0 oy
375 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar geçen sene oğluma devlette doğum yaptım ve çok memnun kaldım şansıma doğumhane de tek ben doğum yapıyodum benden başka kimse yoktu neyse iknci hamilelik oldu peşpeşe şimdi de virüsten dolayı annemler devlette yapma özelde yap diyor eksiğiniz ne kalırsa biz tamamlariz diyolar. Bizimde sigorta yok eşimin ve benim bağkur var ama ödeyemedigimiz için yararlanamıyoruz şuan ve doğuma 1 buçuk ay kaldı şuan 33+4 haftaligim bişey de diyemiyorum beni ve bebeğimi düşünüyolar ama devlette de tek doğum yapan ben değilim bı dünya insan yapıyo bide o yönden bakıyorum ama aileme anlatamıyorum eşimle daha bu konuyu konuşamadık henüz zaten ailem eşimin yanında söyledi ama eşim hiç  cevap bile vermedi napicami bilemedim bide bu ay çok fazla harcamam oldu ve olucakta daha.  Yani bu ay 4 bin masrafim var 2 buçuk açığım var daha kafam karıştı bende özelde yapmak istiyorum ama bilemiyorum sizce virüsten dolayı özele gitmek mantıklı mı

6 Cevaplar

0 oy
(64 puan) tarafından
Bence özelde ypmalisin 

Baya bı dezenfektan ediyorlar ve tek oda tutarsan senin için iyi olur
(1,114 puan) tarafından
Bilemiyorum cnm ya duruma göre bakicam ama hiç muayene olmadan da özel kabul etmezse bide. Bı doktorun özel kliniği var hastane değil ama bı öz hastaneyle anlaşmalı doğumları anlaşmali olduğu hastane de yaptırıyo sadece muayenesi ayrı klinik olarak hastane içinde değil
(64 puan) tarafından
Onu bilmiyrum ben bir kez muanesine gittim doktorda sezeryan oldum özeldi çok memnun  kalmıştım
Anlaşmalı olduğu hastanede yapabilrsin ücret uyrsa tabi sana umarım iyi olr canım sende bebginde
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm bir iki kere kendi muayenesine kontrole giderim bari  son anda duruma göre karar veririz
-Reklam-
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bn bebegimi goturdum hastaneye inan ozeller devletten daha kalabalik
(1,114 puan) tarafından
Kendim şuan kontrollerime devlete gidiyorum ama ailem gittiğimi bilmiyor bilseler çok kızarlar o kadr mı düştün de özele gitmiyon diye of kafam karıştı valla iyice. (
0 oy
(377 puan) tarafından
Cnm bn devlete gttm ebe bana ddiki eger virus riskinj kabul ediorm dye form imzalarsan bzlik sknti yok cnku viruslu hastalar var katlarda ayni koridorda olablrsnz ddi yatisiniz falan bnde korktm esim direk ozele gtrdu
(377 puan) tarafından
Evt annm ynma glmk istedi sancm var bi yandan suyum szyo klkamiyom kadn hala gremessnz dsari ckn dio.
Devlette tamamen kendi basinasn ailen yannda zor yani ozel oyle degl ama annemi iceri bile istersn alablrz ddi istemedm. Esim odamdaydi annem grumcem. Cok rahat ve guzel dogum yaptm dyeblrm.
tarafından
Ama kardeşimizi maddi olarak sarsacak ya Allah yardımcısi olsun onunda :(
(377 puan) tarafından
Amin cnm
(1,114 puan) tarafından
Ben geçen snee devlette doğum yaparken yanıma eltimde girdi annemde girdi rahattım ama dediğim gibi kimse yoktu. Şimdi virüsten dolayı almayabilirler içeriye
(377 puan) tarafından
Evt ainen olablr
0 oy
tarafından
Özele git borç et 1500 2000 yapan yerler var sen p borcu yarın öbür gün odersin sıkma kendini hayatında kackere doguracanki sanki eşinle güzelce konuş zaten bebeğe takı filan gelirse ordan ödersin borcu
(1,114 puan) tarafından
Takı gelmez çünkü iknci doğumum bide üst üste oldu. Bilekligim var ceyrekli olmadı onun ceyreklerini bozdurcm artık :(
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Ben özele muayeneye gidiyorum canım detaylıyı devlette yapıcaktım doktora sordum sevk alıp gitsem nasıl olur diye ikinci dalga geliyor hiç tavsiye etmem dedi devlet hastanesini sen bilirsin tabi ama eğer ailen karsilacakca çokta sıkışmayacaksanız ozelde yapman daha iyi gibi 
(1,114 puan) tarafından
Ya dediler sen biriktebildigin kadr biriktir üstünü biz tamamlariz dediler. Eğer kurban bayramina kadr doğum olmazsa çalışıp o parayı çıkartırım bu ayın birine kadr bira sıkıntım var 2 bin kadr açığım var onu çıkartırsam bu ay öbür ay doğum parası biriktiririm.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,310 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 298 göst.
13 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.