0 oy
390 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,430 puan) tarafından
Kızlar bana sütlaç tarifi verir misiniz iki kere yaptım ikisinde kesildi bu işi başarma gerekiyo eşimin bir sütlaç yiyemedik lafkarından kurtulmam gerekiyor :) 

5 Cevaplar

+1 oy
(6,137 puan) tarafından

Canım nefis yemek tariflerinden bak her ölçüsü tutuyor bence fırında yap da ağzı açık kalsın :D sut olsa bende yapacam da inip almaya üşeniyorum 

(1,430 puan) tarafından
Fırında yapsam hazır aldım der :) birini oradan denedim tekrar Bi bakayım kuzum teşekkürler
(6,137 puan) tarafından
Oha tabaklarını da tanımayacak yediremiyor herhalde kendine
-Reklam-
+1 oy
(178 puan) tarafından
yarim cay bardagi pirinci hasla suyla haslandiktan sonra bi litre sutu koy kaynat o da kaynadiktan sonra bi bardak seker ekle. ayri bi kasede bi yumurta sarisi iki yemek kasigi pirinc unu bi vanilya bi bardak soguk sütle ac karisima dok kivam alana kadar pisir.
(1,430 puan) tarafından
Yumurtayı ilk defa duydum :D
(178 puan) tarafından
firina atinca kizarmasinda etkili oluyo. kaselere böldukten sonra ust izgara ayarinda kizartabilirsin
+1 oy
(2,172 puan) tarafından

Bir su bardagı kadar pirinci haşla sonra 1litre soguk sütünü kat kaynamaya baslayıncada 1-1.5 kadar seker kat 5dakika daha kaynat tamamdir. Ben hep boyle yaparım en sade en guzeli anne usulu icine vanilyadır nişastadır katmam hic oyle koyu oluyo ben sutu bol severim sekerini sutunu pirincini kendine gore ayarla nefis yemek tariflerinden daha detaylı tarif alabilirsin elif atalar var onun tarifler tutuyo canım:)

(1,430 puan) tarafından
İste benim annemde nişasta falan koymazdı şimdi her tarife nişasta falan var
(2,172 puan) tarafından
Koyma bencede koyulaştıriyo sütlü dedigin eski usul oyle
+1 oy
(4,756 puan) tarafından
Fırında mı yapacaksın canım 
(1,430 puan) tarafından
Aynen kuzum öyle düşünüyorum süt bana ben süte bakıyorum hala :)
(4,756 puan) tarafından
Ben hiç fırında yapmadım ama diğer şekilde istiyorsan tarifi vereyim canım
(4,756 puan) tarafından
Fırın da aynı şekilde oluyor tarifi canım sadece kaselere koyup fıırna Atacan üstü kızaracak kuzum
0 oy
tarafından
Bende ilk kez dün yaptım fırında :)) güzel olmuştu beğendi eşimde
(1,430 puan) tarafından
Hangi tariften yaptın :)
tarafından
Yarm şu bardağı pirinci 2 su bardağı suda haşladım suyu çekince 1 litre süt ve vanilyayı 1 şu bardağı şekeri ilave ettim kaynayınca 3 yemek kaşığı buğday nişastasını yarım su bardağından biraz az suyla çözelttim döktüm içine 10 dkka tekrar kaynattım sonra ısıya dayanıklı çömleklere paylaştırdım tepsiye dizip çömleklerin yarışına gelene kadar soğuk su koyup 180 derecelik fırında üstleri kızarıncaya kadar pişirdim:) soğuduktan sonra dolaba koydum

İlgili bir soru bulunamadı

374,663 soru

11,206,683 cevap

34,509 kullanıcı

...