0 oy
1,029 göst.
Aile kategorisinde (597 puan) tarafından
Selamun aleykum kizlar, 

ben istemeden birine cok kotu beddua ediyorum... Ölsün gebersin yok olsunki yuvam huzur bulsun kocamin aklini celmesin istiyorum. Isin arka yuzunu bilseniz aslinda hak verirsiniz ama cok uzun hikaye. Ama soyls kisaca esimin gorustugu birisi ve esimden 10yas buyuk. Resmen annesi gibi duruyo kadin. Ve benden oncede vardi bu  kadin ama hep bana normal arkadasiz diodu... Bende on yas kendinden buyukle bu adam napsin diye  ciddiye almiodum ama artik kaldiramiom... Eskiden allahim kadin hayirli kismet bulsun yok olsun derdim. Helal yolu bulsunlar diye yalvarirdim ama artik hamilelik pisgolojisimi bilmiyorum ölsün gebersin yok olsun der oldum...  Mesajlarini okudum ayni hayat kadini gibi yaziyor esime ve evlendigini bilio. ya ben karisiyim o kelimeleri agzima alamam almamda kendimi tuhaf hissederim. Ben boyle bir insan degildim. Korkuyorum karnimdkai yavruma bise olcak beddua donup dolasip beni bulcak yavrumdan cikacak diye. 
Gebelik haftası 14+2

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oncelikle beddua etmenin hicbir hakli sebebi olamaz olsaydi Efendimiz ederdi onun gibi agir imtihanlardan hicbirimiz gecmedik. Ikincisi de kadina beddua edecegine esini adam etsene benim istemedigim biriyle esim asla gorusemez 
(39 puan) tarafından
Bir hataya düşmeye görsün sonra bak bakalım nasıl görüşebiliyor, ayrıca burada bir topluluktan bahsediyoruz eger yazdıklarınızı sadece Yazdıgınız kişi görmüyorsa ilgilendirir, allah kalbinize hidayet versin, hiç uzatmak niyetinde değilim
tarafından
Amin sizede hidayet versin selametle
(597 puan) tarafından
Konu o kadar uzunki... Ama tek bildigim bu konu hakkinda bise dedigim zaman ev yasanilcak gibi degil... Tek cozum dua edip sabretmek ve eaome teslim olmis gobo gorukmek baska cozum bulamiom esimin tek anahtari bu... Bu benim ikinci evliligim ve oyle agzini ac gozunu yum luxum yok... Esim turkoyeden almanyaya feldi hemde ostemeden benim zorumla.. 34 yil bekar hayati yasamis. Basindaana baba yok. Panik atak gwlecek korkusu olan sorumlulukdan kacan biri olarak buyumus yasamos. Simdi evlilik, baska, ulke, boriyle ayni evde yasamak, daha gelir gelmez baba oluyosun haberi almak (plansiz bi gebelikdi) ise veya dil kirsina basliyamadi koronadan dolayi. Yani adam ztn kacmak icin sebep ario... Ama kacirma luxum yok...
(39 puan) tarafından
Siizn halinizi sizden başkası anlamaz, sanırım ekonomik özgürlüğünüz de yok, kim olsa çekmez zaten çektiginize katlandıgınıza göre sebepleriniz var, allah yardımcınız olsun yine de eşiniz karsısında lütfen güçlü durun kendinize güvenin kurtarabileceginiz bir evlilikse elinizdem geleni yapın olmuyorsa gururunuz u ayaklar altına aldırmayın inanın kendinize her seyı başarabilir siniz
(597 puan) tarafından
Ekonomik ozgurlugum esime nin basar. Tek. Basimaevimizi kurdum, esimi tek basina turkiyeden almanyaya getirdim. Sosyal padgokluk okudum, anaokulunda ogretmenim. Amaikinci evliligim ve ailemle kusum... Ikinci esindede ayrildi desinler istemiom... Biri kumarci ve bana karsi sapikdi ustune dayakda gelmisti dayanamamistim... Bunda sorunumuz bu kadin...
-Reklam-
0 oy
tarafından
Beddua etmek yerine neden kocanla konuşup onunla iletişimini kesmesini istemiyorsun
(597 puan) tarafından
Denedim....
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Peki eşin? O neden görüşüyor ya da onla çözmeyi denemedin mi?

