0 oy
1,650 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızlar kaynanasina Anne demeyen yada benim gibi diyemeyen varmı . Benim soyleyememe nedenlerim çok kadının biz nisanliyken bile bana baskı uygulayip söyle söyleyeceksin demesi ben zoraki şeylere gelemiyorum herşeyin yeri zamanı belli bir akışı var o bunu beklemeden zorladı ve 1 yıldan fazladır evliyim  soyliyemiyorum bunun üzerine arada tatszlk ciksada sanırım daha pes etti şöyle demekten . Anne demek bende çok şey anlam ifade ediyor fedakarlık sevgi saygı düşünce anlayış ama kaynanam da hiç biri yok aksine bencil ' düşüncesiz ' okadr çok şey varki yasadiklarimdan soyliyecegim sayfalar yetmez..

38 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 seneyi geçti evliyim diyemiyorum ilk başta denedim yok ağzımdan çıkmıyor bende şimdi demeye çalışmıyorum zaten sorunlar yaşadık konuşmuyorum 
(93 puan) tarafından
Ne büyük sorun ediyorlarmış anne kelimesini halbuki dememkk onlarda bir eksiklik oluşturmaz
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından
2 sene demedim esime soylemis esimde uardi beni kaynanam da 2 gosyasi doktu uzuluyomus babana baba diyonda bana niye anne demiyon dedi bide evin tek geliyi niyim 6 senelik evliyim yeni yeni diyom diyincede mutlu oluyo bide benim kaynanam napti bikiyomusun ben anne demedigim zamanlarda oda benim adimi asla demiyodu sunu al sen git gibi ulu ortaya direk konusoyodu
(93 puan) tarafından
Aynı benimkisi gibi vallaha. Onun korkusundan eşine baba demiyorum o yokken diyorum varken diyemiyorum ona niye diyirsunda bana demiyorsun demesin diye :))
0 oy
(32 puan) tarafından
Aynı evde yaşayıp demiyo musun 
(93 puan) tarafından
Evet demiyorum keşke aynı evde yasamasaydik keşke kabul etmeseydim onun oğlunu benim düşündüğüm kadar o düşünmüyor hiç istemedi bizi ev üstünde hep gidin edin diyordu cocugunun çıkma gibi bir durumu olmadığını bildiği halde ama artık eşimde kararlı cikacaz . Eşimin ev üstü istemesnin en büyük nedeni babası babası sakat ve diyaliz hastası kendi ihtiyaclarini gorebilsede çoğu şeyi yardımla ancak duş olsun tras olsun arada kullandığı krem ilaçlar olsun eşi yapmıyor benim eşim yapıyor annem babama bakmıyor dedi ev üstü dedi geldim gördüm gerçekten bakmiyormus adam seslensee bağırır bişey istese bağırır getirmez yok edemiyorum yok hastayım yeri geldi ben yaptım karnım ağzımda ayaklarına merhem sürüyordum çünkü o gelmiyordu çünkü merhameti yok vicdani yok . Birazda ondan heralde anne diyememem
0 oy
tarafından
Kim uydurduysa böyle şeyleri bana saçma geliyo arada bi gerginlik olunca insan demek istemiyo bide insanın Bi annesi Bi babası olur . Bende çok az söylerim konuşurken genelde öyle hitap etmeden konuşurum 
(93 puan) tarafından
:) Birde karşıdakinin içinden anne demek gelmediğini biliyorsun ona rağmen diretiyorsun oda ayrı bişey ben olsam gelinim demek istemiyor ama zorumla soyletiyorsam hiç istemem daha iyi
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Ne diyosun peki seslenirken falan
(93 puan) tarafından
Hiç bişey
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Benimki bizi çok ayırmaya çalıştığı icin içimden gelmiyor 3 senelik evliyim anne demiyorum yaptıkları aklımdan çıkmıyor çünkü 
(93 puan) tarafından
İnsan kötü şeyler yaşayınca öyle oluyor bnde kötü şeyler yaşadım annemin evinde yapmadığım işi gücü burda yaptım o bana çok zor geldi anneme deqilde elin karısına gelip yapıyorum diye birde hiç haketmedigi halde yinede yaptım yasattiqi herşey e rağmen ama sabreden kazanır Allah katında da şahit olanlar in gozundede
0 oy
(909 puan) tarafından
Kaynana insanın annesi olamaz bence anne doğuran büyüten türlü fedakarlik yapan demek
(93 puan) tarafından
Olamaz olmuyor da zaten. Benim annem uyandırmaya kıyamaz kahvaltı hazırlar herkesi öyle uyandrrdi. Ben geldim burda yatak döşek hastayken bile benden bekledi uyanır masada otururdu benim gelip kahvaltı hazrlamami bekliyordu...
0 oy
tarafından
Kız sen aynı benim gibisin ben bir ara diyim dedim ama olmadı. Aynı evdeyiz hiç bişey demiyorum. Brşey sorarken direk konuya giriyorum. 
(93 puan) tarafından
:)) bizden çok varmış kız .
tarafından
Ben 2 sene olacak evleneli aralarda bazı zamanlar dedim. Geçenlerde demek isteidm ama olmuyor arada tartışmalar oluyor soğuyorum hiç diyemiyorum. Banada ilk başlarda de de dediler onlar de dedikçe ben kaçtım. Eve gelir gelmez kaynanam öpim baba de dedi diyemedim sonra derim dedim 2 yıldır sonra sonra diye diye kaldı.
(93 puan) tarafından
Zorlayınca olacak sanıyorlar ama aksine olabilme ihtimali varsa bile yok ediyorlar . Ben ona anne demiyorum oda bana kızım demesin zaten demiyorda aman ben sorun etmiyorum
0 oy
(287 puan) tarafından
4 yıllık evliyim Bi kere demedim eskiden çekindiğimden demezdim şimdi de sevmediğimden demiyorum eşim hiç takmaz. 
(93 puan) tarafından
:)  Bende cekingenlikte vardı zamanla yerini bana yasattiklari için kasten dememek aldı.
(287 puan) tarafından
Aynı durumdayız canım :)
0 oy
(178 puan) tarafından
Kaynanam iyi olmasına rağmen ben yinede anne demiyorum.. yani diyemiyorum annemden baska insana bunu söylemek istemiyorum açıkçası esim için bazen deniyorum ama yok çıkmıyor yani 3 yıllık da evliyim
(93 puan) tarafından
Zorlamakla da olmuyor ki bende denedim kaç defa ama dedqn gibi çıkmadı . Böyle devam eder bende demem diyememde daha :))
0 oy
(52 puan) tarafından
Ben bir kere söyledim kadın bizde yenge teyze denir dedi o gün bugündür anne demem kaynana derim o kadar hak edene herşey söylenir bu haketmeyen türünden
(93 puan) tarafından
Keşke bizimkide teyze de dese:)) inan az biraz samimi içten olsaydı yada beni gerçekten sevdiğini kızı gibi gördüğünü hissetrseydi belki söyleyebilirdim ama yok öyle deqil
0 oy
(228 puan) tarafından
Bende diyemiyorum utanıyorum ya ne bilim hiçbirşey demiyorum ben sen ne diye çağırıyorsun kayinpederim çok isterdi ona baba dememi onu bile diyemiyorum 
(93 puan) tarafından
Bende hiç bişey demiyorum . Kayinpederime yine arada baba diyeblym oda o olmayınca olunca demiyorum bana neden söylemiyorsun demesin konu açılmasın diye
(228 puan) tarafından
Bizde aynı evdeyiz görümceme yada eşime diyorum anneni cagir filan
0 oy
tarafından
Haklisin... Canım kendi annemin yerine asla koyamam ama eşine verdiğim değer ve eşimi büyütüp beslediği için saygı duyarım ki eşimde benim anneme anne der bu işler böyle eşin demiyorsa sende deme
(93 puan) tarafından
Eşim diyor ama zaten cok şık görmüyor görünce de lafının başı sonu anne olmuyor hal hatır sorunca felan diyor okadr demesede bizimkiker sknti etmez bu tür şeyleri ama onun annesi sanki devlet meselesiymis gibi uzattikca uzattı en son kazanan ben oldum kabbulendi
0 oy
tarafından
Ben ismi+teyze diyorum, aramızda bir problem yok cok da saygılı iyi biridir ama anne kelimesi bana samimiyetsiz geliyor. Daha doğrusu kendi aileme karşı bir sevgim olmadığı için anne ve baba kelimesinin iyi bir anlamı yok benm açımdan, o yüzden teyze ve amca diyorum, hiç sorun da etmiyorlar sagolsunlar
(93 puan) tarafından
Ne güzel anlayis gösteriyorlar işte . Keşke herkes anlayış gösterip bizim tercihimize bıraksa neyi dememiz gerektiğini
0 oy
tarafından
Anne demiyorum içimden gelmiyor bisey söyleyeceksem direk söylerim önüne bir hitap şekli koymam
(93 puan) tarafından
:) Herkeste aynı şey kendimi bu konuda yanlız sanıyordum deqilmisim
0 oy
(385 puan) tarafından
Canim ben kaynanami cok cok cok seviyorum gercekten Allah razi olsun ondan ama asla Anne diyemiyorum yani diyemiyorum icimden gelmiyo , o kadar sevsemde Anne bambaska bir sey gercekten. Benim gelinimde bana demese kırılmam hatta istememde o yuzden içim cok rahat. Onlarda deme zaten icinden nasil gelirse oyle soyle diyor. Kayinbabama amca kaynanama teyze diyorum bende :Dd
(93 puan) tarafından
:D zaten Anne diyememek sevmemekten deqil sadece bazı kavramlarin hakkını verebilceksin ki snaa öyle davranilsin . Ben nefret te etmiyorum kaynanamdan ama yoğun biseyimde yok ona karşı
(385 puan) tarafından
Olmayinca olmuyi gercekten .dd.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kaynanamın adı Emine , emine anne diyorum.Eşim de kaynanam da karşı çıkmadı
(93 puan) tarafından
Anne diyorsun yinede ondan sesleri çıkmaz :))
(7,935 puan) tarafından
Böyle rahat ediyorum inşallah onlarda öyle memnundur
0 oy
(15,958 puan) tarafından
Bende kaynanamla annemi karşılaştırınca kaynanaya anne diyemiyorum. 3 yil olacak evleneli daha ağzımdan anne kelimesi çıkmadı 
(93 puan) tarafından
Sorun oluyor mu peki sende de niye demiyorsun diyorlarmi :))
(15,958 puan) tarafından
Kaynanam hic yüzüme demedi esime dedi. Esim de gelip bana söyledi bende beni ne zaman kendi kızı gibi görüp beni ablandan kayirmazsa o zaman anne dicem dedim
(93 puan) tarafından
Çok iyi demişsin :) önce Anne denmesini hak edicekler zaten

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 309 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde tubiiizmm (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,749 göst.
0 oy