0 oy
1,398 göst.
Aile kategorisinde (2,634 puan) tarafından
Söyleyeceklerimden dolayı yargılamayın. Yargılayacak olan da lütfen yorum yazmasın tartışmak istemiyorum.

oğlum 6 aylıkken hamile olduğumu öğrendim. Dünyam başıma yıkıldı.eşime korunmak için yalvarırken eşim hiiiç tınlamadı beni. hamileyken bile anlattım ona korunmanın önemini. geçmek bilmeyen idrar yolu enfeksiyonum var. oğlum 8 aylık şuan, hala ama hala dikiş yerlerim acıyor.ilişkiden sonraki acımı da anlatamam... 

Nyse bebeği öğrenince aldırmayı çok istedim, ramazan ayındaydık eşim çok konuştu vs vs.. Ama ben ne bu hamileliği kabullenebildim hala nede bebeği. çünkü doğumdan doğum sonrasından çok korkuyorum. açıkçası psikolojim alt üst oldu erittim kendimi. oğlumun rızkını çaldım diye ayrı bi işkence çektim kendimce hala da çekiyorum.

neyse benim bu mahvolduğum halde bu haberi öğrenen diyor ki; :Yazık değil mi şu çocuğa, suriyelilerle yarışır oldun, tam kürt gelini olucak insanmışsın, oğluma dönüp ; sen hakkını helal etme yavrum bunlara sütünü eksik ettiler senin, ah kızım ah hiç mi korunmadın cahil cühela da değilsin vs vs... Eşimin hiiiiiç suçu yok gelen giden bana laf söylüyor. Sanki çocuğu ben kendi kendime yaptım.

görümcemin eşi ilk öğrendiğinde herkesn için de ahh merve ahh napıcaksın  niye dikkat etmedin dedi. bende dedim ben mi yaptım tek başıma ? ben kendi kendime çocuk yapsaydım eşime ne ihtiyacım vardı ? neden bana laf söyleyip duruyorsun, ben fabrikamıyım da durupdurup çocuk yapıyorum dedim. sustu. görümcemde kızdı eşine...

psikolojik tedavi almak istedim eşim ne gerek var dedi. içimdeki sorunları çözemiyorum napabilirim...

uzun oldu. kusura bakmayın.

32 Cevaplar

+5 oy
(7,209 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Gorumcenin eşi bir erkek olarak kendinde bu lafları söylemek için nasıl hak bulmuş acaba kocakarı kılıklı ... Diğer insanlar da ayrı dengesiz çocuğun olmasa neden yapmıyorsunuz kısır misiniz tedavi olun vs hemen olunca dayanamadnz mi bir tutamadiniz kendinizi..  Canım bebegin için üzüldüm ama Allah onun riskini o kadar yazmış senin yapabilcegin hiç bir şey yok 

Çocuk yapmak bizim elimizd olsaydı tüp bebek kuyruklarında bir ömür bir servet harcayanlarin çoktan olmuştu.    

Allahım evlatlarını sana hayırlı eylesin inşallah sağ salim kucağına al iyi ki dogurmusum de yüzlerine bakınca inşallah... Rabbm yardımcın olsun
(2,634 puan) tarafından
ya ne kadar söylemişsin ağzına sağlık. allah razı osun teşekkür ederim....
-Reklam-
+5 oy
(1,265 puan) tarafından
Kürt gelinleri gibi ne yaa  kürtler tek mi çocuk yapıyor 
(1,265 puan) tarafından
Dengesiz yartiklar işte kürt gelinleri gibi  çocuk doguruyorsun lafa bak
(2,634 puan) tarafından
yok onlar çok çocuk yapıyorlar ya görünüşte. (halbuki öyle değil.) bi de arka arkaya bebek yaparlarmış mış mış iste...
tarafından
Yo ben bizzat içindeyim hiç öle deil benim.kayananm ikinciyi yaptım diye dovecekti beni o derece kızdı bigane yeter demedim mi dedi kurt oda
(1,265 puan) tarafından
Bende kürdum canım  esimde kürt cevremizde öyle çok çocuk doguran yok ama kız erkek ayrımı var  erkek dogurmayi daha çok istiyorlar
tarafından
Yok valla burda oda yok aksine kız istuyor herkes. İnanki bizde vardı bruda yok ben bunu kurt Türk'e bağlamıyor um  kişilik aile yetişme meselesi  benim annem türk ama hep erkek toruju olsun istiyor
+2 oy
(3,617 puan) tarafından
Kürt gelinleri derken bi aşağılama hissettim tam dengesizmişler....

Kimene ya sana moral vereceklerine kosnma tarzlarina bak asıl değiller çevrendekiler.

Ve bence hıc üzülme birlikte büyürler doğumdan sonra gider sprail taktirirsn. 

Kimseye bakma rabbimin sevdigi kulusun cocuk aşkıyla yanan onca anne adayı varken rabbim sana 1 tane daha nasip etmis.

Sakin günaha girme herkese inat doğur hepsinin ağzının payını ver.
(3,617 puan) tarafından
Bak bide kizin olcakmis benimde 1 oğlum vardi simdi bide kizim oldu inan kiz çocuğu kadar güzel bisey yok dünyada onu giydirmesi suslemesi tokasi okadar mi tatlı annesi bi hayal et
(4,961 puan) tarafından
Sizin ablaniz ile alakanız yok...zaten rabbim nasip ediyor oluyor buyuduklerinde çok şanslı bir anne olcaksiniz ama buyutene kadar tabi her anne gibi zor olur... Ama ilerde eliniz ayağınız olcak acılar geçici..eşinize de sınır koyun tedavinizi yapın
(2,634 puan) tarafından
moralin içn çok teşekkür ederim gülbaharcım..
hellomam evet, ablamla alakam yok ama ona dualar ederken kendim hamile kalmam beni sarstı. büyüyünceye kadar çekeceğim sıkıntı biliyorum ve inşallah şanslıyımdır. eşim sınırını öğrendi artık biliyor
(3,617 puan) tarafından
Rica ederim canim rabbim ablanada nasip eder insallah
(2,634 puan) tarafından
amin inşallah..
+1 oy
tarafından
Kürtler cevrendekiler kadar cahil değil enazindan emin ol.kendi namuslariyla evlenip cocuk doğuruyorlar. O cocuklarida onlar büyütmüyor. Boş boş konuşmalar. Hiçbirini dinleme.inadina benim evlâdım Allah nasip ederse ikisinede bakarım diye konus.
tarafından
Artiladim
(2,634 puan) tarafından
ben  biliyorum. ve asla kürt türk diye ayırmam insan insandır çünkü bende. boş teneke çok ve keşke kafaya takmasam ve güçlü dursam
tarafından
Ikisi beraber büyür sende rahatina bakarsin. Iyiki dogrdum diceksin.saglikli eli yuzü düzgun bir cocuk dogrursun insallah
+1 oy
tarafından
rabbim ikinininde rizkini veriyor ailen cahilce konusuyor sizin yerinizde olsam aldirmak dusuncesini kafadan atar sukur sukur ederdim boyle buyuk mucizeyi sana veren RABBIMME SUKUR ET ona sigin hersey cok iyi olur HAAAA KÜRT GELINLERI GIBI DIYOR HAKARET EDIYORLAR BENCE O AILEN KÜRTLERE KURBAN OLSUNLAR 
(2,634 puan) tarafından
aldırmadım 4 aylık hamileyim şuan ve bi kızım olucak. şükrediyorum ama kendimi toparlayamıyorum
0 oy
(671 puan) tarafından
Öncelikle allah yardımcın olsun zor ama imkansız değil 2 çocuk büyütmek rızkı varmış onun dünyaya gelecek mecbur canım bundan sonra sen dikkat et erkeklere kalsa 10 tane doğur doğumdan hemen sonra spiral taktır bebeği aldırmaktan bahsetmişsin ama çok pişman olursun sonra yapma güzel düşün güzel olsun Allah onun gelmesini istemiş dünyaya 
(2,634 puan) tarafından
ya zor değil biliyorum ama ne annem yakın bana ne ablam ne babam. 12 saat uzaklıktalar. onlarda bi süre kalabiliyorlar ve anaanneme bakıyorlar. nasıl yapıcam edicem korkusu beni benden alıyor. aldırmadım. 4 aylık oldu bi kızım olucak. ya çok karma karışığım ve çok doluyum...
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Üzülme bırak yazık olsun bir büyürler kesildi ise kesildi sutt3n aç bırakmadım herkes işine baksın Dr ha keşke sende ilaç yada spiral vs düşünse idin ama olan olmuş bence çocuğu olmayan insanlar var aldırmak vs düşünme çok şükür de bence çok güzel Bi sey
(2,634 puan) tarafından
ya azo ablam 1 yıldır hamile kalmak için uğraşıyor. ve ben şuan 2.ciye hamileyim...düşünsene bendeki çaresizliği...  bende besliyorum çok şükür büyütüyorum ama çok zor oluyor. ben çok istedim ama eşim istemedi. ben korunurum dedi bi kondom paketi pahalı geldi ona. aldırmadım, 4 aylık oldu ve bir kız
(12,777 puan) tarafından
Keşke aldirsaydin pahalı vs işte bosve rolsun kız mis gibi büyürler Bi 2 3 sene hadi zorlan sonra imrenir millet sana ikisi büyüttün diye ama millet laf verme kız gitsin sende üzülme bile valla Cook güzel benim 2. Olsun çok sevinirim üzülme Rabbım verdi ise kolaylığını da verir
(2,634 puan) tarafından
çok yalvardım çok. ama dinlemedi. inşallah azocum inşallah. işte oğlum yaşını doldurup böyle olsaydı hiç üzülmezdim bile. ama erken olunca mahvoldum
(12,777 puan) tarafından
Kız Bi şey olmaz küçük de al mama ver yemek ver buyur ne olacak bakma o terbiyesizler kürt vs diye keşke öyle bağlı olaydık böyle diyeceğine diyeydin
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Çok iyi cevap vermişsin daha da doyebikrisin kocam şeyine sahip çıkamıyor cahil biri varsa o kabul etmiyor diye sanki tek başına çocuk yapılıyor ya destek olacaklari yerde insanın asıl psikolojisini onlar bozuyor 
(2,634 puan) tarafından
enişte bir kaç kere söyledi en sonunda patladım artık. diğerleri de anlık söylüyor laf edemiyorum çünkü hepsi benden yaşça çok büyük insanlar.
(7,441 puan) tarafından
Kuzum senden büyükler diye kendini niye ezdiriyorsun herkes haddini bilmeli zaten zor bir dönemden geçiyorsun destek olmalılar ama onlar ancak laf söylüyor benim felsefem her zaman ben uzulecegime beni uzeceklerine onlar üzülsün
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canım hiç üzülme benim kızım 14 aylıktı 8 haftalık hamile olduğumu öğrendim aynı lafları bana söylediler  Hatta eşim aldıralım bakamayız dedi ben aldırmadım en iyisi kulak tikaci alıp onları hiç duymamak boşver çok biliyorlar onlar. Allah sağlıkla kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin bende doğum yapınca spral taktirmayi düşünüyorum. Benim kaynanam da 40 yaşında hamile kalmış beni kınayan bana gülen kim varsa hepsi de 40 inda hamile kaldı diyo hakikaten bende gördümçoğunun yaşı büyük küçük çocukları var 
(2,634 puan) tarafından
senin kızın gene büyükmüş ama ya. en azından süte doymuş. amin teşekkür ederim allah razı olsun. bende doğumdan sonra hem spral taktırıp hemde hap kullanıcam. eşim dengemin bozulduğunu görence oda dedi kullan herşeyi diye. kınayan yok bunu ya kızıp söylüyorlar yada dalga geçip söylüyorlar
(1,243 puan) tarafından
Kıyamam canım aynen öyle yap dediğim gibi aldırma karnındaki bebegini düşün ♡
0 oy
tarafından
El aleme nee

Görümcenin eşinin haddine bile değil rızkını o mu kazanıyor ona nee hadsiz edepsiz 

Nasip kısmet olmuş Rabbim uygun görmüş kimseyi ilgilendirmez kardeşim. Üzülme güzel mutlu büyüt sen boşver dinleme kimseleri evlat Rabbim den en güzel hediye ve nimet  
(2,634 puan) tarafından
ah işte...
evet evlat büyük bi mucize, erken olması beni mahvetti. kendimi toparlamak istiyorum artık
tarafından
Nasip böyleymiş ikisi aynı anda büyür rahatlarsın o zaman benim kızım 9 ayına hatta 1 yaşına  doğru gelse bende düşünürüm  bugün  5 ayı doluyor
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Kuzum telefonun duzelmedimi daha arayayım ? 

Üzülme mervem ağzı olan konuşur sen o iki bebeği misler gibi büyüyüp köşeye geçtiğin zaman herkes minnetle bakar emin ol. Insanların ağzını büzüp atıcaksın gereksizler. Bende dogurcam ay bide sezeryan :dizzy: aralarında 2 yaş olmuş olucak banada diyolar çok zor vs diye dinleyen kim gelipte sen bakmiycaksin ben bakıcam dediğin zaman susuyorlar. TAKMA HERSEY GEÇECEK. 

(2,634 puan) tarafından
hayır bahar ya hala kaskoda. kimseye konuşamamak beni mahvediyo. Zümrayla arası olucak gene bizimki tam 13 ay olucak. İnşallah herşey hemen geçer
(2,768 puan) tarafından
Hamitle görümcem gibi şimdi nasıl güzel anlaşıyorlar. Geçecek merak etme inşallah tez zamanda gelirde konuşuruz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben varya gebertirim onları allahın cahilleri gerizekalılar şuan resmen sinirden titredim. Bırak sen onları yavrularını düşün yanındaki cansa karnındaki de can Allah rızkını verir elbet Allah o insanları da ıslah etsin. Kürt gelinleriymiş ne demek bu ya ne varmış kürt gelinlerinde allahın cahilleri 
tarafından
Aynen ağzını opem canim benim bak türküm kurt geliniyim çevremde iki cocukdan. Fazla.focugu olan yok
(2,634 puan) tarafından
amin. inşallah ıslah eder.. işte benzetme yapıyorlar akıllarınca. ufacık akıllarınca
0 oy
tarafından
Kimseyi dinleme o çocuk senin kaderinmiş.  Ne kadar korunursan korun kaderinde varsa olur . Beraber büyürler.  Hicmi yok etrafında ikizleri olanlar . Kadınlar güçlüdür.  Herşeyin üstesinden gelir  
(2,634 puan) tarafından
ya teşekkür ederim moral için alllah razı olsun.. ama ben kendimi çok güçden düşmüş hissediyorum...
tarafından
Beraber büyürler hiç korkma . Benim kızım 5 yaşında şimdi 36 haftalık hamileyim ama kızım çok yanlız büyüdü.  Bende doğumdan korktuğum için hiç istemedim ama şimdi çok pişmanım . Tam rahata alıştım hamile kaldim
0 oy
(13,887 puan) tarafından

bu ne yaa ne biçim insanlar var onlara ne çocuk yapmak senle eşin arasında olan bişry kimse karışamaz :angry:sende bence kendine  gel bebeğin olucak ne güzel işte beraber büyüyecekler ilerde böyle düşündüğün  için  pişman olucaksın

(2,634 puan) tarafından
ya işte toparlamak istiyorum kendimi...
0 oy
(13,709 puan) tarafından

Merveee...

İsim geçince profiline baktım isim degstrmissin ve ben yeni farkettm snn oldugunu..:O

2. Mi hamilesin çok sevindim inan..

Sen güçlü kadınsın 2 çocuğu birlikte büyütüp herkes ikinci çocuğu doğururken sen ikisini büyütmüş keyifle kahveni yudumlayacaksn

Allah şahit çok sevindim.

Bakma sen öyle diyenlere,kıskançlıktan ve fesatliktan hepsi..

Kendileri o güce sahip olamadığından..

Sana tavsiyem onlar öyle deyince özellikle okşa karnını deki 

AY COK İSTİYODUM 2 TANE PESPESE DOGURMAYİ ALLAH DA NASİP ETTİ de,gıklari bile çıkmayacak..

Senin olduğunu bilmiyodum vallahi çok sevindim Ertuğrul abi oluyo :)

(2,634 puan) tarafından
merve sorun şu ki ben hala kendimi toparlamış değilim. sürekli ağlıyorum. ne güçlüsü lan yedim bitirdim kendimi halim kalmadı hçbirşeye.
valla bundan sonra susmak istemiyorum. bilimyorum. düşün o pislik kaynanam bile destek verdi bana kızım ilk başta zor olur amaa sonra rahat edersin dedi. bilmiyorum valla bilimiyorum ben kendimi toparlamak istiyorum..
(13,709 puan) tarafından
Valla keşke kilolarından kurtulsam da bende dogurcam merveeeee peşpeşe buyusunler.
Biz daha 2. Yaparken sen ikisini de birlikte büyütmüş şekilde keyif yapacaksinnnnn.
İnşallah bu kızın olur yaaaaa inşallah vallahi çok sevndimmmm..  ağlamaaaaaa lutfennnn sen yaparsın ya ,valla yaparsın ay çok mutlu oldummmmmmm kaç ayliksin suannnn
(2,634 puan) tarafından
4 aylık oldum ve bi kızım olucak. içine mi doğdu lan :D
ah merve ah bi toparlasam kendimi ahhh bi rahat edicem de....
(13,709 puan) tarafından
Ohoooooo kocaman olmuş bileeeeeeeeee masalllahhhhh kız sana benzeyen bu kızın olsun missss gibi üstesinden gelirsin sen..
Tombik tombik olur bacakları pembe etek giydirirsin sjsjs valla ağzım sulandı ksjsks hemen zayfliyim hemen kız yapcam :D
Toparlan sen...
Herşey güzel olacakkkk
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Akışına  bırak..  biliyosun insanlar hep konuşur..  benim çocuklarının arasında 3 yaş var bence idealdi yaş araları ama çevrece değil ay daha çok küçük yazık ettin kızına tam o unda ilgiye ihtiyacı vardı şöyle böyle birsuru şey..  ee görüyorum tek cocuklulari onlara da laff.. kardeş ne zaman aman birlikte büyürler ne kadar erken okada iyi... bir şekilde insanlar mutlaka yorum yaparlar birşey derler.. ama şuanda bu durum seninde kontrolün dışında olduğu için ekstra takiliyorum denilenlere. Ama takılma düşünce şeklini değiştir. Olması gerekiyomus olmuş ve bununla başa cikabilicegimi bildiği için Allah nasip etmiş. Baskalari her şekilde konuşur ben güçlü bi kadınım. Allah bana bunu nasip ettiyse en iyi şekilde bu durumun üstesinden gelicem de.. gaza getir kendini senin için en iyisi bu olumsuzlukları düşünmemek.. 
(2,634 puan) tarafından
işte ben bunu yapamıyorum. yapsam yemin ediyorum ne konuaşbilirler nede laf edebilirler. bi oğlum vardı bi de kızım oldu ne isteyim ki allahtan başka demeyi çok istiyorum yüzlerine... ama bi kendimi toparlasam.. ah bi kalksam ayağa. ama onu yapıcak gücüm yok...
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Allah yardim etsin kucagina alinca iyki ondan wazgecmemisim dieceksin benim kardeslerim ikiz annem koy yerinde bir ahir dolusu inek hasta bi kaynana arsiz gecimsiz bi kayinbaba 4 kayin 1 gorumcenin icinde buyuttu bez yoktu kis gunu elinde citiledi b.klu bezlerini dedem olacak r

Inekten para gelmeyecek die sutu wermezdide cala cala sut icirirdi gubre naslonunu keserde altondaki bezi tuttururdu simdi gul gibi 21 yasinda iki tane aslanlar gibi ewladı war biri askerden geldi birini yolladik watan borcuna hem maddi hem manevi destekler simdi dusun bkalim bu kadar imkanszliklar icinde buyuyen bebekleri Allah in izniyle sende basaracaksin sen kadinsin guclusun yapabilirsin rabbime sigin hic kimsryi duyma o senin canin nasil ilk cocuguna baglisin oda oyle
(2,634 puan) tarafından
annen ne kadar güçlü bi kadınmış... hayran kaldım... inşallah canım inşallah... bende kaldırabilirim kendimi inşallah...
(6,053 puan) tarafından
Yapacaksin sonra oturup bakacaksin ben bunu nasil basardim die
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Goruncenizin eşi afedersin mall galiba elalemin karısının gebeliği ona mı düşmüş çok ayıp ... 2. Dicegim de şu idrar yolu enfeksiyonu acisi çok fenadir 2 kez yaşadım ... Öyle acı içindeyken bunu görmezden gelen eşin de öküz sanırım sana dicek sözüm yok ne olursa kadına oluyor adamlar öküz ya
(2,634 puan) tarafından
kuzum ağrım yok allaha bin şükür ama geçmek bilmeyen bir akıntım var. hemde kokulu ve aşırı rahatsızım. eşim çok dikkatlidir çok dikkat eder ama geçmiyor bendeki bu illet.
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Canim benim millet herşeyi söyler ikizler gibi düşün allah ikiz verseydi yine bakacaktin elhamdülillah vermis  bak millyonlarca kadin anne olmak istiyor içinde de ben allah nasip etmis sana bunu sende en guzel sekilde yetistirmeye bak
(2,634 puan) tarafından
inşallah ya inşallah bi kendimi toparlasam...
0 oy
(510 puan) tarafından
Bende senın gıbıydım cnm kızım 6 aylık ken hamıle kaldım istemıyorum dedım hep esıme bagırdım çağırdım kızdım ama bak bır hafta oldu Doğum yapalı annem evıne gıttı yanlış kaldım iık temızlıgımı yaptım bıle yanı bos ver kım ne dıyorsa dedın sen takma zor olur elbet ama bu günlerde bıter en fazla bır sene 
(2,634 puan) tarafından
ah kuzum allah yardımcın olsun... inşallah geçer..

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 263 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 263 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 448 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 494 göst.