0 oy
704 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (909 puan) tarafından
Yaptığım pilav tane tane oluyor asla ayarını kaçırmam diyenler

30 Cevaplar

0 oy
(2,241 puan) tarafından
benim plavimi begenirler hep . ben suyunu fazla koyarim iki bardak pirince 5 bardak su koyarim kic de lapa olmaz 4 koyarsam diri kaliyo neden bilmiyorum:)
-Reklam-
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Tüm yemeklerde çok iyiyimdir pilav da dahil.. 
0 oy
(680 puan) tarafından

Ben cok güzel yaparım eşim ve kayınpederim cok beğenir hatta gecen kaynanama yemeğe gittik sofraya oturduk eşim dedi ki bu pilavı sen mi yaptın kaynanam niye dedi eşimde dedi onun yaptığı pilav tane tane cok güzel olur seninki lapa oluyor kaynanam cok bozuldu:D

0 oy
(1,008 puan) tarafından
Kocam cok iyi pilav pişirir tane.tane.ozenir.cok o yuzden misafir.oldugunda hafta sonlari genelde.ona pisirtiyorum yoğun olup gec gelicekse.ben pisiriyorum 
0 oy
tarafından
Ooo superim istisnasız her yaptığımda lapa olur sjsjsj pirinç yapmayı bıraktım artık yıldızımız barismiyo
0 oy
tarafından
Ben ev tarzı mevkutler de bile bana yaptırırlar canim neyli olursa olsun pilav da ıddealıyım 
0 oy
(880 puan) tarafından
Tek bir ipucu veriyim yüzde yüz oluyor pirinci beyazlığı gidene kadar yıka ama çok iyi yıka sonra yagda nerdeyse yakana kadar kavur sonra suyunu koy dene bak kesin olacak bana dönüş yap ama olurmu oldu diye lütfen
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ben cok guzel yaparim valla pilavin püf noktasi pirincleri bembeyaz olana kadar kisik ateste kavurmak birde karistirirken sadece tek yönlu karistirin okulda ogrenmistim canim turk mutfagi dersinde pilavimi her misafirim sever tane tane olur birde 1 su bardagi pirince 2 bucuk su bardagi su koyuyorum altini guzelce kisiyorum 
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Ben çok iyi yaparım  eşim hatta yapta nohutlu pilav satim der
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben ben ben... Her yemeğin gibi plavida göz kararı yaparım eltilerim dahil sasirirlar onlar ölçülü yapar.. ne cesaret derler ya tutmazsa... Ama el göz kararım çok iyidir.. tane tane olr

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 65 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde asya. yakup12 (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 1,008 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde &Ormangulu& (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 897 göst.
23 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 353 göst.