0 oy
2,564 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Biz eşimle hamileyken ayrıldık, doğuma gelmedi daha doğrusu acil doguma girdim dogumdan sonra haber verdiler yine gelmedi merak edip cocugunu bir kere sormadi. yani ona babalık yapmayacak anladigim bu. Cunku 24 gundur bir kere mi merak etmez insan. Hayatta olan ama ortalikta olmayan bir baba. Bu daha ağır geliyor. Tüm bunları kabullendim ve oglumu yalnız büyütüyorum. Annelik yapmak istiyorum ama ister istemez babalık da bana kalıyor ve bunun ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum. Oğlumla kendime yeni bir hayat kurmaya çalısıyorum. Maddi, manevi tüm yük bende. Şikayetçi değilim, doğru olanı yapmaya, oglumu sağlıklı büyütmeye çalısıyorum.bir şekilde hayatımızı yoluna koymaya çalısıyorum. Tabi ki kolay olmuyor. Suan icin anlamiyor ama ilerleyen zamanlarda benim icin yeterince savastin mi diye soracak belki de bana belkide babasina dusman olacak benim gunahim neydi diyecek erkek rol model olarak dedesini enistelerini gorecek o da ancak tatil zamanlarinda. Allah dagina gore kar verirmis biliyorum herkesi birseyle imtihan edermis bolca dua ediyorum hayirlisi olsun diye ama bazen ustesinden gelemicem tukendim diyorum ilerleyen zamanda adam gibi biri girer belki hayatina sanada ogluna da mutlulugu verir bundan hayir yok diyorlar bunlari duydukca daha cok strese giriyorum anne olmak zor da hem anne hem baba olmak daha zor dua edin bana aklimi kaybedecek gibi oluyorum bazen

19 Cevaplar

+2 oy
(460 puan) tarafından
Durum sizinki gibi hayatta olup da olmayan baba değil vefat etmiş baba. Annem 3 çocuğuna hem anne hem baba oldu. En küçüğümüz şimdi 30 yaşında. Siz isterseniz her şey olur. Babamızın eksikliğini elbetteki birebir dolduramaz annem fakat elinden ne gelirse yaptı. Allah razı olsun. Eminim üzücü tartışmalı bir evlilikte büyümesindense böylesi daha sağlıklı olur bebek için. Çünkü şahit olunan her şey ilerde psikolojik problem olarak çıkıyor çocukta.
tarafından
Başın sagolsun canim helal olsun annene de evlatlarini ne guzel büyütmüş kol kanat germis cok haklisin psikolojik olarak etkilenmesindense yalniz buyumesi daha iyi diyor insan ama bazen kabullenemiyorsun agir geliyor
-Reklam-
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsn canım.  
tarafından
Amin cumlemizin canim
0 oy
(7 puan) tarafından

Benimde annem babam vardı ama ananem büyüttü şuan annemlede babamlada konusuyorum ama insan içinde unutamıyor asla. Belki eski eşin ileride pişman olur ki eminim olucak. Önemli olan senin güçlü durman yazdıklarından anladiğım kadarıyla bebegini çok güzel büyütüceksin hiçbirşeyden korkma canım dimdik ayaklarının üzerinde dur ben hep hayranlıkla bakıyorum senin gibi annelere Allah bebeğinle sana huzur versin insallah <3

tarafından
İnsanin içinde ölene kadar kaliyor dimi ne olursa olsun atamiyorsun icinden ne güzel sen annenle de babanlada gorusup evlatlik gorevini yerine getiriyorsun buyukluk gosterip tebrik ederim seni de pisman olsa da cocugunun bu zamanlarini asla geri getiremeyecek benim cektiklerimi asla unutturamicak tek korkum oglumu saglikli buyutememek amin cumlemize insallah
(7 puan) tarafından
Ben eminimki sen oğlunu çok güzel büyütüceksin canım yeterki içini ferah tut
tarafından
Ay insallah canim benim ya tek temennim buu
