0 oy
353 göst.
Aile kategorisinde (300 puan) tarafından
Ilk kızımın ismi Fatma Zehra

Ona uyumlu olsun diye bunun adını da Zeynep Zümra istedim ama babasi diyo olacaksa tek Zeynep olsun Zumrayi istemiyor . Oda bana çok sade geldi sizce Zeynep Sare nasıl bi isim ?

7 Cevaplar

+1 oy
(299 puan) tarafından
Cok guzel canm zeynep sena da güzel 
(300 puan) tarafından
Hmm evet bak oda çok güzelmiş teşekkür ederim
(299 puan) tarafından
Rica ederim canim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bizde zeyneb ikra koyacaz inşallah sadece zeyneb sare de gayet güzel bir isim 
tarafından
Valla biz de daha geçen gün karar verdik :) 9 ay boyunca eşim bunun adına ben karar vericem dedi  ilk kızımızın adını ben koymuştum oda ravza nur bu kızımızın adı benim hakkım dedi bir gün bile düşünmedi:)) en sonun da yine sen ne dersen o olsun dedi bende rüyamda zeyneb ismini görmüştüm yanına da ikra ekledik inşallah koymak nasip olur üç gün kaldı doğuma da :)
(300 puan) tarafından
Rabbim hayirla sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin Rabbim isimleriyle yaşatsın insaAllah. Ablası Efendimizin kızının ismi buda yine Efendimizin kızlarından birisi olsun istiyodum. Dedigin gibi bende rüyamda Zeynep ismini gördüm dedim tamam ismi hazır bide Zeynep validemiz de çok güzelmiş sarı saçlı mavi gozluymus onu öğrenince iyice sevdim ismi InsaAllah onun gibi güzel de olur :)
Benimde günüm geciyo doktor en gec cumaya kadar beklerim gelmezse suni sanciyla yatisini yapcam dedi bakalım ne olacak
tarafından
Inşallah kazasız belasız sağ salim kavuşursun yavruna canım benim büyük kızda sarı saçlı mavi gözlü bunda da öyle bir performans bekliyorum bakalım:D :D allahım acılarını göstermesin
(300 puan) tarafından
Haha ayni benim buyuk kizda sarisin mavi gozluydu iki yaşından sonra gözler yeşile döndü ama dedigin gibi bende bu ikinci den aynı performansi bekliyorum :)
Birinci kaç yaşında ?
tarafından
Iki buçuk yaşında canım
+1 oy
(551 puan) tarafından

Zümra ismini koyma zaten canım. Biraz araştırırsan gerçek anlamının güzel olmadığını göreceksin. :( Zümra aslında zümre, grup demek. Isim olarak hiç uygun değil. Netteki anlamlar yalan. 

Zeynep Sare daha iyi. 

Zeynep Esra daha da güzel ve uyumlu olur bence. 

<3Fatma Zehra & Zeynep Esra <3

(300 puan) tarafından
Hmm arapça manasi zümera dan geliyo onun manasi iyi degil cehenneme sevk edilecekler demek ama Zumra nin manasinin öyle olduğunu bilmiyodum. Dedigin gibi Esra da çok güzel uymuş ama oda gece yürüyüşü demek :)
(551 puan) tarafından
Evet, Esra gece yürüyüşü demek. Peygamber Efendimiz'in miraçtaki gece yolculuğuna da "Esra" adı verilir.

Eski kaynaklarda Miraç gecesi diye bahsedilmez genelde. "Miraç & Esra/İsra hadisesi" diye geçer çoğu zaman. Doğrusu da aslında o ama artık üşengeçliğimizden sadece Miraç diyoruz.
Neyse çenem düştü. :))
Fatma Zehra & Zeynep Esra uyumunu cidden beğendim ben.

Ismi ne olursa olsun, Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım.
+1 oy
(2,423 puan) tarafından
Zeynep alya 

Zeynel mina 

Zeynep lina 

Zeynep erva :))
(300 puan) tarafından
Zeynep erva cok seviyorm da onu da Ervalar afacan oluyormuş diye istemediler diğerlerini de isteyeceklerini sanmıyorum. Onerilerin için teşekkür ederim canım
(2,423 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
tarafından
Eğer kızım olrsa zeynep erva ismini düşünüyorum canım tavsiye ederim şuan cinsiyet belli değil canım 
(964 puan) tarafından
Ben Zeynep Asya koyacağım cnm. Çok mülayim bir isim geliyor kulağıma da yüreğime de .;)
(300 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun hepimize InsaAllah
(300 puan) tarafından
Hahah gorumcem öyle dedikten sonra bende etrafimdakilere bi baktım gerçekten çok akıllı ama çok afacan oluyorlar :)
(300 puan) tarafından
Evet Zeynep Asya da çok güzelmiş ama biz kulağa hoş gelmesinden daha çok manevi boyutunu düşünüyoruz. Çünkü isim çok önemli ahirette bizde hak isteyecek. Şimdi insanlar ona Zeynep Asya değil de sadece asya diye seslenirse onun ismi Asya olacak ve ahirette Asya diye dirilecek
(964 puan) tarafından
Ben öyle bilmiyorum canım. Kulağına ne okunursa ahirette o şekilde cagiriliyoruz. İnsanlar ona Asya derse zeynep ismi yok sayilmiyor. Ama görüşüne saygı duyarım canım :)
0 oy
(964 puan) tarafından

Benim kızımın adı da Zeynep olacak inşallah.  Babası Zeynep Asya'm diye seviyor. Biz iki isim düşünüyoruz Zeynep hep istedik ama ikinci isim Asya çok hoşumuza gitti. Herkez de çok sevdi :)

0 oy
tarafından
Bence de Zeynep çok güzel tek başına 
(300 puan) tarafından
Evet çok güzel ama bana çok sade geliyo

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 70 göst.
29 Mart 2023 Diğer kategorisinde Busrayukselsivri (4 puan) tarafından soruldu

376,784 soru

11,275,794 cevap

34,665 kullanıcı