0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
Ya anlamiyorum insanları hastanede acı içinde yatmak daha mı cazip geliyor acaba .. ara bayramın mübarek olsun teyze ,amca de kapat saglik herşeyden önemli kimden ne geleceğinin garantisi var mı ? Ben 3 ay boyunca öz annemi kabul etmedim gitmedim evine yaa ne olur ne olmaz diye bide yasak yok ya millet iyice rahat rahat gezer sonra hastalığa yakalanınca da ne biçim devlet önlemini almiyo derler 

17 Cevaplar

+1 oy
(27,384 puan) tarafından

Bitmez virus bitmez bizim ülkede virüs bitmez 

Dinnninn din:ermm:

-Reklam-
+1 oy
(416 puan) tarafından
Yasak olsa keşke yasak da yok ki olsa da bizm insanlarımız anlamıyor valla eşim kurbani kestirip eve gelicek bi yere gitmeyecz  cnku kaynanagiln  orda kurban kesilcek  kızları torunları hep orda olcak Allahtan eşim başka yerde kestirecek 
(3,739 puan) tarafından
Ya virüs bitmez diye kendimizi rahat bırakmak gezmek te ne bileyim tedbirimizi alalım tamam ama bayramda bir sürü kişiye gidicez girip çıkıcaz bir şey ikram edecekler yemek zorunda kalacaz ... Ben şuan mecbur olduğum için hastaneye gidiyorum eve gelene kadar psikolojim bozuluyo acaba bı kişiden geçti mi ne oldu diye :(
(416 puan) tarafından
Öyle tabi ama bu kadar düşünme psikolojin bozulur tedbirimizi alalım biz maskemizi takiyrz ama bayramda mümkün olduğunca çıkmayalm  yaşlı insanları goruyrz ediyoruz opmesekde tabi korku oluyor ya ben kızımı dışarı gezdirmeye kapıya cikardgmda  bilr tedirginim  hemn eve getirip banyo yaptiriyrm Allahın izniyle biter inşallah
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Haklisin canim ama önlem aliniosa mecbur bazı şeyler artık virüsle yaşamaya alıştık galiba
0 oy
tarafından
Kimseyi bu saatten sonra yerlerinde tutmazlar  artık herşeye serbest getirdiler milletin bi sucu yok. Bize düşen sadece önlem almak maske takmak..., 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Artık alismamiz gerekiyor ama tedbiri alıp illa ki dışarı çıkıyoruz evlerde de durulmuyor ben oğlumu durduramıyorum uyumuyor bile valla aşırı sıcak ev anneme gidiyorum surekli yapacak bisey yik keske herkes önlem alsa ama bayram ziyareti yapmayacağım ben 
(3,739 puan) tarafından
Ya canım mecbur kalınca bende dışarı cikiyorum orası ayrı ama bayramlaşma da bı kişi ile degol bir den fazla kişi ile aynı ortama giriyoruz ve aynı evin içinde koskaca alan olsa açık alan olsa hadi bı nevi bende yapmicam arayıp kutlarım ama
(1,939 puan) tarafından
Bende ayni şekilde gitmem zaten bugüne kadar sadece annemle görüştüm baska yere gitmem sanırım kapalı alan riskli göze alamam
0 oy
tarafından
Sana şöyle diyim canım virüs dirençi düşük insanda daha çok kendini gösterir başlarda bu kadar çok olmasıda insanların bir anda moraller çöktü dirençler düştü maskeni takıp aranada mesafe koyup bu şekilde yaşamaya alışmamız lazım fit fit bayram ziyatine karşıyım bunları diyorum diyede dışarıyada her Allahın günü çıkmam ama arada hava almaya çıkarım marketime giderim bayramdada anneme kayınvalideme gidicem 
(3,739 puan) tarafından
Ya bazen mecbur kalıyoruz çıkıyoruz hastaneye gidiyoruz onu bende yapıyorum virüs bitmez nereye kadar evde duracaz tamam ya ne bileyim insan korkuyor işte kimden ne geleceğini bilemiyor anneden çocuğa bile bulaşıyor :(
tarafından
İşte o yüzden biz tedbirli olucaz canım takdiri Allaha bırakıcaz seni çok iyi anlıyorum kızım dogdugunda 5000 lerdeydi vakalar arka sokagımdaki akrabam koronadan öldü bende evden adım atmadım bir eşim işe gidip gelirdi herleyi ona aldırırdım 1 aydı bende ara araa çıkıyorum
0 oy
(554 puan) tarafından
Ben yaylaya gidecem bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum oranın havası daha güzel 
(3,739 puan) tarafından
Benide götürür müsün oh serin serin :))
(554 puan) tarafından
Gel cnm götürmez olurmuyum :))) başım üstüne valla buralar çok sıcak gece uyku tutmuyor
(3,739 puan) tarafından
Gerçekten öyle ya :( hayatımda ilk defa yaylaya çıktım tadı damadigimda kalmışti Ayder yaylası muhteşem bir yayla
(554 puan) tarafından
Bende bu ikici olacak gidecem cnm sinek yaylası süper :)
0 oy
(333 puan) tarafından
Ne zamana kadar evde kalacağız canim millet yurt disindan tatile geliyor sahilleri bir gör kucak kucaga denizde herkes. Kurban kesilecek bu dini görev bu bayram engellenemez. Maskemizi takip tedbirli davranacagiz. Alinacak bir onlem varsa bayramlasmadan once yurtdisindan gelmeyi acmayacaklardi. Gecen bayram da kimsesiz gecti bu bayram gideceğim annemlere. Zaten bu hastalik bitmiyor evet hastalik zor ama bu bitmeyecek ve bununla yasamaya alismamiz sart. Tedbirrrr şart.
0 oy
(207 puan) tarafından
Yasak gelsin diye dua ediyorum yoksa kaynanam haber anlamaz köye götürür bide mesela yarin yasak varsa kaynanam bugun gider orda kalir oyle bi tip 
0 oy
tarafından
Maalesef virüs artık hayatımızın bu parçası onunla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor kuzum
(3,739 puan) tarafından
Ben korondan dolayı acı çeken birini gördüm ya o halini gördüm yaa psikolojim bozuldu o yüzden rahat davranamiyorum diyorum nefes almak ne kadar güzel bir nimetmis :(
0 oy
(3,274 puan) tarafından
kurbanda yasak olamaz cnm millet kurban kesecek yasak olsa nasıl kesilecek okadar kurban o etler bu sıcakta evde muhafaza edilemez dağıtılması lazım ee sonra kalanlardan kıyma sucuk vs için kasaba gidilmesi lazım yasak işi mecburen olmaz ayrıca virüsün en az 10 yıl surecegi bazılarının 30 yıl dedigi de oluyor varsayarsak evimize kapanmak imkansız artık 10 yıl kimseyle görüşmemek mümkün değil artık maske kolonya eşliğinde anne babalar arada çok samimi olduklarin derken illa ki gidip gelinecek bayramda gezmeyi düşünmüyorum bu arada risk çok fazla ama onun dışında günlük hayatta risk azaldığı için ufaktan görüşmeye başlarım diye düşünüyorum artık buna alışmalıyız 
0 oy
(655 puan) tarafından
Valla kuzum sadece mezarlığa gidecez kayinvalidemin başka da yere gitmem gelmesinler de 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben gidicem ne var yani Allah Allah abartma yaaa salondan oturma odasına gidicem ziyarete :Ddddd kız millet akıllanmıyo boşver. Bende gittim bir iki yere ama çok dikkat ettik fazla kalmadan geldik hemen 
0 oy
(3,753 puan) tarafından
Evdeyiz ne yazıkki izin yok bişey yok olsa ne Virüs var puff 
0 oy
tarafından

Böyleler yüzünden virüs bitmiyor canım ne ziyareti valla kurban bile kesmiyoz biz busene virüsten bayramda daha çok artacak vaka valla 

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Vallahi ben çıkıyorum ailemi çok özledim çünkü Yapacak bir şey yok elimizden gelen Tedbiri alıyoruz ne gelirse Allah'tan Yapacak bir şey yok ya çıkmak zorundayız artık evde cocukları da psikolojisi bozuldu herkesin kendi hayatı tabi isteyen cıkar isteyen cıkmaz ve bizim dini Bayramımız o yızden herkes bu bayramı yasayacak gibi 
0 oy
(240 puan) tarafından
Valla insanlar cook rahat rabbim bizim gibi hamile olanlara da yardim etsin 2 canıyız ama anlayış sıfır çoğu insanlarda mallesef

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 595 göst.
30 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 343 göst.
19 Temmuz 2020 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 212 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 289 göst.