0 oy
569 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar hamilelikte sigara içenler kacinci haftada dogum yaptiniz...(lutfen içenler cvp versin)

21 Cevaplar

0 oy
(2,735 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

• Malesefki icenlerdnm kzmda bi sknti cikmadi gununu gecti gelmedi suni sancyla dogm yaptm bi sknti ckmadi sukur bnda azaltmsm keske biraksam tamamyla RABBİM bi sknti vermez ins affetmem kendmi:ermm:
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sigara içenlerin doğum haftası mı  değişiyormuş 
tarafından
Erken dogum olabiliyormus doğrumu diye acaba
tarafından
Bilmiyorum ki içmiyorum erken doğum sebebi olduğunu sanmam zaten içerde anne içtikçe bebeğini  bol bol zehirleniyor doğunca solunum sıkıntısı oluyor diye biliyorum diğer tarafta baya bu konu hakkında paylaşan olmuştu
tarafından
sanmıyorum deme sena ben sigaradan erken doğum riskim çıktı 33 haftalıkken 3 gün hastanede yattım normalde çok iyidim hic hamile gibi değildim bi anda yatakta buldum kendimi yatmalı söyledi doktor sigarayı içmiyorum günde 10 15 içiyordum şimdi bir iki tane oda yanındakilerden  çekiyorum yada yarim içip atıyorum. 35 haftalık oldum şuan allaha şükür bakalım
tarafından
O zaman arkadaşa güzel bir cevap olmuş yeterli olmuştur umarım
tarafından
aynen içiyorsa inşallah fazlasını icmez
0 oy
tarafından
Erken doğuma sebebiyet verdiğini duymadım hiç
tarafından
Olabiliyormus canim ...
0 oy
tarafından
Bilmiyorum bende içiyorum bende merak ediyorum 
(5,938 puan) tarafından
Kiz sende mj iciyorsun içme canım ya ben gunde 10 tane icerdim hamile kaldığım gun esimle biraktik
tarafından
Ben günde 1 tne içiyorum birakamadim ama yinede buna sukrediyorum bazen günde hiç içmiyorum haftada 5vtane falan içiyorum
(5,938 puan) tarafından
Inşallah tiksinirsin canim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Erken doğum olmasa bile doğumdan sonra bebek te sıkıntılar olabiliyor.
0 oy
(452 puan) tarafından
Bn içiyordum ama bnm bebeğim iri olduğu için doktorlar başlattı doğumu, 38+5te doğurdum.
tarafından
Günde kactane içiyordun canim...
(452 puan) tarafından
Ne yalan diyim yaklaşık 10 tane içiyordum
0 oy
tarafından
oluyor kızlar  bende şuan var 33 haftalıkken başladı 3 gün hastanede yattım şimdi evde yatıyorum hepten bırakamadım 1 2 tane içiyorum oda parca parca yanı bazen ailemden çekiyorum bazen yarim içip atıyorum. hemen insan bırakmiyo birde yanında içen insanlar olunca olmuyo. şuan 35 haftalık oldum şükür bakalım 37 yi bulayım:)
tarafından
Ne sorun cikti canim sigaradan dolayı...ben ne guzel içmiyordum ama basladim yine malesef
tarafından
erken doğum riskim çıktı 33 haftalıkken ve zayıf şuan haftasına göre bir hafta ileri de
tarafından
hastaneye bile taksiyle arabayla gidip geliyorum bir merdiven çıksam hemen ağrılar başlıyor karnım sertleşti halsizlesiyorum önceden çok iyidim
tarafından
Allah yardimcin olsun canim.hayirli zamaninda dogumlar nasip etsin
tarafından
amin inşallah
0 oy
(1,949 puan) tarafından
İçen çok gördüm ama içipde erken doğum yapan görmedim canım 
tarafından
Insallah oyle olur canim
tarafından
çünkü sonradan sigarayı bırakıyorlar benim gibi erken doğum riski çıkınca. 33te çıktı 35 olduk
0 oy
(1,048 puan) tarafından
36 da yaptım canım. 

Ama sigarayla alakası olduğunu düşünmüyorum. 

Yatamadım hamileliğimde. Sürekli bir temizlik mecburiyeti. Karnım burnumdayken inşaat pisliği temizlemek zorunda bile kaldım.

Yalancı sancılarım çok erken başlamıştı zaten. Doktorum bile sen erken bekle diyordu. 32. Haftamda çantan hazır mı demişti. 

Son 2 ultrafonumda baş çevresini ölçememişti o kadar aşağıdaydı kafası . 
tarafından
Iyimi simdi bebegin bi sorun ciktimi
(1,048 puan) tarafından
Yavrum bebekleri bir tutmak yanlış olur. Şükür bir sıkıntısı yok solunum da. Kalbinde üfürüm vardı oda kapanır muhtemelen dedi doktor. 6. Ayda gidecek kontrole. Bebeklerin yüzde 70 inde oluyormuş o gerçi

Ben sigara kullandım ama acayip yoğurt tükettim.
Beslenmek dikkat edebildiğim kadar ettim.
Ne kadar az içersen o kadar iyi
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Bende içtim hamileligimde ama mümkün oldugunca az ictim gunde en fazla 5 i gecmemistir cok sukur suan bebegimde bi sikinti yok ama sana bisey diyimmi canm 15 gun once dogum yaptm onu kucagima aldigimda o kadsr pisman oldumki ben nasil icmisim o sigarayi dedim suan emziriyorum hic icmedim dogumdan beri
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Hamilelikte erken doğum tehdidini ve riskini arttırır Gebelik sırasında düşük tehlikesi daha yüksek olur Gebelik kesesinin erken zamanda açılmasına neden olur Bebeğin anne karnında henüz gelişmeden düşük kilolu doğumuna neden olur Gebelik sırasında kanamalara neden olarak, bebeğin kaybedilmesi etkisini gösterebilir Bebeğin yeni doğan döneminde ölme olasılığını arttırır Gebelik döneminde sütün C vitamini miktarını, bebeği besleme etkisini azaltır Doğumla birlikte bebekte çeşitli hastalıkların ortaya çıkması sağlar Lohusa döneminde annedeki süt miktarını azaltır Bebeğin pnömoni ve bronşit olma riskini arttırır
(5,938 puan) tarafından
Cevriye helal olsun tebrik ediyorum senin yorumunu erken doğum olmaz diyorlar bu sigara insani kanser yapiyor bebek anne karninda direk mâruz kaliyor hala etkilemez diyenlere hayret ediyorum kendilerini kandırıyorlar işte
0 oy
tarafından
36 haftalik oldu dogum erken aldi sezeryana bebek iriydi suyum fazlaydi durumadi bizim oglan 32 haftada basladi sancilar erken dogum riski coger gelistirici falan derken 36 haftayi zor bulduk
0 oy
(493 puan) tarafından
Bende icenlerdenim malesef 36+5 Haftamdayim cok sukur ama bebek 38 haftayla uyumlu insallah bir problem olmaz aklim cikacak kokudan ama lanet sigara oyle birseyki bebgime bisey olacak diye aklim cikiyor hep dua edip agliyorum ama olmuyor basaranlara helal olsun keske bende basarabilseydim ama yapamadim esi cok yaslanmis sigara tetikler dedi doktor cok agladim kendimden nefret ettim ama tamamen birakamadim sutsuz ayransiz gunum yok cerez muz et fayda saglayacak ne varsa tuketiyorum ALLAHim diyorum kendi nefsim icin bebegime birsey olmasin cikacaksa illa birinden benden ciksin acisi kendimden nefret ediyorum bazen ALLAH nasip ederse haftaya cuma sezeryanla dogumum olacak insallah hersey yolunda gider eger 2. Bir cocuk dusunecek olursam tedavisine baktirmadan asla cocuk yapmayacagim isteyerek ALLAH nasip eder evladimla sag salik kurtulursak sigara birakma merkezlerinde alacagim solugu RABBİM evlatlarimizi korusun insallah 
tarafından
Amin canim inşallah hayirli dogumlar nasip eder.sagkikla kucağına alirsin
(493 puan) tarafından
Amin cumlemiz insallah canim
0 oy
(344 puan) tarafından
Bende sonuna kadar içenlerdenim olmaması gerekiyordu bazı sebeplerden dolayı bırakamadım iki hamileliğimdede kullandım çok şükür çocuklarımda bir sıkıntı çıkmadı ama oladabilirdi
0 oy
(158 puan) tarafından
Ben hamileliğimde günde 5-6 tane içiyordum bırakamadım ne yaptıysam olmadı 35+3 haftalıkken sezeryana alındım oğlum şükür iyi ama 13 gün küvezde kaldı şimdi 4 aylık bir sıkınt7mız yok
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ben iciyordum ogrendigim hafta biraktim 4 aylik bebegim emzirdigim icin hic icmedim kardeşimin esi gunde 6 tane iciyordu 34 haftada doğum yapti dr sigara %100 dedi bebek gelisne geriliği de yasamisti 1700 gram dogmustu
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Bende ilk oglumda iciyodum maleseff ki 31 haftalik 1.600 dogdu bunda azalttim ama tamamen birakamadim keske birakabilsem erken dogum riskim bundada var ama kilosu cok sukur iyi gidiyor simdili
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Hamileliğimin ilk başlarında günde iki tane içiyordum bebeğimde gelişim geriliği oldu 2400 doğdu son ay ağzıma süremedim korkudan oğlum  doğdu  iki aylıkken bronşit oldu bir hafta hastane yattık buna bağlımı bilmiyorum doktorumuz öyle bişey demedi ama içmemeliyiz :(

0 oy
tarafından
Hiç içmedim ama son ay da içtim 32.hafta da günde 1 2 içiyordum ama 36 da doğum yaptım 

Bnm erken doğum riskim vardı ama
0 oy
tarafından
42 bile gelmedi suni sancıyla geldi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 170 göst.
0 oy
7 cevap 119 göst.
30 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 182 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde elis (2,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 408 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu

374,707 soru

11,208,388 cevap

34,514 kullanıcı

...