sene kendimiz keseceğiz diye. Beklenti içine girmesinler. Ev aldık falan diyin , borç ödüyoruz para yetmiyor deyin. Bir şekilde beklentilerini kırın.
(230 puan) tarafından
Benimde eşimin ailesi öle ama Allah tan eşim verme taraftarı değil yoksa huzur kalmaz inanki kaynanamla konustum en son da bakalım işe yarar insallah
0 oy
tarafından
Vermek zorunda mı kurban parası haklı eşin bir olur iki olur ama herseferinde olmazmi yurt dışında yaşıyor diye milyarder mi oluyo insan annene güzel dille anlat de ki paramız yok zor durumdayız küsmez anlar
(56 puan) tarafından
Küserlerse küssünler bende el kapisindayim  banada yazik
tarafından
He bende öyle diyecektim kalbin kırılır diye demedim kusrsede napalim canım yani huzurun daha önemli seninde kendi ailen var sonucta
(56 puan) tarafından
Cocuklarim var ihtiyaclari bitmiyor büyüdüler ikinci evliligim benim
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Hiç kimse kusura bakmasın linçleyen de linclesin sonuna kadar haklı eşin bi kere mesele kurban olsun  olmasın ailene para göndermek zorunda değil senin v cocuklarin icin (yani kendi ailesi icin) calisip didiniyor annen koyun eti yağlı olur demiş ya o zaman sende diyeceksin ki ya onu alırsınız ya da bizden para beklemeyin diyeceksin bu kadar basit kesinlikle bu konuda eşinleşinle tartışma 
(56 puan) tarafından
Cok dogru canim saol
tarafından
Hak veriyoz kimse linclemez emin ol herkes ne zorluklar la geçiniyorlar para kazanmak kolaymi öyle ona para ver buna para ver
(1,403 puan) tarafından
Tabi canım parayi ağaçtan toplamiyor eslerimiz benim benim esimin canı çıkıyor mesela yazık günah ya adamın hiçbir mecburiyeti yok multitrilyoner olsa bile vermek zorunda değil ki  yazık durumumuz iyi değil bu aralar demiş kız zaten :/
(56 puan) tarafından
Benim esim caliscam diye evini gecindircem diye neler cekiyor ama benim ailem anlamiyor bunu
0 oy
tarafından
Canim annengilin durumu musait degilse kurban kesmekle yükümlü degiller ki.  

Ailenin huzurnu bu yuzden bozmayin. Ha illa keseceklerse kuzu alsinlar. Mis gibi yumusacik yerler. Koyunu yiyemezler
0 oy
tarafından
Burda ailen hatalı canim esinle hiç tartışmaya girme  gerekirse ailene para göndermeyin kurban kesemiyolarsa ne var bunda hastalık olur acil bisey olur anlarım ama bu sacmalik küçük basın eti  yağlı olsa ne kurban yemek için değil dağıtmak icin
0 oy
(143 puan) tarafından
Esin gönlünden ne kopuyosa büyük küçük kendi kurbani kendi niyeti sonucta onu yollasin virus var durumumuz yok de kapat konuyu ailen biraz anlayisli olması lazım adam her sene onların isteğine göre kurban kesmek zorunda mi canim
0 oy
tarafından
Kuzum ailen niye eşinden para istiyor çok saçma değil mi. Esin haklı o konuda 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sen çok yüz.vermissin eşin iyi sabretmis bizler olsak kadınlar olarak kiyammet kopar kaynanadan gireriz diğerindn çıkarız
0 oy
(707 puan) tarafından
Hata sizde canim.Kurban parasi olana farzdir.Ailenin alacak durumu yoksa senin gondermenle olacak is degil ki bu.O kadar alamayan insanlar var.Birak ne halleri varsa gorsunler sen niye kendi aile huzurunu kaciriyorsun.Arama sorma ararsa soğuk konus artik sizden hayir gelmeyeceğini anlarlar.Esin enayi gibi hissetmekte hakli para kolay kazanilmiyor sonucta.
0 oy
(1,008 puan) tarafından
valla arkadasim ben ne kadının ailesine nede  erkeğin ailesine bu kadar taviz vermeye.karsiyim durumu olmayana rabbim.farz.kilmamis zaten durumum yoksa damada el.acicagima kesmem daha iyi  biraz seninkilerin şımarıklığı gibi geldi yanlış anlama ama insanda mahcubiyet olur ne demek daha büyüğünü istemek burada da onlara bunu anlatacak olan sensin ayni şeyi esin ailesine yapsa boşanma sebebi biz bayanlar için 
0 oy
tarafından
Kestikleri kurban ailene olmuo ki ozaman size oluo ki damat bu yollamak zorunda değil bide her sene her sene 
0 oy
tarafından
Cok şaşırdım esin hem gönderiyor hem miktarı beğenmiyorlar alışmışlar tabi bedavadan paraya kusura bakma canım ama mecbur değil eşin 
0 oy
tarafından
Kusura bakma ama esin hakli burda 
0 oy
(58 puan) tarafından
Canım ailenin durumu.yoksa kesmesin eşin yerden göğe kadar.hakli bence annene ya küçükbaş alın yada bu sene göndermicez diyin yazık günah şişede..
0 oy
(365 puan) tarafından
Annene de çok sıkışıktık diye daha kurbana var caysınlar küçüğe girsinler
0 oy
tarafından
Başkasının parasıyla kurban kesilmez yani kurban sayilmaz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 206 göst.
13 Aralık 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Beratcinar (2,475 puan) tarafından soruldu
+1 oy
69 cevap 1,042 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mucizee01. (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
17 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu

379,621 soru

11,364,118 cevap

34,841 kullanıcı

...