0 oy
596 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba arkadaşlar benim oğlum 6 7 yaşında yemek yemiyor 

Şimdi tavuk pilav köfte vs yer yoğurtlu pilav kek sulu tavuk sote vs

Şimdi bende hergun tavuk yapamam ki hergun alinmiyor malum hani bir şehriye çorbası sulu patetes nohut kuru fasulye

Salçalı makarna mercimek köftesi fırına patates patlıcan domates vs bunları

Hayatda yemez ben şaştım kaldım ya bu çocuk ne yiyecek normal insanlar gibi değil yigenleri yemek buldumu saldırıp yer benimki tavuk pilav yoğurt yoksa yemiyor yani sofra yemek düzeni yok napa bilirim her yolu denedim inat ediyor tadına bile bakmadan ben bu yemeği yemem diyor sizin çocuklar nasıl artık büyüdü artık yemesi gerekmez mi bütün yemeklerden salata bile yemez ya yemekle 

12 Cevaplar

+1 oy
(27,336 puan) tarafından

Hic bisey verme acıkınca kendi helip önüne ne koyuyorsan yesin fazla nazli büyütme iyi degil birak kendi haline

tarafından
Kız Nazlı değil sabah dedim yumurta pisireyim ye yok dedi bişey yemedi hala bu saat oldu acıktım demedi getirip ben yedirdim :( Nazlı asla değil aç kalırım yemem diyen tipten
(27,336 puan) tarafından
Dayanamaz acliga ustune dusme sen
tarafından
Haklısınız denemk lazım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla nasıl.yer bilmiyorum kuzum benim kuzenim vardı hatırlıyorum çocukluktan beri hep patates kızartma ve yumurta yerdi başka hiç bişey yemezdi hep aynı şey . Annesi ona ayrı yapardı hep şimdi hala öyle değişmedi yani 
tarafından
Ya inşallah değişir ya gerçekten çok zor oluyor evdeki yemekten yemiyince vicdan azabı çekiyorum diyorum sen nasıl annesin kendime
Ama hepte ona özel yemek yapamam ne varsa yemek zorunda büyüdü artık :(
tarafından
İnşallah çözüm bulan başka arkadaşlar yazar kuzum zor olur yoksa öyle
tarafından
İnşallah ❤️
0 oy
(5,436 puan) tarafından
4 yaşında oğlum aynen öyle diyor ben bunu yemem güzel değildir bende bu yemek çok faydalı kas yapıyor boy uzatıyor gözlerini güçlendiriyor falan diyorum tadına bak beğenmezsen vermicem birdaha diyorum yiyor begeniyorda genelde:)
(5,436 puan) tarafından
Ama ona gostermiceksin içeride ayarlicaksin patatesleri seciceksin en azından vitaminini alır patates seviyor dimi
tarafından
Evet seviyo denerim inşallah yer :)
(5,436 puan) tarafından
Ben oğluma ek gidada oyle yapardım ordan aklıma geldi
tarafından
He teşekkürler denerim bende ❤️
(5,436 puan) tarafından
Yerse haber et kız:)
0 oy
tarafından

Benim oğlum da anormal :D

İşkembe çorbası sever 

Köfte hamburger sevmez 

Sulu yemek olacak illa o ekmeği bi bandıracak :D

tarafından
Ne güzel işte işkembe sağlıklı masallah yesin yavrucak
Keşke benimkide yese
0 oy
(1,143 puan) tarafından
Bende küçükken çok fazla yemek secerdim aynı anlattıgın gibiydim sebze meyve falan agzıma sürmezdim kahvaltılık ve et türü ile idare ederim abur cubur falan . Ergenlik çağında özellikle liseye basladıgım dönemde hersey yemeğe başladım şuan yemedigim meyveler var ama çok yemek seçmem . Kardeşimde aynı benim gibi hatta daha beter ben yine salatalık va yerdim o hiç bişey yemiyo hatta et türü bile yemiyo doğru düzgün hep atıltırmalık geçiniyo kahvaltı falan.  14 yaşında hala böyle inşallah o da senin çocugunda düzelir. Ben 14-15 yaşlarında herşeyden yemeğe başlamıştım birazda arkadaş ortamı sayesinde olmuştu
tarafından
Ay szin annenize acıdım :)
İnşallah düzelir oğlum ya böyle çok zorlanıyorum
(1,143 puan) tarafından
Babamda yemek secer annem herkese ayrı yemek yapardı hala da öyle anacıgım :)
0 oy
(1,008 puan) tarafından
ona özel yemek.yapma o zaman sevsede sevmesede mevbur yiyiyor ama alistirirsan o yemez diye önüne geçemezsin ben 2 oğlumda hic taviz vermedim  alıştılar hatta orta okul zamanları millet dışarıda burger yerken eve gelip ev yemeği yiyip gidiyorlardı bakalim kizi simartmam ins bu saatten sona gelince ;))
tarafından
Dimi küçükler az simartiliyor sanki :)
İnşallah benimkide yer artık ona özel yemek yapmam bir hafta bakalım napyor isim zor olscak belli :)
0 oy
tarafından
Sofrayı kur terse keyfi bilir yemezse acıkır paşa paşa yer öyle tavuk et bu devirde nerde hergün yemek bu kadar üstüne düşme yemiyorum mu dedi kaldır sofradan o gelip paşa paşa yşcek 
tarafından
Evet çok zor yemek seçmesi artık bugünden sonra tencerede ne pistiyse onu yiyecek inşallah
Özel bişey yapmam acıkınca mecbur yer heralde
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cok zor yaa. Benim annem abime hep ayri yemek yapar . Yemiyo ayirt ediyo felan ilerde sizin icin zor olur. Acikinca mecbur yiyecek ustune dusmemek lazim. Yada bi cocuk doktoruna goturup onden doktorla konusup sonra cocugunuza doktorunuz tavsiyeler versin.
tarafından
Bir ay deneyeceğim bakalım aç kalıp yermi
0 oy
(397 puan) tarafından
Canım durmadan aciktinmi diye sorma hic ilgilenmiyomus gibi yap açlıktan ölecek değil ya Illaki acıktım diyecek ve sen sevmediği bibyemegi koyacaksın önüne sadece bu var ister ye istersen yeme oglum sen bilirisn de pes etme 
tarafından
Çok haklısınız :)
Valla denicem 6 senedir ne yapsam. Diye heder oldum
(397 puan) tarafından
6 senedir yapmadığını deneyeceksin ve farkı göreceksin canım:)
tarafından
İnşallah ya Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bitanede vende var bacim kelin olaci olsaydi ilk başına surermis keske oglum bigunde anne aciktim dese :(
(146 puan) tarafından
Benm oğlumda öyle bn yedirirsem yiyo yedirmesem acıktım bile demez 4 yaşında
tarafından
Bnmde 4 yas 3 aylik
(146 puan) tarafından
Ay tehditle yediriyorum bazen bide kardeş olunca iyice zorluyor
tarafından
Valla bende bazen vuruyorum yemiyor diyesonra oturup ağlıyorum  o kadr ki üzülüyorum az ince gene yemedi artik karismiyirum bıktım inan
(146 puan) tarafından
Evde yine öyle boyle zorla yidirmeye çalışıyorum bir yere gidince babaannesine falan internet le yiycem diye tutturuo onlarda biraz laf yapıyorlar iyice deli oluyorum
0 oy
tarafından
Çok da küçük değil bırak acikinca kendi yer . 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
8 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 90 göst.
22 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 262 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde dilayyla (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 186 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,155 puan) tarafından soruldu

377,900 soru

11,310,932 cevap

34,744 kullanıcı

...