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Allahın izniyle herşeyin üstesinden geleceksin bacım

Aklın varsa evlenme dur elinden  geldiğince ayaklarının üstünde kendine hayatına ccgn a bak mutlu olmaya çalış ♡♡♡

Kadın çok güçlüdür bunu unutma ❤❤❤
tarafından
Aman bacım tövbe buyuk konusmim ama bi daha evlilik mi yok kalsin cocugumla buyur giderim bende :) cok sukur bir isim var ailem var bi nebzede olsa bunlar rahatlatiyor beni kadin çok güçlü evet nelerle basa çıkıyor ama bazen tukendigini hissediyorsun artik
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsunn. Hayatına hemen birini alma kafani dinle kendine zaman ver ve eğer biri olucaksa birden kapılma ölç tart öyle evet de inan sonradan pişman olmak çok zor kimseye kaldıramayacağı yükü vermesin Rabbimm. Bu imtihandan ferahliga kavuşursun insallah
tarafından
Amin inşallah canim tabi kader ne gosterir bilemeyiz ama kimseyi dusunmuyorum hayatimda artik oglusum bana yeter büyüyüp gideriz birlikte
0 oy
(597 puan) tarafından
Benim bu ikinci evliligim.... Bi evladim olacak insaAllah ve biliyorum esim zora gelemio... Sorumluluk almaya korkuyo. Cnn cok yanio, laflari tavri... Reamen bana ikinci elain bike dedi daha gecen... Kisa ve net ben bogumam heraeye susarim diye evlendj benimle. Ikinci evliligim herseyi sineye cekerim sandi... Malesefki oyle. Herseye sustuguma ragmwn yokdan yere kavga cikarir oldu evde.. Ama bebegim olcak diye sabrediom ve suda bi gercek adama ayrilalim desem arkasina bakmicak... Cok korkuykm bebegie naparim diye. Sana bunlari yazarken bile agliom. Cnm yanio iste... Ikinci evliligi baba evine akisamadim diye, ailemde suanki esime vermedi diye kacarak yaptim, aimdi elaleme karsi annem ayrilamazsin, anlasda nasik anlasiosan anlas dio... Aileden tek annem konusuyo oda hamile oldugum icin... Rabbim yardimcimiz olsun. InsaAllah eslerimiz vijdana gelir Rabbim Ya Vedud ismiyle sevgi saygi asilar onlara... Ve benim esim ogretmen okumus birisi dusun.... 
tarafından
Kendilerine guvenmiyorlarsa sorumluluk agir geliyorsa yapmayacaklar yani tek basina olmuyor bu masumlar en basta nasıl ödün verirsen oyle de devam ediyor iste uzuldum senin adina adi ustunde elalem ne derse desin ya su zihniyeti hala anlayamiyorum bosanmak ayip degil bir omur insan kahir cekmeye gelmiyor dunyaya ailen arkanda olsa bu kadar seyi yapamazlardi sana ayrilsan bile korkma devletin bir suru yardimi var ise girer gul gibi gecinirsin okumakla adam olunmuyor maalesef cok yazık bir de ogrenci yetistiriyor allah hepimizin yardimcisi olsun kalplerine merhamet versin
(597 puan) tarafından
Zaten bir isim var ve seneye yaza kadar sozlesmem var. Bende pädagogum ve bi anaokulunda ogretmenim ama sadece 1ay calistim sonra hamile kaldim ve is veren calismami yasakladi doguma kadar izin verdi. Ayligimi yinede aliyorum burda (almanyada) kanunlar biraz baska yani beni iaten atma yetkileri yok hamile kaldim diye. Sadece istemezlerse seneye sozlesmemi uzatmazlar.

Ama iste babasiz naisl yetistirilir. Bwn calismam gerek avuc kadar bebeyi nere birakiyim aklim karma karisik. Neleryiyio yutuyom bilseniz. Bebegi bile aen planli yaptin dedi hatta ben turkiyeden gelir gelmez nasik tuttu dedi baskaaindanmi diye bile dusundu. Benim namusumdan suphe etti... Ve buna ragmen yine dayaniom. Nereye kadar...
(2,055 puan) tarafından
Senin yerinde olsam o adamla hayatta yaşamam insan eşine bunu der mi ya canım sana bunu diyen yarın birgün o bebeğine neler der doğunca sever mi o bile meçhul insan eşine böyle şeyler asla demez bırak demeyi aklından bile demez madem işin var hiç çekme yarın birgün seni yüzüstüde bırakıp gider öylesi gitmesede çocuğun aklı erdiğinde neler der düşünemiyorum bile
(3 puan) tarafından
Canım yazmasam sana catlardim sakın çocuk doğmadan ayrılma demek istedim ama senin yorumun aylar önce şimdiye neler olmuştur kimbilir ama bana kalsa çocuk biraz buyuyene kadar idare edilmeli.. yani en azından kreş zamanına kadar. 9 aylıkken falan alan kreşler var sonra bırak gitsin sende birdaha evlenme Almanya'da yasiyorsun bir isin var ve neden ailenin yanına dönüyorsun ki dönme. Bir ev tut otur kocamdan nafaka al. Yaşa git kimseye kendini ezdirme.. çocuğunuzda ezdirme çocuğunu anladığı yaşlarda ateş içinde bırakma kavga gürültülü bir ailede büyümesin annesini asagilanirken gormesin
(597 puan) tarafından
Isim olmasada bi sekilde idare edilir almanyada. Cocugum dogudu ama dogudugu gune kadar neler cektim Allah bilio... Yaradana sigindim hasranede aglama krizi gecirdim. Neler neler, eski esim bike bu kadar aglatmadi, cnmi acitmadi yalan yok... Ama cocugun dogumuyka adam degisti hibi. En azindan yuzume kotu konusmakdan vazgecti (simdilik) ve stresse girmemi istemio gibi ama cocuk dogudugundan beri toolam 1hafradir yanimizda, belki ayni pislik, asagalik davranisi devam eder bi jac gun sonra
0 oy
(92 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım üzülme vardır bunda da bi hayır de belki esinin yavrunun hayatında olmasındansa olmamasi daha hayırlıdır tükendim deme başardım de basaricam de hiç bi zaman pes etme ki evladın ilerde seni hep gurur duyarak anlatsın eminimki evladın ömrünün sonuna kadar senden gurur duyucak Rabbim eşinide ıslah etsin insan bi merak eder her ne yaşanırsa yaşansın kendi cani kendi kanı günahsız bi bebek sonuçta sen hep olumlu düşün ki olumlu olsun dilerim ömrünün sonuna dek evladınla mutlu sağlıklı huzurlu Rabbimden başka kimseye muhtaç olmicagin gunlerin olur ❤
tarafından
Rabbimden her zaman hayirlisini istedim canim belki de hayirlisi bu ama yine de agir geliyor insana oglum icin ayaktayim onun icinde bir ömür savasicam insallah gurur duyar benimle biz anlasamamis yollarimizi ayirmis olabiliriz ama bu cocugun hicbir gunahi yok bunun farkina varir mi bilmiyorum amin hepimiz inşallah
0 oy
(48,680 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canım 
tarafından
Amin canim cumlemize
0 oy
tarafından
Canımm Rabbım yardımcın olsun. Babasız buyumek bir cocuk için cok zor ancak hayatta olup babalık yapamayacak bırı ıse yanı cocoçufa faydadan cok zararı olacak bır ınsansa bırak aramasın sormasın. Ilerıde pısman olur ıllakı. Hayatın ne getireceğini bılemezsın şükür ki sen varsın evladına en guzel sekılde yetersın... Eger babası babalık yapabılecek bır ınsansa cagır gormeye gelsın belkı senden beklıyordur gorse ıcı ısınır zaten. Ama gordukten sonra pislik cıkarıp huzursuz edecekse hıc bulasma uzak dur su akar yolunu bulur. 
(1,713 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun. Rabbim sana güç kuvvet versin. Bence bebegimin resmini falan gönderme. Benim elimle kaynım  cocuk cok küçükken ayrıldılar. İnan eltim ne kaynım nede ayrıldı gı kocasının ailesine cocugu bir kere bile göstermedi. İlk zamanlar göstermek istedi bizimkiler pek oralı olmadı. Aynı senin hesap. Suan cocuk 13 yasında İnan hiçbiriniz görmedik. Bizimkiler ve kaynımda hak etti. Şimdi de görmek istiyorlar ama göremiyorlar. Sende öyle yap gösterme numaranı degiştir sende onun numarasını sil. Cünkü numarası sende olursa vatsapatan ne zaman girmiş cıkmıs durumda ne paylasmıs bakmak istersin. İnan basın ilerleyen zamanlarda rahatlayacak iyikide ayrılmısım dersin. Benim eltim ayrıldıktan bir sene sonra evlenmiş evlendiği adamda hem cocuga hem eltime cok güzel bakıyormusun. Bir dediklerini iki etmiyormuş. Bizimkilerde şimdi cok pişman ama iş işten gecti. Rabbim iyi insanlarla karsılastır sın senide
tarafından
Bukadar evladını bıle takmayacak ne olmus olabılır Allahım kalbıne merhamet versın. Bosver kuzum babasız cocuk buyuyor anasız cok kotu oluyor. Benım babam 8 aylıkken vefat etmış zor oldu ama aslan gbı buyudum. Keske her cocuk mutlu aılede ana babası ıle buyuse ama ana babası yannda olup merhamet etmeyen ezıyet eden coktur. Rabbım neylerse guzel eyler. Kalbını ferahlat Rabbım sana saglık guc kuvvet versın evladın yannda ol sımdılık guclu olmaya calış elbet bır kapı acılır. Guzellıkler senınle ve bebegınle olsun canım. Rabbım ayagıma tas dolastırmasın gonlune ferahlık versın. Allaha emanet ol
tarafından
Göstermeme gibi birsey yapamam sonuçta babası görme hakki var ki adamin goresi yok zaten simdiye kadar merak edip bir kere bakmadim umrumda degil nerede kimle ne yapiyor ben keyfime bakiyorum sadece oglum icin uzuluyorum iste zamaninda gormek istemezlerse simdide boyle surunurler amin cumlemizi karsilastirsin rabbim
tarafından
Nasıl bir taş kalplilikse insan evladini umursamiyor aklim almiyor bunu biz anlasamadik ayrildik olan sadece bu cocugun ne gunahi var haklisin annesizlik apayri bir durum allah kimseye yasatmasin ne anne ne baba yoklugu allah razi olsun guzel dileklerin icin amin cumlemize insallah canim
tarafından
Erkekler malrsef her sey gıbı banalıgıda çok gec anlıyorlar. Kımısı gecte olsa anlayıp nasıplnıyor o guzel sevgıden kimisi hıc nasıplenemıyor. Ocennetten cıkma melegın kokusunu çekmek ıstemeyen kendı bılır. Benm yerıme kokla annesı mis gıdısından. Allaha emanetsınız
0 oy
(132 puan) tarafından
Oğluna hem anne hem baba olabilirsin canım kendine güven İnan oğlun için basarabilirsin bende babasız büyüdüm annem 8 çocuğuna hem annelik hem babalık yaptı evlenmeyi düşünmedi bizi seçti bizi büyütüp okutmayi seçti küçüktüm annem sürekli hastalanirdi annemi bile giremezdim ablamlar bakardı bana o günleri hiç unutamıyorum ama hepsi geçti çok zor günler geçirdik heleki annem için çok çok zordu ama Rabbim yanındaydı annem hep güçlü durdu Bizim için ben en kucukleriyim yuvamı kurdu Allah binlerce kez razı olsun yavrun için güçlü dur sen ona yetersin canım zor günler geçecek hayatta neler geçmiyor ki çok bunaldigin zaman bunlarda geçecek de Allah seninle olsun....
tarafından
Bazen ona yetemeyecegimi dusunuyorum mutlaka bir yani eksik kalacakmis gibi hissediyorum masallah annene rabbim karsiliginda hayir duasini eksik etmeyen evlatlar vermis zaten oglum icin ayaktayim bu zorluklarla basa cikmaya calisiyorum gececek elbet haklisin da zoruna gidiyor yine de insanin
(132 puan) tarafından
Kalbini ferah tut eşin inşallah hatasını anlar Rabbim hidayet versin bu zorlu yola girmene gerek kalmaz inşallah...
0 oy
(3 puan) tarafından
Canım çok zordur eminimki elbet senin hissettigini hissedemem ama zor oldugunu biliyorum.. minnacık bir bebek ve tüm sorumlulukla desteksiz kalmış bir anne. Ama şunu bilki biz göründüğümuzden daha güçlüyüz. Sakın yılma yıkilma. Eminim Allah kolaylastiracaktir. Bende eşimden ayrılmayı düşünüyorum 2yasinda oğlum var. Bazen mutlu bazende çok mutsuzum. Artık tartismalarimiz beni iyice sogutuyor herseyden.. ama cesaret edebilir miyim bilmiyorum. Onu seviyorum ama çok yoruldum ailesinden dipdibe yaşamaktan. Ailemi kafasina takmasindan.. bu sebeple bu yazışmalara bakiyordum babasız çocuk büyütmek zormu. Ne yaparım nasıl altından kalkarim hicbirsey bilmiyorum
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Nasıl bir baba anlamıyorum aranızda ne geçmişse geçmiş neden insan çocuğunu merak etmez gerçekten anlamıyorum 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Bende bosandm oglum 2buck yasndaydi smdi 10 yasnda ve 2yildr dedesini tanıyo ve ben bekar biryle evlndm 7yillik evliym esm babalik yapiyo ama neyazikki oglum bize sorun çıkartiyo kendi dedesi icn ağladı bikeresnde icmize koydu bi davranışı erkk cocuk annesi olmak birinde yap birnde buyut zor ve 2 kizm var bu esimden karin kardesleride olsa bazen kız kardesne acimaszca vuruyo denk geliyorum kizimi korkutuyo bide hiperaktif ilac kullaniyo 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Ayni benim annem gibisin benim babam olcak kiside esin gibi umursamaz ne yiyosn iciyosn die soran biri değil annem buzamana kadar hic biseyimizi eksik etmedi yeri geldi temizlik yapti kapicilik yaparak büyüttü hicde  yokluğunu hisseTmedik onun sen sen ol gerekirse kuru ekmek ye yinede evladının yanında ol zatn babadan eksik anadan da olmasn Allah yardimcin olsun kuzum
0 oy
(392 puan) tarafından
Ben de eşimden ayrıldım üç aylık hamileyken eşim şeytan gibiydi sürekli açık arayıp kavga çıkarırdı hamileliğimin ilk zamanları aşırı zor geçti yüzüme bile bakmadı aldattı küfürler ediyordur ve karnımdaki bebeğine gebersin diye beddualar edip telefon fırlattı ayrıldım ve bir sokak ilerde yaşıyorum şuan o günden beri bir kez arayıp sormadı bebeğini merak edip cinsiyetini bile bilmez tek bildiği kötülük etmek tehdit hakaret dayak bebeğinin annesine ağıza alınmayacak sözler ediyor böyle bir insanın yanında doğum yapsaydım ya bebeğimi ya beni öldür ekti belki de oyüzden bir sperm hücresi babalık etmiyor zor da olsa hem anne hem baba oluyorsun en azından baba diye bildiği şeytanı tanımamış olması büyük bir şans olcak allah büyük herkese merhamet vicdan versin eden buluyor merak etme o da bulur 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Sen yaparsın aslanlar gibi deli kanlı yaparsın o cocugu baba olması sart degil babası onca olen cocuk var sen güclü ol mutlu buyut cocugu zaman herseyin ilacıdır sabret yeterki 
0 oy
(1 puan) tarafından
Bende sizin gibiyim. Beş aylık hamileyken tartışmalar sonrası ailemin yanına geldim. Ailemin yanında doğum yaptım. Bir defa bile arayıp sormadı. Doğuma gelmedi. Hiç birşey yapmadı. Bebeğimi ilk dokuz aylıkken gôrdü. İkinci gôrüşü bebeğim bir yaşındaykendi. Çok zorluk çektim. Yok yere bu durumu yaşamıştım. Ve o bunu düzeltmek için hiçbir şey yapmadı. Ailemin zoruyla bebeğin babasız büyümesin dediler ve insanların araya girmesiyle tekrar bir araya geldik. Bebeğim bir yaşındayken. Bir yıl yanyana kaldık. Ama yine eften püften sebeplerle konu ayrılığa geldi. Çoçuğumla beni terkedip ailesinin yanına gitti. Bir hafta sonra anlaşmalı olarak boşanıyoruz. Ben artık buna inanıyorum hem benim hemde çocuğum için onsuz olmak daha iyi olacak. Böyle insanlara baba demek gerçekten babalık yapan insanlara çok büyük haksızlık. Bundan sonra tek istediğim çocuğumun sağlıklı bir şekilde büyümesi. O umutsuz bir vaka ondan bize hiçbir şey olmaz. Kabullendim bunu. 
0 oy
tarafından
Eskisi hortlamış 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Rabbim yâr ve yardımcınız olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 274 göst.
3 Ekim 2021 Aile kategorisinde Acemi annee (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.