0 oy
10,274 göst.
Diğer kategorisinde (395 puan) tarafından
Kocaelinde yasayip 41 kartla sut yardimi alan varmi kacinci haftadan sonra aliniyo icinde nekadar oluyo her ay

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
41 kart nedir Gülüm soruyu pek anlamadım 
(395 puan) tarafından
Kocaelinde oturanlar icin 41 kart veriyolar gebelere onla sut alabiliyosun her ay bi limit var okadar yatiyo o karta
tarafından
İlk kez duydum böyle bişey canm
-Reklam-
0 oy
(300 puan) tarafından
Doğumdan önce 3 ay 7 8 9. Ayda birde doğumdan sonraki ilk 3 ayda toplam 6 ay veriliyo. 28. Haftada sağlık ocağı senin basvurunu yapiyo isu binasına gidip kartını aliyorsun. Anlasmali olan yerlerden gidip alışveriş yapiyosn. Aylık 20 lira yatıyor para karta yatinca sana mesaj geliyo. Süt kart olarak geciyo ama bizim gittiğimiz yer saolsun ne ihtiyacınız var ise alabilirsiniz diyo
(395 puan) tarafından
Ben 30.haftamdayim  saglik ocagi 34.haftada gel dedi sut girisi icin gec degilmi.basta 29.haftada gel demisti gittim simdide 34.haftada gel diyor
(300 puan) tarafından
Bana 28 haftadan sonra dedi ben hemen gidip kartımı alamadim iste bu son ayimda gittim karti aldim iki aylik para yatmış onları kullanmadığım için 3. Ayın parası şu an hipotekli icindeki parayı kullan diğer para da hesaba geçsin dedi
0 oy
tarafından
Arkadaş anlatmış aynen o şekil size kartınızın çıktıgına dair mesaj gelecek 7.ayınızda ama isudan alınmıyor sosyal hizmetlerden alınıyor izmitten bana gelen mesaj öyleydi ve ben oradan aldım. Arkadaş isu yazmış anlayamadım,değişiyor mu diye. Biriktirmek istersende içinden 1 lira eksiltip diğer aya aktarma yapabilirsiniz böylelikle bez vs olarak kullanabilirsiniz. Hiç kjllanmazsanız o ay ki 20 liranız boşa gidiyor bilginiz olsun. 
(395 puan) tarafından
Bilmiyorum valla  tesekkur ederim verdigin bilgiler icin.bu sut yardimindan baska hani baska sehirlerde sut parasi aliniyo ya 130 liramiydi onuda veriyolarmi yoksa onun yerinemi bunu veriyolar
(300 puan) tarafından
Ben cayirova da oturuyorum bizim burada kartini isu binasından aliyorsun canim
(300 puan) tarafından
Yok o ayrı onu devlet bütün dogum yapanlara veriyo ilk cocugumda 122 lira almıştık şimdi 150 olmuş heralde
tarafından
O eşinin sigortalı olduğu için eşine verilecek tek seferlik. İlk çocuğunuzsa 300 lira veriliyor birde, kimlik çıkartırken eşinize söylerler nüfus müdürlüğünden. O sizin adınıza yatıyor ptt ye 1 buçuk ay felan sürüyor. Oda tek seferlik birde ptt den buyuksehır beledıyesı kucuk bır paket gonderecek hedıye :) anne çantası, ateş olcer ve ajanda. Bu kadar herşey :)
(300 puan) tarafından
Yok arkadasim senin dedigin ilk cocukta 300 ikinci de 400 dye yatan para dogum parası ondan ayrı birde süt parası yatiyo tek seferlik yanlış hatirlamiyosam oda 150 lira falan olmuş herhalde

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 97 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Neslis (727 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 536 göst.
21 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ♥️Hafize♥️ (348 puan) tarafından soruldu

377,998 soru

11,314,135 cevap

34,753 kullanıcı

...