0 oy
1,065 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Az önce öyle bir konuşma geçti ben bugün çok yoruldum ben oğlumla yatıyorum ı koltukta uyuya kalıyor her gece yatağını açıyorum benden bekliyor ki bu saate kadar is yaptığımı gördüğü halde neymiş Benim^ görevimmis sen Benim^ neyimsin senin görevin falan dedi yani bende çok yoruldum birlikte serelim dese amenna illa ben serecekmişim hizmetçi olarak görüyor demekki 

26 Cevaplar

+1 oy
(27,348 puan) tarafından

Sacmalik 

Bunu kadin yapacak diye bir kaide yok ..
O.an kim musaitse o acar uyumak isteyen acar yani bunu kimseye görev kilmak sacmalik.
tarafından
yok o beni yatak sermek icin almış demekki sınır oldum ya yorgun olmasam ses etmem de görüyor bu saate kadar is yaptım geme acımıyor acımasız
(27,348 puan) tarafından
Uzme kendini
tarafından
üzülmedim de gene dedim insalık bende kalsin açım yatağını git işine bak falan diyo bide şimdi horluyo hemende uyumus ya sınır oluyor insan
-Reklam-
+1 oy
(219 puan) tarafından
Canım illaki bizim eşimize karşı görevlerimiz var ama benim eşimde ilk evlendiğimiz zamanlar ev işini kadın yapar diyordu kaynanama gittiğimizde falan yatağı Bn serene kadar sermezdi sürekli onu uyarırdım yaa işte efendimizin böyle bir ümmeti var derdim efendimiz hanımına yardım edermiş kadın işi diye yapmamazlık yap azmış derdim Allaha şükür şimdi düzeltti Bn hasta oluyum oluyum hamile oluyum olmuyum yatak serer misin demeden serer su getirirmisin hayatım dedim mi getirir üslubuyla konuşmayı dene bi peygamber efendimizi örnek ver belki düzelir 
tarafından
zannetmiyorum ama denerim kuzum inş bir faydası dokunur
0 oy
(48,657 puan) tarafından

kal geldi babam esin gibi düşünüyor kiisin babam sobali sobali odada yatiyo annem uyumadan once aciyo yatagini babam kahveden geliyo tv izliyo keyfi bitince annem gelip acacakmis sürekli didisiyorlar. 

kadinin gorevi değil elbette
tarafından
aynen ya valla Allah razı olsun senden kuzum senin bile böyle düşünmen onun düşüncesizligi acımasızlığı işte
(48,657 puan) tarafından
Allah merhamet versin canim esine. ela bile arada sinirleniyo zorluyo beni seninki gibi surekli olsa napardim bilmiyorum. bebeği alip oyalamasi lazim sende dinlen yada is yap emretmek kolay lafta hersey oluyo. bosver takma kuzum yatsin yerde görsün
tarafından
gene insanlık bende kaldım acim dedim tersledi git işine falan dedi koltukta uyumus horluyor hemende nasıl uyuyor ya ben uyuyamiyom sinirden
(48,657 puan) tarafından
erkekler oyle kafalarina bisey takmadiklari için sizip kalıyorlar
tarafından
ay kesle bizde oyle olabilsek ya
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Hayır görevi değildir 

Ama yaparsan ecir vardır
tarafından
ecir derken canım zaten bu zamana kadar yapmaya çalıştım hepte bugün çok yoruldum birlikte serelim dese amenna
(4,957 puan) tarafından
Evet bazen anlayışlı olmaları lazım sevap demek canım sen yapmak zorunda değilsin ama
tarafından
canim söyleyiş tarzıda kırıcı sanki mecburmusum gibi odağa da kötü zaten
0 oy
(20 puan) tarafından
Kesinlikle karşıyım bu düşüncelere kendi yatağını bi zahmet yapsın ha hasta olur yorgun olur o ayrı. Ama kusura bakmasın kadın hizmetçi değil... 
tarafından
işte bende öyle hasta falan olsaa amenna yada virlikte serelim dese oda olur ama  sen Benim^ neyimsin ı senin görevin demesi sınırımı bozdu
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Evlilikte gorev ayrimi diye bsy yok yaa herkes elinden geleni yaparsa o evlilik mutlu yurur bn mesela esimin gorevi bana para gtrmek istedigimi almak diyip onun parasini harvurup harman savurursam olmz yine ayni erkek illaki kadindan temizlik yemk beklerse olmz
tarafından
çok haklisin kuzum ya ama onu anlucak kapasitede degil
0 oy
tarafından
Benim gözümde herkes eşit bi kere yatagını açta o kadını mutlu et
tarafından
Ahh keşke nerde o düşünce önce fikir
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Gider yatarım sabaha kadar beklesin. Yatağını seremeyecek kadar acizse sabaha kadar beklemeye gocunmayacak.
tarafından
gene insanlık bende kaldım acim dedim tersledi git işine falan dedi koltukta uyumus horluyor hemende nasıl uyuyor ya ben uyuyamiyom sinirden
(4,668 puan) tarafından
Bırak uyusun öylece.yarın büsbütün olur vücudu tutulur heryeri.
tarafından
aynen bıraktım zaten ya ne hali varsa görsün yarında bana söylenir ama olsun
0 oy
(58 puan) tarafından

Ben temizliği yap çocuğa bak çay sofra bulaşık hizmetlerini et ama benim bi hayatım yok esimle bi oturup başbaşa yemek dahi yemiyorum 12 1 oluyo odaya geliyo zaten yorgun yatıp uyuyo yaani demem o ki keşke sadece eşime hizmet edebilsem ama maalesef bu hâline şükret beterin beteri var:'(

tarafından
orası da başka bir dünya kuzum senin işin daha zor eminim Allah yardımcın olsun bir an oce ayri eve çıkmaya bakın ama böyle acımasız düşüncesi olunca insan üzülüyor
(58 puan) tarafından
Erkekler hep öyle evde ne yapiyosun ki diyo benimkide benim için bu psikolojik baskı yetiyo iş yapmak benim için daha kolay kafa rahat olsun gerisi boş
tarafından
nasıl anlaşabiliyor musun canım kayanananla falan
(58 puan) tarafından
Kaynananın istediği gibi yaşarsan sıkıntı yok ama senin istediğin olmasın kıyamet kopar
0 oy
tarafından
Ne alakası var ya. 

Eşimin uykusu geldi mi gider yatağını acar girer yatar.  

Haftasonları da genellikle eşim toplar yatağı.  

Yani illa kadının göreci diye bir şey yok. 

Bu hayati paylaşmak icun evlendiniz.  Sen ona kölelik yap veya her dediğini yap diye değil 
tarafından
ben onun neyiymisim Benim^ görevimmis yani söyleyiş tarzında da meymenet yok  çok kırıcı sanki ben hizmetciyim
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Valla canım ben kızımla yatıyorum. Eşimde oturma odasında yatıyor. Uyuyacağı zaman yüklük dolabından çarşafını yastığını alıp gider yatar. Kişiden kişiye değişir o 
tarafından
a sürekli de kadından beklenmezki canım elin ayağı tutuyorsa sağlıklıysa insan acir bu kadında görüldü birlikte serelim dese amenna söyleyiş tarzıda kırıcı
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canım ya seni o kadar iyi anlıyorum ki. Ama kadın işi olarak görüyorlar Malesef ki. 
tarafından
işte dar kafalı insanlar öyle oluyor kuzum kendini geliştirememiş çok saçma ya
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Sinir oluyorum böyle ev işlerini kadının görevi gibi gösterenlere. Yok yatagini ser yok yemek yap yok şunu yap sen kadınsın. Ben kadınım hizmetçi degilim. Geçenlerde bu mesele geçti. Çocuk çok ağlıyordu bende kahve içecektim. Eşimde gitti çocuğa bakmaya sen kahveni iç dedi. Kaynana ordan anam kadın dururken erkeğin çocuğa baktığı nerde görülmüş dedi. Bende onun annesi varsa babasıda var tek getirmedim bu dünyaya dedim sustu. Herşeyi yapmak kadının görevi değil yani .hayat müşterek yeri gelir o bana yatak serer yeri gelir çamaşır serer toplar yeri gelir ben yaparım
0 oy
tarafından
Öyle alışmışsa canom öyle değilsin tabikide 
0 oy
(274 puan) tarafından
Bu aileden geliyor annesinden babasından böyle görmüş hatta ben seni niye aldım bunları yap diye lafı da var sanki senin iki elin onun tek eli var çok sinir oluyorum 
0 oy
tarafından
O nasıl bir görevmis , bunuda senin esinn icat etti sanırsam.
0 oy
(796 puan) tarafından
Tabikide hayır benim eşim uykusu geldiğinde kendi açar yatağını yatar 
0 oy
(415 puan) tarafından
Saçma gerçekten  de cahilce konuşmasın  bunu geçtim benim  isim oldumu eşim nevresim takımını bile değiştirir  yatağın ya  ne demek kadının gorevi
0 oy
tarafından
Kadın kocasına itaat etmeli tabi onu dinlemeli bu tur seyler kadina aittir ama erkeginde eli kirilmamis arda bi yapsa.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Görevden ziyade benim eşim bütün gün çalışıyorsa eve yorgun argın geliyorsa vicdanen zaten ben sererim yatagını. Evt bizde cocukla evde yoruluyoruz ama o ayrı bşy 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,002 göst.
0 oy
2 cevap 194 göst.
5 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 219 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
7 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (10,023 puan) tarafından soruldu

379,462 soru

11,359,413 cevap

34,836 kullanıcı

...