+1 oy
793 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Aranızda 2. Evlilik  yapan  var mi?

Bu mu yoksa digeri mi iyi?

Ne akdar sene sora evlendiniz  2. Ile?

Ve yastık degsiir kaderdim değişmez derler diye bir soz  duydum .

Ilkinde yüzünüz gülmedi ise ikinci de de mi gülmedi.?

O sözün doğruluğu yoktur  inşallah ve inşallah  çok mutlusunuzdur ...

20 Cevaplar

+2 oy
(538 puan) tarafından
Kaderdir bazı şeyler. Rabbim her zaman anne baba evlat eşi her zaman birbirimize karşı merhametli cömert sevgili saygılı etsin. 2. Eş ile mutlu olan çok var öyle çevremde.  Ruh eşini bulduysan tamamdır bence.

Bi de imtihandır bazen böyle şeyler. 

Hz. Ali’nin bir sözü var. İyi damat her zaman kazanılmış bir erkek evlattır. Kötü damat her zaman kaybedilmiş bir kız çocugudur diye. 

Her zaman hayırlısını versin herkese rabbim. 
-Reklam-
+1 oy
(3,446 puan) tarafından

2.evlilik yapmadım ama yapmak isterdim bır daha gelin olmak ama yine aynı kocayla:woot:

Gelin olmak çok hoştur:D

tarafından
Ne kadarlik evlsn:)
(3,446 puan) tarafından
Eylülde 5 yıl olacak iki cimcime var birde
Ay ben çok özledim ama en çok altınlarımi:jsjsjsjs
tarafından
Ne güzel:)
Istemeyi Düğünü bilmem ama altınları aldır enişteye:)
(3,446 puan) tarafından
Alacak kuzum da önce kredileei bitsin her altın haberi olduğunda helal etmiyemmmmm diyom d:D
tarafından
Inşallah alır  :).genelde giden  daha dönmez derler amaa
+1 oy
(369 puan) tarafından
Tanıdığım bi abla var 2.de çook mutlu..Daha da mutlu olsun hak ediyor..kendinin bir enistenin 2 çocuğu var gül gibi geciniyorlar
tarafından
Demek ki o soz doğru degil
+1 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim ablam ikinci evlilik yaptı ilkinde şiddet bağımlılık ne ararsan vardı şimdi ikinciyle çok mutlu 5:denefir evli 3.ye hamile 
tarafından
Demek ki o soz  doğru degil
(3,701 puan) tarafından
Valla iyi ki evlenmişim diyor enişte ablamı 1 çocuğuyla kabul etti ablamda sırf çocuğu için evlendi önceden de tembihledi çocuğuma baba olabilecekken gel diye Allah var öz babasi Bi kere gormedi enişte de bir dediğini iki etmedi iui insanlara dek gelince bu söz doğru olmuyor nasip kimi ilkde buluyor kimi ikinci baharını yaşıyor kimi de çektikçe çekiyor
(3,701 puan) tarafından
Ablam hep söyler aşkı bunda tattım diye
tarafından
Haklisin  gerçekten....
+1 oy
(1,616 puan) tarafından
Kocamla kavga etsek te ne bilim seviyorum herifimi Rabbim kimseyi yuvasından etmesin herkez mutlu olsun ölene dek ben ve eşimde çok amim :) 
tarafından
Amin cümlesiyle:)
+1 oy
(2,911 puan) tarafından
Kızımın babasından ayrıldım 4 sene sonra ikinci evliligimi yaptım,eşimi çok seviyorum oda aynı şekilde,evine karşı dört dörtlük yani ilk evliligimle alakası yok ama keşke evlenmeseydim kızım hiç istemedi keşke onu dinleseydim ama nasip işte 
tarafından
Kizin kaç  yasinda idi
(2,911 puan) tarafından
Kızım 11 yaşındaydı ikinci evliligimi yaptigimda şimdi 13 yaşında
tarafından
Umarim  oda sizle mutlu olur ya
(2,911 puan) tarafından
O mutlu çok şükür sonradan kabullendi o tamam demeden evlenmedim zaten kabul etti öyle evlendim,eşiminde aynı yaşta kızı var ama benim kızıma farklı kendi kızına davrandığı gibi değil bu beni çok uzuyor işte kafam allak bullak
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Öyle olumsuz düşünmemek gerek.. Allah kimseye yasatmasin  kimse boşanmak için evlenmiyor  ama yaşananlar buna sebep olabiliyor. Alin yazısı bu belli olmaz çok mutlu da olabilir insan daha kotu de.. Allah iyilere es etsin 
tarafından
Amin cümlesiyle..
0 oy
(583 puan) tarafından
Çok şükür benm başıma gelmedi 2.evlilik Rabbim nasipse etmesin çok var çevremde 2.evlilik yapan ve ilk evlilikte görmediği değeri gören mutlu olan...sadece 2.evliliği doğru kişiyle yaptiginiza  emin olun
tarafından
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Benim degil ama esimin 2.evliligi canim. Cok sukur cok mutluyuz. Ilk evliliğinde ne kadar mutsuz ise bunda okadar mutlu hamdolsun. Oyuzden yastik değismeyle kader degismez sozune katılmıyorum. Rabbim karsina en hayirlisi ni cikarsin canim
tarafından
(7,412 puan) tarafından
Benim ablamda 2. Evliligini yapti hamdolsun oda cok mutlu suan. Ilk esinde gormedigi sevgiyi ilgiyi bu enistemde gordu Rabbim bozmasin.
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Ben varım canim 2. Evliligim kimse ayrılmak.icin evlenmiyor ama.olmadimi olmuyor uzun yillar sonra ayrıldım o daha 1 ay olmadan evlendi ben 2.5 yil sonra evlendim 

evliliğe yanasmiyordum eşim cok koştu beni ikna etmek.icin allaha sukur hic pişman olmadım  1 yılı geçti evliyim hic dusunmyorken rabbim bu yaşımda evlat nasip etti önceleri acaba desemde simdi iyiki diyorum hic eksiğimiz kalmadı her duyguyu bize yaşatıyor rabbim 

Ben.mutluyum masallah  allaha sukur rabbim tüm eşleri yuvalarında mutlu huzurlu kılsın ins 
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canm bnm halalrim 2. Evliligi ve asla diyolar asla aynen dedigini diyolar yastik degisir kader degismz diyolar bnm ablam ayrilacak oldu esinden yalvardilar ayrilma baskasindada gun gormezsn diye ayrica bn birinciden kurtulsam ikinciye hic varmam elim ayagim saglam olduktn sonra rabbim yardimcimiz olsn
0 oy
tarafından

Beeennn :) oyy kurban olurum ben onu verene iyi ki de evlenmişim 9 yıl aradan sonra.. bana insan olduğumu değerli olduğumu hissettirdi oğluma baba oldu öz babadan daha baba oldu hemde.. Bi oğlanda onla oldu gül gibi geçiniyoruz :) kanatsız melek şuan ki kocam bi tane o bi tane :)

Öncekine gelince o insanmıydı ki.? Bana da insanlığımı unutturmuştu..

0 oy
tarafından
Ben o tarz sözleri doğru bulmam sonuçta kaderimizi yazan Rabbimiz ve o nasıl dilerse öyle olur. Rabbimiz herhangi bi ayette böyle bi söylemde bulunmadığına göre hayatta herşey olabilir. Benim iki kuzenim De ikinci evliliklerini yaptılar çok mutlular masallah. 
0 oy
tarafından
Ben o söze inanamiyorm. İkinci evliligm ve verdigm en ama en doğru karar boşanıp değerimi bilen ve aşık oldgm biriyle evlenmek oldu. İlk evlilikte 5 yıl evli kaldim iyi biriydi hakkını yiyemem ama olmuyordu, şimdi dünyanın en mutlu insanı olabilirim. Allah hakeden herkese böyle bir eş nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Eşimin 2. Evliliği ve çoook mutluyuz. Eski karı çok pisti yemek yapmıyordu temizlik yapmıyordu sadece süslenip püslenip geziyordu diyor. Ütü bile yapmazmış. Ben iç çamaşırına kadar ütülerim hep. Ve yemeksiz bırakmam. Kahvaltı yapmadan işe yollamam oldum olası 
0 oy
(57 puan) tarafından
Benim 2.inci evliliğim ilki görücü usul-ü oldu çok mutsuzdum isitmedigim hakaret yemedigim dayak kalmadi 5 sene evli kaldım sonra boşandım sonra birine aşık oldum o hic evlenmemisti çok sevdik ailesi istemedi karsi cikti ama biz pes etmedik çabaladik simdi 4 yillik evliyiz 1 kizimiz var ve Allaha şükür cok mutluyuz o yuzden kaderini değiştirmek insanın elinde pes etmeyeceksin inat edeceksin 
0 oy
(503 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ilki iyi olaydi neye bosansin kadin :) 

2.ye daha mutlu olanlar var.

Benim attigim adamin başkasına hayri olurmu bilmem :) bu acidanda dusunmek gerek.2.de neden ayrilik oldugu önemli? Kadin kaynakli idi ise ancak o  adam ile 2. evlilik olur.

Ama kendi bir pislik idiyse ilkine hayri.olmayanin ikinciye ne hayri olar ;)

0 oy
(3,617 puan) tarafından
Benm degil. Ama 

Kaynanam ikinci evlilik yapmis madduyattan rahat ama Kocasi çok titiz o yönden biraz şikayetçi.

Teyzem 2. Evliliğini yaptı bolluk icinde :)
0 oy
(370 puan) tarafından

Benim de 2.evliligim canım ilkinde çok çektim dayak küfür eziyet hapis hayatı iftira bağımlıydı ve daha fazlası.....1 yıl 3 ay sonra evlendim eşiminde ikinci evliliği iki çocuğu var ama bizimle yaşamıyorlar ben ilkinden hamileydim boşandığımda düşük yaptım şimdi 2.5 aylık bir kızım var arada sorunlar illa ki oluyor ama çok şükür bana ve kızıma çok düşkün evine bağlı <3

0 oy
tarafından

Rabbim kimsenin yuvasının yıkılmasına izin vermesin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 111 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 346 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (764 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 334 göst.