0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
Kızlar oğluşum 8 aylık ve sürekli çizgi film izlemek istiyor kapalı boş televizyona bakıp ağlıyor çizgi film açınca susuyor çocuk aksama kadar trt çocukdan başka kanal istemiyor kapattım mi ağlıyor var mı çözüm önerisi olan canlarım?

9 Cevaplar

+1 oy
(36 puan) tarafından
Bence başka şeylerle oyalamaya çalışıp o alışkanlığını unutturun. Cocuklar daha çok küçükken tv telefon tablet alışkanlığı kazaniyor. Bu onlar için iyi bir şey değil. Basta biraz ağlar sabredin. Yeni alışkanlıklar edinsin bence.
-Reklam-
+1 oy
(2,064 puan) tarafından
Kapattığınız da birlikte oyun falan oynayın unutur bence havalar güzel çıkın gezin parka falan 
+1 oy
(105 puan) tarafından
Ay inanmıyorum yaa :( canım ne yap yap televizyonu unuttur daha minicik.. Televizyonda ne var bilmiyorum hipnoz olmuşçasına bakıyor bebişler.. Benim bebeğim 4aylık ben birkaç kez haricinde hiç izletmedim.. O birkaç kez de şöyle oldu oğlum beslenmeyi reddediyor ve nefesi kesilecsk şekilde ağlamıştı.. Ya dedim neyse ne hiç bir şekilde sakinleşmiyor birkaç dk lığına baktırayım belki susar.. İnan bana saniyesinde sustu.. Ben de şok oldum. Uzak tutmak gerekiyor ne varda şıp diye susuyorlar bilmiyorum canım. Oyunlara yönel dikkati başka şeye çek iletişim ve konuşma güçlüğü yapıyor diyorlar.. Hep monolog şeklinde oldupu için.. 
(36 puan) tarafından
Ekranlarda 25.kare denen bir olay var. Biz direkt göremiyoruz ama bilinçaltı algiliyor. Bebeklerin hipnoz edilmiş gibi olmalarının altında da bu yatıyor. Yani bebegin orda gördüğü sadece masum bir çizgi film değil malesef ki :/ o yüzden şiddetle karsiyim temiz beyinlerin tv telefon tablet gibi şeylerle zehirlenmesine.
+1 oy
tarafından
8 aylık bebekler için uygun aktivite lerden al canım beraber bir şeyler yapın işte hayvanları faln gösterip seslerini çıkart önüne hedefler koyup emekleme yarısı falan yaptır birlikte dışarı çıkın 8 ay tv için çok erken  mümkün olduğunca yanında tv açma o uyanıkken falan sende seyretme göz ve zihinsel gelişimi için fedakarlıklar etmek zorundayız canım yavrucugun daha çok küçük 
+1 oy
(545 puan) tarafından
Canim gec konusur yapma  izletme onun icin agliosa aglasin birak ilgisini baska yone cek bebek bu sonucta bir aglar iki aglar yeterli ilgiyi gosterirsen susar agladigi zaman balkona cikar sarki soyle eline oyuncak ver bide mumkunse tvnin yerini degistirin tvnin zararlari saymakla bitmio cunku allah korusun otizm benzeri hareketler bile gostertebilio aman diyim.dikkat et
(2,891 puan) tarafından
Canım evin bulaşıgı çamaşırı yemeği hiç bitmiyor hepimiz aynıyiz biliyorsun. O arada ne yapsam durmuyor. Gündüz zaten uyumayan bi cocuk iki dakka eline verip ev işi yapabileceğim kimse de yok valla şaşırdım kaldım kapatıyorum mutfağa getiriyorum televizyonu değil beni izle diye yırtıyor kendini sıkıldım diyor resmen ne oyuncaklar aldım hiç oralı değil
+1 oy
tarafından

Bence izletmeyn sonra zararlarni görursunz dha ck mink 8 aylk:(

0 oy
tarafından

Malesef canım 2 aylık elime telefon alınca dikkatini çekiyor daha telefonla yanına girmiyorum şimdi  kı nesıl fenaaa:D

0 oy
(344 puan) tarafından

İzlesin ne olacak canım bizlerde izledik aptalmı olduk ben hala izliyorum :angel:sıkılıyordur annesi 

0 oy
(3,149 puan) tarafından
Niye alıştırdın ki canım henüz çok küçük bu kadar bağımlı olması uyarana maruz kalması iyi değil yerine ilgisini çekebilecek oyuncaklar al

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 543 göst.
30 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Ecrin in annesi ❤️♥️ (947 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
13 Aralık 2023 Kültür-Sanat kategorisinde fatos18 (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 345 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Zoelinaa (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 259 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,827 cevap

34,778 kullanıcı