+1 oy
1,698 göst.
Diğer kategorisinde (1,339 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 54 günlük doğduğu geceden beri bana hiç huzur vermedi. Ya meme de susuyor ya da kucakta gezdirince. Uyumuyor uyumuyor uyumuyor!!!  18 saat uyanık. Daha demin damacanadan bir bardak su doldurayım dedim, koydum pusete nasıl ağlıyor nasıl ağlıyor, duyan gören bu çocuk düştü sanar. Bütün suyu yere döktüm. Ne gecem var ne gündüzüm.  Evde 2 aydır yemek pişmiyor, resmen terleyip terleyip kuruyorum. Her gün ekmek peynir yiyoruz eşimle. Ya hayatım resmen berbat bir hal aldı. Bu nasıl bebek ya nasıl bebek. Kundak, emzik, gaz ilaçları, mesajlar hepsi yapıldı. Kolik müzikleri Vs.. Aç mı kalıyor diye mama da veriyorum. Doktor günde 2 çay kaşığı anason çayı da ver dedi. YOK AMA YOK. memeye almadığım sürece hep krizde. Kendime zarar vericem o psikolojideyim artık. Lütfen söylediklerim dışında böyle bebeği olup çaresini bulan var mı?  

52 Cevaplar

0 oy
(567 puan) tarafından
Canim bende kızımda aynı dediklerini yaşadım ama uykusu vardı bazen uyusun derdim uyumazdı bazen uyku saati olmasın kendi uykusu gelirdi. Yani bu zamana gelene kadar bende çok yoruldum yanında Bi saniye bile ayrılamzdım tuvalete bile gidemedim. Bende hep kahvaltı tarzı yedim ama benim kızım ben acı ekşi yediğim zaman emmek istemiyordu. Sütün tadından dolayı. Tuvalete gidecek olsam biri muhakkak olunla olacaktı. Bazen geceleri uyumaz gündüz uyurdu. Yani canım bebek ilgi istiyor emek gerektiriyor. Bide kızımın durduk yerde uğunma gelirdi boş yere ağlardı Bi anda ne olduğunu anlamazdım ağlama krizleri olurdu. Gaz desem çiş yapamıyordu desem rahat yapardı. Şimdi kızım sekiz aylık ve yine ağlama krizine giriyor özellikle yanından ayrıldığım an çok ağlıyor ama büyüdükçe rahatlıyorsun canım biraz Rabbim yardımcın olsun canım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum memede uyuyorsa emzik vermediysen emzige alıştır bide kolikse hamak beşik al çok rahat edersin . Bilimsel olarak kolik bebekler hamak tarzı sallandiginda gaz hava kabarcığı şeklinde çıkıyormuş bu şekilde rahatlayıp uykuya daliyorlarmis bı yerde okumuştum . Biz hep eşimde üç ay boyunca kızımı carsaftan hamak yapıp salladik da uyuttuk 
0 oy
(75 puan) tarafından
Benimkide oyle bacim 7 aylik oldu hala kucakta hala mizmiz uyku denilen bisey yok bende gececek diye bekliyorum :(
0 oy
(10,476 puan) tarafından
Sakin ol önce gerginliğin ona da yansır. Hayatının merkezi artık o canım muhakkak gececek bu günler ama sakin olman şart
0 oy
(2,035 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya... Benim yeğenim öyleydi. Ne emzikler aldık tutmadı. En sonunda bakkalda satılan 1 liralık emziklerden aldık denedik. Onu tuttu. Ablam aklını kaybetmiş gibiydi artık. Rabbim acıdı da ikinci çocuğu çok akıllı oldu çok şükür. 
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde öyleydi hatta benim üzerimde uyurdu 3 aylık olana kadar öyle devam etti simdi 11 aylık hala harwketli agıtcı bir bebek bir zaman sonra alışıyorsun cnm 

Ben annemden yardım aldm çokça

Yemek vs annem yaptı
0 oy
tarafından
Canim kardeşimde oyleydi benim bebegimde sadece bende uyuyo  çareyi uyuduğu yere tişörtümu bırakmakla bulduk kokumuza  alismis oluyorlar tişörtünü yazmanı köy uyuduğu yere inşallah çare bulursun
0 oy
(1 puan) tarafından
Seni o kadariyi anliyorum ki benimde ilk kizim öyleydi.  Kendini suclama bebeğini asla suclama. Bu gunlerin gececigini düşün rahatla. Belli ki sen huzursuz oldukca o da huzursuz hissediyo. 
0 oy
(657 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor seni çok iyi anlıyorum geçecek bu günler 2.3ay daha sabır benimde psikolojim bozulacak sanıyordum belli bi süre sonra bünye alışıyor allahtan ben ailemin yanındaydım eşim göreve gittiannemle baktık 2 kişi zor bakıyorduk her hafta hastanedeydik tuvaletini yapamazdı gaz uyku şükür geçti ama tam geçmedi 8ay oldu ne uykusu ne mızmızlığı düzeldi eskisinden iyi çok ağlamıyor kendi kendine oynuyor ama 10 dk evime gideceğim gece uyumadığı için gündüz ben uyurum oğlum uyuduğunda uykusuz mal gibi oluyor insan yemek iş umrumda değil eşim mecbur yapacak yapmak zorunda eşine söyle işten gelince yemek yapsın gerekiyorsa evini temizlesin hergün kahvaltı yapılmaz senin midenede sulu yemekler girsin emziriyorsan vitamin alman gerekiyor 
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüp yanlış konuşuyorsun canım haline şükret bebekler ilk dogduklarinda neredeyse hepsi aynı oluyor daha yeni anlıyor dünyaya geldiğini bu günlerini çok ararsın bebekligini özlersin emzirmeyi özlersin büyüdükçe kucağına sığmadikca küçüklüğünü özlersin anne olmak kolay değil sabır ve sevgiyle olur sen ne kadar sabredersen rabbim o kadar yardımcın olur Ayetel Kürsi oku bebeğine sürekli 
0 oy
(12 puan) tarafından

• Acaba alerjisi mı var yediğiniz bir şeye Sizin anlattığıniz şekilde başka birinin bebeğinde süt alerjisi çıkmıştı diyete basladiktan birkaç gün sonra biraz daha azalmıştı sancisi Kakası falan normal mi Dikkatli baktiniz mı kan var mi diye belki gizli kan vardir Doktora götürdünuz mu bu şikayetler icin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 51 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,872 göst.
19 Şubat 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 111 göst.
6 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efsun88 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 483 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,763 soru

11,429,213 cevap

34,989 kullanıcı

...