0 oy
1,227 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,234 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Kizlar eltimi severim ne desem yapar gerek maddi gerek manevi simdiye kadr cok sukur aramzda bi sorunda olmadi bebeklerimiz 11 aylik aralarinda 3 gun var masallah onun bebegi herseyi yapiyo yurumeye bile baslamis bnm bebegimde yeni yeni koltuktan tutup adim atiyo dr gttik emara girec3z beyinde bi problem var mi diye neyse ne zmn beraber bi ortama girsek surekli kizini ovuyo yok iste beyza yuruyo beyza alkisla beyza ohh yap aaa yap filan filan resmen nispet yapiyo benm oglumada sen ndn yapmiyon niye yapamiyon yap artk büyüdun filan diyo gec3nd3 oglu 9 yasinda yenge senin oglun hastami diyo bnde yok dedim ordan eltim oglunu durttu demekki 3vde konusuyolar cocuk hasta filan diye ama bnde artk cvp vermk istiyom boyle konusmasn diye sert ama yumsak bi cvp vermk istiyom kendi hemn küserde küssün de istemiyom 

27 Cevaplar

+3 oy
(7,098 puan) tarafından
Guzel dille uyar canim her bebek bir olacak diye birsey yok artik evham.yapiyorum uzuluyoruum yapma lutfen de 
(1,234 puan) tarafından
Evet oyle diyim bidaha soyleme evham yapiyom diyim
(7,098 puan) tarafından
Aynen cnm
(12,773 puan) tarafından
Aynen öyle her bebek bir değildir bende Bi anneyim üzülüyorum maşallah bebeğin snein daha iyi kavramis olabilir ama böyle dedikçe endiselenip üzülüyorum de
-Reklam-
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kiz cocuklari daha erken gelisir canim ne diycen o oyle soyleyince vakti var de her bebek bir degil de canim
(1,250 puan) tarafından
Yoo soyle abla de sen surekli gec yuruyo neden yurumuyor diyince benimdw kafama takildi de bende arastirdim makle makale gezdim tek sebebi beyinleri daha fazla gelistigi icin yurume ikinci planda kaliyor o yuzden gec yuruyorlarmis ve  de bi cok bilim insaninda bu arastirma yapilmis coguda gec yurumus o yuzden benim aglanda gec yuriycek gec dedigimde 1 2 aya Allahin izniyle yurur de hictw kusmesin hasbam kiz o nasil iyi biri anlamadim diken ustundesiniz aman bisey demiyimde kusmesin boyle iyi insanmi olur ben cat cat soylerdim Valla bence o degil sen iyi birisin canim
(1,234 puan) tarafından
Oyle canm yani alingan biraz o yuzden bsy d3m3m g3n2lde guler gecerim bsy dersemde alttan alttan derim
(1,250 puan) tarafından
Benim kiz bilim adami simdi uydurdum :)  ama su bir gercek kizlar anne karninda gec olgullasir erkek daha cabuk doguncada kizlar daha cabuk buyur ve ergenlige girer erkekler daha yavas  bunu gercek bilim adamlari soyluyor canim :)
(1,234 puan) tarafından
Valla uydurma kabiliyetine bayıldım canm boyl3 d3vam  :)
(1,250 puan) tarafından
Ahahah tisikkir ederim canimm :))
0 oy
(1,553 puan) tarafından
Erkek çocuğu kıza göre daha geç hareketler yapar daha geç yürüryürür bide her bebek bir değilki hem öyle hemde genetik olarak canı sağ olsunda varsın herseyi geç olsun nlucakmış sanki
(1,234 puan) tarafından
Canm saglikli olsun bsy istemiyom ama ortamda sanki oglum hastalıklı algısı yaratiyo
(1,553 puan) tarafından
Aman hiç duyma ilgilenme cevap bile verme
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim oğlum 13 aylık hala yürümüyor h2r bebek bir değil 
(1,234 puan) tarafından
Keske bunu kendide anlasa canm allah saglik versin tum bebislere
0 oy
(653 puan) tarafından
Senin kadar dert  etmiyorum de canı sağolsun de yeter ***** değilse anlar 
(1,234 puan) tarafından
Evet buda guzel saol onerin icn canm
(653 puan) tarafından
Ben milleti böyle susturuyidum
0 oy
tarafından
Vaktinden önce horoz ötmez :D canım sen eltinle aynı bedeni mi giyiyorsun aynı yaşta mısın ne bilim mutlaka fark vardır dimi. İkizler bile bazen farklı oluyor
(1,234 puan) tarafından
Canm oylede bunu o anlamiyo
tarafından
Açık açık söyle
0 oy
(251 puan) tarafından
Ay böylelerini anlamıyorum ya kıyaslama yapılması beni çok sinirlendiriyor karşıdaki üzülürüm hiç düşünmüyorlar mi canm en iyisi karşına al konuş seninki yürür koşar benim ki geç yapar ama senin. Kızınında yapamacagi şeyleri yeri gelir oğlum yapar de benim ki geç geliyor ben kiyaslamiyorum kimseye düşmez bu önemli olan iyi hayırlı evlat olması 
(1,234 puan) tarafından
Canm saglikli olsunda gec olsun bnde diy3c3m senin kadr bn dert etmiyom soylem3 boyl3 3vham yapiyom diyecem
(251 puan) tarafından
Evham yapıyorum dersen daha çok söyler ben dert etmiyorum kimseye de düşmez de gitsin
(1,234 puan) tarafından
O kdr art niyetli degldr yaa
(251 puan) tarafından
Ay elti bu canm bilemedim şimdi :D
0 oy
(588 puan) tarafından
Emara bile gerek yok zamani gelince yürür 
(1,234 puan) tarafından
Canm sag tarafini p3k kullanamiyo o yuzden gir3c3k sag eli sag bacagini cok kullanmiyo
(588 puan) tarafından
He o ayri canm sende söyle her çocuk baska kiyaslama yapmayalim de
0 oy
(182 puan) tarafından
Cnm bence oğlunun yürümemesinde bir sıkıntı yok çünkü bazı çocukalr geç yürrür bnm kızımda yürü dü baya bir geç hem anlamıyorum kime ne onun bunun çocuğundan bazı eltilerde çok sinir bozucu
(1,234 puan) tarafından
Canm valla artk 3vham yapmaktan cekapa goturesim geliyo her kemigini incelesinler diye valla biktim artk herkes konusuyo daha 3meklemiyo bsy yapmiyo diye 3vden cikasim gelmiyo zaten cok agliyo kimsede durmuyo
0 oy
tarafından
Bence umursama benim oglum da geç yürüdü alkış baybay gibi basit şeyleri bile yaşıtlarından baya sonra yaptı ama birgün olsun aklima hasta mi diye gelmedi hep benim oglum agirdan alıyor dedim babannem kaynanam herkes kıyas yapıyor umrumda değil velev ki hasta dahi olsa o benim göz bebeğim üzülme canim sende 
(1,234 puan) tarafından
Oyle canm herkesin evladi kendine guzel bn kimseyi kirmamak icin yaramaz bil3 d3miyom allah kimseyi 3vladiyla sınamasın
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Valla kusura bakma ama ben bunun için benimle konuşsun küssün umrumda olmaz öyle insan ne fitne ya onamı düşmüş bk yemesi. Ayrıca sana psikolojik çöküntü veriyo farkındamısın benim kızım 14 aylık ve daha yeni yürümeye başladı eltim yok bana böyle konuşacak ağzını ayırırım onun her bebek gelişimi kendine özeldir kimse haddi olmayan birseye karisamazda lafta yapamaz. Sen daha onu düşünürsen bu lafları çok duyarsin
(1,234 puan) tarafından
Canm bn herseye takilmam ama bu bir degl iki degl her gttigimiz yerde ayni konu 3vlat olunca boyle oluyo ama bn simdiye kadr bana dedigi hicbsyi takmadm ama evladm olunca icime oturdu
(2,768 puan) tarafından
Kuzum valla çok sabirlisin ben deliriyom o karıyı elimden kimse alamazdı sanırım. Sen yine uyar ufaktan bi daha devam ederse ez kafasını
0 oy
tarafından
Zaten erkek bebekler hep daha geç yürür konuşur bu bilinen bişey. Benim kızımda 8 buçuk aylık yürüdü ama kuzeni aynı yaşta erkek 1 yaştan sonra yürüdü ve şimdi 2 yaşındalar kuzeni hala tek kelime tek tük söyler benim kızım herşeyi konuşur. Bütün erkek bebeler böyle neredeyse sen takılma hiç eltine de gül geç hee aynen söyle susar. 
(1,234 puan) tarafından
Canm simdiye ladr guldum ama artk hastalikli muamelesi yapmasi zoruma gidiyo
tarafından
O zaman direk çat çat yüzüne vur. Söyle sen sürekli bi kıyaslama içindesin sanki ve bu beni çok rahatsız etmeye başladı. Ayrıca bırak kırılsın o seni rahatlıkla kırıyor sende bu şekilde uyar söyle bi daha cesaret edemez.
0 oy
(583 puan) tarafından
 Kız bebekler hareketli olur biraz daha cazgır olurlar daha çabuk öğrenirler ama.erkek bebekler hantal olur benim oğlum 14 aylık yürüdü 11 aylıkken tutunup kalkamiyordu bile boş insanların boş laflarina bakma.. eltimin kızı benim benim oğlundan 4 ay küçük baya kelimeler sayıyor benimki daha konusmuyo napim şimdi hiç o fırsatı vermedim ilk günden sakın bebekleri kıyaslamayın dedm
(1,234 puan) tarafından
Canm cok zormus yaa ayni ailede olmasi
0 oy
tarafından

Her bebek bir olmaz kız bebek genel de daha erken yapar herşeyi bünye hafiftir çünkü şöyle çocuk kıyaslayan insanların ağzına kürekle vurasım geliyor :angry:çocuğun hasta falanda değil neden boşuna emara götürüyorsun yürümüyor diye beynin de bişi mi olacak büyük oğlum 10 aylık yürüdü küçüğü 1 yaşında hala yürümüyor anca koltuktan tutup kalkıyor her çocuk farklıdır eltin bişi dediği zaman oğlum da sana amma batıyor hayırdır de küser de küssün 

(1,234 puan) tarafından
Canm emara  sag elini sag bacagini pek kullanmiyo o yuzden gidecez
tarafından
He bende yürümüyor diye yapıyorsun sandım canım ama eltine sert Bi laf vur isterse küssün
0 oy
(75 puan) tarafından
Bence 11 aylik bebek için doktora gidip emar çektirmeye gerek yok benim bebegimde ablamın kızı arasında da 20 gün var benim oğlum desteksiz 1 metre gidiyor onun kızı daha yenitutanarak kalkıp gidiyor yani her bebeğin gelişimi farklı zamanı vardır bence eltinin bu şekilde konuşmasi çok yanlış sende kendini üzme 
(1,234 puan) tarafından
Canm sag tarafini pek kullanmiyo o yizden emara girecek
(75 puan) tarafından
Anladım canım solak olabailir belki ondan kullanmiyodur bi sorun yoktur içini ferah tut biz anneler bebeklerimiz söz konusu olunca fazla evham yapıyoruz
0 oy
(499 puan) tarafından
Ne alaka ya benim oglum 15 aylık yurudu. Her cocuk aynı olcak diye bişey yok. 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Isterse feriştahi olsun ağzının payını evladım için laf söyleyene veririm . Her çocuk bir olamaz 2 oğlum var 2 oglum un arasında farklar fazla si ile var küçük olan saha geç yürüdü 11 bucuk aylik ilk oglum 10 aylık yürüdü büyük oğlum 8.ayda dış çıkarttı küçüğüm 5.ayda yani demem o ki laf söyletme ağzının payını ver 
0 oy
(870 puan) tarafından
Her çocuk farklı bunun kıyaslaması yarıştırması çok kötü bir durum inşallah emardada birşrey çıkmaz bu durumdan kırılabilecegini anlaması lazım zaten
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Her bebek aynı olacak diye bir şey yok neden takıyorsun bu kadar? Benim yeğenim de 11 aylık emeklemeyi yeni öğrendi yürütmeye çalışırken hemen oturuyor biz de üstüne gitmiyoruz illa ki öğrenir. Eltine de söyle her bebek aynı olmaz diye. Benim annem de çok yapar böyle kötü niyetinden değil ama uyarıriz yine de yapma diye. Sen de kibar bir dille uyar daha da yapmaz
0 oy
tarafından
Ayy ne alaka ya yaşları aynı diye gelişimleride mi aynı olmak zorundaymış ne kadar geri kafali bi insan. Benim oğlumdan bi kaç ay küçük olanların dişleri falan çıkıyodu yürüyolardı onlarda diyolardı bizimki diş çıkardı yürüdü bilmem ne  ne ne ama ben diyodum şükür oğlumun sağlığı yerinde illa zaten bigün yürüyecek dişte çıkaracak sonuçta bebektir bizim gibi 32 dişinin olmasını bekleyemeyiz. Benim oğlumda şuan 15 aylık ve daha 20 gün falandır yürüyor hiç sorun etmedim valla kim ne dese desin sende takma ya 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 1,107 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde dilekdemir (2,575 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,137 göst.
1 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 906 göst.