0 oy
1,645 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızlar kaynanasina Anne demeyen yada benim gibi diyemeyen varmı . Benim soyleyememe nedenlerim çok kadının biz nisanliyken bile bana baskı uygulayip söyle söyleyeceksin demesi ben zoraki şeylere gelemiyorum herşeyin yeri zamanı belli bir akışı var o bunu beklemeden zorladı ve 1 yıldan fazladır evliyim  soyliyemiyorum bunun üzerine arada tatszlk ciksada sanırım daha pes etti şöyle demekten . Anne demek bende çok şey anlam ifade ediyor fedakarlık sevgi saygı düşünce anlayış ama kaynanam da hiç biri yok aksine bencil ' düşüncesiz ' okadr çok şey varki yasadiklarimdan soyliyecegim sayfalar yetmez..

38 Cevaplar

+2 oy
(2,550 puan) tarafından
Hak etmeyene ANNE demiyceksin.  Ann3 olmak sözle olan birşey değil ona layık değilse deme boşver
(93 puan) tarafından
Benimki 2 çocuğu var 1 kız 1 erkek onlara bile adam akıllı annelik yapmıyor tek erkek oğlu var bizi ev üstünde istemedi çok diretti ayrılalım evden diye hep gidin edin diyordu bahaneler bana laflar azarlamalar olmadık zamanda parlaması şey var en son eşim cikacaz dedi öyle susmuş bekliyor çıkmamzi kendini tek istiyor bencil
-Reklam-
+1 oy
(13,891 puan) tarafından

hiç anne demek istemiyorum ama yapacak bişey yok 

(93 puan) tarafından
Ben mecburiyetten bile diyemiyorum
0 oy
tarafından
Benim kaynanamda aynı ama mecburi anne diyoz:D
(93 puan) tarafından
Benim gerckten dilime varmıyor çok denedim zorladm kendimi ama yok :)
0 oy
(329 puan) tarafından
zaten insanin 1 annesi oluyor o da kendi annesi. Ve demekde zorunda degilisiz. Ne ondan kizim diye beklentim olur nede benden olsun. 

Hurmetimizi koruyalim yeter...
(93 puan) tarafından
Hürmet saygı hep var okadr şey yaşattı bana gikim çıkmadı eşim sağolsun hep yanımdaydı hakliyi haksızi görüp ona göre davrandı ki kaynanam da kzi gibi görmüyor ağızda öyle der ama muamellesi hiç kiziymisim gibi değilde kumasiymsm gibi
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ozaman kim olsa soylemez iyi yapmışsınız
(93 puan) tarafından
O kadinki ev üstündeyim ben çeyiz sermede eşyalarıma yer vermedi resmen kovmaktan beter etti snrasi zaten bitmedi 1 buçuk senedir. bende sinirlenip eşime sardım oda annesine
0 oy
tarafından

:angel: kendi annem gibi asla.olamaz ama eşimin annesi k yüzden anne derim hep 

Bide ismini karıştırdım bizim belçikalı sevda sandım :)

(93 puan) tarafından
:) insanın kendi annesi bambaşka hele ki evlendikten snra daha fazla anladım annemin kiymetini
0 oy
tarafından
Nasıl hitap ediyosun peki
(93 puan) tarafından
Ben teyze diyordm nisanliyken kızıyordu anne diyeceksin diye emir verir gibi onu da diyemedim daha hicbisey demiyorum zaten aynı evdeyiz diye pek seslenmem yemeğe yemek hazır derim bişey sorunca isteyince de direk konuya girerim hitapsz
0 oy
(14,081 puan) tarafından

Ben anne demiyorum kocamın ailesi aba diyor bende öyle uydum onlara :D

(93 puan) tarafından
:) Keşke bizimde olsaydı deqisik bişey öyle hitap etseydim de yok
0 oy
(6,740 puan) tarafından

Malesef bizde kaynana olucaz :ermm: Gelinimde uygulamayı indirecektir belkide buraya neysee olacağa çare olunmaz :D Boşver ister desin ister demesin.

(93 puan) tarafından
:)) demese şahsen ben zorlamam kndini nasıl rahat hissediyorsa nasıl isterse öyle hitap eder
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Demiyorum demem de haketmiyor çünkü  ilk 1 ay anne dicektim baktım haketmiyor demiyorum bende
(93 puan) tarafından
:)) yanlız değilmişim bu konuda . Sen nasıl hitap ediyosun
(2,575 puan) tarafından
Hiçbir şekilde.  Eşime söylüyorum annene söyle su söyle yada annenden şunu iste diyorum. Anne demiyorum. Eşime de dedim diyemiyorum. Yapacak bişey yok diyor.
(93 puan) tarafından
Kız aynıyız valla:)) hep derdim benim gibisi varmı diye varmış . Eşimde bikdigi için ben yemek için seslenmeden odasindaysa annesini çağırır oda kabullendi demememi oda kızardı desen ne olcak felan diye arada bu konuda ufakta olsa tartisirdik şimdi herşeyi biliyor annesinin muamellesini hak verdi ki kabulleniyor:))
(2,575 puan) tarafından
Yok benimki bikere demiş anne demiyor .eşimde demiş annelik yapiyon mu ki anne demesini bekliyon diye.
0 oy
(1,143 puan) tarafından

Acaba bu yazıyı ben mi yazdım :/ :D apaynı durumdayız benimkide zorladı demiyo dedi eşim dedi de annem dedi de böyle zoraki oldu. Benim içinde anne demek çok kıymetli nişey akışına olcak bişeydi şuan çıkmıyo yani hiç bi şekilde. Napalımm

(93 puan) tarafından
:)) beni anlayanlar varmış yanlız deqilmisim gerçekten : D yapacak bişey yok öyle devam edecek bu saatten snra benden hiç çıkmaz 1 buçuk sene etti evleneli
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Annem evlendiğinden beri dememiş 29 yıl oldu hala diyemiyor ama sanki arada hep sogukluk varmış gibi oluyor yani ben isterdim.annem.babanneme anne deyin iyi geçinsinler tabi annemde diyor içinden gelmedi demedim öyle alıştım diyor sen bilirsin tabi ama demeye çalış belki alisirsin 
(93 puan) tarafından
Eşim demiyor arada annesinin aklına gelince yine dillendiriyor bilmem kimin gelini kime anne diyormuş felan diyor laf çakıyor hiç duymuyorum gibi bende :)
(3,036 puan) tarafından
Sende otur karşısına konuş bak ben sana demek istiyorum biliyorum sende istiyosun ama benim üzerime geldiğin icin diyemiyorum de sirf anne demediğin icin ona saygısızlık yapmadığını yapmayacağını da söyle belki anlayışla karşılar
(93 puan) tarafından
Kaç defa söyledim dedim söyleyemiyorum ama bu herhangi biseyden deqil yanlış anlama felan ama her defasında başa sardı bu aralar kabullendi mi bilmiyorum konu açılmadı hiç
(3,036 puan) tarafından
Kabullense bile yeri gelince o beni hiç saymadı ki oluyor bunu evin içinde bizzat yaşadığım icin söylüyorum babannemi çok severim ama anneme hep ters yıldızları bi türlü tutmadı:D
(93 puan) tarafından
:) Onu diyemez çünkü benim le anlasmayan kendisi bunu herkeste biliyor eside cocuklarida yeri geldimi benim konuşacağım şeyler olur onun deqil.
0 oy
(738 puan) tarafından
Ben hiç diyemedim anne diye cagiracagim zaman nasıl cagiracagimi bilemiyodum
(93 puan) tarafından
seninkide sknti ettim i niye demiyorsun diye
(738 puan) tarafından
Soyleyemiyorsan adımı söyle bari dedi ya biz zaten şuan konuşmuyoruz kendisiyle çünkü değişik bir kişilik kendileri
(93 puan) tarafından
Benim kaynana gibi deqisik kişilik yoktur bence ömrümde hiç ne duydum ne rast gelmiştim duysam inanmazdım bu kadarını heralde ama gel gör ki geldim öyle biriyle yaşıyorum. Nisanliyken ayrı dertti yeni evliyken ayri hamileydim yine bebeğim var yine hep bir farklı hep bir değişken lafları hareketleri bana tavrı . Bana garezinden yaptığı şeyler . Sana sadece şunu soyliyim yemek hazırlayan ben Kur'an ben kadiran ben mutfağı evi herşeyi yapan ben bunlar hamileyken de hastaykende bebeğim var şimdi bile aynı acıması yok merhameti yok bir tane bardak kaldrmaaz masadan tezgaha bırakmaz bebeğim ağlasa çatlasa bakmaya gitsem gelsem dur ben yapıyım demez olduğu gibi aynı mutfak daha gelir yine yaparım. Yaptığı şey hergun dışarı çıkmak eve gelip Hint dizileri izlemek uyumak sürekli buram suram ağrıyor der ama çıkmaya gezmeye hasta olmaz eşim den razı olmasam onun için olmasa 1 dakika kalmam bu evde cekmem bu kadını neyseki kurtuluyor m inşallah ayrı eve cikacaz :))
(738 puan) tarafından
Allah aşkına sen kaynanaya köle olarak mi gittin anlamıyorum eşin ne yapıyor bu durumda biz alt katında oturuyorduk hiçbir işine de elimi vurmadım vurmam da kendi işimi yaptım da onun işi kaldı eli kolu sağlam dili pabuç kadarsa her işini de yapar benim kaynanam da çok laf vururdu eşime anlattım evi ayırdık sorun çözüldü şuan esimde konusmuyo bende konuşmuyorum postlarim var burda kaynanamla alakalı hep soru sordum
(93 puan) tarafından
Yok eşim hep kavga ediyor zaten hakkımı yeri geldi ben aradım yeri geldi eşim saqolsun . Kaynanam evi terk ediyor biri bişey deyince gidip gelmiyor günlerce yada kapı pencere çarpıyor bulaşık kırıyor deqisik biri ben bulaşmak istemiyorum ona eşim kavga ediyor hemde çok çok defa huzurumu bozarsan huzurunu bozarım dedi kaç defa aldı karşısına onu benide hemen ağlayan zirlayan cinsten eşimde tahammul edemiyor artık babası işte zavallı adam olmasa çekilmez bu kadın ama kayinbabam hasta sakat diyaliz hastası herşeyi olmasada bazı bakım islerini eşim yapıyor tras banyo ayaklarına masaj ilaçları felan bu kadın kocasına bakmıyor adam sesleniyor bağırır bişey ister bağırır yapmaz etmez yani ama zaten ayrı eve çıkıyoruz inşallah kurtuluyorum. Eşim hep yanımdaydı Allah korkusu anne baba hakkı bilen biri o yüzden dir birazda katlanisi
0 oy
(7,905 puan) tarafından
Benim kaynanam çok iyi biri çokta severim ilk evlendigimde nişaliyken hep anne derdim takii kız kardeşi yegenlerini bana düşman edene kdr oğlu başka ilden geldi yani kaynım ona en sevdiği yemekleri yaptım hamile olmama rağmen ama bana bakarken sanki babasını öldürmüşüm yinede dedim yasitta olsak biyukluk bende kalsın ona en sevdiği yemkelri yapayım ogrencidir günahtır neyse yaptım yedi sabah erkendeb okula giti yine başka ile tesadüfen dakikam biti  annesinin tlini aldim annemi aramak için beynimden vurulmusa döndüm annemin adının yanına cadı yazmıştı yani öyle kaydetmişti hiç bı sebeb hiç bir neden kavga yokken yaptı annesine dedim baya güldü ya öyle mi kaydetmis dedi babasina dedim bişey olmaz dedi işte o günden sonra annesi ne kdr iyide olsa anne demeye dilim varmiyo ne zmn konuda açılsa oğlum şaka yapmıştı o zmn demiyor mu 
(93 puan) tarafından
Öyleleri gerçekten hak etmiyo. Saka yapılacak başka bişey ki kalmamış ki birde sırt çıkmış.
(7,905 puan) tarafından
Ztn şaka degildi onu savunmak için böyle bir yln uydurdu ama ben delirdim hamileydim üzüntüden tansiyonum fırladı baygınlık geçirdim
(93 puan) tarafından
Allah öyle insanlari uzak tutsun valla zor ben ki normalde kilosu iyi biriydim evlendim 48 e düştüm gün geçtikçe eridim kendime üzüntü ettim içime attım herkes sasrmisti kiloma annem hep sordu ben anlatmadım eşim bana kötü sanmış onunla knusacakmis bu kız niye bu hale geldi diye dedim o bana çok iyi hamd olsun sadece zayifladm midem ağrıyor dedim gecistirdim yani stres skntinin insana yapmiycagi şey kalmıyor kötü insanlar in kötülükleri yuzunden
(7,905 puan) tarafından
Allah herkesin kallbinin kötülügune göre versin herşeyi
(93 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(13,610 puan) tarafından
Valla bana göre demek zorunlu olmalı.  Anne dedikçe dedikçe anne gibi görürsün 
(1,008 puan) tarafından
benim oglum.21 yasinda gecende.kiz.arkadasiyla.bana geldiler 3 4 gun.kadar yeminle.ben farketmemisim siz dediğini siz.alirmisiniz siz yaparmisiniz vs bir baktim.kavga var abla diyemiyormusun diye tartisiyor ne bu resmiyet diye dedim.sorun degil neyse arayı buldum ama daha iyi anladım ki erkekler ailesi benimsensin istiyor
(13,610 puan) tarafından
Tabiki öyle..
Ay güzel annem,bal annem,annemden farkın yok dedikçe o insanı anne olarak görüyorsun
(93 puan) tarafından
Ama o seni kızı gibi görmüyor öyle davranmiyorsa diyemiyorsun işte . Benimki yeni evliyken eşim gelirdi işten kapıyı açardı hemen yapmacıktan eşimi öperdi iltifat ederdi sırf gözüme soka soka eşim uyarmıştı eşimin yanında yapma diye ama zaten yapmacıktan yapıyormuş şimdi eser yok kadından oğluna Olan davranışlarından
(13,610 puan) tarafından
E yapsın mesela ben öyle şeylerde rahatsız olmam
0 oy
tarafından

Vallahi anne diyorum ben azeriyim mama diyom cok vakit.

Bide beni kizdirinca gari diyorum ona oda benim gelin yine kudirdi dyo :D hajsjjs

(93 puan) tarafından
Siz anlasabiliyorsunuz ne güzel karşılıkli olunca yada gerçekten samimi davranilinca :)
tarafından
Samimiyiz cok haddiden cok. Bende ikimizde insanizsa guzel oluyo. Sonucta gelinler gelin olmaz, gittiyi yer gelin olur
(93 puan) tarafından
Biz zıt karakteriz ben uysal çok konuşkan olmayan herşeye gülmeyen her konuşmaya dahil olmayan biriym yapım bu onun için deqismem deqistiremem kendimi o ise herşeye güler herşeyden konuşur konudan konuya atlar bazen neyi anlattiqi o bile anlamaz . Çıkmayı gezmeyi çok sever oyleki hergun çıkar boş yere ciksada çıkar yani ev batıyor sanki. Ben TV izlemem o ise Hint dizilerinden başını kaldırmaz ondandır heralde bizde samimi olamadık
tarafından
Hahsjsj azerbaycanlidi qaynanan☺️
(93 puan) tarafından
Yok canm Azeri deqil:))
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Vallaha erkekler çok fazla takılır böyle şeylere birde neler yaşıyoruz da anne baba diyoruz baskıya gelemem.vs evlilikte pek.gecmiyor oyle.seyler malesef
(93 puan) tarafından
Bizimki annesi dert yanıyordu diye arada bana şöyle felan diyordu annesinden ses seda çıkmayınca bizimkide oralı olmuyor sanırsam herkes alıştı bu duruma:)
0 oy
tarafından
Ben diyodum ama artık demiyorum konuşurken sadece cümle kuruyorum ama anne kelimesi kullanmak içimden gelmiyo artık 
(93 puan) tarafından
Sen i en iyi ben anlarım
0 oy
tarafından
Kaynanam çok iyi halam kendisi hala diyorum öyle anne derdim yookk :)))
(93 puan) tarafından
Bazen keşke akraba olsaydık demiyor deqilmi zaten öyle hitap ederdim benimde derdim kalmaz di:))
tarafından
Aynen ya bişey olmaz sende deyi ver işte
0 oy
tarafından
Valla kuzum zorla güzellik olmaz onda çok haklısın . Benim kaynanam da melek değil çok kalp kırdı ama anneler günü falan olsa nihayetinde o da bir anne derim üç evlat yetiştirmiş birisi de benim eşim ne olursa olsun anne hakkı ödenmez kutlarım yani. Sevmesem de ona anne diyorum iyi geçinmeye çabalıyorum tabi kendimi ezdiemeden uzdurmeden yapıyorum bunları . Ama eşim için ve Allah rızası için birer anne baba oldukları için sayiyorum onları . 
(93 puan) tarafından
Bizimki kalp bırakmadı kırılacak :) kişiliğim gereği vede saygımdan hiç karşı cikmadm eşime anlattım o saqolsun gereğini yapıyordu oyleki bugüne kadar Sevda bana bunu dedi şunu yaptı diyemiyor bunu diyebilmek için sabrimla çok oynadı ama ben hep sükut ettim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 309 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde tubiiizmm (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,742 göst.
0 oy
45 cevap 549 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu