0 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar merhaba.

7+3 hamileyim. İlk gebeliğim. Ultrasona girip bebeğimin kalp atışını duyunca doktoruma bu soruyu sormayı unutmuşum :angel: o mutlulukla hiç bişey aklıma gelmedi.

Cinsellik kaçıncı haftada risk taşımaz ? Herkes ilk 3 ay ilişkiye girme dedi . Hamilelik bölümünde ise 5 haftalıkken bile ilişkiye giren olmuş . 3 ay olmasinimi bekleyim ? Linç edicekler yazmasın lütfen. Bilgim yok diye soruyorum. Bu uygulamanın da amacı bu zaten. 

Herkese teşekkürler ❤️

11 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Buna doktor karar verir bazisi ilk 3ay yasakliyor bazisi yasaklamiyor
-Reklam-
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Bence o kadar bebek beklemişsin riske atma canım 3 ay bekle derim ben. Yine de doktora da sor istersen ♥️
tarafından
3 -4 hafta sonra gel dedi doktorum o zamana kadr size sorayım dedim.
(2,589 puan) tarafından
Numara vermiştir kuzucum doktorun özel e mi gittin. Tüm doktorlar veriyo numara mesaj at belki dönüş yapar canım
tarafından
Devlet hastanesi canım
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Tercihen ilk 3 ay girme bence ne olur ne olmaz
tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım risk tasimasa bile ilk 3 ay yapmayacağım.
(3,024 puan) tarafından
Aynen bide o siralar enfeksiyonu acik oluyo bebek
tarafından
Oyy kurban olurum ben ona ❤️☺️ bilgilendirdigin için teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
tarafından
Bunda linc edilecek bisey yok canim

Doktorun yasakladiysa dusuk riski tasiyorsan doguma kadar da yasaklayabilir doktorun. 

Doktoruna bagli. 
tarafından
Linç etmek için bazıları yer arıyor gibi insan bişey sormaya korkuyor. Doktoruma sormayı unuttum malesef :(
tarafından
O zaman bir dahaki kontrole kadar ilişkiye girmeyin kuşum. Doktorun yasaklamazsa eşine de kendine de eziyet etmene gerek yok..
Esin zaten korkuyordur bebege bisey olacak diye. Ne sperm ne penis dokunmaz bebege
tarafından
Evet internette videodan izledim penis bebeğe kadar gelmiyor diyor ama ar aara kasiliyorum ilişki esnasında o an kasilirken belki bişey olur daha küçük 7 haftalik diye anne içgüdüsü daha ön planda oluyor.
tarafından
Yok canim bisey olmaz. Onu veren, korumaz mi :D sen icini ferah tut. Sadece agir seyler kaldirma,cok kasma kendini, bebegin tutunana kadar bol bol yat. Simdiden yurumen hareket etmen doguma yardimci olmaz.  Zaten halsizlesmeye baslarsin.
tarafından
Aynen öyle kuzum uyku halindeyim sürekli
0 oy
(27,452 puan) tarafından

Düşük riski olmayanlar giriyor sorun olmuyor ama gebeligi zor gecenler dusuk riski olanlar ara veriyor 

Bunu doktoruna danışmalısın nasil bir gebelik geçirdiğini en iyi doktorun bilir
tarafından
3-4 hafta sonra gidicem doktora ozaman sorarım inşallah unutmam :)
0 oy
(75 puan) tarafından
yani doktor riskli bir durum görseydi söylerdi zaten bizede doktor bir şey soylememisti ben de heyecandan unutmuştum valla biz ilişki yaşadık ama çok sık değil tabi 
tarafından
Bir sorun olmadı dimi ? Normalde de bazen iliskide kasıyorum kendimi ? O yüzden korkuyorum bebeğe bişey olacak mı diye
(75 puan) tarafından
yani canım ben de bir olmadı ama hani seni bilmemki her bünye farklıdır
tarafından
Aynen kuzum en iyisi doktora gidince sorayım.
0 oy
tarafından
Hamileliğim boyunca 4 sefer ilişki oldu 

Risk yoktu sorun yoktu ama yinede dikkat etmek lazım 

Doğurdum 70 günü geçti hala daha olmadı 

Allah kocama sabır vermiş ☺️
tarafından
İyi sabirliymis maşallah :) ama insan yinede bi içi rahat etmiyor. Ya başka kadina giderse şeytana uyup yada telden izlerse düşüncesi insana farklı şeyler hissettiriyor. Esimide düşündüğüm için sormak istedim burdan.
tarafından
Canım sen bu çocuğa kavuşmak için az beklemedin bildiğim kadarıyla
Benim eşim o konuda sabırlı önceliğimiz evladımız oldu
O iş her zaman olacak bir iş acelesi yok
Zaten halimi görüyor yoruluyorum kıyamıyor benim bide sorunum var o yüzden bekliyor
Eşinle konuş illa o iş olmadan da rahatlata bilirsin
tarafından
Daha hiç konuşamadım neden bilmiyorum ama ne diyim onuda bilmiyorum anlayışlı eşim bebek için oda bende beklerim sorun değil ama eşim inşallah düzgünce bekler.. bazen eve geç geliyor şüpheleniyorum. Eskidende geç geliyordu ama şimdi teli açmadı. 7-8 kere aradm öyle açtı musterideydim dedi. Alla alla normalde telin hep cebinde olur dedim neyi ima etmeye calisiosun essek gibi çalışıyorum senin düşündüğün şeylere bak aldattigimi dusunuosun diye bagirarak konuştu. O an şüphelendim biraz neden böyle aşırı bir tepki verdi bilmiyorum :( eşim aldatırsa oncedende söyledim direk bosanirim gururuma yediremem demiştim bebeğimi babasız büyütmek istemem inşallah sadece benim kuruntumdur :(
0 oy
tarafından
Bence bekle 3 ay canim 
tarafından
Risk olmasada bende beklemeyi düşünüyorum sonrasında bir sıkıntı olmuyor zaten değilmi ?
tarafından
Canım.ilk 3 ay ile son 3 ay önermiyor doktorlar ortadaki 3 ay bi tehlike yok tabi özel durumlar harıc
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim ❤️☺️
0 oy
(458 puan) tarafından
İki hamileliğimde de sorun olmamıştı ne ilk 3 ay ne sonrası hayat normal devam etmişti 
tarafından
İnşallah benimde öyle olur canım ❤️
0 oy
(1,008 puan) tarafından
bu senin durumunda ilgili kimine yasak hic gelmez kimi hep riskli olur yani doktorunla kojus bunu canim 
tarafından
Birdahaki gidişimde sorayım
(1,008 puan) tarafından
o güne kadar temkinli ol insan kendini bilir az cok
tarafından
Evet sadece mide bulantım var bel ağrım oluyor ara ara riske atmak istemem doktora gidicegim zamana kadr bekleriz ❤️
0 oy
(30 puan) tarafından
Çok sert olmamak kaydıyla deneyebilirsiniz bence bir sorun olursada doktorunuzla görüşürsünüz müdahele edilir çünkü denemeden bilemezsiniz. Benim ilk haftalarda ilişkiden sonra lekem oldu iğne verdi doktor ilişkiyi yasakladı. Kanama bölgesi kapandıktan sonra haftada bir kez izin verdi.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 170 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Lunaa (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 160 göst.
0 oy
4 cevap 85 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu