0 oy
663 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar dun kaynanam bana geldi misafirini de almış geldi tabi 2 buçukta geldiler çaya diye yemej istediler yaptum 5 de geri gittiler neyse bugün de annemlere gittim ben saat 6 da geri döndüm tabi yoruldm çocukla neyse eşim aradı saat 7 ye doğru gene misafirini almış yemeye bize gelecekler bende allah vwr yoruldum mantı yaparım dedim kolay ya. Neyse saat 7 de haber geldi eşime deidm yq bi sor bakm müsait misin yemej yaptın mi. Neyse tmm ddm gelirken ara dedim çocuğu yatırdm hemen buzlukta barbunya vardı hemen onu yaptum nohutlu pirinç pilavı yaptım barbunya pilaki yaptım salata ayran neyse esimi aramis kaynanam ben yemek yaptım gelmycz biz niye eşim çalışıyormuş kaynana aramis eşim açmamış sonra dönmüş noldu anne diye tamam demiş ben yemek yapyrm. Bende alel acele yemek yaptım bi tencere eşime dedim artık 3 gün yeriz yemeği kaynanayi aradım noldu niye gelmysnz diye o da ddi esin açmadı bende yemej yaptım. Smdi gelecekleri yer uzak eşim getirck mecbur smdi de diyor bana akşama geliriz çaya şu misafire otur dw evinde ağırla. Ya yemekte değilim bu saate sana yemeğe geliyz denir mi 10 aylık çocuğum var evi temiz mu müsait mi var mı yok mu bunların bu huyu beni deli ediyor 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Merak ettiğim sey niye eşini arıyor ki evin hanimi sensin yemeği yapacak sensin
(699 puan) tarafından
Yok olur mu oğlunu arar o karı ben el kızıyım ağaçtan çıktım. Bu aileye nerden düştüm derim bazen eşimden Allah razı olsun onların içine çok karistrmz bu yüzden. Ama arada oluyor deli ediyor beni
tarafından
Yerinde olsam eşini aradiklari zaman kabul etme birde acik açık söyle o evin hanimi benim beni arayin
(1,326 puan) tarafından
Bnde onu yazacaktim tam senin yorumugordum canim. Ben yemek hazirligi yaptim.cayin yanina hazirligim yok buyrun gelin de
(699 puan) tarafından
Kız öyle yapmadım ki. Yapmam da yani yemej yaptım yediniz mi
-Reklam-
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun ya :ermm:

(699 puan) tarafından
Aminn amin
0 oy
tarafından
Ah ah aynısından bende de var misafirin evinde değil bizde ağırlıyor iki gelinde evde iki tane kızı var kalkıp bi bardak çay vermiyorlar gelinler çayından pastasını böreğin veriyo diye bize getiriyo iki oldu getirtcem dedi evde olsam bile yokum dedim aynı sizin hesap eşim getirip götürüyordu  eşim de kızmış en son ben sizin taksiniz değilim gelcekseniz gelin ben getirceksem gelmeyin madem demiş oh iyi oldu 
(699 puan) tarafından
Keşke benimki de deseydi bugün bizimki de öyle çünkü çayın yanına da bisey yapmam dünde böyle yaptı yaptıklarımı yem3di millet aç gelmiş yemek yaptırdı bana
tarafından
Kız bi de çoğu Zaman habersiz geliyo evim remzi mi pis mi belli değil yemeğim var mı yok mu sormadan. Ama şükür ki eşim halletti. Darısı senin başına
(699 puan) tarafından
Ayy amin keşke benimki de öyle pis olsa gelin pis derler çocuklu ev yani illaki dağlıyor
tarafından
Aynen öyle canım bak anlatayım lohusayım daha doğum yapalı 10 gün olmuş kaynana almış misafir bana gelmiş biri bi koltuğa biri bi koltuğa yatmış ben zaten dikişler den oturamıyodum öyleyken bile evim mutfağın temizdi yemek kokusu vardı sadece o da kış günü cam açmadım aspiratör de bozuk neyse misafiri diyo ki Ay bu koku ne evin ne kadar pis kokuyo sanki ceset var mutfakta çöp mü biriktirdin? Halbuki çöp vs hiç bişey yok sadece yemek kokuyo. Neyse bu bir ikincisi sen bu çocuğu yıkamadım mı daha benim gelinim geldiği gün tek başına yıkadı bilmem ne bebeğin daha göbeği düşmedi nasıl yıkıcam? Bu iki sonra bi de dönüp çocuk çok zayıf ne bu böyle demesinler mi siz misiniz bunu diyen ehh yetti be moralimi bozmaya mı geldiniz dedim eşimin bi bakışı var ki sormayın sonra döndüler yok kızım biz ondan demedik de sütün var mı çocuk aç mı ondan sorduk da yoksa iyi de bilem ne acayip sinir olmuştum
(699 puan) tarafından
Lohusaykn bnm de öyle sorunlarım oldu kaynana konuşmadı hatta benle smdi gene konusyo ben yüz vermiyorm. Arsz bacım benimki arsız
0 oy
tarafından
Rahatsız olduğunu dile getir ve kabul etme 
tarafından
Eşinle konuşacaksın o zaman bu konuyu öncelikle. Sem böyle sessiz kaldıkça devam eder emrivakiye
(99 puan) tarafından
Bu bahaneler herkeste işlemiyo malesef kuzum  onlar dedikodu yapmaya yer ararlar fırsatını bulsalar gizli banyana kadar girip bakarlar her dedigimiz olsa gunu gecirsek e tabi birazda bize dedikodu çıksa derler
(699 puan) tarafından
Canım eşime bu dediklerini dersem istemiyorm diye farklı düşünür gelsin gelmesin demiyorum son dakika geldiler mi deli oluyorum
(699 puan) tarafından
Evet canım fırsat buldu mu didik didik eder neyi ne zman aldm nerden aldım kaça aldım
(99 puan) tarafından
Yapar valla bilirim
0 oy
tarafından
Çok yüz vermişsin bence bizimkilerde ilk zaman öyleydi benim bu evin hanımı beni arayıp müsait miyim değil miyim soracaksınız dedim bir iki de surat salladm artık öyle emrivaki yapmoyorlar
(699 puan) tarafından
Bundan sonra derim
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Deseydin keşke ben o kadar  yemek yaptım  beni arayıpda gelmicez niye demiyorsunuz madem eşim açmadı filan canm ya cok ayıp olmuş sana bide o kadar uğraşmışsınn
(699 puan) tarafından
Dedim neyse artık diyo yersiniz diyor
0 oy
(422 puan) tarafından
Okurken acaba seni nie aramiolar die dusundum izin verme boyle seylere yoksa bu devran hep boyle gider esine de bn karima sormadan bise diemem onu arayin musaitmi die bu yni bukadarini diemiomu esin oda demiosa sen d bacim bn senin icin diorum boyle yaparak otekilestiriyolar 
(699 puan) tarafından
Smdi çaya geliyorlar bi gelip gitsinler de eşime dediğini aynısını diycm
0 oy
(3,750 puan) tarafından

En sinir olduğum durum çat kapı gelendir

Allah yardımcın olsun cnm 
(699 puan) tarafından
Aynen öyle bende sevmem ve gitmem çat kapı. Burnumun dibinde bittiler
(3,750 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsun cnm
0 oy
tarafından
Kiz bi kaç defa sende öyle yapıp gitsene 
(699 puan) tarafından
Demi kız sen dur aklıma iyi getirdn nasıl delirir
tarafından
Ahaahahha benim üst komşu her gün çocuklar yanimda bi kaç defa hepsini bi yollamaya başladım göndermez oldu misafirinide al beraber
(699 puan) tarafından
Mantıklı aslında :)))
0 oy
(369 puan) tarafından
Sana güvenip misafir çağırıyor.. 
(699 puan) tarafından
Aynen sanki bana çağırıyor banane.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 253 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde Kadersiz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy