0 oy
2,547 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

:DSoru başlıkta 

Benim eşyalarım eşimin parasıyla ödendi 6 sene önce kayın babam seçti eşyalarımı :angry:

Hepsini en kötü yerden almış garantileri bile yok sözde var ama yok işte 

Yatak odami eşimin sayısı aldı ancak onuda kaynanam seçmişti kapılar kırıldı  mecbur satdim çalıştım mesaileri biriktirip üç kapılı gardorap aldım kendime bazalarda gorumcemindi kırıldı atdik onunda yerine temiz ikinci el yatak aldım ama sorsanız evde en sevdiğim esyam yatak odam çünkü kendim beğenip aldığım için 

Sizler neler aldınız neleriniz var ben kactigim için ceyizimde yoktu :D ama çalışınca kendime masa sandelye aldım kendi kendime geç kalınmış çeyiz yaptım az olsada bunada şükür 

38 Cevaplar

0 oy
(359 puan) tarafından
İlk evliliğim berbat bişeydi bi odada oturdum onlarla hiçbir şeyim olmadı bi yatak bide dolap almışlardı zaten ayrıldık

2 evliliğinde eşimle aldık herşryi o çalışıyordu birikimi vardı bende çalışıyordum herşeyi izi kendimiz aldık iğneden ipliğe kadar sadece ikimiz aldık 
tarafından
Ne güzel en güzeli kendin alman zaten en azından senin zevkine uygun olur yoksa benim gibi kaynanan kayın baban alırdı eşyanı benim kızım var ilerleyen zamanda büyüyünce parasına hayatta karışmam biriktiricem çeyiz için
(7,959 puan) tarafından
Şuan bende sizin eski halimiz gibiyim hiç bişey almadılar onlarla yaşıyorum bı odada bı yatak bi dolap başka bişeyim yok ama eşim beni çok seviyor bende onu 2 çocuğumuz var ins bu günlerde geçer kendi eviniz olur esyalarimizu biz seçer :)
(359 puan) tarafından
Sevgi saygı varsa herşey hallolur canım bizde o yoktu zaten o eski eşim yani yanımda bile değildi zorla küçük yaşta evlendirildim ben ailesiyle oturdum 3 yıl o şehir dışında çalılır 2 ayda 1 gelir 1 hafta kalıp giderdi bazen 4 gün evliliğin ne demek olduğunu şimdi anladım inşallah sizinde bian önce kendi yuvanız olur yoksa evlilik benimsenmiyor
(7,959 puan) tarafından
Amin ins Sağolun  
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Yatak odasını  bulasik makinesini mutfak tüm araç gereç günlük ağır aklına ne gelirse tül perde halılar çoğu şeyi benim ailem aldı eşim misafir odası yemek odası Gümüşlük vs aldı ama tüm ev esyalarimiz  takım halinde uyumlu
tarafından
Maşallah rabbim güle güle oturmagi nasip etsin inşallah bayada çeyiz yapmışsınız
(583 puan) tarafından
Allah razi olsun
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Çamaşır Mak.

Buzdolabı
Televizyon
Bu üçü hariç herşeyi ben beğendim 
Bu 3 de kayınbabam dedi ben bziim ordan alacağım sen ne istiyorsan yaz söyle alayım yazdım ama sadece gri dediğimi okumuş galiba başka benzerlik yok aldıklarında:D

Şükürler olsun diğer herşey benim gönlüme sindi

Zaten benim airlm oturma odası mutfak ta buzdolabı hariç bulaşık Mak.kucik ev aletleri masa sandalye halılar filan bayağı çeyiz yaptı 
Erkek tarafı nin aldıkları yatak odası 
Misafir odası 
Perdeler
Birde o saydgm 3 beyaz eşya :D
tarafından
Maşallah rabbimm güle güle kullanmagı nasip etsin inşallah bayada yapmışsınız çeyiz :))
(3,446 puan) tarafından
Bizde yapılır ya güç yettiğince , saol canım Rabb'im hepimiz e ağız tadıyla eşyalari kullanmayı nasip etsin inşallah ♥️
tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Ben çalışıyordum birikimim vardı biraz verdim geri kalani da eşim verdi biraz biraz kartla aldık ikimiz yaptık yani herşeyi tayinci olduğumuz içinde öyle aşırı pahalı şeyler almadık yani eve toplamda en fazla 20 bin falan gitmiştir daha iyi oldu kimse diyemez biz yaptık diye 
tarafından
Maşallah size hiç sorma benim kaynanamlar ikinci elden alsaymis keşke ama ben seçseydim ama yok
Kendileri beğendi aldı hepsi 8 bin tutu koltuk takımı
Çamaşır makinesi
TV ünitesi
Televizyon
Buz dolabı
Ocak
Allah onları bildiği gibi yapaa :)
Parasını da eşim ödedi 3 sene birlik  oturdum hala diyo sana 50 milyara ev dizdim
(3,036 puan) tarafından
Anneme öyle yapmışlar kadının herseyinialmislar ama kendileri gitmiş almış unutulmuyor dimi annem 29 sene olmuş hala der gitmişler bana tahta parçası alıp gelmişler diye :D
tarafından
Hiç unutuluyor inan 6 7 sene olacak sanki kendi evimde değilde başkasının evi gibi his ediyo insan
Yani her genç kız her genç helinin hayalidir çeyiz ama  annene de üzüldüm bak
(3,036 puan) tarafından
Hala babannemle yaşıyor ama evleri ayrı allahtan :D koltuklarida babanneme verdi
tarafından
İyi yapmış kullansın şimdi tepe tepe
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Benim kayınbabam aldı hepsini. Ben babamı 9 sene önce kaybettim. Görücü usulü evlendik sayılır. Durumlarinin iyi olduğunu öğrenince pek onlarla yapamam herşeyin iyisini isterler demiştim. Kayınbabam sağolsun yeterki gençler anlaşsın ben ne isterlerse yaparım demişti. Allah var hiç bir şey istemedim ama hepsini bana begendirip aldı. Mutfak eşyalarımi abim almıştı yemek takımı tencerede seti küçük ev aletleri ufak eşyalardan filan. Onları alacaktı da biz aldık dedim. Geleneksek el işleri olur onlari annem yapmıştı zaten yorgan nevresim gibi bişeyler daha aldık. Sağolsun ben istemedikçe herşeyi yığdı babam. Takısından ev eşyasına kadar. Sana bunlar az bile demişti. Zor durdurduk adamı kuyumcudan çıkınca aldığımız takılar az gelmiş gitmiş bir kaç şey daha almış:) zaten hep güzel kızım diye seslenir adımı neredeyse hiç kullanmaz
tarafından
Eşyalarını da güle güle kullan canım
(3,052 puan) tarafından
Allah başımızdan eksik etmesin babamı ayağına taş degirmesin. Bende çok emeği vardır. Hiç bir şey almasa bile güzel kızım demesi yeter onun. Rabbim herkesin karşısına böyle iyi güzel yürekli insanlar çıkarsın.
(3,052 puan) tarafından
Sağol canım. Sende hiç takılma boşver ne istiyorsa desin. Bazı insanlar öyle oluyor degistiremezsin ki. En iyisi he deyip geç Huzurun bozulmasın yeterki. Eşya eskir ev eskir sevgi saygı eskimesin bozulmasın.
tarafından
Amin inşallah bende onu sevdim ya güzel kızım demesini rabbim daim etsin inşallah
(3,052 puan) tarafından
Amin canım inşallah:)
0 oy
(583 puan) tarafından
Eşimde ayrı sehirlerdeydik o bana foto atıyordu bende hangisini sectiysem aldık ama ücretini biz ödedik evlendikten sonra taksinlendirmisler zaten düğünden sonra vercez demişler. Pislikler
tarafından
Kız 10 bine millet Tofaş alıyo
Allah seni ne etmiye eşyalara iyi bak hee :D
Şaka kız iyi olmuş güle güle kullan sefan olsunn ohhh
(583 puan) tarafından
Ama kalite yani 4 sene olcak daha bi tarafinda bı çizik koltuklarda bı çökme yatak mesela görsen koskocaman 4 kişilik aile sığar :D iyi ettim ohh
tarafından
Aynen öyle maşallah ağız tadıyla kullan inşallah
(583 puan) tarafından
Teşekkür ederim en güzeli sizin olur jnsAllah
tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
(385 puan) tarafından
Oturma grubu yemek odasi takimi yatak odasi takimini eşim,  geri kalan her seyide ben aldim. Bana ailem yardim etti ama calistigim icin onlara en fazla 3 bin yük olmuşumdur. Ama eşim 1 tl bile ailesinden almadi durumlari iyi degildi zaten. Dugunde takilan 7 bilezigime kadar her seyi esim tek basina yapti
tarafından
Helal olsun enisteye ayakları üstünde nasilda durmuş masallah rabbim ağız tadıyla oturmagi nasip etsin inşallah
(385 puan) tarafından
Oyledir canim valla daha yaşı küçük ama aklı bu islere cok çalışıyo daha evlilik dusunmeden bile ise  girdigi an birikim yapmis. Onun sayesinde kimseye muhtac olmadan borcsuz harcsiz evlendik cok sukur
tarafından
Allah başından eksik etmesin rabbim daha çok versin inşallah :)
(385 puan) tarafından
Aminn Allah kimsenin kocisini basindam eksik etmesin insallah canim cok sagol :)
0 oy
tarafından

Mutfak beyaz eşyalar hariç  benim ailem geri kalanini hayvanın ailesi aldı ve eksiğimiz vardı tabi evlendikten sonra yüzüğümu  satıp tv aldik geri eksikleri sen düşün:D

tarafından
Hiç sorma ya yüzüğünü niye satin giz ****** kim oluyo :)
tarafından
Dilim varmiyo  ama kocam oluyo haayvaannn
Para yoktu kaynanam sagolsun evlendikten sonra sakin kafa siz alirsiniz diye diye 1 yil oldu bi çok şeyim hala eksik sayesinde
tarafından
Ay allah yardımcın olsun aynı dertten muzdaribiz :)
0 oy
(1,635 puan) tarafından

Herşeyi eşimle ikimiz beğendik. Altınlarımı bile eşim ve ben gidip aldık parasını kayın babam ödedi :D ben pek çeyiz falan yapmadım kıyafetlerimi alıp geldim.

Benim gibi birini almışlar bi de çeyiz mi isticekler :P

tarafından
Boxçamı alıp geldim diyon hee :)))
Haklısın valla hep gelin alıyorlar hem çeyiz sen en iyisini yapmışsın :)
(1,635 puan) tarafından
Bizimkiler baştan konuştu zaten durumumuz bu bu diye. Şu kadar altın yaparız bilmem ne dediler.
Kuyumcuya gittik kuyumcu kapıyı kapatmıyo dedik gelsene abi yüzük bakcaz. Adam diyo anneleriniz nerde. Kuzenler falan gelmedi mi. Ne biçim bişeysiniz işlerimi baltalıyosunuz ☺️ dedik kimse yok bi ikimiziz.
Kuyumcu diyo kaynanalar da gelseydi saat falan almıyosunuz siz. Dedik bizim telefonda saatlerimiz var o bize yetiyo. Adam ilk kez sizin gibi evlenen görüyorum dedi resmen.
Ben çalışıyorum eşim çalışıyo kimseden bişey beklemiyoruz biz. Sağlıkla başımızda olsunlar huzurumuzu bozmasınlar yeter bize.
tarafından
Aynen öyle rabbim daha çok versin inşallah
(1,635 puan) tarafından
Amin c0mlesiyle beraber
0 oy
(52 puan) tarafından
eşimle ben aldık ama eşim ödedi  kimse karışmadı çok şükür herşeyimiz tam kaçarak evlendik ve 1 ayda hem düğün yaptık hem 3. ay eşya yaptık düğünü kayınvalidem yaptı gerisini biz. Ailem bişey yapmadı
tarafından
Bende kaçarak evlendim :)
Bizimde aileler bişey yapmadı bedava kız bedava gelin oldum
Maşallah baya hizliymişsınız rabbim mutluluk versin :)
(52 puan) tarafından
amin teşekkürler çok bedel ödedik ama mutluyuz çok şükür.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Her şeyi eşimle birlikte beğendik ikimizin ailesi ortak ödedi canım Allah daha güzelerini sana versin canım sağlık olsun da hepsi olur
tarafından
Ne güzel aileler destek olmuş allah başınızdan eksik etmesin  zaten pek takmıyorum bir gün evim olursa istediğim gibi alırım inşallah ozaman :)
(12,856 puan) tarafından
Evet oldular canım inşallah gönlünden geçen bı evin eşyaların olur canım :)
tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
tarafından

Her şeyi eşimle beraber aldık hicbir eksiğim yok çok şükür kendi zevkimize gore döşedik evimizi <3

tarafından
Maşallah ağız tadıyla kullan inşallah
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Valla benim ceyizimde mutfak eşyasından yatak odasina banyo esyalarindan pasta yemek malzemelerine kadar annem her şeyimi yapmıştı. Eşim de hali perde yatak odasını takimini koltuk takımını minder ve beyaz eşya almıştı 
tarafından
Maşallah ağız tadıyla kullan Allah daha çok versin :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bende çalışırken çeyizimi hep kendim dizdim taksit taksit ödedim. Evleneceğim zaman herşeyi eşimin ailesi aldı beyaz eşya mobilya hepsini. Bizde düğün salonu parasını verdik takılarla. O zaman 2500 TL Di tabi salon aldıkları eşyalar yanında hiç bişey. Hala da alırlar ne eksiğimiz varsa market alışverişi olsun eşya olsun sağolsunlar 
tarafından
Maşallah Allah başımnızdan eksik etmesin öyle insanları
0 oy
tarafından

Yatak odasını eşim , beyaz eşyadan tut mutfak gereçleri iki çift halı herşeyi ben aldım çalışıyordum evlenmeden once senemerce birlik oturdum eşyalar hep baza  altında köşede kuytuda yattilar ama olsun iyikide almisim bugün yine zora düşecek olan eşim olurdu çünkü ben kıyamam asla üzülürüm  :)) ev ayrıldı sadece tv ve bir kaç hali ve perdeleri  aldik beğenerek birlikte aldık onda da bilezigimin bir tanesini bozdum dedim ya kıyamıyorum diye o sebepten <3

tarafından
Sağlık olsun canım en iyisini yapmışsın güle güle kullanın :) inşallah
tarafından
Daha iyileri senim olsun canım benimde yemek masam yok henüz kiminin eksik kiminin fazla bu dünya böyle ::))
tarafından
Aynen öyle valla ben yemek masası küçük aldım seneler önce 300 beyaz düz bişey 6 kişilik sandelyeyi letgodan aldık az çok çok şükür yinede :)
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Yatak odam ve beyaz esyalarim halilar perdeler biz aldik ev ve diyer esyalari esim taraf
tarafından
Maşallah herşeyi siz almışsınız :) rabbim huzur mutluluk versin :)
(6,681 puan) tarafından
Bizde adetdendir canim)tesekkur ederim❤
0 oy
tarafından

Görücü usulü olan İlk evliliğimde sen eşya diyon iç çamaşırıma kadar kaynanam seçmişti.. 

Şuan ki evliliğimde kocayı da ben seçtim kocamın giydiği kıyafete kadar da ben seçtim :) 
İkimizde çalışıyoruz çok şükür herşeyimizi kendimiz aldık..
tarafından
Allah o kaynanayi napsin çamaşıra kadar karışmış aynı benimki
Boş ver sonunda mutluysan boş ver Allah daha çok versin inşallah
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Biz evlenirken eşim daha atanmamıştı bes kuruş parası yoktu. Herşeyi sağolsun kayınbabam yaptı ben sadece bi yatak odası ve mutfak eşyası aldım. Kayınbabam da toplam 20 bin liralık alışveriş yaptı ev için. Bu parayı herşeye yetirdik çok şükür.
tarafından
İyi masallah herşey gelip geçici huzurun yerinde olsun inşallah gerisi alınır
0 oy
(454 puan) tarafından
Bizimkide kaçarak evlenmiyri ailem hep karşı çıktı. Herşeyimi aldılar beyaz eşyacıya gittik hepsinin en iyisini ver dedi. Mobilyacıya gittik ben begendim hepsini. Yatak yorgan yaptrdılar nevresimleri ben sectim. perdelerimi ben sectim. Dügünümüde yaptılar 2 bilezigimide taktılar küpem yüzüklerim hep 22 ayardı. saatimi bile aldılar. Mutfak eşyalarımı bile aldılar hiç eksiksiz. Takım takım Allah onlardan Razı olsun. Bin kere hemde kim yapar bu devirde. Kendi ailem bi tane çöp bile almadı
tarafından
İyisine denk gelmişsin şansın varmış masallah rabbim daha çok versin
(454 puan) tarafından
Allahım olmayallara versin kuzum
0 oy
(8,329 puan) tarafından
Evlenirken iki tarafta elini taşın altına koydu eve girdiğimizde sadece mutfaga yırmı tl ye savan halı almıstık.Bır de basit masa sandalye mutfaga o kadar herşeyimiz tamdı :) 
tarafından
Çok şükür kız ballı gelinsin :)
Allah daha çok versin inşallah

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 209 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu
+2 oy
140 cevap 1,673 göst.
0 oy
20 cevap 365 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu