0 oy
890 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Eşinizin banka kartları sizdemi kızlar. Benim eşimde kartları bazı kadınlar diyor kartlar bizde biz eşimize harçlık veriyoruz biriktiriyoruz. Ama ben eşimden isteyemem ki öyle burda erkekte durur kartlar diyor. Hiç sormuyorum da neye harcıyor ne yapıyor çünkü inanıyorum başka bişey yapacağını sanmıyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Para idaresini iyi yapıyorsa mesele yok.bazi erkekler parayı tutamaz hatta o yüzden kendisi verir 
tarafından
Aynen öyle savurmuyor gezmiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yo bende hiç almam hatta benim kartım bile onda zaten biliyom naptiniasla para hesabı yapmam
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Eşine guvendikten sonra he sende durmuş he onda durmuş.  Erkek de durması daha doğru eğer ev hanımı isen bazı zamanlar kartı bana bırakır ihtiyacimi alırım genelde onda durur zaten olması gereken bu. Neye ne harcadığını soler ki bende sölerim para mevzusu olmaz bizde
tarafından
Bende istesem para bırakırda yanlış mı yapıyorum diye düşündüm çoğu kadınlr kart bizde diyor
(4,289 puan) tarafından
Yo bence yanlış değil
0 oy
tarafından
Eşimin parayla pek işi olmuyor malesef cünkü evin giderleri sorumluluğu tamamen bende. Eşim ben istemediğim halde kartını evde bırakır yanına 20 30 lira harclık alır oda yol parası sigarası falan. Ki böylesi daha iyi eşime kalırsa biz gezmekten eve giremeyiz :))
tarafından
Benim eşimde hiç gezmeyi sevmiyor ya
tarafından
Benim ki tam tersi gezmeyi eğlenmeyi cok seviyo sürekli dışarı çıkalım der ama gel gör ki bende gram derman yok :) oda mecburen pubg denen o zıkkımı oynuyo :D
tarafından
Ay benim eşim öyle olsa gezerim
0 oy
tarafından

Kredi kartımız 2 tane birisi bende biri eşimde ama onun haricinde elimizdeki para genelde bende durur ben eşime veririm :) paralar bende durur :) çünkü aşşşırı savurgan bi eşim var bi markete gider istemediğim yüz tane şey alır gelir para harcamayı çok sever kendileri :) 

tarafından
Eşiniz bişey demiyor mu
tarafından
Yok eşim zaten kendisi bana veriyor :) niye bişey söylesin ki :) mesela şuan yanımda yok yurt dışında görevde ben harcamalarımı karttan yapıyorum o ödemesini yapıyor nakit ihtiyacım olunca karttan çekiyorum falan :) bizde pek paranın konusu geçmiyor yani eşim bana güvenir ben ona güvenirim ne aldığımızda neye harcadığımız ortada olunca lafı olmuyor
0 oy
(414 puan) tarafından
Valla cnm benimkinin karti kendisinde birseye ihtiyacim oldugunda verir sonra geri alir oyle kocasi olan varsa nasil ysptigini bizede soylesin bende yapiyim cnm 
tarafından
Aynı düşüncedeyim benimkide ihtiyacım olsa kartıma atar o kadar. Yapan nasıl yapıyorsa
(554 puan) tarafından
Aynen cnm bizede söyleyin :))
0 oy
tarafından
Ben artı kartı onun ayrı kartı var .

Maaşını ne zaman alır ne kadar alir bilmem .

Para işleri onda hiç bir zaman yok demedi . 

Çocuk bende temizlik bende yemek bende bide para işi bende ohoooooo kafam yorulur valla .

Paraya ihtiyacım oldugunda benim kartıma atar hemen ibandan. 

Marketi pazarida o görür. 

Pazara gider benim 10 liralık alacağım şeyi 7 liraya alır güzelde pazarlık yapar 

Açıkçası ben dolaşamam o kadar pazari:) 
tarafından
Benimde böyle ama bende olsa para biriktirirdim aslında
tarafından
Eşinizin ne kadar maas aldığını bilmiyormusunuz
tarafından
Yeni öğrendim  ama ne kadar kalıyor neye harcıyor bakmıyorum
tarafından
Yukarıdaki arkadaşa sordum ama sizinkide enteresanmış yani eşinizin maaşını bilmemeniz biraz tuhaf :)))
tarafından
Lafın gelişi dedim ne kadar aldığını az çok biliyorum telefon banka uygulamasından düz bir maaş yok yani ikramiyesi primi maaşı her zaman dolu olur zaten kartı  tutupta her ayın 5 i dikilmem merak etmem yani :)
Tutupta örnek gosterim 3000 aliyosa örnek bu ay 2800 aldı neden diye sormam bazı karılar gibi :)
Nereye harcadığını bildiyim için sorun olmuyo .

Ya arabasına ya kızına ya evine .

Para yedirecek kaynanam yok ,akbarlarinida uzak tutuyorum :) Eşim zaten tutumlu .
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Eşinde veya sende durması önemli değil ki canım. Aile içinde sen ben olmamalı bence. Ev masrafları içinde kart kullanıyoruz o da yerine gore bazen onda bazen bende durur. Geçen toplu para geçti elimize sen hesabına yatır orda dursun dedi. Bugün yine gelecek bir miktar onunda birazını vericem kenara koyarsın dedi. İkimizde bişey alacaksak birbirimize söyleriz. Eşimde de dursa bende de dursa birbirimize sormadan ev ihtiyacı dışında bişey almayız. Haber veririz hep. 
0 oy
(879 puan) tarafından

Bende degil benimkiler hep onda :D

tarafından
Aynen ya neden öyle oluyorsa hep onda herşey
0 oy
tarafından

Ben eşimin ne kartı var onu bilmem ki :)

Bana falan vermesin ben hepsini harcarım eşim daha iyi tutuyo parayı 

0 oy
(313 puan) tarafından
Evin bütün eksiklerini o alır pazara o gider bana harçlık verir nakit bide kart verdi bı tane internet alışverişi yapiym diye 

Onun haricinde hiç sormam ne harcadin neye harcadin eve her şeyi alıyor zaten
0 oy
(48,660 puan) tarafından
alisverisi odemeleri faturaları giderleri esim takip ettigi icin onda duruyo 
0 oy
(119,282 puan) tarafından

Tum kartlari bende esimin hic parasi yok :D arada 10 veya 20 kira haclik veriyom ama ;)

tarafından
Tuttum seni sevda :))
tarafından
Nasıl yapıyorsun bunu
(119,282 puan) tarafından
Ben bisi yapmadim esim verdi al sende dursun arada bana haclik ver yeter dedi aldim bende ☺️
tarafından
O yapmıyo kocası yapmasina izin veriyo:))
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gerek yok kredi kart lazımsa derim alırım istediğim zaman istediğim kadar durur yoksa geri veirirm kendime kart çıkarttım zaten onu. İçinde var Bi miktar kartım ayrı ben sevmiyorum kocam benden aliyo harçlık vs adam çalışıyor didiniyor kart veya maaş el koymak bana göre değil saçma sapan harcama yapmıyor ise aynı şekilde evde çalışsam maaşımı vermem ihtiyaç karşılanır tabiki de 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Herkesin düzeni farklı canım ben eşimin nereye ne harcadığını bilirim Bi hesap kartı bendedir içinde Bi miktar para var onu ihtacım olursa harcarım diye verdi. Ama cüzdanımda yoklar param azaldımı sormaz koyar haberim olmadan içine para. 

Seninki de senin harçlığını eksik etmiyorsa sıkıntı yok yani illa kart verecek diye bişey yok. 

Biz kredi kartı kullanmıyoruz peşin harcıyoruz hep. Ama kartı alan arkadaşlar sanırım hep kart kullanmaya alışmış ondan kart istiyorlar
tarafından
Ben zaten eşim yokken evden dışarı çıkmıyorum bi ailem gelince çıkıyorum o zamanda istesem veriyor
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Alisverisi kim yapiyorsa kart onda olur parayi bosyere harcamazsa tabi idaresini bilmesi lazim
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Elinden alma ihtiyacını hiç duymadım şükürler olsun hesabını bilir çünkü bana da ek kart çıkarttı bende oradan harcarim. Ikimizde biliriz hesabımiza göre hareket ederiz 
0 oy
(62 puan) tarafından
Eşim uzman oldugu için görevde suriyede ve kart lazım olmıyo işlerini telefonda bankacılıkta hallediyor kartları bende cünkü bana lazım olabiliyor zaten ben eşimden daha tutumlu oldugum için para kalıyor genelde ondan bende canım
(62 puan) tarafından
Bende yeni evliyim 1.5 senelik ama ben ondsn tutumluyum sigarayıda bırakımca hamileyim bide 6 aylık sadece cocuk için harcama yapıyorum eşim benm için cimri diyormus annemlere ondan hesaplar onda diyo :D
tarafından
Ben kendime bişey almak istediğimde önceden ne güzel alıyordum hep şimdi çekiniyorum
(62 puan) tarafından
Ben almak isteynce ilk eşime atıyorum hayatım diyorum hangisini alım diyor al istediğini karısmaz ne alırsam makyaj yaptırmaz ama parfüm makyaj malzemesine karısmaz sadece o varken yapıyorum cünkü ondan sende hangisi güzrl de sec de eşine eger cekiniyorsan ölr yap bence :D
(583 puan) tarafından
Canim aynı ben gibiymissin  düğün sonrası kendi bırakır diye düşündüm harçlık bi baktım 10 geçti tık yok bide herseyi  almaya baba evinde alismistim  çok zordu ilk istemek sonra baktım o yuzsuz ben ondan yuzsuz oldum istemeden  vermezdi  çok şükür  çalışıyorum  maasimda  iyi ama 1 kuruş vermem ona yine ondan alırım :))isteyince  daha iyi çekinme iste
tarafından
Ne güzel benimde bi işim olsa
0 oy
tarafından
Eşimde durur lazım oldugunda ben alırım 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Valla benim esimin parası bendedir kartı da yok zaten banka kartı da bende benden habersiz çekmez çeker bana getirir benden alır ihtiyaç oldukça onda durunca çok var diyo zaten 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 183 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
0 oy
0 cevap 30 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Hafize12345. (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu

379,474 soru

11,359,711 cevap

34,837 kullanıcı

...