0 oy
1,519 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Kizlar normal dogum yapmistim 1 aylikken kalca acikligi var dendi cift bez kullandık  2 aylikken gecti dediler 4 aylikken bir cocuk doktoru muayene ederken hemen ortopediye gidin kalcasinda sorun var dedi gittik oda ameliyat dedi kasiklardaki kemik gergin vs vs 4 aylkken rontgen çekti cekmemesi gerekrken burdan paraci olduğunu anladm baska doktora gttim oda kalca acikligi var ama amelyatsz gececek dedi tmm dedik  9 eylul e götürdük izmirde olanlar bilir. Profosr dye guvendik adama 4 ay çift bez taktik kizimin her yeri pisik oldu gecen ay gttgmde duzelme var dedi 1 hafta once sag komple sol yari cikik dedi alciya alcam ne kadar kalir belli deil duzelmezse amelyat sonra 3 4 ay gene alci dedi tepem iyice atti... sonra annemin bi arkadasi var oda ortopedi doktoru doçent  ona gotrdm. Esimle ailemn arasi iyi degl hatırlayanlar olur belki basta esim gotrmedi o doktora neyse bu doktor da kalca açığı riski var ama cikiklik vs yok dedi bir kemik var  oval seklinde onun gorunmemesi lazm cok ufak gorunuyor dedi 1 yasina kadar düzelme olmazsa eğer   kasıktan ufak bir amelyatla o kemigi gizlicez dedi 1 ay alcida kalir en fazla 1.5 ayi geçmez dedi bu tubingen cihazını önerdi.

Kullanan var mi rahat olur mu çocuk  veya kalca çıkığı riski olup duzelen var miii ??

2 Cevaplar

0 oy
(198 puan) tarafından
Bizede bugün kalça çıkığı var denildi 4. buçuk aylık daha önce fark edilmemişti. Moralim çok bozuldu ya. Nasıl bir şey acaba bu cihaz ? Bu doktorların hangisine nasıl guvenicez ya :(
(299 puan) tarafından
Korkma canm duzelyor bak internetten yaz 1 2 gun sknti ceker..

Bak inan suan duzelme sansin %100 cocuk ortopedstne gotur canm korkma Allahn iznyle duzelr
(198 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya çok sağol Rabbim senin kuzunda sifa versin inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,722 puan) tarafından
GÖzle görülür.bişey var mı peki bide doğuştan mı oluyo ben oğlumun ayaklarını gaz çıksın dşye itiyorum bu yaptığımın bi zararı olır mu ki daha kalça testi yaptırmadık. Bubarada çok geçmiş olsunnn
(299 puan) tarafından
Gozle gorunur bsey yoktuu canm 1 aylkken yapyolar test goster derm
(1,722 puan) tarafından
Yok sıra aldık ayın 19 da gitcez
(299 puan) tarafından
Insallah bsey ckmaz canm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
9 cevap 206 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gunesaknc (177 puan) tarafından soruldu