Bunun yaşı yoktur benim için valla dünya pislik kaynıyor
(6 puan) tarafından
Ayn öyle valla
(597 puan) tarafından
Onla cozmeden once nikahimizdan 1hafta sonra ben kaidni esimden gizki aradim. Kadinda yemedi icmedi esime yetistirdi... 1haftalik gelinken kocam beni birakiodu airf ona danismadan kadini aradim diye... Simdide dioki benim planimdan gitmedin isime karistin...  Bana tealim olsaydin el ustundeydin ama sen isime karismayi sectin dio... Simditek yapa bildigin gizliden gizli esimi takio etmek mesajlari ilerde nolur nolmaz diye delir olarak resmini cekmek ve esime tealim olmus gibi gorunup dua etmek... Baska turlusu adama ters tepio...
(6 puan) tarafından
Allah sabır versin sana
Kocana da akıl
Benim kocamın da öyle seninki gibi eski yabancı bı sevgilisi vardı
Ben de mesajlarını yakaladım tövbe etti ama bidaha konusmayacam diye şok oldim ben kendinden büyük kadın bide ne konuşması onunla
Bana da senin gibi dedi halledecem ben diye ona bırakmadım ben kadını aradım her yerden baktım sosyal medyadan yani takip ettim yani onlari eskide kaldı ama
Şimdi Allah'a şükür öyle bişey yok
Türkiye'de olsaydı o kadını o .. biçim yapardım yani
(597 puan) tarafından
Bende aradim kadini ama yemedi icmedinkocama yetistirdi ve o gunden beri adam bana dusman gibi bakio. Bide kadindan 60bin tl alacagi var... Isin tuhafi manyak kadin evki adamla daha ne konusuyon... Bu kadinda yakinda degil. Esim ankara polatlida kalio, kadin edremit burhaniyede calisio ve kalio (aslen kayserili) ama martin ortasindan beri almanyada esim benimle.
(6 puan) tarafından
Hem suçlu hem güçlü koçan ya

Bu evli adamlarla konuşan kadınları Allah'a havale ediyorum
Cehennemde yansinlar inşallah
Bizimkilerin kafalarını çeliyolar
Ya Kendi kocalarımızı bize düşman ediyolar
0 oy
tarafından
Beddua etme ama kocan o kadınla hala nie gorusuyo bide evli çocuğu olacak ve sen buna nasıl izin veriosun
(597 puan) tarafından
Denedim... Izin vermek ne demek  icin icimi yiyo konusuyom tek dedigi bana teslim olsan sen kazanirdin...
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kadına beddua etmek yerine eşinle konus. Eşin yuz vermese o kadın da o cümleleri yazmaz.
(597 puan) tarafından
Esim bana bike oyle konustugunda igren igrenc konusma diyorum ya... Ben sadece kadina suc bulmuyom asla asik suc esimde ama ya bi kadin nasil egli erkekle devam konusur
(3,107 puan) tarafından
Belki de eşin buna müsade etmiştir
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Omuzlarimizda 2 tane melek vardır bunlardan biri sevap diğeri günahlarımızı yazar. Ve sen dua da etsen beddua da etsen ikisi birlikte amin derler . Yani bu beddualar döner dolaşır bulur seni yapma allaha havale et o ne yapacagini çok iyi bilir 
(597 puan) tarafından
Baska carem yok ztn... Rabbim buyuk kalplerine vicsan versin helaline bagkasin haramdan kurtarsin...
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Beddua etme canım, Beddua ya sormuşlar nereye diye, beddua cevap vermiş geldiğim yere.. Beddua etmekten çok korkarım, Allaha havele et, dua et akıl fikir merhamet versin, eşinle konuş 
(597 puan) tarafından
Konusuyorm ve konustum ama hasa resmen o kadin esimi avcuna almis... Tapio gibi ya... Buyumu yapti acaba diye dusundugum bile oldu...
(2,078 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor bir durum, öyle insanlarda merhamet Allah korkusu yok yaparda yapar, eşin senin o kadını bildiği halde nasıl böyle rahat davranabiliyor
0 oy
(738 puan) tarafından
Benim bedduam kabul olmadı bacım tamam kadında suçlu ama kocan sütten çıkmış ak kaşık mi?? Ne demek benden öncede vardı kessin bağını o nasıl iş ya sende git birileriyle öyle konuş bakalım napiyo
(597 puan) tarafından
Aynisini bende dedim esime isine gelmedi tabi delirdi... Asla asil suc esimde amenna ama bi kadin nasik bi erkegin evlendigini bile bile hala devam konusur... Hadi esim kandirio diyelim ama sonucta evlimi adam evli eee be kadin senden gizki evkendigine gore daha bu adamin neyine inanion gugenion biraksana adami
0 oy
(671 puan) tarafından
Ne alaka eşin ondn ne sebeple görüşüyor izin verme
(597 puan) tarafından
Izin isteyenmi var bacim... Tera tepio bise dedigim zaman...
0 oy
(10,266 puan) tarafından
Kadına beddua edeceğine eşine sözünü geçirsen olmaz mi o kadar sey yasayan peygamber efendimiz bile beddua etmezken bide hamilesin cnm dogru mu bu yaptigin 
(597 puan) tarafından
Dogru olmadigini bende biliyorum ama istemsizce inanki ben beddua eden biri asla olmadim... Ama su son  zamanlar bende taniyamiom kendimi... Esimle kac kez konustuk... Adamin tek dedigi arkamdan is cebirme yeniden sakin isime karisma, beni boguma biraz sabret awn kazancaksin dio...
(10,266 puan) tarafından
Neyi kazanacaksın nr önemli karıymış bu da konuşmaktan vazgeçemiyor
(597 puan) tarafından
Hayir gorsen. Annem yasimda gibi. Boya kupune dusmus, acik giyinmeler yasina ragmen... Ve zamaninda baskasindan cocuk aldirmis biri.. Tm herkez hata yapar amenna ama ben yasimdanda kucuk gosteriom, kapali abdestli namazli tam aile kizi denilcek biriyim yani neyin kafasi bu... Ovmuyom kendimi ama desemki kadin benden guzel benden ustunlugu var.. Yok ... Tm bense. Cokguhek segilim fizigim cidden guzl degik herkezin jayalindeki biri degilim ama allah askina anam yasinda duran bi kariya
(10,266 puan) tarafından
Cnm esin neden konuşmaya devam ediyor onu anlamadım ben henüz yani konuşmasın ne eksiliyor ki. Bide ne konusuyor
0 oy
tarafından

