0 oy
562 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Kızlar eşimden günlük 50 tl haftalık 100 tl yani çok cüzi para alıp biriktirmeye karar verdim ama bunu gizli yapcam çünkü eşim tutumlu değil ben gizli biriktirip sonra dan gösterdiğimde mutlu olacağını düşünüyorum ama diyelim ki 1000 tl biriktirdim yada ne bilim 1 çeyrek parası altın almam doğru olurmu malum şu sıralar çok pahalı ama düşmeyedebilir. Yada altın dışında yatırım yapabileceğim paramı değerlendirmek için bildiğiniz birşey varmı lütfen yardımcı olurmusunuz:)

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ceyrek yap kenara at canm
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla en saglam ceyrek pek zarar olmuyor Para evde kalınca gidiyor 
(223 puan) tarafından
Aynen canm ama çok pahalı ya zarar yapmim  sonra
(3,669 puan) tarafından
Hemen bozmasn etmezsin
0 oy
tarafından
Kiz gizli nasil alicaksin anlamicak miii
(223 puan) tarafından
Cebinden almicam cnm ihtiyaç için verdiğini gizliden biriktirecem
tarafından
Aaa onu bende deneyeyim dedim zulami bir buldu sonra sucu geldi bozuk var mi, sütçü geldi bozuk var mi derkeeen bitti benim.param :( sen guzel yere saklaa
(223 puan) tarafından
Ahaha bende cnm bi ara daha niyetlendim bunu yapmayı tıpkı senin dediğin gibi şunu şuraya verim şunu şuraya derken baktım olmuyor vazgeçtim ama bu sefer kararliyim :)
0 oy
(901 puan) tarafından
Benim de elime para çok giriyor ama maalesef tutumlu degilim biriktirrmiyom hiç küçüklükten beri bu huyum gitmedi nere gidiyor bende anlamıyorum çocuklarım para harcıyor yok diyemiyom benim de sigaram var her gün kola alan biriyim çocuk gibi harcarım 
(223 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız cnm eşim günlük 120 tl çalışır günlük 70 tl kesin bim de abur cubur alır bide çocuk olsa dusunemiyorum:)
0 oy
(409 puan) tarafından
Valla canım ben niyet ediyorum başlıyorum bi hergün eşimden 5 10 TL alıp koyuyorum sonra birşey oluyor eşimin parası bitiyor birde eleman falan çalıştırıyor yanında yemek parası eleman parası falan daha birikemeden veriyorum hemen. Başarabilirsen iyi olur o zaman tebrik edecek seni :)
0 oy
(975 puan) tarafından
Altın yükseliyor canım al, uzun vadede zarar etmezsin. Ama alıp hemen bozdurmazsan 
0 oy
(291 puan) tarafından
Para illaki harcanır ama çeyrek alırsan yafa yarim alirsan satmaya kıyamazsın bence altın. Bide değerleniyor yani
0 oy
(220 puan) tarafından

Bu zamanda en iyisi altın bence de

Ben de biriktirmeyi çok severim ama bazen para bitiyor mecbur vermek zorunda kalıyorum, biriktirebilirsen ne güzel :) 
0 oy
(226 puan) tarafından
Altın yatırımlık süreci geçti satım sürecinde alacaksan sanal yatırım yapabilecek kartın vs varsa o şekilde gümüşe yatır gümüş yukselicek altının işi bitti ancak düşer artık sıra gumuste
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Altın hesabı açın elinize geçeni yatırın altına çevirilsin... Ben eşten saklama yanlısı değilim.. he sorumsuz olur elindeki avcundakini gider kumara gereksiz yerlere harcar okey ama onun harici birikince göstercem sevinir dediğiniz için diyorum ben olsam eşime güvenim kalmaz sevinsem bile ...bizim evde eşimle asla para kacirma saklama olayimis olmadığı için belki böyle düşünüyorum ... 
(223 puan) tarafından
Canm şu altın hesabı hakkında beni biraz daha aydınlatırmı sın pek bilgim yokta hakkında:)
(4,962 puan) tarafından
Canım örneğin Ziraat bank git.. altın hesabı açtırmak istediğini söyle gişede .... Hesap cüzdanı çıkarıyorlar adına .. ilk mesela. Ben 3oo TL ile başladım suan evdeki altınları da evde tutmiyim diye oraya attım icim de rahatladı hırsız derdim kalmadı orda artiyo altın çıktıkça.. elime para geçince ve altını takip ederek gişeden hesap cüzdanım ile altın hesabıma yatircam diyip yatırıyom .. hesap benim adıma aile adına eşimle ortak birikimimiz o verir ben atarım bankaya sende böyle yap ... Uzun vadede karlı olursun ama yaptırdığımi iki üç gün sonra cekiyim dersen belki altın düşer zararın olur aynı kuyumcudan alıp bozdurmak gibi işletim ücreti de kesmiyor banka...
(223 puan) tarafından
Canım peki faiz varmı işin içinde.
(4,962 puan) tarafından
Hayır asla yok canım ..zaten çok düşüncek bişey de yok altın alıp eve saklasan dışarı çıkınca aklın kalır sürekli yanında da götürmesn beklemek mantıksız yani arastir yine hangi banka yapcana ona göre actirirsn
0 oy
(9,890 puan) tarafından
Canım yanliz esinin haberi olmasi lazimmis parasini biriktirdiginden. Yoksa günah oluyomus
(223 puan) tarafından
Öyle mi ama sonra 1 tl bile gizlemicem  ondan ki sadece birikim yapcam şu günah konusunu iyicene araştırayım ilk defa duydum önemli günah olup olmaması tabi benim için
(9,890 puan) tarafından
gizlemiceksen sıkıntı yok zaten. Yani ne kadar paran oldugunu bilmesi degilde parasini biriktirdigini bilmesi gerekiyomus

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 173 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde Queen (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 62 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde Queen (141 puan) tarafından soruldu

377,274 soru

11,290,243 cevap

34,703 kullanıcı

...