0 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

36+6 haftalığım 12 günden doğum yapacam allahın izniyle.  Kaynanam her konuşmamızda çantaya maden suyu koy unutma sakın diyo . Doğar doğmaz bebeğe verecekmiş gaz sancısı olmayacakmış güyaa . Bende  gerek yok zarar olur ben korkarım dedim . Koymadım ama korkuyorum içerirse bisey olursa diye . Ablama söyledim  bisey olmaz dedi . Aranızda veren varmı arkadaşlar.  Ben bayginken verirler kesin:(

26 Cevaplar

+1 oy
(12,510 puan) tarafından
Ay yok artık ya saçmalamasın Allah aşkına ne insanlar var öf ya
(12,510 puan) tarafından
Sakın verme el kadar bebeğe Allahım ya gerekirse Dr lara söyle sen koymasan da onlar yanına alır takmşsa
tarafından
Ben yanlarında olursam izin vermem ama ameliyattayken verirlerse diye korkuyorum
(12,510 puan) tarafından
Dr lara söyle ameliyata girmeden
-Reklam-
+1 oy
(15,610 puan) tarafından
Yok artık madem yararı var doğar doğmaz doktorlar içersin de gazi olmasin biz bile içinde midemiz rahatsız oluyor daha yeni doğanın minnacık midesine bu eziyet yapılmamali gaz bebeklerde olmazsa olmaz bi olaydır bebeği bebek yapan da bu gaz seydisir bana göre ve sakin verdirme sen annesinin istemesen kimse bişey yapamaz yaptırma 
tarafından
Ben asla yaptırmam.  Inşallah ben yokken de vermezler
+1 oy
(1,656 puan) tarafından
Onun bi etkisi yok ya benim yigenime verdiler ve asiri gazli bi bebekti gazli olacaksa oluyor yani ayrica yenidogana su bile verilmiyorken madensuyu zararrli olabilir o senin cocugun kimseyi karistirma bnce bisey olsa en cok uzulecek kisi sensin.
+1 oy
(2,589 puan) tarafından
Kafayı mı yemiş bunlar yaa! 
+1 oy
(9,173 puan) tarafından
Kız saçmalamasnlar. Biz icerken bile gozumuzden yaş geliyor o asit yuzunden. Ya size ne arkadaşm doğuran kadınlara karşmaktan bi vazgeçin artk ya, bi raht bırakn insanları.... illa kaynanalklarnı yaoacaklar varya. Koyma sende sakın. Verilecek olsa bile 1 gun ağzı açık kalıp asiti gidince bir kaşık veriy9rlar.. ama ben vermedm tabi ki.
0 oy
(9,977 puan) tarafından
Veren arkadasim var. O ameliyata giderken acmislar baloncuklari gitmis bebek gelince çay kasiginin ucuyla agzina damlatmislar
tarafından
Ee işe yaramışmı bari
(9,977 puan) tarafından
Hiç gazı olmadi bebeğinin çok guzel bi bebeklik gecirdiler
(9,977 puan) tarafından
direk gazlı degil zaten canım. Hani kapagi acik durunca ictinmi bilmem su gibi oluyo. Oyle vermisler
tarafından
Hiç duymamıştım ama ben yinede veremem yaa korkarım
(9,977 puan) tarafından
Gecenlerde burda biride yazmisti hatta ebe soylemis onada
0 oy
tarafından
Sen baygınken vermezler cunku sen ayildiginda

Cocugun kontrolleri coktan bitmis oluyor ve sen ayildigin gibj yanina veriyolar eger sen net bir sekilde hayir istemiyorum eger isterseniz cocuk doktoruna danisalim bu yaptiginizi de ozaman rezil olmamak susarlar.
0 oy
tarafından
Canim bende verdim ama dogar dogmaz degil evde sarilik icin ama gazini aldim iyice bir cay kasigi verdim belli bir sure 
(9,977 puan) tarafından
aynen gazini alıp veriyomussun zaten
0 oy
(34 puan) tarafından
Allaahımmmm bu kaynanalar başımızaa dokktoor kesilmişleeerr.benimkide diyorki sütün gelmezse inek sütü veririz çoçuğaa been ogluma verdim diyoor.Allahimm girdim internetde araştırdımm ilkk 3 aay hiçbi şekilde olmaz inek sütü çoçuğa Allah korusun çoçuğun ölümüne bile sebeb oluyomuş.nebiyim ya Allah sabr versin bize
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Canım biz verdik gazı kaçtı çay kaşığıyla verdik sarılık olmasın diye gerçekten işe yaradı o kadar emmediği halde sarılık olmadı bence koy çantana yoksa sarılık süreci çok zor gerçekten hastahane sürünmektense içir birşey olmaz benim yanımda yatan kadın içirdi bebeğine bizdede verdi  biz bilmiyorduk hala dua ederim Allah razı olsun onlardan 
tarafından
Maden suyu normal bir insanin midesini delerken daha yeni dogmuş bi bebege bunu yapmak eziyetten başka bişey degil. Sen maden suyu verdigin için olmadi zannediyorsun demekki bebegin normaldede sarılık olmayacakmış ki her bebek sarılık olacak diye bir kayde yok. Yada her bebek sancılı olacak diye bişey de yok
(2,972 puan) tarafından
Gazı kaçınca su gibi oluyo zaten
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Benim kaynana da getirmiş bana sormadan bağırdım bende ne saçmalıyorsun ufacık çocugu mu yakacaksın diye esim de kızdı izin vermedik. Görümcenin çocuğuna yaptılar gazdan kipkirmizi oluyodu çocuk benim kızımın öyle bi gaz sorunu olmadı. Saçma yani eşiniz de müdahale etsin. 
0 oy
(422 puan) tarafından
Benimkide zemzem suyu koy diyo
0 oy
tarafından
Canim ben Hamileyken çok içtim maden suyunu gerçekten bebegimde hiç gaz sorunu yaşamadım  doğduktan sonrada yeni doğduğunda değil 40 çıktıktan sonra şişenin ağzını açtım asiti cıktı öyle bir çay kaşığı verdim zaten asiti gitti mi su gibi bunuda böyle yapmamı bana doktor söyledi gerçekten bebegimde hiç gaz sıkıntısı yaşamdım  
0 oy
tarafından
Cahillikten başka bişey degil. Resmen yeni dogmuş bebege eziyet biz bile onun bi damlasında içimizi yalarken ona verecekmiş................... 
0 oy
tarafından
Benim oglum 21 aylık hala icirmiyorum yeni doğan bebeğe mi icirecek ne saçma insanlar var ya
0 oy
tarafından
Doktora söyle uyarsın asla müsaade etmesinler. Ve o iş öyle değil hamileyken sade soda içerse gazlı olmaz bebek. Ben günde 2 tane falan içiyorum. İlk hamilelikte de içtim kızım hiç gazlı olmadı bunda da içiyorum sende kendin iç canım. 
0 oy
(167 puan) tarafından
Ben zemzem koydum digar dogmaz agzina verdikte maden suyunu ilk defa duydum.gazi olmayan cocuga gaz yapacak kadin :)
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Her bebek ayni degilki baskasina olmaz sennkine olur ne gerek var el kadar bebegin midesini mi delceksiniz kendi rahatiniz icin gazi varsa cikarcaz mecbur gerekirse butun gece uyumadan gezdircez kucakta kaynananda cok bilmesin herseyi
0 oy
tarafından
Doktora veya hemşirelere söyle uyarsınlar Kayınvalidenı bu konuda.

Çaktormadan söyle ama sonra yanlış anlar seni
0 oy
(229 puan) tarafından
Canm kaynannn fogru soyluyo oyle birsey var bana hemaire soyledi bn kendi kizimada yapti bi kez olsun gaz sancisida cekmedi maden suyunu zatn bi yudum vericek. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 268 göst.
22 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Morchella (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 177 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 605 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,652 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 221 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı

...