0 oy
888 göst.
Diğer kategorisinde (5,376 puan) tarafından
Kızlar çocuk ne zaman ayrı odada yatar yani bnmki yatıyoda arkadaşım 2 yaşına kadar aynı yatakta 4 yaşına kadar aynı odada yazmş bi konu geçmişti grupta benmki ayrı yatıyo demiştim yapmayın işte büyüyünce zaten sizle yatamicak çocuklarnzı ayırmayın yazmş da bilemedim :/

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Büyüdüğünde bizimle yatmıcaklar diye küçükken yatsın ne saçma ya.

Kızımın beşiği benim odamdaydı. Bizimle aynı odada yatıyordu. 2 yaşından 3 yaşına kadar bizimle aynı odada yattı. Sonra ayrı eve çıktık. Kendi odasında yattı.
Allah nasip ederse Bi bebeğimiz daha olucak ilk başlarda bizim odaya koyucaz beşiğini 4 aylık falan olunca abla kardeş Bi oda da yatarlar.

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence cocuklar anne babanin yataginda yatmamalı
(5,376 puan) tarafından
Bncede ya ne çocuk rahat eder ne kendin bna saçma geldi hem 4 yaş nedir ya herşeyi algılar o çocuk
tarafından
1 yasinda 1 kere bile kendi yatagimda yatırmadım. Cok afedersin kendi besiginde uyurken bile esimle yakinlasmaktan utaniyorum.
(5,376 puan) tarafından
Evet bnde utanırım yani afedersin öpsek bile o bakınca ben tuhaf olurum çoğu şeyi algılıyo çünkü
+1 oy
(12,513 puan) tarafından
Yanımda yatırmadım ama aynı odada 2 yaşına kadar beşiğinde yattı. Emmeyi bıraktırdm ayırdım odasını 2 yaşında 
+1 oy
tarafından
Kimse kimsenin çocuk yetiştirmesine karisamaz benim oglum 22 aylik benimle uyuyor ne zaman ayırmam gerektiğini kimseye sorcak değilim annelik içgüdülerim ile hareket ediyorum şuan hamileyim doğum olduktan sonra ayırmayı düşünüyorum ayrılmazsa sorun yapmicam küçüğü beşiğe koyup büyüğü yine yanıma alicam herkesin kendi karari
(5,376 puan) tarafından
Tabiki canm herkesin kendi çocuğu kendi fikri ama bn şöyle düşündüm hani hem ileride zor olur ayırmak hem de 4 yaş yani aklı erecek hiç mi özelin olmicak bna kalırsa iyi bşy değil ya 4 yaş çok fazla geldi bna
tarafından
Işte o senin düşüncen canim bana göre ileride daha kolay olur çünkü kardeşiyle birlikte olcağı için yanlız hissetmez abilik yapar birlikte uyurlar bakalim zaman ne gosterir
+1 oy
tarafından
Doğdu doğalı yatağımın yanında park beşikte yatırıyorum hiç koynumda uyutmadım tehlikeli çünkü şu an 5.ayın içinde. Yürümeye başladığında odasını ayıracam 
+1 oy
(2,590 puan) tarafından
4 yas cokmus ya emzirme donemi bitince ayirmayi dusunuyorum aslinda artik ayirmak istiyorum ama duyamam diyede korkuyorum 
+1 oy
(3,701 puan) tarafından
Benimki doğdu doğalı kendi beşiği de yatar yanımda yatirmadim hic
0 oy
tarafından
Ay çok saçma ya2yasina kadar benimle yapicak ama 2yastan sonra ayıracak bende ablamın çocukları 6ayliken ayrı yatmayı başladı 
(5,376 puan) tarafından
Benim ömer 10 aylık ayrı yatıyo 1 aydır işte hiç de zor olmadı anlamadı bile 4 yaşında kolaysa ayır valla zor olur bnce
0 oy
tarafından

Çocuklar herşeyi kavrayinca odalarının ayrı olması daha iyi ,aynı odada anne baba ile yatan çocuklar daha sonra ister istemez anne babalarının özel hayatlarına şahit oluyorlar, ve çocuklar busefer neyi görse o düşünce ile büyüyup gidiyorlar...

tarafından
Hatta bizde dedik şöyle sen rüya fallan görmüşsun , bu yüzden çocuklar belli bir süre sonra aynı odada uyutulmamali...
(2,590 puan) tarafından
Cocugu baska yerde yatirsin yapcagi zaman yani hele 4 yas onune gelene anlatir simdiki cocuklar
tarafından
Tabiki , kimi görse annem.babam şey yaptı diyecek :)))
(2,590 puan) tarafından
Hic sorma ya kötü bi durum
tarafından
Hemde nasıl .....
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ben 5.5 aylıkken ayirdim daha rahat uyumaya başladı 
(5,376 puan) tarafından
Evet daha rahat uyuyolar bncede
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla ben 2 aylık olunca kendi odasına beşiğine geçirdim ama bende yanında koltukta yatıyorum tabi tek değil oda da. Gündüz zaten beraber yatarız hep gece uykusu kendi yatagın da olmalı diye düşünüyorum herkesin düşüncesi farklıdır. Yatak odasında yatakta aramızda yatacgına beşiği daha mantıklı. Zaten bizimki yatak odasındakç anne yanı beşikte yatmadı büyük beşiğinde daha güzel uyuyo nedense
(5,376 puan) tarafından
Evet ya çocuğu geçtim ben uyuyamam ki aynı yatakta :D
0 oy
tarafından
Benim oğlum 19 aylık bizim odamızda beşiğinde yatıyor ama yanımda yatırmıyorum bence tehlikeli uyku haliyle çocuğa zarar verilebilir çocuk odası bizim odaya çok uzak kamera filan var ama yine de güvenip ayıramıyorum bir türlü odası yakin duyabileceğim gibi olsaydı erkenden ayırırdım 
(5,376 puan) tarafından
Yani hele aynı yatak daha bi saçma bncede canm
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kızım 8 aylıkken ayırdım odasını şuan 18 aylık çok da güzel uyuyoruz 
(5,376 puan) tarafından
Dimi bnmkide 9 aylıkken başka odada yattı hiç anlamadı bile maşallah rahat rahat uyuyo :)
0 oy
(4,994 puan) tarafından
15 aylık bizim ododa beşiğin de uyuyor zorlanmadıkça eşim ile yanımız da uyutmadık eşim motor kurye sabaha kadar çalıştığı zaman oluyor o zaman alıyorum yanıma birlikte uyuyoruz eşim gelince geri beşiğine koyuyorum hastalandığı zamanlar bana ve babasına düşkün olur hiç uyumazsa eğer hamakta sallarım beşikte sallarım ayağıma koyup sallarım uyumaz ortamıza alıp uyuruz mecbur kalmadıkça asla yanım da uyutmam kendi beşiği olduğunu bilmeli ama ihtiyacı olduğunda da uyuyabileceğini bilmeli
(5,376 puan) tarafından
Doğru dedin canım :)
0 oy
(610 puan) tarafından
1buçuk yaşında ve ayrı odada yatıyor emiyor geri yatıyor değişik valla
(5,376 puan) tarafından
Bnmkide 10 aylık gece uyanırsa gidiyorum emip tekrar uyuyo hiç sıkıntı yaşamadım şükür :)
(610 puan) tarafından
En iyisi :)
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Ben 9 aylikken ayirdim ama salona bağlı bi küçük oda vardı orda yatırdım alışasıya kadar biz de salon da yattık çünkü sesini duymam falan diye çok endişe etmiştim şükür alisti
(5,376 puan) tarafından
Bnde aynı canm 9 aylıkken alıştı bizim odalar bitişik nefesini bile duyuyorum kapılar açık sıkıntı olmuyo :)
(4,290 puan) tarafından
Şimdi salonda yatıyor kendini güvende hissetmeyince gözü kapalı yanimiza geliyor hiç kapı falan kapatmam anında bulur beni :)
0 oy
tarafından

Deprem korkusu yüzünden ayiramiyorum rsmen yaa :'(

0 oy
(8,357 puan) tarafından
4 aylıkken ayırdım. Canım bebekle yatamam ben ayrıca neden yatacak ki bizle? 
(5,376 puan) tarafından
Ne bilim güya uzmanlar öyle diyomuş büyüyünce zaten bizle yatamayacakmş fln
(8,357 puan) tarafından
Yo buyuyunce de yatar takılma canım bunlara odası sana yakın olsun yeter bızım arada bı duvar var sadece agladıkcs gelırım gorur benı
0 oy
tarafından
Uyku egıtmenıyle ısın ehlıyle birlikte 11 aylık odasına ayırdım canım cok da rahat oglum senn onu dinleme 
(5,376 puan) tarafından
Yok kuzu benmki ayrı yatıyo zaten 10 aylık şuan 1aydr ayrı :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 427 göst.
2 Ekim 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 588 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Berigel34 (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 358 göst.