0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (291 puan) tarafından
Bu kırk cikma konunda bilgim olmadigi icin soruyorum arkadaslar kırklı kadın kırk cikana kadar disari cikamaz mi yani ben bir suru insan goruyorum bebeginin dogar dogmaz fotografini atan veya gezen bilgisi olan beni bi aydinlatsin kırklı insanin mezari acik olurmus falan filan kimin ne zaman olcegi bellimi sanki hepimiz her an olebiliriz kafam karisik 

7 Cevaplar

0 oy
(61 puan) tarafından
Hayır böyle bişey yok canım.sadece bebekten kaygı duyarak çıkmaz bı insan çıkmazsa.mikrop kapmasin soğuk almasın falan diye.yoksa kadınla alakalı bı durum yok ,batıl inanç o.
(291 puan) tarafından
Dimi bencede sacma  kuranda geciyo mi gecmiyo mu onuda bilmiyorum
(61 puan) tarafından
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biliyorum onu ama ben doğum yaparsam bende çkkmam kırkım çıkana kadar dışarı 
(61 puan) tarafından
E hastane falan var canım o ne olcak
tarafından
Gidilip geliniyor ama temiz olmuyorsun ya o yüzden öyle diyorlar
(61 puan) tarafından
(61 puan) tarafından
Çıkmak istemiyorsan çıkma canım.bende bı anneme gittim bı kendi evimdeydim zaten insan bebeğe baglaniyo dışarı çıkacak psikolojide bile olmuyor ama dinimizde de böyle bişey yok .yani cikman gerekirse çıkabilirsin kendini çok da skntiya sokmazsin
0 oy
(253 puan) tarafından
Kuzum bunlar batıl seyler dinde boyle seylerin yeri yok sadece lohusalik hassas bi dönem hastaliklara karsida oyle haliyle gerekmedikce bebekde annede cikmazsa daha iyi tabi saglik acisindan sadece bebekte haliyle cok küçük daha dunyaya adapte olmadan bebegi disari kalabaliga cikarmak cokta dogru olmaz hastaneye gidilecek topuk kani falan zaten ara ara cikiliyoda ;)
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Evet eskiler öyle der banyoda evde sürekli dualar okumak lazım bender mecbur olmadıkça cikmicam bugün beşinci günüm haftam tamam olunca topuk kanı vermeye gidecez bide mesela ben şimdi markete çarşıya gidecek olsam konu komşu hemen dedikodu yapar 40 li kadın carsiya çıkmış diye en iyisi mecbur kalmadikca cikmamak
0 oy
(673 puan) tarafından
Ben doğum Yapalı 14 gün oluyo ve gerektiği zamanlar çıkıyorum çocuğumun omzuna cevşen astım okuya okuya çıkıyorum evden hastaneydi saglık ocağıydı derken çıkıyorum yani 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Valla 13 günlükken başladım cikartmaya resimde attim onlar eskilerin hikayesi iste canım 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çıkmamak inan imkansız hastaneden çıkınca bebeği sağlık ocağına topuk kanı,kilo takibi,aşı için zaten mecbur götürüyorsun oğlum on günlükken mecburen 45 km lik bi yere gitmemiz gerekiyordu ve gittik çok şükür bir şey olmadı Allah bizi de meleklerini de korur 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 235 göst.
5 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Minik20 (5,358 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 170 göst.
30 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (651 puan) tarafından soruldu

380,361 soru

11,388,627 cevap

34,894 kullanıcı

...