0 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Bebeklerin diyafram destekli nefes alma sitilleri insan sağlığı için doğru nefes alma biçimidir büyüdükçe çevresel etkenlerden dolayı bu durum değişir ve bebeklerin gece uykuları hemen hemen güneşin batması ile başlayıp güneşin doğuşu ile biter bu durumda insan sağlığı için oldukça faydalıdır ve yine toplumsal etkilerden dolayı yıllar içinde değişir. Bu genel yargılar ışığında aslında bebeklerin ideal biyolojik yaşamları olduğunu fakat büyüdükçe insanın kendi kendine idealiikten uzaklaştığını söyleyebilir miyiz?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Normalde saçma sapan postlar acarsın ama bu postun neyse ki biraz uygulama amacıyla ilgili olmuş. Kızım doğduğundan beri uyku düzeninin ideal bir insanda olması gereken uyku duzeni olduğunu düşünüyoruz eşimle. Onu bize uydurmaktansa biz ona uymaya başladık. Insan fıtratında güneşin batisiyla yatıp doğuşuyla kalkmak olduğu çok asikar bence. Diyafram solunumu ise insan için en faydalı solunum şekli. Bu şekilde dünyaya gelen insanoğlu zamanla bu özelliği kaybediyor. Büyüdüklerinde tekrar öğrenmek zorunda kalıyor ( sporcular vs..) Yani kısacası doğru fıtrat üzere doğsak da malesef zamanla yitiriyoruz bazı şeyleri...
-Reklam-
+2 oy
(119,318 puan) tarafından

Ve aleykum selam bacii :D

tarafından
Ahhajajahah sevdoşş:D sjjsjsjjsjs
(71 puan) tarafından
:)))))))))))
+2 oy
tarafından
Gece gece ne diyon gi
(1,358 puan) tarafından
Ahahaha karnım ağrıdı :))
+1 oy
tarafından
Büyüme çocuk ortam kötü 
(55 puan) tarafından
İşte tam olarak bu :) acaba büyüdükçe bize nefes almayı dahi unutturacak neyle karşılaşıyoruz
+1 oy
tarafından
Allahu Teala biz insani en güzel biçim de yarattık buyurmuş aslında bebeklerin yaşamı tam da olması gerektiği gibi ama onları biz bozuyoruz mesela tam sabah namazı vaktinde uyanmalari , seher vakitlerinde uyumamaları gibi...
0 oy
tarafından
Söyleyebilir miyiz ?
(55 puan) tarafından
Üzerine hala düşünüyorum :)
0 oy
(62 puan) tarafından
Ideallikten kastin tam olarak ne acaba ?
(55 puan) tarafından
İdeal biyolojik yaşam diye belirttim ama
0 oy
(385 puan) tarafından
Yoksa varoluşçuluğa inananlardan misiniz? Egzistansiyalizm ? Yoksa Jhom Locke gibi mi dusunuyorsunuz? Ya da pragmatist anlayış bu yazıya daha mi uygun :) ?
(55 puan) tarafından
Hiçbirine inanmıyorum vallahi bunların sjdnd zaten içerik olarak bilmiyorum sadece duyumsamaktan ibaret birkaç terim bunlar benim için
(385 puan) tarafından
Ben yazdığımız yazıya katılıyorum bir nevi. Bence insan mükemmel bir varlık olara dünyaya gelir fakat sonradan edinilen deneyimler ve yaşantılar insanin doğasını değiştirir ve mükemmel insana bir daha ulaşılamaz :))
(55 puan) tarafından
Evet doğrusunhz
(10 puan) tarafından
Neye gore doğru ? Doğru tek midir ? :)
(385 puan) tarafından
Doğru sadece gerçeklikle düşünce arasında ki tutarlılık mıdır yoksa gerçeklik olmadan da doğru mümkün müdür? Doğru tek değildir çoksa da doğru değildir :)) gece gece felsefe kafası:D
0 oy
(648 puan) tarafından
Tabiki büyüdükçe ideallikten uzaklasicaz her zaman herşey aynı zamanda aynı tonda olucak degilya
(55 puan) tarafından
Peki o zaman neden büyüdükçe biyolojik açıdan da daha fazla güçlendiğimiz algısı mevcut
(648 puan) tarafından
Yaşadığımız olaylardan ötürü gucleniyoruz guclenmeliyizde yoksa nasıl yaşanır
0 oy
tarafından
Neden yazarken djsjjdjsjsjsjjs yazıyorsun? 
(55 puan) tarafından
Pardon göremedim nerede yazmışım
tarafından
Yorumlarda yazıyorsun dikkatimk çekiyor
(55 puan) tarafından
Haaaaa tanıtayım filmlerde arkadan gelen gülme efekti varya bu da onun sanal versiyonu :) gülüyoruz yani bir daha bunu görünce kahkalar falan gelsin aklınıza sjfmdkfmdk
0 oy
(48,671 puan) tarafından
soyleyebiliriz 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Nerden kopyaladın :))
0 oy
(582 puan) tarafından

Beyin yakan sorularda bugün:D

0 oy
tarafından

Benim beyin gene yanışa geçti hiç duymadığım şeyleri senden duyuyorum ne bebeği ne uyuması ne kalkması kafamda deli sorular      :woot:    

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ahahah senin postların bana (mö)hatırlatıyor :D

Değişik değişik 

0 oy
tarafından

Istersek söyleriz istemezsek söylemeyiz :D

0 oy
(503 puan) tarafından
Ne dedi ? :)))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 233 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 229 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 109 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 374 göst.
17 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu

379,774 soru

11,368,678 cevap

34,850 kullanıcı

...