Sana örnek vereyim canım :ermm: ama inan çok pişmanım kendimi suçlu hissediyorum 

Hamile olduğumu yeni öğrenmiştik seviniyoruz falan 

Eşimin bir arkadaşı var içkiçi benim eşimde 5 vakit namazında bir insan 

İnsan ayrımı asla yapmam içenede karışmam eşimde öyle ama adamın karısı hamileyken bir sevgilisi vardı ve bunu benim eşim biliyor ve bana söyledi ve bende hayatım da hiç beddua etmemiştim 

O adama çok büyük ve içten beddua ettim 

Adamın dükkanı kapandı battı 5 kuruş parası kalmadı 

Ama ne oluyorsa içkiye para buluyordu sonradan çöküşe geçti :'(

Çocuğu doğdu görmeye gittim eşinin yanına baktım hallerine falan üzüldüm tövbe ettim ama neye yarar 

Adamın işleri iflas etti arabasını sattı kaza yaptı eşime  hep derim pişmanım diye eşim seninle ilgisi yok o hep içiyor Allah hayır etmiyecekti zaten dedi 

Şimdi birazda olsa toparlandı bu virüsten kazanıyor maske ve dezenfektan makinesi satıyor şuanda 

Allah işini gücünü rast getirsin inşallah 

(597 puan) tarafından
Beddua etmek istemikm ama diom ya hamilelik pisgolojisimi anlamiom.. Reamen icimden enfret doguyor ya.. Rabbim su cumanin hurmetine evlerimize huzur eslerimizi helaline baglasin haramlardan kurtarsin
tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Ben sana yap demiyom sen bilin ama ben öyle kocaya tekmeyi başardım değil 10 yaş büyük hiçbir kadınla konuşamam bunun şakası lafı dahi olmaz olamaz .olursa onun sonu olur.
(597 puan) tarafından
Benim ikiinci evliligim inan ayrilma luxum yok.. Ailemle kusum konusmuyoz. Esimle ztn yeni evli sayilirim dahaartin ortasindan bero esim almanyada ondan once o turkiyede ben almanyada oyle gel git evliligidi kagit kurekden dolay ve burda ev mev bulmam gerekdi anca martin ortasinda geldi.. Zrn esim gelir gelmez hamile kaldim, iyikide kalmisim bari hayata tutuncak sebebom evladim var artik... Esimden gizli nokahsan bi hafta sobra fkn aradim kadini deidm haberin olsun o adam artik evli diye. Ama soyleme seni aradigimi bosar beni dedm. Yemedi icmedi soyledi hemen aninda aradi esimi... Sonra kadinin esime borclari var simdide borcunu odemio sanirim esim onu birakmasin diye oyalio... Esimin tek dedigi aen benden gizli is cevirdin... Bana guvenip tealim olup benom planimdan gitmedin dio...
0 oy
(2,630 puan) tarafından
Ve sen ne zamandır bildiğin halde hala konusmalarına ızın mı veriyorsun. Abla kardes ayağı b*k ayagı. Kan bagı mı varda bu kadar samimiler. Ne kadar iğrenc durumlar. Evlendıgı gün bu tür insanları bırakması lazım dı eşinin. En, buyuk hata da senın susmak ile ızın vermek ile hatanın en buyugunu yapmıssın. Ben senin yerinde olsam Evlendıgım ilk gun konusmalarını yasaklardım. Ona ragmen konustugunu duysamda agızlarına s*çardım bu kadar net. Empati kursun esin bakalım senin oyle Bı adamla konustugunu bilse susarmı. Bu kadar da olmaz 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Canım ne demek önce de vardı.nasıl bir kadın ile konuşmasına izin verirsiniz kadının büyüğü küçüğü olmaz zmndayız 

Allah belasını versin hepsinin
(597 puan) tarafından
Cok guvendim beklemedin boyle biseyi evlendikden bi kac gun sonra ogrendim... Cok uzun hokaye inanki..  Izin vermedim kabul etmedim evlendigimizden beri ztn konusmaya calisiom ama konistikca tera tepio. Tek dedigi benim isime kariisp kendi kafana gore aradin kadini dio... Benim planimla gitmedin. Bana borcu var borcumu bari odeseydi once dio... Bi dayan bi karismaya boseye dio anca.. Cok fazla bu koniyi acinca kavula sarilio ben gidiom dio... Ztn ailemle kusum kimse konusmuyo benle durumum cok karisik ve uzun inanki
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kadina beddua edeceginize esinizle konusun.Esiniz bana yazma,konusmak istemiyorum diyebilir zor bir sey degil
(597 puan) tarafından
Kac kez konustum... Ters tepio. Sen bi defa o kadini aradin arkamdan is cevirdin bana guvenip teslim olmadin dio... O kadinda 60bin tl alacagi var. Kadin oyalayip duruyo bu birakamasin oni diye... Cok uzun hikye daha neler neler...
(6,203 puan) tarafından
Vermiyosa gitsin mahkemeye versin zor bir sey degil sonucta.Valla bu devirde babana guvenmiyceksin
(597 puan) tarafından
Manyak kocam iste.. Acio neyine aciosa ondan ziyade yazili imzaki bi belgemi var saniosun dio. En basiti mesaj olarak illaki deliri var borc hakkinsa ben bile okudum miktari yazmiodu benim okudugum kisimsa ama borc hakkinda konusmalar vardi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Konusmasina izin vermiceksin belliki saglam papuc degil hayat kadini gibi konusuyorsa.
(597 puan) tarafından
Evet ya ben kocama oyle laflar demeye cekinirim, ahlakima uymaz... Izin vermiom kac kez konustuk. Karisma karismazsan kazanan sen olcaksin dio sadece.. Bana guven keyfine bak dio.... Kadinin borcu var buna sanirim onun pesinde esim, kadin kaybolcaksada parmai bari kirtariyim kafasindami bilmiom...
0 oy
(27,183 puan) tarafından

Bedduaya sormuşlar nere gidiyorsun diye demiş çıktığım yere 

Beddua etme Allaha havale et onleminu kendin al.

(597 puan) tarafından
Onlemimi aliom cnm herseyi delir olarak mesajlarin resmini cektim gun gelir, duzelmezse eger elimden yavrumuda almaya kalkarsa delirim olsun mahkemede diye. Ama yinede dua ediom yuvam yikilmasin. Kalbina vicdan gelsin ikisininde
(27,183 puan) tarafından
Gelmex bacim gelmez.
0 oy
(43 puan) tarafından
Valla aynı dert hemen hemen bende de vardı beddua falan da etmedim wbisey de demedim hafta sonu yanıma geldi neymiş beni özlemiş sürpriz yapacakmış eşim de söylemedi geleceğini geldi yemek yerken ne zman gidiyorsun diye sordum 2 gün sonra hayatımda yoksun artık diye mesaj atmış bende çok üzüldüm diyorum
(597 puan) tarafından
Aynen vaaha be de anlamadim
(43 puan) tarafından
Kadın bana yazdı hayatımda yoksun diye
(43 puan) tarafından
Kadın bana sürpriz yapmak istemiş beni göresi gelmiş o yüzden eşime gel beni al demiş
(2,078 puan) tarafından
Kadın sizin eve gelip gidiyorumu
(43 puan) tarafından
Ewet gelip gidiyordu 1 ay önce başka şehire taşındık

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 537 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nzli (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 498 göst.
5 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.

374,682 soru

11,207,231 cevap

34,510 kullanıcı

...