0 oy
635 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (128 puan) tarafından
Yenidoğan  bebeğinizi ne zmn yikadiniz .Arkadaşımın bebeği 10gundur göbeğini atmamiş .gelecem yardımayız diyorum olmaz atmada yıkamam bezle temizliyor bu sıcakta ne kadar temizlesen de yikamak gibi olmuyor dedim sizinler ne  zmn yikadiniz,

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Göbeyi düstuyu gibi yıkadm
-Reklam-
0 oy
(237 puan) tarafından
Doğduğundan beri hergun 33 günlük 
(128 puan) tarafından
Göbeğine zarar vermedi mi
(237 puan) tarafından
Yok çok şükür 3 tane çocuğum var üçünü de doğar doğmaz yıkadım hiç bişey de olmadı çok şükür
(1,186 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum ben daha doğum yapmadım ama hep öyle duydum göbek düşsün öyle diye
(237 puan) tarafından
Benim iki çocuğumu daha hastanede hemşireler ilk yikadi üçüncüyü koronadan ötürü yikamadilar
(14 puan) tarafından
Bizdede yıkanır doğar doğmaz
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben 2gün sonra yıkadım. Makyaj temizleyici yuvarlak pamuk koydum göbeğine yıkadım mis gibi oldu 
(128 puan) tarafından
Nasıl islanmadi
(913 puan) tarafından
Bende de düşmemişti.  Hastaneden geldik 1gün sonra yıkadım. Yani doğumdan 2gün sonra. Göbeği de 1haftalığında düştü. Düşene kadar 2kez yıkamıştım
(1,568 puan) tarafından
Bebeği yüzüstü çevirdik sırtndan doğru basndan su döktük
(128 puan) tarafından
Tskler cnm
(1,568 puan) tarafından
Bsy değil cnm
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Doğduğunda hemen yıkandı.  Annem de 2 gün sonra göbeği düşmeden hemen yıkadı şimdiki aklım olsa göbeği düşene kadar beklerdim 
(128 puan) tarafından
Sebep birşey  mi oldu .canim yazdır çok sıcak
(2,548 puan) tarafından
Göbeğinde göbek granülom oluştu belki de sırf göbeği düşmeden yikadigimiz için oldu diye düşünüyorum sonra orası iltihap kaptı bayağı uğraştırdı
(128 puan) tarafından
Çok geçmiş  olsun cnm havalar sıcak bebek ısılık  olmuş
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Doğduğu günden beri yıkanıyor bişe de olmadı çok şükür 
(128 puan) tarafından
Islanmadı mi
(1,472 puan) tarafından
Islandı müslinle ıslaklığını alıp fönle kururtum bişe olmadı canım 4.gün düştü göbeği çok şükür
(128 puan) tarafından
10 gündür ve havalar malum çok sıcak
0 oy
tarafından
Hastaneden gelir gelmez yıkadık biz 
0 oy
(583 puan) tarafından
Bende bekledim doktor bekle göbek bağı düşsün dedi diye yanlış yaptım hem geç düştü hrmde 40 güne kadar yikadikca  bebek büyür  
0 oy
(712 puan) tarafından
göbeğinin düşmesini bekledim ilk ama düşmeyince çok sıcak olduğu için 8 günlükken yıkadım  
(128 puan) tarafından
O da 10 gündür havalar çok sıcak bebeğin  boynu hepsi sivilce olmuş
(712 puan) tarafından
evet çok terliyor bir de özellikle emerken
(128 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Gobegi dustugu gun yikadim 1 hafta zor bekledim yikamak icin
0 oy
(256 puan) tarafından
Hergun yıkandı doğduğundan beri ve göbeği 7 gün düştü neden çocuğa bu sıcakta eziyet ediyor mis gibi yikasin yaazik
(128 puan) tarafından
Neymiş etrafımdaki herkes öyle diyor
0 oy
tarafından
Dusmeden yikadik hsstanedede yikadilar zaten
0 oy
tarafından
Hastaneden geldigimiz gibi once kendim sonra bebegi hemen yıkadım.
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Eşimin ark oylr hemen yikamislar ve göbeği mikrop kaptı kaç gün yattılar hastane de bende ondan 20 gün düştü göbeği yıkadım devamlı bezle sılmistim 
(128 puan) tarafından
Canim ama havalar çok sıcak 10 gün  oldu kurudu ama düşmedi  gördüm  her yeri sivilce ozellikleboynu her günde siliyor
(12,777 puan) tarafından
Valla yigenlerimk direk yıkadık sorun olmadı eşim istemediği için yukamadim ama havalar sıcak tabi
0 oy
(530 puan) tarafından
Eve geldiğimiz de yıkadık biz 
0 oy
(132 puan) tarafından
İki oğlumda hastaneden gelir gelmez yikamistik göbekleri geç düştü ve iltihap olmuştu  ilk 5 gün yikamamak gerekiyormuş bu sıcak havada silmek biz anneler içimize sinmesede onların sağlıkları önemli doktora danışmak gerek 
(128 puan) tarafından
Canim 10 gün oldu
(132 puan) tarafından
Baya olmuş sağlık ocağındaki hemsirenize danışın bence ben bişey olduğunda hemen hemsiremi ararım yardımcı olur
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Hastanede kaldık bir gece eve gelince yıkadım ondan, 3 yıkamadan sonra göbeği düştü 
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Bana kalsa göbek düşmeden yikamazdim da kaynvalidem 5. Gün yıkadı
(128 puan) tarafından
Canim havalar serin olsa evet derim beklesin  urfa gibi bir yerde .sicaklar uçuyor  bebeğin boynu sivilce dolu ve sürekli durmuyor
0 oy
(9,254 puan) tarafından
Pazartesi doğum yaptım, perşembe gobeği duştu. Ertesi gun yıkadm hemen.. 

gobek duşmeden yıkanması pek onerilmiyor o yuzden yıkamıyordur ama bu sıcakta yıkasa rahatlar bebek.. gobek yerini iyce kurularsa bişey olmaz..
(128 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm göbeği kurumuş ama hala atmamış 10 gün oldu
(9,254 puan) tarafından
Sen ustune duşeni yapmşsn soylemişsn yıkayalm die cnm, gerisini kendi bilir artk.
0 oy
(6 puan) tarafından
3 günlükken yikamaya basladim 4. gunu gobek bagini dusurdu her gun de gobek bagi icin doktor sprey vermisti onu sıkıp sargı bezini koyuyorsun iyi gelmisti bebeğime 
0 oy
tarafından
8. gün göbeği düştü. Doktoruma söyledim ertesi gün yıkadım 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 448 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yunusemrem (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 123 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 304 göst.