0 oy
694 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba arkadaşlar,

Ben İzmir Bakırçay Üniversitesi'nde İç Hastalıkları Hemşireliği alanında yüksek lisans yapıyorum. Planlamış olduğumuz ''COVID-19 Pandemi Döneminde Gebelerdeki Stres Durumunun Yaşam Kalitesine Etkilerinin Belirlenmesi'' adlı araştırmamıza gebe bireyler gerekmektedir. Katılım gösterecek gebe bireyler için online anket formu hazırladık. Veri toplama konusunda yardımcı olursanız, sevinirim.
Bu arada hemşireyim, merak ettiğiniz soruları sorarsanız yardımcı olabilirim. :)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrI-HizSYIeIsc3jRWBfeW-gUL8lF7YJk-vej0lV5P8lmq4w/viewform?fbclid=IwAR2sg-CAHgx6HXpfnQJbwa-dGfqtAuBL264i5JarI-drS39gNS7UvIi27tw

15 Cevaplar

0 oy
(27,367 puan) tarafından

Ve elükimi selam gardaş

tarafından
:D Gardaşşş
(27,367 puan) tarafından
Hahhahahah
-Reklam-
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Simdi post kapanir
(2 puan) tarafından
kapanmaması için ne yapabilirim?
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Herseyden korkar olduk nasil guvenipte dolduralim anketi ortalik sahtekar dolu dusurt insanlarada guvenemiyorz bu yuzden
(2 puan) tarafından
Öncelikle hassasiyetinizi anlıyorum. Hiçbir kişisel bilgi talep etmediğimizi belirtmiştim ve soruları incelerseniz, görmüş olursunuz. Ayrıca, gerekli iletişim adresleri mevcut. Pandemi döneminde olmasaydık, üniversitemizin bağlı olduğu hastanede veya çalıştığımız hastanelerde yapmayı planlıyorduk. Kimsenin sağlığını riske atmamak adına online anket hazırladık. Kişisel bilgilerimiz araştırma içeriğinde belirtilmektedir.
(4,237 puan) tarafından
Anladim tamm
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Bu şekilde doğru verim alabileceğinizi düşünmüyorum 
(2 puan) tarafından
Hastane ortamında ve ASM'lerde de aynı şekilde, anket üzerinden ilerleyecektik. Pandemiden dolayı, online olarak hazırlama kararı aldık. Verilerin güvenirliliğini arttırmak adına, yapılan hesaplamalar sonucu 387 hamile bireyin bu araştırmaya katılması gerekmektedir.
0 oy
tarafından
Erkek misin sen??? 
(2 puan) tarafından
Cinsel kimliğimin bu paylaşım ile alakası nedir?
tarafından
Kimliğinizi yargılamıyorum yanlış anlamayın ilk defa erkek ismi gördüm şaşırdım
0 oy
tarafından

admine birşey söyle post başlıklarından vazgeçsin :)

tarafından
Ayyy bacı değişiklik olsun diye sordum :)))
tarafından
:D oldumu peki
tarafından
Cvp alamadığım için olmadı :)
tarafından
:D bosveeeeerrrrr
tarafından
Bisverdim bille :)))))
0 oy
(90 puan) tarafından
Anketinizi doldurdum umarım bilime bi katkımız olur fakat bazı sorularda ikilem yaşadım sorulan sorular genel sağlığımlamı yoksa gebelikle ilgilimiydi. Gebelikte sağlığım çok kötü gün değil saat sayıyorum ama normal yaşantımda sağlığım gayet iyi belirtmek ishedim. 
(2 puan) tarafından
Emeğinize sağlık, gebeliğiniz ile ilgili şuanki süreci değerlendirmek amacımız. Kullanılan ölçekleri değiştiremediğimiz için,  genel sağlığınız vs. şeklinde kalmıştır sorular. Teşekkür eder, sağlıklı gebelik süreci geçirmenizi dilerim.
0 oy
(4,716 puan) tarafından
Merhaba su geldikten sonra hemen hemen hastaneye gitmek gerekir mi 

Eşim 1 buçuk saate iş yerinden anca gelebilir o kadar beklesem bir sıkıntı olurmu
(2 puan) tarafından
Merhaba,
Kaçıncı gebelik haftasındasınız?
Kasılmalarınız nasıl?
Riskli bir gebeliğiniz veya aktif bir enfeksiyonunuz var mı?
Bu durumu kontrol altına alarak ilerlemek için doktorunuz, hemşireniz veya ebeniz ile görüşmeniz daha sağlıklı.
(4,716 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba ilk gebelik şuan 37+3 haftalık hamileyim bir kaç gündür bebek hareket ettikçe kasıklarımda batma oluyor kanımda ve idrarımda enfeksiyon var
Malesef  devlete gittiğim için dr pek önem vermiyorlar sorulan sorularada pek yanıt vermiyorlar
(2 puan) tarafından
Aktif bir enfeksiyonunuz ve doğumunuzun başladığını düşünürsek  doktora gitmeniz gerekmektedir. Acilden giriş yaptığınız da,  sizinle ilgilenecekler ve doğum sürecinize göre yatışınızı yapacaklardır.
(4,716 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Pekâlâ neye dayanarak neye güvenerek formu dolduracaz
(2 puan) tarafından
Bulunduğumuz üniversite, iletişim adresleri ve kişisel bilgiler mevcut. Elinizin altında internet var, üniversite sayfasında araştırma yaptığınızda sağlıklı bir sonuca ulaşacaksınızdır.
0 oy
tarafından
Doldurmak ne ise yarayacak ki yani
(2 puan) tarafından
Gebelik sürecindeki olan bireylerin stres durumlarının yaşam kalitelerini belirlemek ve çıkan sonuçlara göre değerlendirerek uygun girişimler veya veriler sunmak.*
0 oy
(247 puan) tarafından
Doldurdum anketinizi emeğinize sağlık :) araştırma sonuçlarını şimdiden merak ettim yayınlayacak mısınız yoksa kurum içinde mi kalacak?
(2 puan) tarafından
Sonuçları yayınlayacağız, yayınlayacağımız zaman buradan duyururum :) daha 350 hamile bireye ulaşmamız gerekiyor :(
0 oy
(503 puan) tarafından
Yaptim hemsire hanim.ama biraz uzun ve zordu.bilginiz olsun.
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim, emeğinize ve elinize sağlık. Bol sağlıklı günler ve güzel bir hamilelik süreci geçirmenizi dilerim..
(503 puan) tarafından
Tesekkur ederim sagolun
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Cevapladım canım 
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim, emeğinize ve elinize sağlık. Bol sağlıklı günler ve güzel bir hamilelik süreci geçirmenizi dilerim..
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Anketi doldurdum emeginize saglik acaba gebelogimle ilgili bir soru sorabilirmiyim daha dogrusu hamilelikte antibiyotik kullanimi enfeksiyon icin duocid 375 mg yazdi doktorum ve sabah 2 tane aksam 2 tane kullanmami soyledi acaba bir sorun yaratirmi diyentereddutte kaldim.
(2 puan) tarafından
Kullanmanızda sorun olmaz. Duocid için yapılan araştırmalarda, gebelikte kullanımıyla ilgili olumsuz bir etki gözlemlenmemiştir. Doktorunuzun dediği şekilde kullanırsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sağlıklı günlere..
0 oy
tarafından
Cevapladım umarım faydalı olmuştur master yaparken tez asmasnda bnde anket yapmıştım destekçi bulmak zordu
(2 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, sadece bilimsel bir araştırma için bu. Tez için farklı bir alan üzerine yazmayı planlıyorum. Emeğiniz için tekrardan teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.

İlgili sorular

+2 oy
4 cevap 120 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 129 göst.
0 oy
3 cevap 48 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Alisimm (2,359 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 189 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,562 puan) tarafından soruldu