0 oy
381 göst.
Aile kategorisinde (860 puan) tarafından

Kızlar bayrama az kaldı temizlik yapacak misiniz ben diğer bayram temizlik yapmadım hem yasak vardı hemde daha yeni yeni hamile idim tehlikem vardı çok şükür geçti artık yaparım ben bu bayram temizlik salı günü halıları yikamayi düşünüyorum sizler neler yapacak siniz malum bu bayramda yasak yok :)

18 Cevaplar

+1 oy
(477 puan) tarafından
Benim dogum bu ayin 28 ben bayram yapmicam bu yil diyceksinis neden kayinvalidem dedi ki yeni dogum yapanlar bayram yapmiyor el opmuyor nerden cikti bu bilmiyorum ama zaten elerini opmek istemiyordum :D temizlik te yapamicam 37+5 .... 3,4 gun once yaptim cok yoruldum gucum.kalmadi :) 
(860 puan) tarafından
Aynen canım hamile kadın birde yeni doğum yapmış kadın el öpmez mis bende bunu baya oldu duyali Rabim evladını sağ salim kucağına Almayi nasıp etsin insAllah kuzum
(477 puan) tarafından
❤❣ sagol kuzum.ins hepimis sag saglam.bebislerimizi kucagimiza aliris. E bu yil da opmeyis .dd
(403 puan) tarafından
Neden ki acaba hic duymadim daha önce
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Hiç bisey yapamam yatarım ayklarimi uzatib :D

(860 puan) tarafından
Ohh mis
0 oy
tarafından
Ben diğer bayramda kökten yaptım bu bayramda haftaya başlicam :) zaten Bayram olmasada 2 ayda bir kökten temizlerim Allahtan halılarım da makinada yıkanıyor içim rahat ediyor :) Allah kolaylık versin sen dikkat et tabi hamile hamile ağır kaldırma yavaş yavaş yap :) 
(860 puan) tarafından
Aynen valla insan rihat edemiyor eşim dedi bende yardım ederim beraber yaparız artık insAllah kuzum
tarafından
Kolay gelsin canım dikkat et yinede temizlik en güzel şey :)
(860 puan) tarafından
Sağol kuzum aynen valla öyle
0 oy
tarafından
Ben ben başladım bile

Mutfak dolaplarını iç dış temizledim

Halıları yıkadım

Stor perdeleri yıkadım

Kapıları sildim

Yarın avizeleri temizleyeceğim 

Sonrada her gün bir odayı tül cam dip köşe temizleyip isimi bitireceğim bebegum var o yüzden ağır ilerliyorum
(860 puan) tarafından
Benimde bir yaşında bir kızım var birde hamilelik bende yavaş yavaş yapacam canım onun için erken başladım Allah kolaylik versin insAllah kuzum
tarafından
Hepimize kolay gelsin kızlar ❤ınsaallh işler bittikten sonra keyif postları paylaşırız ☺
tarafından
İnşallah canım ben haftaya girişcem inşallah :)
tarafından
Şimdiden kolay gelsin canim
tarafından
Sağol canım sanada
0 oy
(10,021 puan) tarafından
halilari kendinmi yikiycan kiz
(860 puan) tarafından
Evet canım eşim dedi ben fircalarim sen sadece başında dur Allah razı olsun oda yardimci oluyor temizlik te bana
(10,021 puan) tarafından
ay ver yikamaya kiz ne ugrasiyosunuz
(860 puan) tarafından
Valla bakacaz kuzum yapabilirsek yaparım yapamasak yikamaya vericem her halde
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Yeni taşındik yapmicam
(860 puan) tarafından
Yapmış sin ozm canım seninki bitmiş
(5,272 puan) tarafından
Aynen canm yaptim valla
0 oy
(344 puan) tarafından

Valla eve kimseyi almadığım için temizligide gerek yok diye düşünüyorum :D

(860 puan) tarafından
Bende pek kimseye gitmeyecem ama ne olur ne olmaz biri çıkar gelir evi pis görmesin zaten kaç aydır hamilelikte n dolayi temizlik yapamadım
(344 puan) tarafından
Haklisin valla ben eve cat kapı gelenide almıyorum:) evi kova koyuyorum koridora ortaya süpürge makinasını koyuyorum müsait degilim evi temizliyorum diyorum almıyorum eve valla onlarda bakıyor ev dağınık girmiyorlar eve eltime üst kata çıkıyolar sonra bende uzanıyorum koltuğa kafa dinliyorum  :)
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Ben evi yeni taşıdıgım için dip köşe bir genel temizlik yapmıştım. Bir gün öncede biraz dip köşelik yaparım yeter diye düşünüyorum

(860 puan) tarafından
Seninki bitmiş desene kuzum
(11,505 puan) tarafından
Evet;) kırık kolla yaptım her şeyi zor maalesef taşınmak şansıma eşya çekerken merdivenden düştüm yinede başardım temizliği tek kol olarak şükür;)))
(860 puan) tarafından
Aboo kuzum yaa helal olsun valla seninde yapacak bir şey yok is başa düşünce çok geçmiş olsun
(11,505 puan) tarafından
Sağol canım. Aynen aman sağlık olsun herşey iyi kötü oluyor
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Bayram temizliğini pis karılar yapar derdi babaannem :D

Ogün bugündür özellikle bayram temizliği adı altında temizlik yapmam :D

Normal temizliğimi yapar geçerim :D  

(860 puan) tarafından
Yaa hahaha kız hergün temizlik yapıyorum da hamilelikte biraz saldim kendimi onun için dip köşe temizlik yapmam lazım
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Haftaya başlayacağım insaAllah canım . 
(860 puan) tarafından
Allah kolaylik versin insAllah kuzum
(7,118 puan) tarafından
Amin.Cümlemize canım benim.
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Vala bnde bugun başladum bnyo balkon wc dip köşe yıkadım topladım yavaş yavaş yapuoryorum çok yoruldum bugun yarında duvar kapıları slecem bnde halılarumı yıkamaya gondrrcm bir iki hfataya 
(860 puan) tarafından
Banyo wc hergün yıkıyor um kuzum sık sık kulandigin iz için camları fln başlarım bende artık
(5,353 puan) tarafından
Bende gunluk yıkouorumda duvarlar falan yıkadm bide çok karşık olmuştu balkon falan herşeyı düzenledim camlarda silecem dyprum yağmur bazen yağıyor maf edyır tekrar 7.kattaym bnde
(860 puan) tarafından
Camlari bayrama bir iki gün kala yap kuzum yağmur gene yağar beli olmaz bütün islerini bitirirsin en son camları
(5,353 puan) tarafından
He vala abla aynen oyle yapacam zaten iki kişiyiz fazla oyle misafrlerimde yok:)
0 oy
(333 puan) tarafından
Canim kendini yorma hali yikayip bisey olur verebiliyosan yikatmaya ver. Ben 30 haftaligim pek is yapamıyorum gunluk isimi ancak bayrama yakin bi cam kapi  sileriz. Perdeleri yeni yıkadım halilarida yeni yikattim. Koltuklarida silmistik. Cok isimiz yok şükür. Sende kendini yormadan ediyoraa eşinden yardim alarak yap. 
(860 puan) tarafından
Eşim de yardım edecek kuzum biz bu ay evin parkeleri ni yaptık ev toz içinde mecbur dip köşe temizlik yapmam lazım yani bayram bahane oldu artık ne piyim yavaş yavaş yapmaya calisacam insAllah
(333 puan) tarafından
Esin yardim edecekse zaten senin yükünün cocugunu alir canim. Dinlene dinlene yaparsin kendin bilirsin zaten is yaparken seni neyin zorlayacagini ona göre yaparsin. Kolay gelsin size :)
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Tasiniyrz zaten en dip köşe benim temizlik olucak:)
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Geçen hafta yaptm rahatım 
0 oy
(48,648 puan) tarafından
virusten dolayi onlem almak icin devletin yasak koymasina gerek yok. o yasak olsada olmasada korana hala k geziyor kimsenin evine gidip yiyio icemem. kızım park diye agliyo daha bir kez goturmedim. bu bayramda kimseye gitmicez 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Geçen bayram yaptim ondan sonra doğalgaz çekildi gene yaptim bu bayram evde değilim yapmicam :D
0 oy
(6,823 puan) tarafından
Bayram için değil canım oğlumun 27 sinde doğum günü var onun için temizlik yapcam 

Bayrama kimse gelmez bize zaten küçük biziz
0 oy
tarafından
Valla canım gecen bayram butun temızlıgımı yaptım bu bayram hıcbısey yapmıcam zaten iyice agırlastım hıcbısey yapamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 124 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 537 göst.
25 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Ayse27 (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 475 göst.
4 Kasım 2021 Aile kategorisinde ipekipek (1,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 444 göst.