0 oy
1,325 göst.
Aile kategorisinde (597 puan) tarafından
Selamun aleykum kizlar, 

eltisiyle instragramdan konusan kizim. Esimden gizli saklim olmasin baskasindan duymasin diye laf arasi soyledim haberin olsun instayi arada bi actim minede bilio dedim ama yazismadim dedim cunki mesaj kutusunu gormek istedi. Ve eltimede yazdim. Lutfenmesajlarimizi komple sil. Kotu bisey yok ama sana esimden habersiz selam dahi verswm huylanio dedim. Ardindan bende dunki mesajlari tek tek sildim. Tamam dedi ama bu adam niye bana takik anlamadi tabi bende anlamikm eltimden haz etmiyor esim. Ama en azindan saklim olmasin bensen duysun dedim. Yine suclu oldum... Veyine ayrilik va konularini acti adam resmwn bahane ario ayrilmak icin... Buyuk kavga ettik, durust oldum ilk defa senden korkmadan benden duymani istedim korkmadan soyledim dedim ama iste... 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İnsgtram eşinden önemli mi gizli kullanıp huzursuz oluyorsun canım
(597 puan) tarafından
Esimden onemli degil asla ama kendisi tiktoklarda facelerde takilio agzimi acip bise demiom desem kiyamet kopar
(3,041 puan) tarafından
Kendisi kullanırken sana nasıl karşı çıkabilir ki. Bu neyin kafası
(10,302 puan) tarafından
Niye çıkar biliyor musun canım kişi işi kendinden bilir kendi kullanırken masum kullanıyorsa ya benimki de yaparsa korkusu taşır.
(597 puan) tarafından
Aynen oyle
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne oluyormuş instagram kullanınca onu anlamadım ne var yani orda konuştuysan eşin eltini sevmiyo olabilirde yok instagramı whatsapo yasaklamalar falan bana çok saçma geliyo. Kişi kendini ve eşini bildikten sonra ne önemi var. Biz yıllardır sosyal medya kullanırız gayette aktifiz ne olmuş yani :) bazen çok abartılıyor erkeklerin kıskançlığı valla 
(324 puan) tarafından
+++++ :)
(597 puan) tarafından
Keske tek kiskanclik olsa. Baska bise degil sadece kendi pisliklerini birine anlatmamamdan korkuyo .. Ve sevmio anlik felan paylasmami
0 oy
(385 puan) tarafından
Iyi cesaret valla canim. Ben 19 yasindan beri esimleyim sevgiliydik o zamanlar simdi 25 yasindayim whatsap dışında hicbir sosyal.medya hesabim yok. Istemiyorsa istemiyo cesaret edip acamam valla

Ama sen acmissin hatanin farkima varip soylemissin merak etme eşinde seni gercekten seviyorsa boyle ufak seyleri bi kac gune unutur. Ama sen sen ol bidaha acma erkekler icin gizli sosyal medya hesaplari acmak cok guvenilir karsilanmiyor maalesef. 

