0 oy
2,419 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar şimdi ben ilk ergenliğe girdiğim gün kapandım başlarda topuz vs yapmazdım hep pantolon giydim ama bol giydim dar giymedim dar giysem de üstüne uzun giydim hep ama şimdi artık tamamen ferace giymek istiyorum. Şimdiki kıyafetlerim bol uzun tunik(diz altı tunik) bol pantolon şeklinde ama yine de rahat edemiyorum. Topuz da hiç yapmazdım nişanlandık görümceler elti kaynana hepsi laf etti böyle güzel değil diye o zaman cahillikle yaptım şimdi yapmıcam artık. Şimdi size sorum şu ev misafirliğinde erkekler de oluyo malum kayınbaba kayınbirader kuzen enişte vs onların yanında giyim nasıl oluyo? Şu an giydiğim uzun tunik uzun pantolon şeklide giyerim diye düşünüyorum siz nasıl yapıyorsunuz? Bu arada önceden de ferace giyiyodum yine aynı cahillikle bıraktım çok pişman oldum tekrar alıcam sizce nasıl almalıyım? 

14 Cevaplar

0 oy
(27,357 puan) tarafından

Giriyorsan tesetture tam gir girmiyorsan yarim yamalık girme Bacim 

benim sana onerim boydan elbise ustune guzel bi ferace 
Tam tesetture gir rahat olsun icin

tarafından
İşte ben de öyle girmek istiyorum ondan bi yazayım dedim tuniklerim çok bol zaten pantolon da o şekilde çok bol Olmaz mı diyosun şimdi
(27,357 puan) tarafından
Bol o sekil götüreceğine tumden guzel bir elbise giysen daha guzel olur
tarafından
Evet mantıklı ama bilemedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben tunik pantolon boydan elbise giyiyirm feracede hic almadm blmiyirm ama ben alsam spor bi model alrdm
tarafından
Elbise ben de giyiyorum ama rahat edemiyorum
tarafından
Yani boydan giyiyorm spor tarzi  ama tunik pantolon gbi rahat olmyo tabi
tarafından
Artık tunik pantolonla da rahat edemiyorum ben :)
tarafından
Ha ferace ha boydan elbise fermuari ceknce oda elbise gbi duruyo ne gyceksn sen ozaman:)
0 oy
tarafından
Kuzum bende genelde tunik pantolon giyerdim ama dediğin gibi bende daha rahat edeceğim şekilde giyinmek istedim uzun spor kaplar var onlardan giyiyorum hem bol alıyorum gayet rahat ediyorum. Fermuarlı alıyorum emzirmeye kolay oluyor. Nereye gitsem hemen giy cik rahat yani . Gittiğin yerde namaz kılarken de etek aramaya gerek kalmiyo uzun olduğu için . 
tarafından
Evet canım yıllarca öyle gezdim çok rahat kesinlikle ve insan yok oram belli mi buram açıldı mı diye düşünmüyor rahatlıktan ziyade Allah öyle emrettiği için öyle giyinmek istiyorum artık. Kap modellerini çok beğeniyorum ama feracede aklım
tarafından
Niyetini kalbine koy sonra uygula kuzum içinden öyle geçiyorsa nette çok güzel modeller var bı bak
tarafından
Tamam canım bi bakıcam bugün teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Misafirlikte boydan elbise giyebilirsin. Rahat oluyor. Ben misafirlige gidince boydan elbise giyiyorum. Pantolon uzerine tunik oluyirsa etegede olur. Etegim dar ise onun ustunede tünik giyerim. Dısarda ise pardesü yada ferace giyerim.
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Insanların çoğu ev için de olunca bise olmaz zannediyorlar oysa senin dış kıyafetin ferace ise evdeyken namahrem erkeklerin yanında da feraceyle durmalısın (kayın kuzen vs) Allah daim etsin 
tarafından
İşte ben de böyle düşünüyorum aslında ama dışarda giydiğim ferace de evin içinde iyi olmaz diye düşündüm en mantıklısı iki tane ferace alıp biri dışarda biri içerde giymek
tarafından
Zaten bir feraceyle zor canim evde giymesen bile yıkaması kurutmasi var oldu da evde bise oldu yırtıldı mutlaka iki tane olmali dönüşümlü giymek için
tarafından
Evet canım doğru diyosun
0 oy
tarafından
Ferace o kadar rahat o kadar edil efil ki iyiki giyiyorum valla altına pijama bile giysen belli olmuyor serin mis gibi at yıka kuruması yarım saat bile sürmüyor 
tarafından
Kesinlikle öyle :)
(2,078 puan) tarafından
Canım önceleri evde giyindiğim kıyafetleeri giyiyordum üzeirne ferace, dışardan gelince su gibi olurdum, normalde pantolon giymiyorum, son 3 yıldır geniş eşofman altı üzeirne bi tşört dediğin gibi mis :)
tarafından
Ben de öyleydim kap giyerdim içine tişört altına bol pantolon oh mis
0 oy
tarafından
Kuzum etek bluz üstüne ferace yada uzun elbise üstüne ferace giyebilirsin ben çok rahat ediyorum feraceyle özellikle yazın tiril tiril oluyor. Topuz da dediğin gibi bir dönem yapıyordum ama yukarda değildi gene de içime sinmiyordu bi gün bi rüya gördüm bi daha yapmadım. Sen niyetini temiz tut Rabbim yardım eder inşallah 
tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim.
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Etek üzerine diz üstünde olan tüniklerden giyiyorum evde, gelen misafirler yanında, gidincede bu sekilde olur genelde, dişariya feracesiz çıkmam, 9 10 yıldır giyiyorum canım
tarafından
İnşallah ben de öyle yaparım
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim kalbine tam tesettürü koysun nefsine kolaylaştırsın agirlastirmasin kardeşim.  Başka erkeklerin yanında boydan bol elbise giyebilirsin bol değilse üstüne muhakkak yelek al. Rabbim hakkıyla örtunenlerden kılsın 
tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım
0 oy
(961 puan) tarafından

Canım ben ferace giyerim biraz uzun olduğum için kollarım açık kalıyor kolluk kullanıyorum 

Şimdi siz altına inen tunikler var ya onlardan kullan ev içinde 

Dışarda da sürekli ferace kullanırsın 

Ben hep bol severim şimdiye kadar hep bol giydim 

Hamileliğimde 7. Aya kadar hiç belli değildi şükür ki 

Doğuma gittim herkes daha zamanın var sanıyorduk dediler ona göre bol yani :woot:

tarafından
Bende de aynı 32 haftada otobüse bindim kimse yer vermedi hamile sanmadılar beni :D o kadar bol giyerim yani. Ben de hep bol giyiyorum hatta böyleyken bile sürekli tepki alıyorum ama umrumda değil :) tuniklerim hepsi diz altı olmazsa altına etek giyerim
(961 puan) tarafından
Aynen canım Allah selamet versin inşallah çok sevindim senin adına hayırlı mübarek olsun inşallah :)
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Merak ettim ilk ergenliğe girdiğim gün kapandım demissiniz ya sanırım bu regl oluyor. Bunun bir anlamı var mı 
tarafından
Evet çünkü artık günahkar sevaplar o zamandan itibaren yazılıyor annem bizi bazen gezmeye götürürken başımıza başörtü yapardı alışalım diye anlatırdı kızım Allah böyle emrediyor diye öyle öyle alıştık o gün tamamen başörtü yaptım
(8,081 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim cevabınız için:)
tarafından
Rica ederim canım :)
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Bence ferace çok çirkin duruyor onun yerine bol boydan bi elbise al yada düğmeli boydan uzun kıyafetler al ayak bileklerine kadar ama gözünü sevim siyah fermuarlı ferace alma 
(1,358 puan) tarafından
Yavrum asıl elbise birsuru çeşit var ferace tek model. Robali olanlar çok rahat mesela. Kışında robali bol kaban tm iste
tarafından
Kuzum demek istediğim şu elbise çeşit çeşit var evet ama alacak param yok bi tane alabilirim onunla da her yere gidemem :) ama ferace dış kıyafet olduğu için giderim diye düşündüm yanlış anlaşılma oldu :)
(1,358 puan) tarafından
O zaman yine bol dış kıyafet al ama fermuarlı alma nolur :D
tarafından
Tamam kız seni mi üzcem :)
(1,358 puan) tarafından
Canımsın ♡ :)
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim yani ferace giyince tam tesettur olmuyor. Pantolon giymek uygun degil en basta. Yani sen disarda ferace giysende evde pantol olursa olmaz. Madem kalbin rahatsiz içerdede elbise etek giymeye basla. Tuniklerin altina kalem etek al. Ben oyle.giyiyorum. ilk tesettre girdigimse bende pantol giyerdim ustune tunik giyince tamam sanardim ama bol pantol da olsa uygun olmadığini öğrenince hamdolsun biraktim. Bi baslarsan alisirsin. Elbise de giy cok rahat oluyor canim. 
tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun verdiğin fikir için :)
(7,412 puan) tarafından
Amin canim sendende razi olsun Rabbim insaAllah☺❤
(7,412 puan) tarafından
Ayrica topuz konusundada kimseyi dinleme canim bende hic yapmıyorum. Kucugu büyügu yok yani. Normal topla. En rahatı valla.  Dinimiz okadar guzelki aslimda en rahatı emretmis. Topuz yapmak ne kadar uğraştırıyor obur turlu topla cik hemen mis :DD
tarafından
Kesinlikle haklısın ben de öyle yapıyodum o zaman cahillik işte :)
0 oy
(132 puan) tarafından
Bekarken ferace giyerdim evlendikten sonra çarşafa girdim kalabalık aile ortamında koyu renkli uzun ve bol elbise giyiyorum ama erkeklerin olduğu ortamlarda bulunmuyorum(kayin enişte vs.)
tarafından
Ne güzel ya bizim kendi tarafımızda erkek yok zaten ama eşim tarafı sıkıntı
(132 puan) tarafından
Uzun bol elbise giyebilirsin canım daha rahat edersin
tarafından
Öyle yapıcam artık canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 422 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Metmett (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 372 göst.