0 oy
1,346 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kkz kardeşim 18ine yeni girdi iki yıldır nişanlı üç yıldır birbirlerini tanıyorlar yüzükler gakildi edildi başta anlaşıldı ayri ev  ayrı ev olacak diye bu kaynana olacak kadın aynı eve sokmaya calisiyo nişanlısınida doldurmuşlar aynı ev istiyormuş ne güzel kalabalık iyi olur diyormus kardesim de çok üzülüyo seviyor aşık da . Ayrılmak da istemiyo ama napmasi lazım aynı evde de olmaz mutlu huzurlu yuvası olsun istiyo bende çok istiyom yüzümü gülmedi bunca zmn anasız babasız büyüdü babbaannem büyüttü :( fikirleriniz neler kızlar napsin kardeşim 

39 Cevaplar

0 oy
(582 puan) tarafından
18mi?  Bu saçma ve cahilce konuya çözüm arayacaginiza neden bu 18 yaşında evlrndiriyoruz diye bir sorun kendinize.. küçücük daha..birde kaynana yanında olacak.. hayatı bitmiş çocuğun yazık.. okuyup krnfi yaşında ki gençlerle takilacagina evlilik düşünülüyor..
tarafından
Pardonda onca yorumların arasında seninkini saçma buldum ne yapabilirim ben gencecik kız sevmiş aşık olmuş nisanlamislar hem şimdi evlenmiyolar hemen belki iki sene beklerler bilemem sanki kızı zorla veriyormusuz gibii ve böyle on yargılı konuşmanızı anliyamiyorum kız belki mutlu olmak istiyo huzur istiyo huzurrr huzur mutlu bir yuva başını rahatça koyacak başını yaslayacak rahatça uyuyacak evi olsun istiyo ne bilecen hayatını kızın babasız anasız büyüdü bacım sevmiş birine kaptırmış kendini benim haberim bile yokk nisanlanmis 20yildir ayrıydik ayirmislardi bizi İstanbul'a geldim bende babasız büyüdüm benim hayatim kurtuldu yuvami kurdum sıra onda sucmu bu ha sana soruyom  .!!!!! Lütfen yorumları düşünerek yazalimm
-Reklam-
0 oy
(916 puan) tarafından
Sakın derin başka da bişey demem. Evlendiğimde tek talebim ayrı evdi o kadar
0 oy
(403 puan) tarafından
Kalabalığı seviyosan gel bizimkilerle oturalım desin bakim kabul ediyormu.aklı varsa diretsin sakn gitmesin sonra yok suzaman çıkarız diyolr hep yalan kızcağıza akıl ver canım.hizmetci gibi olur eşiyle bile rahat hayatı olmaz
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya
0 oy
(5,327 puan) tarafından
Hiçbir şekilde kabul etmesin. İstedikleri kadar iyi olsunlar birlik olmuyor 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Aşk meşk boş is dirensin ayri ev icin olmuosa yol versin erkek mi yok..

Onca eziyet çekmiş bide evlenince mi çeksin garibim daha 18 bide yazık günah...
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya
(3,617 puan) tarafından
Kandırmaya calisiolar cinsler ya
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bugub o sozunden donen yarin baska diger butun sozlerden de doner. Madem cocuk laftan donmus kizda sozden caysin. Gorsunler laftan nasil donulur.  Sevgi evet ama benim icin  verilen sozde durmak daha onemli. Eger ki esinin hayatinin yoneticisi olmasini istemiyosa. Ki o kaynanyla hem esi yonetir hem kaynana. Bu sekilde yapmali yoksa cok ceker. Yasi da kucuk. Yol yakinken ayrilsin. Ev mesele degil sozler onemli. Yol yakinkensize gerck yuzleri gosterdiginize sevinin
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya aynen canım çok haklısın bende snin dediğini dedim ona
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm bende bir yaşıyorum hepsi çok iyi ama her gün her gün ufakta olsa tatsizlik oluyor kesinlikle kabul etmesin 

Ya düşünsene yazın evinde askılı şortla bile duramıyorsun istediğin zaman uzanıp yatamıyorsun özellikle çocuk olunca çok büyük sıkıntılar ortaya çıkıyor smdiki aklım olsa kabul etmezdim
0 oy
(6,135 puan) tarafından
Nişanlısı da onu sevse sadece o olsun ister ayrı ev ister afedersin ayni evde kocasının kucağına otursa öyle kaynana duyar aklını başına alsin
0 oy
(445 puan) tarafından
Burdaki tüm mesajları okut canım kaynanasindan uzakta bi ev de otursun birlik oturduğun da o çok sevdiği adamı bile tanıyamayacak hareketleri değişecek o zaman evlendiğinde pişman olacak her gününü ağlayarak pişman olarak geçirecekse buyursun otursun. Erkekler ailesinin yanın da daha gaddar daha sınır bozucu oluyorlar yazık olur kardeşine daha çocuk yasta millete hizmetçi olmasın adama da dedin kabul edersen bu etmezsen evlenmeyelim desin ve lütfen evi uzakta tutsun ha deyince gelemesinler 
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim bir sürü çocuğum olurdu buyurlerdi şimdi ne güzel Allah'a hamd olsun hayırlısı böyleymiş 24 yaşımda evlendim bi kızım oldu
0 oy
(477 puan) tarafından
Oncelikle yasi cok kucuk sonra da bunca insanin kahri cekipmez hepsini uedir icir yemek yetistir temizlik yap brak ya oyle iy degil valla akli varsa vazgecsin sonra cok pismanlar .. 
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim bir sürü çocuğum olurdu buyurlerdi şimdi ne güzel Allah'a hamd olsun hayırlısı böyleymiş 24 yaşımda evlendim bi kızım oldu
(477 puan) tarafından
Allah bagaslasin kuzum :** e kendi bilicegi ama sonradan pismanlicagina zamanla dusunsun
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Daha yaşı çok genç aynı ev kabul edilecek bişey değil ikna etmeye çalışsın ayrı eve ikna olmazsa da ayrılsın karşısına daha çok insan çıkar
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim:) d
0 oy
tarafından
Nişanlıyken anacı babacı olan evlenince onların lafyla dayak bile atar. Aklını başına alsın aşk maşk yalan 1 sene de aşk biter. Daha küçücük kardeşin evlenmesin. Çocuk da genctir. Ergendir daha akıl veren coktur. Evlendirip de başını yakmayın. 
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim keşke ama işte hakkımda hayirlisi buymuş :))
0 oy
(949 puan) tarafından

Benm kizkardeismde severek evlendi ve kayinbabalar sözde  dindar bir yıl kalsın ayiririz dediler  evlendi ama o kaynana hiç huzur vermedi 6 senedir hala evin içinde kızın altinlariyla da hacca da gittiler kız kardeismin aldığı bulaşık Makinesina da evlenen kızına verdiler biz sana alırız diyerek ama şimdide oğlum alsın siz biz mi var ogluda o kadr illallah ettiki ailesinden.yeri geldi bir ton kavga ettiler kız kardeşm keşke evlenmeseydim ölseydm de bile dedi.bu ayın sonunda ayriya çıkacak.dusunsun yani Allah'tan kardeşimin eşi pek ailesinin lafına bakmadı ama annem babam ne yapım ayrilcaz illa bir gün dedi.hayatinin en güzel yıllarını heba eder biz aynı mahallede olmamıza rağmen kayananmgille :Dkayjnbaba bana musallat oldu ilk aydan beri bu niye gelmiyor ne yapıyor evde kocamla aram bile açıldı .mümkünse aynı şehirde oturmasin

tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim bir sürü çocuğum olurdu buyurlerdi şimdi ne güzel Allah'a hamd olsun hayırlısı böyleymiş 24 yaşımda evlendim bi kızım oldu. Allah yardımcımız olsun bacım
(949 puan) tarafından
Amin canm benimde 28de evlendim 29 da cocugum oldu şuan 30. :)))
tarafından
Masalah canım benim Allah bağışlasın evlatlarımızı :)
0 oy
(422 puan) tarafından
Canm bnm bnd cok sevdim kabul ettim ama pismanim bekarken anlamiosun n olabilirki diosun ama yasayinca anlion herseyi  kardesinin gencligine yazik evlendim icin deil birlik oldu icin cok pismanim :/ nisanlisinin aklina girsin ole bole kabul etmesin ama
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim bir sürü çocuğum olurdu hakkımızda hayırlısı buymuş şükür Allah'a
0 oy
tarafından
Eger seviyorum diye bırlıkte yasamayı kabul ederse en gec 2 ay sonra askımdan öleydımde evlenmeseydım demeye baslar. Eve hizmetcı arıyorlar barız belli. Sımdıden agırlıgını koymazsa cok ezılır. Babanesı asla aynı eve vermeyecegını sonradan oturursada kızını alacagının gozdagını versın. Ah kyzym 18 yasında evlılık keske kendıne bırkac sene oteden bakabılsende ne evlılıgı ben okuycam hayatımı kurup ayaklarım uzernde durcam  dıyebılsen. Sımdı her sey toz pembe
tarafından
Evet aynen cnm yaşı küçük ama cahil olduğunu dusunmuyom bunu idrak edecek kafasi var . Üstelik kendisi de hoca yani kuraaan hatim etmiş çocuklara ders veriyo güzel mesleği de var. Kendise kabul etmiyo zaten izin vermeyiz başını yakmasina bende akıl verdim nisanliyken ne yaparsan yaparsın evlendinmi dinlemez seni kabul etmiyorsa kendi kaybeder dedim. Başta konuşmuşlar cnm kabul etmişler ayrı oturmayı  3 senedir de konsuuyorlar nisanlanmislar benden öncede nişanlandı kardeşim. Ben bir senedir evlendim 24 yasindayim bacım bekliyo daha en iyisi iyiki beklemiş gerçek yüzleri cikiyo ortaya. Ben bile 7 sene bekledim eşimi 7 seneden sonra nisanlandik üç ay dayanabildik kaçtım nisanliyken yani kaçmak demeyelim de İstanbul'a geldim onlar kaçtım sandi yıldırım nikahla evlendik hemen :)) bazen diyom şimdiki aklım olsaydı 18 zimde evlenseydim bir sürü çocuğum olurdu buyurlerdi şimdi ne güzel Allah'a hamd olsun hayırlısı böyleymiş 24 yaşımda evlendim bi kızım oldu.
tarafından
Keşke canım keşke ana baba ayrılınca bizde ortada büyüdük sayılır bacım İstanbul'da. Babaannem büyüttü ben başka şehirde annemle büyüdüm okuyamadik mutlu huzurlu yuva aradık hep şükür ben yaptım yuvamı bacım da insalla mutlu huzurlu yuvssi olur çok istiyom böyle uzuluyo agliyo aklım onda hep 20 yıl gorusemedik evlendim İstanbul'a geldim iyiki de evlendim geldim kardeşime babama kavustum sennelerce görmemiştim hasrettim
tarafından
Kuzum sen mutlulugu bulmussun ama daha nısanlıyken aılesının doldurusuna gelen adamdan hayır gelmeyecegını cok iyi bılıyoruz. Cunku daha nısanlıyken evlenmemıs eşi agzına bakmıyorsa evlenınce mutlulugu ruyasında gorur. Rabbım bılır yazıldıysa bız ne desek bos. Ama sen beklemıssın bence oda beklesın. 18 yas cok kucuk 1 senenın bıle buyumede katkısı buyuk. Sen olgun gorursun ama o daha cocuk. Mutlu yuvası olsun dıye atese atmasında kendını. İstiareye yatsın madem hocaymıs. Hem  ne hayrlu ne degıl gorur
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Konussun nişanlısıyla hala diretiyorsa sözünü dinlemiyosa pndan bi cacık olmaz otursun anasıyla ömür gecip gidiyor keşkelerle kalmaktansa iyikileri olsun 
0 oy
tarafından
Ayrı ev diye tuttursun aklı varsa aynı eve gitmesin okuyoruz burda ki kadınların halini canım kardeşinin de böyle olmasını istemem hem daha 18 yaşında kaldıramaz bu yükü kesinlikle ayrı ev olmadan evlenmesn 
tarafından
tarafından
Hayırlısı olsun kuzum ne güzel mesleği de var akıl yaşta değil baştadır 18 yaşında olabilir bende 19 yaşında evlendim şuan 22 yaşındayım 2 evladım var ama ne olursa olsun birlik gitmeyi kabul etmesin şimdi ayrı eve gitti gitti gitmedi dahada gidemez çokta sorun yaşar yani yazıl gençliğini heba etmesin
tarafından
Evet canım biliyorum ben bu yaşlarda çok cahildim korkuyirdum evlenmeye guvenemiyordum oda beklesin ben 7 sene bekledim yaşı küçük zaten olmuyorsa nişanı bozsun  çok doğru diyon

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
27 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 188 göst.
0 oy
1 cevap 140 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sulemhmt (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 225 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu

396,405 soru

11,857,638 cevap

35,954 kullanıcı

...