0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Bebeģini sallamadan uyutan var mı?

22 Cevaplar

+1 oy
(409 puan) tarafından
Ben sırtını kaşıyarak uyutuyorum. Ben kaşımasam elimi tutup göbeğine falan götürür kaşı diye ben kalırken uyuyakalır. Hiç sallamadım sevmiyordu ayakta sallamayı ne zaman koyup sallasam deli gibi ağlar
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Hic sallamadim  canım emzirerek  uyuttum
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Valla cnm yaşına kadr salladım hep arada sallamdigim oldu sadece yaşından snra uykusu gelince yatağını seriyorum beraber yatıyoruz öyle uyuyo bida 
0 oy
(40 puan) tarafından
Genelde emerken göğsümde uyuyup kalıyor ama yatırdığımda malesef ki hep sallıyorum 6 aylık olduk nasıl bırakıcaz bu alışkanlığı bilmiyorum
0 oy
(582 puan) tarafından
Ben sallamiyorum hiç kendi uyuyor.. kızımda öyleydi..
(17 puan) tarafından
Kaç aylık şu  an
(582 puan) tarafından
İki aylık
(17 puan) tarafından
Inşallah öyle devam eder
0 oy
tarafından

23 aylık sallamaya devam :D

(17 puan) tarafından
Inşallah biter çok yorucu oluyor
tarafından
Bitmez anam önceden sessizdi sakindi sallamazsam uyanır kucağına al derdi şimdi dimi çözülmüş sallamayı bırakınca hadi hadi diye bağırıyor
(17 puan) tarafından
Bebekler çabuk cabuk alışıyor değişimi de fazla sevmiyorlar ondan oluyor galiba ben bizimki 3.5 aylık sallamadan uyutmaya çalışıyorum bazen kitap okuyorum bazen müzik açıyorum bazen odadan ben çıkınca kendi kendine uykuya dalıyor
tarafından
Her yolu denedim canım daha çok küçükken olmadı malesef bizde
(17 puan) tarafından
Anladım canım her bebekte aynı olmuyor alışma süreci allah sabrını da verir elbet
0 oy
(10,397 puan) tarafından
15 aylık salliyorum cnm yoksa uyumaz 
(17 puan) tarafından
Benim de çevredekiler alıştırmaya çalışıyor ben  sallamadan uyutmaya alıştırdım sayılır
(10,397 puan) tarafından
Kuzum emzirerek uyutmaktan daha iyi diye düşünüyorum ben
(17 puan) tarafından
Evet öyle emzirerek bende uyutmam
(10,397 puan) tarafından
Sonra ayırması çok zor ya
0 oy
(324 puan) tarafından
Sallamiyorum memede uyuyor, alismadigi için şimdi de kendi sallatmiyor huysuzlaniyor hemen.
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Ayy 8 aydır sallamadan uyumayan bebek 4 gecedir memede uyuyor erkende uyumaya başladı bende alışkanlık oldu uykum gelmiyor :) inşallah böyle devam eder
(17 puan) tarafından
Inşallah canım ne güzel
0 oy
(583 puan) tarafından
19 aylık şuanda hala salliyorum sallamazsam uyumaz :(
0 oy
(49 puan) tarafından
Hiç sallamadım bugüne kadar. Doğum yaptığımda yanımda annem vardı o sallamak istedi bikaç defa kesinlikle izin vermedim. Uykusu geldiğinde yatağına yatırıp saçlarıyla oynuyorum 5 10 dk sonra uyuyor. Kendi kendine uyuyan çocuğu şimdi kaynanam sallayarak uyutmak istiyor çıldırtıcaklar beni. 
(2,550 puan) tarafından
Aaa deli mi ne maksat seni uğraştırmak cadıya bak ya
(17 puan) tarafından
O bizimkilerde de var malesef
(49 puan) tarafından
Ya pusetine koyardım her işimi yapardım gık demezdi bebeğim 1 hafta kaynanamgile geldik şimdi yatırınca bas bas bağırıyor bebeğim. 1 kaynana 2 görümce hiç indirmiyorlar kucaklarından. Şimdi birde sallama çıkardı sallayarak uyutmuş geçen ver ben sallıyım hemen uyusun diyor görümce ordan ver ben kucağıma alıyım hemen uyusun diyor. Cadılar ki hemde nasıl
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Ben 2 aydır hic sallamıyorum 4.5 aylığız ilk 1.5 ayda hic sallamadım 1.5 aydan 2.5 aya kadar salladım .

Yüz üstü yatırıyorum uyku saati gelince hemen gaz cikario başını saga sola çevirip yoruluo uyuya kalio 3 dk surmuo uykuya gecme
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Been. Uyku satim de yatağa koyunca uyuyor. Tabi uyku eğitimi verdik.
0 oy
tarafından

Yok galiba...:D

0 oy
tarafından
40 cikana kadar hic sallamadim emdi yatti ama sonra mecbur salladim sesten uykuya dalamıyordu bi abimiz bide ablamiz var malum
0 oy
(22,072 puan) tarafından
10 aydır salliyom bu boyle gider artik
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gece sallamıyorum gündüz bazen sallıyorum 
0 oy
tarafından
Bazen evet ama benimki genelde omzumda uyumayı seviyor 
0 oy
(120 puan) tarafından
23 aylık olana kadar hep salladım son 1 haftadır beşiğine koyuuom sütunu veriyom eline kendi oynarken uyuyor
0 oy
(913 puan) tarafından
Bnde beşiğinde sallıyorum 10 aylık:( her gece uykuya dalmasi için yarım saat ugrastrio maksimum.. nasıl birakicak bu alışkanlığı bilmiyorum ama nasıl başlarsa öle gidermiş keşke hiç sallamasaydik ilk başta benim halamın gelini kızı 4 yaşında hala gece 3 lere kadar ayağında sallıyormuş banada misafir olarak gelip iki gün kalmışlardı şok olmuştum Allah'ım ne zor 4 yaşında kız çocuğu kesinlikle kndi uyumazmis o kadının vallahi ayaklarında derman bitmiştir
(22,072 puan) tarafından
Kiz için O kararttin bende 10 aydır salliyom ozaman bizimkidemi 4 yasına kadar sallancak ay şuan kötü oldum vlaa bıktım sallamaktan kiz
(913 puan) tarafından
Umarım alisirlar canım öle olmaz bizimkilerde ben ayakta sallamiyorum ama beşikte yani devamlı salla

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 128 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Herhangibiriiii (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
0 oy
1 cevap 116 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 297 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu