0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 10 +3 haftalık hamileyim ve  hamileligimi  adete 5 gün kala öğrendim ve ozamandan beri evimde mutfağa  giremiyorum  yemek hiç yapmadım ogrendigimden beri  hiç yemek ayırmayan ben yemek ayrımı yapıyorum  sürekli dışardan yiyorum sağolsun eşim çok anlayışlı sen iyi  ol sürekli dışardan söyleyelim diyor ama sürekli masraf oluyor çok çalışıyor  eşim  çok yorgun  bide ev işiyle uğraşıyor   çok üzülüyorum   evim resmen gözümde  kararmış durumda daralıyorum sanko sürekli  ev kokuyor napcam böyle yardımcı olurmusunuz sürekli kusuyorum  kokulara karşı  çok kötüyüm  bi akıl verirmisiniz çok uzun oldu hakkınızı helal edin şimdiden teşekkür  ederim

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yemek yapmaya girdiğin zaman agzini burnunu kapat canim öyle yap 3 ay böyle cekersin 
tarafından
Denedim canım ama maalesef artık napcam bilmiyorum  böyle devam etcek galiba
tarafından
Simdi kac haftaliksin?
tarafından
11 inci haftaya gircem cnm
tarafından
2 hafta daha cekersin bulantilarin kesilir ondan sonra rahat girersin mutfaga
tarafından
Inah canim. Benim  sağol
-Reklam-
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Valla 13, 14 haftaya kdr surdu bende limonla dolasirdimm o haftalara kdr hep biskuvi yiyerek dolasdim
tarafından
Ekşi gördüğüm anda çok kötü oluyorum limon falan asla yiyemem denedim olmadi
0 oy
tarafından

Sende salata makarna hafif yemekler yap 

Patetes salatası kokmaz heralde 

Malzemeyi sen hazırla eşin pisirsin en kötüsü porek kahvaltı yiyin :D

tarafından
Canım inan yok annem ablam neler denedi olmadı   canım olmuyor geçmiyor çok ac ve halsizim
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun bende 10 haftalık hamileyim hatta 11 e gidiyorum aynı şey bende de var miğde bulantısı halsizlik yemeklerden tiksinme mutfaga girmek bile istemiyorum maalesef ki sulu yemek yapma böyle seni tok tutabilicek kolay yemekler yap mesela ondan sonra sade soda iç her gün yat dinlen kendini çok yormamaya bak kendini zorla biraz hava almaya bak camda da olsa az otur hava al yani bir şekilde geçer heralde yavaş yavaş gecicek eminim.
tarafından
Deniyorum  cnn mutfağa girdigim  an kusuyorum 1 aydır dolabimi  açmadım  mutfak salon kabusum oldu resmen benim  hiç hareket edemiyorum çok bitkin yorgunum bide bu halde olduğum için eşimin ailesi yalan söylüyorum sanıyor o çok zoruma gidiyor
(140 puan) tarafından
Aah ah canım şimdi onu soylicektim içimi okudun inan bende de aynı sorun var eşimin ailesine kötüyüm diyince sen kendin yapıyorsun bişeyin yok diyolar ya çıldırıyorum ya ölüyorum nerdeyse ama kimsenin umrunda değil.
tarafından
Aynen canım bide bana bizim zamanımızda böyle bişey yoktu biz neler neler yapardık diyor  tam deli oluyorum  ama allah yardımcımız olsun   gerisi boş
(140 puan) tarafından
Banada diyolar canım ama hiiiic kafaya takma boşver kimse umrunda olmasın inan ki ben artık öyle yapıyorum umrumda degil kimse Allah görüyor benim halimi çünkü.
0 oy
tarafından

Bende öyleydim, mutfak benim kabusumdu resmen, ben evden kaciyordum resmen,

4. Ayda yavaş yavas geçecek normalle döneceksin ...

tarafından
Inşallah canım:)
0 oy
(961 puan) tarafından

Canım ya keşke bi çaresi olsa kendine en iyi gelen şeyi bulup onu yapacaksın ben o kadar kötüydğm ki hiç yemek bile yemedim dışarda bile :'( serum vurdurarak yaşadım 2 ay :(

tarafından
Serum keşke verseler banada çünkü bebek için çok korkuyorum  hastaneye acile gidersem  serum takarlar mi çünkü çok açım dayanacak gibi değilim sürekli dışardan yemek istemiyorum
(961 puan) tarafından
Canım şimdilerde tehlikeli olabilir ama ben gidip durumumu anlattım doktora o da hemen verdi serumu acile gittim bende
tarafından
Anladım canım eğer çok kötü olursam bende gideyim
(961 puan) tarafından
Aynen eğer çok fazla korona hastası gelmiyorsa bulunduğunuz yerdeki hastaneye alırlar bence
tarafından
Inşallah  denicem cnn benim çok sagol
0 oy
tarafından
Canım evladını saglıcakla al kucagına. Ben 4 ay cok cektım o kokudan. Evde ne yemek pişti ne evde bı lokma yıyebıldım. Baskasının pişirdigini baska evde yıyebılıyordum kendu evıme pısmıs yemek dahı gelse yiyemedim bır sure. Hıc yıyemedgm zamanlarsa serum la doyurdular karnımı. Ben cozum bulamadım bu konuya agzını burnuny kapasan dahı olmadı. Yardm edecek kmsen var ise gelsım sen odaya kapat kendını o yapsın yemegı. Sen havadar biyerse kal yemek kokusu alma. Birde bulantı ıcın doktor zofer vermıstı bana o bı nebze ıyı gelıyordu. 
tarafından
Canım benim midemde problem olduğu için hiç bir ilaç kullanamıyorum folik asit kullanamiyorum  bile doktor kefir önerdi onu ıciyorum mecbur  ama inan çok açım allah affetsin ekmek görmek beni kusturuyor   hiç iyi değilim cevremde kimseyi böyle görmedim  ailem bile çok şaşırıyor  bu halime
tarafından
Aslnda bitkisel seylerde vardır ama hamılekte yasak bıtkıssl seylerde. Yatacan mecbur kuzum ısın cok zor ama sonu guzel Allahım ıznıyle. Tez atlatman dılegıyle
tarafından
Amin inşallah  canım allah razı olsun çok sağol  güzel dileklerin icin
tarafından
Allah senden de razı olsun canım benım
0 oy
(119,364 puan) tarafından
Kiyamam ben dogurdum gune kadar oyleydim umarim cabuk gecer
tarafından
Inşallah canım benim çok sağol inşallah geçer ya
0 oy
tarafından
Ah canım sen aynı beni anlatmışsın inşallah çavuş geçer senin ama ben tam 1 buçuk ay ailemin yanında yaşadım ev kokuyordu banyo kokuyodu mutfak eşyalar herkes kokuyodu
tarafından
Canım keşke bende kalabilsem ailemde  ama eşim izin  vermiyor evde tek duramam sensiz diyor dursa annemde kalmak isterim biraz toparlayana kadar ama maalesef
0 oy
tarafından
Benim öyle bi kaç ay sürmüştü. Tuzlu çubuk krakerle gidiyordum gittiğim yerlere :) maden suyu da iyi geliyordu. Aşırı baharatlı ve yağlı yiyemiyordum kokusu bile rahatsız ediyordu
tarafından
Aa bak tuzlu kreker hic denemedim hemen alıp denim belki iyi gelir çok sağol cnn inşallah geçer
tarafından
Inşallah iyi gelir. Geçmiş olsun
tarafından
Çok sağol  cnn allah razı olsun
0 oy
(109 puan) tarafından
Bende aynı durumdaydum uyudum tek yediğim yoğurttu onu da ağzıma değdirmeden lok yutuverşyordum. Bi de limon soda tuz içiyordum. Dışardan hüçbirşwy yiywmedim. 3 ay yemek temzülik yapmadım sadece uyudum. Eşim yorgun oluyırdu ama yaptı yapabildiği kadarını. 3 ay yapma bişey yapacak bişey yok.
0 oy
(489 puan) tarafından
Canim seni çok iyi anlıyorum bende oyleydim sürekli midem bulaniyordu evet koku hassasiyeti var yemek yapamiyodum o soğan salça kokusunu düşününce hala midem bulanır temizlikte yapamaz olmuştum zaten sürekli uskufra ediyordum bide buzdolabını açınca iğrenç kokuyordu eşime diyordum o ben koku almıyorum kötü kokmuyo diyodu ama bana kokuyordu çok zordu benim için ramazan hele berbat geçti elim ayağım titriyo gibiydi artık ama ben doktora gidemedim koronadan dolayı şimdi hap kullanıyorum elhamdülillah bulantım geçmedi ama artık uskufra etmiyorum yemeğimi temizligimi normal bı ev hanımı gibi yapamasam da idare edecek kadar yapmaya başladım kesinlikle doktora git bulantı hapına başla derim ben şuan 20+2 oldum hala bulantılarım devam ediyor zamanında gidip önlemini al
tarafından
3 hafta sonra ikili test için çağırdı  ozaman gidicem inşallah bi çözüm buluruz  teşekkür ederim tavsiyen  için cnm
(489 puan) tarafından
İnşallah canim. Doktora gidene kadar sakız, tuzlu kraker, ayva, leblebi beni çok az rahatlatiyordu deneyebilirsib
tarafından
Sabah ilk  isim denemek canım  çok sagol
(489 puan) tarafından
Rica ederim . Allah bütün bulantilara kolaylık versin benimde başladı şimdi bulantım :/
tarafından
Amin inşallah cnn benim  sanada geçmiş olsun inşallah bian önce geçer
0 oy
tarafından
Tuzlu kraker beni rahatlatırdı cnm bence dene 
0 oy
tarafından
Bende öyleydm canım 24.haftaya kdr kokulara hassasiyetim vardı

Bir zaman dışardan yedim 

Sonra baktım olmuyor yazmaya kolanya döküp ağzımı burnumu kapadım öyle yaptım

Taze zencefil al aktardan onu sıcak suda pişir suyundan iç çok iyi geliyor mide bulantısna
tarafından
Yarın  denicem cnn çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 167 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,356 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
+1 oy
4 cevap 200 göst.
16 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy