0 oy
1,094 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ayrı oturan bacılar eşinizin ailesi yardımcı oluyor mu toruna sizin eve yeme icmeye vesaire diyiverin bakem

54 Cevaplar

+2 oy
(3,036 puan) tarafından
Bizden istemesinlerde boşverdestegi :D
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Herkesin evi var düzeni var idare etmesi gereken bir hayatı var yardım beklemiyorum vermeyince almayınca neden yapmıyorlar da demiyorum çünkü herkesin ayrı bir yaşantısı var verirse de geri çevirmem içinden gelmesi gerekiyor her ikisi de benim için eyvallah yani :) 
(9,227 puan) tarafından
Tam olarak eşimin duşuncesi bu :) ama uzuluyor da bi yandan.. biz ay sonunu zor getirirken onlar sefa süruyor arayp sormazlar hiç bişeye ihtiyacıbz vat mı die
+1 oy
(8,081 puan) tarafından
Kayinvalidem mutfağıma veya deterjan ivir zivir alıp eşimle gönderir bayramlarda da istisnasiz 3 yildir bayramligimi alır. Ama asla beklemem yapmazsa içinden geldiği için yapıyor kızı olmamış tek çocuk eşim özenini bende gideriyor sanırım 
0 oy
(137 puan) tarafından
Alt üst oturuoz herşeyimiz ayrı kayinbabam o kadar da zengin kira veriyoruz malesef bu zamanda kimse kimseye yok canim
(9,227 puan) tarafından
Nerelisiinz :)
(12,856 puan) tarafından
Benim babam da anlamdan kira alıyor bunda bir şey yok bence almasa zaten ablam hayatta oturmaz bedavaya aynı sitede 4 tane dairesi var babamın hepsini bizim için yaptı kardeşimle bana da her ay diğer evlerden aldığı kiraları veriyor babam hak geçmesini hiç sevmez hepimiz eşitiz canım herkes de bilir kira aldığını
(4,961 puan) tarafından
Çocuklarına ev almış ozaman niye kira alsın ki ozaman. Babamın evinde oturmamim ne anlamı var ... Ablan oturduğun kirasını veriyor diğerleri bolusuyor ilerde mirasta haklar eşit verilecekse ablanin verdiği kıralar heybeye verilmiş olcak...
(9,227 puan) tarafından
Aynen bu durumda hakszlık olmuş olmuyor mu :) size para veriyor ablanızdan ise para alıyormuş
(1,113 puan) tarafından
Dedigim gibi bende babamin evinde oturcam ama kira konusu geçmedi aramizda ayrica biz oturcaz diye kiraci cikarip 15 bin masraf yaptilar içine kardeşleriminde sesi cikmadi babaya kira vermek ne demek bence yanlis zaten ben verirken utanirim onlarda alirken utanirlar ihtiyaclari vsrsa o ayri tabi
0 oy
tarafından
Yararları değil zararları çok 
0 oy
tarafından
Oda ne kız ne desteği .altlı ustlu oturuyoruz.elma alsa görsek kapı önünde bı tane vermez.gecende elma bitmiş almış yulaf ezmesine elma lazımdı dedim de surdaki manavda 2lira kilosu dedi vermediler . 
(9,227 puan) tarafından
Yorumları okudukça hayretler içersinde kalıyorum yuh ya ne biçim insanlar var
(1,307 puan) tarafından
Bizmklerde bnm ailemn hazırına konmak istiyolar onlar alıyorlar evde nolmş ne bitmiş umrunda değil kimsenn
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Hic bi bi haltlari olmaz ama orda burda ogunurler kiralarini elektrk sularini biz oduyok biz bakyok diye bi biz goremiyoz canm 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Kisin yanımıza gelirler kaynanam ev isine destek olur ben pek yaptirmam yaslidir diye. o da toruna bakar ben evimin  isini görürüm. Maddi olarak ta kayinpederim  eve alışveriş yapar un pirinç gibi temel eksikleri bittikçe alır. Onlar varken neredeyse markete para harcamayiz. Allah razi olsun.
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Yoo biz zaten cok uzaktayiz 7 saat kadar Allaha şükür ki yardim falan yok zaten haberleri de olmaz oyle maddi durumdan falan vok şükür esim memur idare ediyiruz yardim etmesinler sonra başına kalkarlar
0 oy
tarafından

Evet bugün dedesi oğluma harçlık vermiş 

:woot: harcamaya kıyamıyorum ben 

image

(9,626 puan) tarafından
Bozdur bozdur harca :))))))
tarafından
Her kız kira gelmişti kara kara düşünmeye başladım adam hemencecikte verdi harçlık bize
(9,626 puan) tarafından
Ne kadar bonkör bi kayınpederin varmış ya yüce gönüllü insan Allah bizede şöyle bi babayiğit nasip etmedi
tarafından
Hiç sorma öyledir kendisi :)
(9,626 puan) tarafından
Allah başınızdan eksik etmesin :))
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Cocuguma bir paket bez bile almadilar 5 aydir aman bizden istemesinlerde gerek yok onlarin yardimina kendimiz aliyorz cok sukur
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Sartlar geregi olamiyorlar canim. Ama olsunda istemem. Insanoglu sonradan basa kalkilmasinda.
0 oy
(1,008 puan) tarafından
yakınız ben.kimseden beklemiyorum herkes yerinde sag olsun yeter 
0 oy
(1,787 puan) tarafından

Geldikleri zaman yada biz gittiğimizde kaynanam hep verir köyden bişey geldiyse yada eve bişey aldıysa banada verir elinden geldiğince bize gelince de aynı şekilde alır yani erzak vs sağolsun.

Ayriyeten kayinpederimin bi evinin kirasını alıyoruz şuan oturduğumuz evin kirasını o şekilde ödüyoruz önceden biz otururduk o evde ama küçük diye çıktık mecbur
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Alt üst oturuyoruz 6 yıl beraber yedik bu yıl evdeyim diye zor geldi. Ama pazardan aldıklarını dolaptan istediğim gibi alırım ama almıyorum. Eşim çok şükür genelde eksik etmez az da olsa evimizde birşey bulunur. Ay sonu harçlık çıkışmasa istesek maaş alınca veririz. Ekmek alsak parasını verir. Benim kendi ailem öyle değil anaya babaya evlada borç olmaz aksine karşılıklı akıtılır maddi ve manevi. Gelini olaydı yaşamıştı. Damatlar sefasını sürüyor anamın. 
0 oy
(583 puan) tarafından
He b*k yardımcı oluyor
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Evert canim   görüyoruz  aldığımız  evin  parası bile  yarisni kayınpeder  verdi  
0 oy
(48,690 puan) tarafından
herkes kendi evinden sorumlu. aylik alinca 50 100 lira veriyo sonra faturlarimi öde diyo ☺️ kim gorse vermis oluyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben esimle evlendim ailesiyle degil esim bakmak zorunda evine ve isi odugu halde ailesinin eline bakan erkekden bir sorumluluk beklemiyorum.Hic durumu olmasa,isi,parasi olmasa ailesi yardim etse edebilir ama baska turlu normal degil.Sonucta ben onun ailesine guvenerek evlenmedim onunla
0 oy
(114 puan) tarafından
Kayinvalidemle altli ustlu oturuyoruz. Yeme icme ayri. Ama Allah razi olsun hrr hafta sütümü alır elektrik suyu her ay öder kizimi hergün markete götürür. Kendine kislik ne doldursa aynisini banada yapar. Cogu zaman yemekleri yapar beni asagiya cagirir. Allah razi olsun. Ama esimde her islerine kosar. Aile bagları kuvvetlidir yani

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 802 göst.
0 oy
50 cevap 644 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
84 cevap 718 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
67 cevap 749 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,909 puan) tarafından soruldu