Ben bebek kiyafetleri bakmak icin acmak istedigimi soyledim binlerce kez yine istemedi napayim kaderimiz bu demek ki :))
(10 puan) tarafından
Benimkide istemiyor ama biz anlaştık eşimle  beraber kullanıyoruz profilde eşimle benim fotom var birkaç tane daha arkadaşım birlikte giriyoz yani sizde öyle yapın :)
tarafından
++aynen benim esimde oyle bizde 5 senedir birlikteyiz bende acamam
(597 puan) tarafından
Ya benim ztn vardi ama bidaha girme dedi girmiodum. Eee cnm skilio evde girip storylere bakip cikiodum. Kimseylede yazismiodum eltim 2 3 kiz arkadas haric. Ama adam rltime gicik oluyo arkamizsan is cevirirsiniz siz bir olup dio ve kendi hatalarini bana olan yalnislarini birine anlatirim diye korkuyo.
(385 puan) tarafından
Medinecim cok isterdim bende oyle beraberce kullanmak ama eşim onuda kabul etmiyo maalesef. Kiyafet falan almak icin annene soyle o halletsin diyo.
 Devran&oyku bosver boyle yasamaya alışmışız demek ki biz :))))
 Kirsehirli ; bence esin mantikli düşünüyor o isteyene kadar bence açma belkide ikiniz icinde en dogrusu budur :)
0 oy
tarafından
Benim ayrı vardı aramızı bozmak isteyen birileri yazdı o dönem sozluyken eşim sildi hesabı 3 yıldır ortak kullanıyoruz ayrı acicam diyorum kıyameti kopardı bir daha konusunu açmadm
(597 puan) tarafından
Ya ortak kullansak onada bise dememki. Bana ortak hesapda yeter ama onuda ostemez
0 oy
(901 puan) tarafından
Valla canım eşim sosyal medya insanın evliligi ni bitirir bilmeden dedi kullandırmıyor zaten açmamış tım face vardı onu da sildim 4 sene evvel bizene millet nerde nasıl ne yapmış ammmannn 
(597 puan) tarafından
Ya oylede cnm ben almanyada yasiyorum burda resmen ne olup ne bitio instadan ogreniom. Indirimden tut turkler hakkinda haberlere kadar. Ufak sehirde kalioz turklerin ayri haber sayfasi vs var ee bende mal gibi kalmak istemiom biseleri bende duyim ediyim. Kendinin face var vs. Yedigi haltlari baskasina anlatirim korkusuyla herkezden uzak tutuyo beni bide tehdit edio turkiyeye donerim diye
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Öyle şey mi olur ya eşimin ayrı benim ayrı o bazen benimkine bakar bende onunkine hesaplarimiz gizli Facebook WhatsAppta var ikimizinde ne eşim bana birşey der ne ben ona güvenimiz tam sen kendini bildikten sonra eşin niye bu kadar karşı ki 
(597 puan) tarafından
Yedogi haltlar birine anlatirim diye baska bi aciklamasi yok arti anlik fln paylasmami sevmio.
0 oy
tarafından
Valla bende whattsapp ve burası dışında sosyal medyam yok. Facebook ve instagram vardı ortak kararla ikimiz de sildik. Iyi cesaret ondan gizli hesap açmak, benim eşim de çok kızardı arkasından iş çevirir gibi hesap açsam. Sosyal medya çoğu evliliği bitirir diye zamanında sildik biz
(597 puan) tarafından
Cnm benim ztn hesabim vardi sadece girme dedi diye girmiodum. Facebookda silmstim daha evlenmeden. Kendisinin facebooke var bi kez olsun sil demedim... Onun alerjisi benim onun hatalarinin bana yaptigi yalnislari baskasina anlatirsam korkusu.
tarafından
Hata sende facebook hesabını sildiğinde onun da silmesini talep etmeliydin. Her istediğini yaparsan olacağı o
(597 puan) tarafından
Cok haklisin
0 oy
(228 puan) tarafından
Eltinle whasaptan konusabilirdin gizli saklı iş olmaz evlilikte
tarafından
+11111
(597 puan) tarafından
Eltime yeni numarami verdirmemisti bi kav hune kadar. Veeltime ondan habersiz slm dahi versem kizio. Asil korkusu ozelliklede en cok eltime bisey anlatirim, bana yaptigi yalnislari vs diye
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Esin hakli ona sorup acman lazimdi actiktan sonra soylemenin ne anlami var ki
(597 puan) tarafından
Evet bende bunu dedim bak baskasindan duyma benden duy. Yalnis yaptim sormaliydim sana dedim
(2,590 puan) tarafından
Sifreni ver baksin kim ekli degil oyle rahatlar belki. Sosyal medya cok yuva yikti ben karsiyim sahsen istemiyorsa esin kullanma yada ortak kullanin
(597 puan) tarafından
Ortak kullanalim dedim kendi istemedi. Hesabim onceden hep acikti girerdi bakardi. Bi kadin var esimden 10yas buyuk. Resmen kadindna vazgecemio.... O kadinin resmini bulup arkadasima yolladim instragramdan tek yakaladigi o.... Ve o kadini aradim kasim artik benle evli dedim. Vay senmisin kadini ariyan o gunden beri beni dusman olarak goruyo. Neymis bana onceden anlatmis o kadini kabul etmisim. Psilik sen bana normal arkadasim kimi kimsesi yok oyle bi acindirarak anlattiki kadini. Sonramesajlar yakaladim eetabiki ararimevkendigini soylerim. Neymis alacaga varmis kadindan biraksaydimda borcunu odeseymis kadin. Madem o kadar iyi kadin evli oldunu bile bile hala yazio ario... 10ya senden buyuk 44 yasinda.. Madem cok iyi kadin evkendigini duydugu an borcunu oder senden uzaklasir... Ama boecu simdi inadina odemez onu birakama diye... Vallaha karma karisik benim durumum... Tek bildigim ben namusuma laf getircek hic bise yapmadim. Kotu amacla kullanmadim sosyal medyayi ama beni kendisi gibi sanio yada dedigim gibi tek korkusu pisliklerini baskalarina anlatirim korkusu... Ama Allah bilio icimide disimida. Ben karnimdaki yavrumun hatrina susuyom, ben hakkimi herseyi yaradana birakdim... Ne helal etmek gecioicimden neden haram edecek kadar kotu biri olabiliom, yaradana birakdim...
(2,590 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kendi hatalari varsa oda seni kendi gibi goruyordur acaba baskasiyla konustumu diye kisi kendinden bilir isi demisler. Rabbim huzur versin
0 oy
tarafından
Kendimi senin yerine koydum eşin haklı çünkü aynı şeyi eşim bana yapsa ben daha fena seyler yapardim 
(597 puan) tarafından
Vallaha onun bana yaptiklarini bilseniz benimki neyki, yazistigim eltim ve 2 3kiz arkadasim. Yaptigim arada anlik storyler. Prpfil resmim yok, hesabimda evli yazio onun gibi evliligimi saklamiom sag soldan... Ozelliklede kiz arkadaslarindan... Ama karnimdaki yavrum icin dayaniom elbet duzelir umuduyla
tarafından
Düzelir inşallah canım  rabb'im yardımcınız  olsun
(597 puan) tarafından
InsaAllah... Aminn....
0 oy
(2,154 puan) tarafından
Ben ilk söylediğim gün sildim instagram i çünkü hayırlı işleri bozmak isteyen çok olur diye birdaha da açmadim esimin hesabina giriyorum bakim örgü yemek tariflerine bakiyorum o kadar 1 2 kere gündeme getirdim açıyım mi diyr ne gerek var benimkini kullaniyorsun ya dedi kapatti ayni evde birşeyleri saklamak zor olur canim bencede gizli saklı yapma
(597 puan) tarafından
Benimki kendi hesabina hayatta baktirmaz...
0 oy
(13,834 puan) tarafından

Ne varki bu instagramda falan eşinle aranı bozacak kadar önemli mi ? Benim tek sosyal medyam burası :D . Boşver kapat gitsin sözünü bile etme bence. Ne bileyim ben hiç ihtiyaç duymuyorum. Eşimin işinden dolayı sosyal medya hesaplari var , hepsi benim telefonumda da açık. Ne ben hesap açma ihtiyacı hissediyorum ne de eşim hesaplarını benden gizleme ihtiyacı. Bırak canım olmayiversin , huzurundan daha mı önemli.

(597 puan) tarafından
Esin senden gizelmiosa ne guzel. Bende gizlemiodum taaki birgun sil dedi durduk yere tm dedim. Ama sonra cnm skildi dedim beraber acalim yok. Isimsizresmisiz olsun yok... Bende kendi hesabimi tekrar aktiflestirdim arada bi girdim, kotu bise yaptim desem amenna. Bunun tek korkusu yedogi haltlari eltime yada. Istebaskasina anlatirsam korkusu...
(13,834 puan) tarafından
Ha o bişeyler sakliyorsa sana da açma diyordur , olabilir. Bende eşinin hesabı yok senindr açmanı istrmiyor diye düşündüm. Bazen görüyorum 70 yaşındaki amcaların teyzelerin bile sosyal medyasi var , şaşıriyorum valla. Evli çiftlerde karşılıklı güven varsa açılabilir ama erkek diyorsa benim olacak senin olmayacak diye , tabiki insan şüphelenir bu ne saklıuor diye.
(597 puan) tarafından
Saklamio bile sadece gozume sokmamaya calisi kendince...
0 oy
(415 puan) tarafından
Kendisi açınca bisey yok  sen açınca kıyamet mi kopuyor oldu başka derdi o zmn ortak kullanin haksızlık yapıyor burda sana
(597 puan) tarafından
Bana hep haksizlik yapio... Ama karnimdakinin hatrina susuyom... Bisey sakliyincada soyleyibcede kizio... Napcami sasiriom artik
(415 puan) tarafından
Ama hiç doğru degl az çok yorumlarına baktm da esinden sana koca olmaz gbi sanki bilmyrm ama ailenin yanına gitsen kafa dinlesen biraz seninde sosyal hesabın olablr bunlar çok normal şeyler yaa
(597 puan) tarafından
Annem babam benden sadece 400 500metre mesafede kalio yani komsu sayiliriz ama kacarak evlendigim icin vabam konusmuyo benimle, annemde hamile olsugumu ogrendiginden beri konusuyo. Dun kavga etimizi soledim. Anlaada nasil anlasiosaniz anlasin diye kizdi. Kendin ettin sakin ayrilim deme dio. Kendim ettigim konusunda haksizda degil
(415 puan) tarafından
Ya takma kendin ettin bnde kaçarak evlendm  çok şükür sknti yasamadm  yani  sen nerden bilecektin  böyle olacağına kadınlar ayaklarının üstünde durabilir kimseye muhtaç değiliz çok şükür Rabbim yardımcın olsun ya çok üzüldüm arkanda kimsede yok bir ana baba evladından nasl vazgeçer
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Esim bana da kullandirmoyo izni olmadan da asla acmam aramizda problem yaratabilir bole bisey de olsun istemem ben buraya takiliyom zaten bura bana yetiyo:D

(597 puan) tarafından
Vallaha buraya bile mizmizkanio soru aciosun yorum yapiosun diye... Adam resmen passiv yasiyim istio
0 oy
tarafından
Canım eltin onun kardesinin yada abisinin hanimi oluyo insan niye haz etmez bosandimi eltin yoksa sebepsiz mi sevmiyo esin sende esin nasil istiyosa oyle yap yada bisey yaparken haber ver senden neden ayrilmak istiyor 
(597 puan) tarafından
Ya eltim abisini yonetio diye sevmio... Abiside sesini cikarmio cocuklarin hatrina diye. Ve benide doldurur diye. Esim turkiyeden almanyaya geldi ve buraya alisamadi corona olayindan 1gun once geldik tevafuken) eee 34yil bekar hayati, eve giren cikan belli degildi, karisan yokdu ana baba vefat etmis, sorumluluk yok ve hep sorumlulukdan kacmis birisi. Bu yuzdende hic evlenmemis sorumluluk almak istememis. Simdi ben nikah masasina oturta bildim, karismam, ikinci evliligim diye kolesi olurum sandi. Almanyaya geldik ertesi hafta son adetim geldi direk hamike kalmisim o adetimin ardindan. Masus yaptin planli hamile kaldin dedi, neden cunii evlilige alismadan daha bekar gibi yasamak.istioken bi sorumluluk daha artti. Evetbir cok kadina gore yedigi haltlara susuyom ama duzelir zamanla diye ve bende fark ediodum duzeliodu. Ama ufacik bise yapiyim hemen abartio resset atilio adama. En basiti eltimlerde kaldik 2gun (hollandada) sonra eve geldik, kiza mesaj attim: biz geldik sagsaglim, hersey icin sagolun bizde bekleriz diye. Vay anam senmisin bizde bekleriz diye yazan. Ya kibarlikdan yazilir nolmus
tarafından
Esin baya degisik biriyimis kuzum Allah sabir versin sana zor olsagerek böyle insanlari idare etmek
(597 puan) tarafından
Hemde nasil... Rabbim buyuk, dogru yola iletsin herkezi... Ama kimse bana bu adam dogru diyemez... Kendi bacisi bile bana suc buldu. Kendininde oglu kizi kocasi var... Kimsenin basina vermesin rabbim ama bazen o kadar sinirleniomki su hamile halimle beddua etmek istemiom ama istemsizce ettiriolar... Eski esim bana onca aey yapti ona bile beddua edemedim hic hep dua ettim ama beterin beteri varmis...
0 oy
(48,618 puan) tarafından
aleykum selam canim soylemekle iyi etmissin bosanma sebebi değil tabiki esin agzina sakiz etmis boşanmayı
(597 puan) tarafından
Aynen oyle... Sorumluluk ney bilmio... Alismis bekar hayatina ana baba vefat etmis... Kimse sorumluluk yuklememis. Bide 44 yasinda bi kadinin rewmwn kuklasi olmus. Bana normak arkadas diye anlatti, acindirdi kadini bise demiyim diye. Sonuc yatip kalktigi biri oldugunu evlendikden aonra ogrendim ve o kadini arayip evlendigini soyledim o gunden beri beni dusman bilio esim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Konuştuysan kendi ailesinden biriyle konuştun .Niye abartıyor.Sevse de sevmese de kendi ailesinin mensubu eltin.
(597 puan) tarafından
Kendi pisliklerini anlatirim diye korkuyo
0 oy
tarafından
Gizli kullanman hic hos olmamis. 

Düşünsene esin gizli kullanıyor ama çok sonra sana instagram olduğunu söylüyor huylanmaz mısın. 

Şahsen ben huylanırım neden benden gizli açtı ve neden daha yeni bana söylüyor . Demek bi halt yemek için açtı derim. 

Eşinin hesaplarını birlikte kullanin . Gerek yok böyle huzursuz olmaya. 
0 oy
(554 puan) tarafından
Eşin izin vermiyorsa ortak acsaydiniz ben eşimle önce ortak açtık baktım hepsi onun arkadaşları karşı çıktım şimdi kendime ait açtım istedi zaman girip bakıyor sorun olmadı hiç 
(597 puan) tarafından
Ya oetak acalim dedim yok dedi. Benimkine hep giriodu ama yorumlarimi okuduysan kebdisinin pisligi cok... Baskalarina anlatirim diye korjuyo. Ve gizki hesap acmadim sadece artij girne hesabina dedi bende arada bi yinede girdim bilion yalnis keske izinli yapsaydim ama baskasindan degikde benden duysun istedim
(554 puan) tarafından
Bazen eşim inatla girme diyo açık açık giriyorum görüyor birşey demiyor çünkü oda inat olduğu biliyo öyle ciddi ciddi girme demedi hiç ama dese oda bütün hesaplarını kaldırır ben kullanmiyorsam oda kullanamaz Allah yardımcın olsun cnm
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bnm bekarken 5000 takipçili instagram hesabın vardı nişanlıyken eşim kapat dedi dk düşünmedim kapattım şimdi beraber onun hesabını kullanıyoruz mutluyuz :) 
(597 puan) tarafından
Ya beraber kullanmayada raziyim hata daha memnun olurum. Ama adam evliligi bike kabullenemedi sanki zorla evlendi
(2,565 puan) tarafından
O zaman diyebileceğim bişi yok canım kullanma çokta önemli degil mutkulugunuz bozulmasın yeter ki

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 385 göst.
30 Mart 2021 Aile kategorisinde Yagmur26y (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yagmur26y (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 307 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yagmur26y (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,157 göst.