0 oy
465 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Selam kizlar. Sirf herkesin oylemi diye merak ettigim icin soruyorum bunu. Bebegim 27 gunluk. Bi memeyi emmeye baslayinca diger gogsum yukardan ucuna kadar cekilmeye baslio ve akmaya baslio. Ustumu islatana kadar da akio emmesi bitene kadar. Herkeste bolemi bu 

11 Cevaplar

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Evet süt damarları açılıyor gayet normal.

tarafından
Demekki birini çekince oda açılıo. Acemi olunca insan mrk edio herkestemi ole die :)
(27,352 puan) tarafından
Tabiki aynen ele
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Maşallah de sütun old gösterir ve akmasına izin verme baş parmağın ile bastır 1 2 dk sonra akmaz sonra orayı da emzirirsjn kimseye deme. Kimse yanında emzirme nazar değer kesilir 
tarafından
Kimsenin yaninda emziremiorm zaten utaniorm :)) hep çamaşırim islanio atletim islanio die artik onuda cikartip havlu koymaya baslamistm altina
tarafından
Aynen katılıyorum kimseye deme nazar değer canım göğüs pedi al kullan wee nin guzel oluyor bende onu kullaniyorm
(12,777 puan) tarafından
Tek elinle  tut sonra terbiye olacak ve akmaz sonra hatta neden yetmiyor dersin sjsjsj
0 oy
tarafından
Evet ilk baslarda oyle oluyor canim masallah. Benimde oyleydi emerken digerine sanki şiş batiriyorlarmis gibi olup akiyordu. Bayada aciyodu
tarafından
Evet ignelenio sonra akmaya baslio
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Evet sağma pompan varsa sağ boşa gitmesin ya da bardak tut ben oğlum birini emerken diğerini sagiyordum ilk ay Deli süt gelir çok islanirsan 2.3 ayda öyle olmuyor ilk ayki gibi çok akmıyor
tarafından
Sagdigimi nasi saklayabilirim peki manuel pompam var
(2,055 puan) tarafından
Ya bozulmasın diye buzdolabına koy bı biberona koyup sonradan çıkar azıcık ılıyınca bebeğine ver ya da süt sağma poşetine koyup derin dondurucuya koy
0 oy
(10,379 puan) tarafından

Canım maşallah süt varsa eğer iner aşağıbebeğin çekince bir müddet sonra terbiye oluyor diyorlar ama 5 aylık benimki hala terbiyesiz akıyor :)

tarafından
Ay masallah supanallah ins.benimkide ole akmaya devam eder :)
(10,379 puan) tarafından
İnşallah canım göğüs pedi al rahat oluyor çamaşırın ıslanmasın
tarafından
Cikarip havlu koyuyorum akarken :))) gogus pedi hic aklima gelmemisti hakkaten bakayim ona
0 oy
(614 puan) tarafından
Canım merhaba. Benim bebeğim küvezde de süt sağıp götürüyorum sütüm kesilecek diye çok korkuyorum çünkü tek ihtiyacımız anne sütü. Sütünün artması için yaptığın bir şey var mı? 
tarafından
Evet en basta ilk iki gun gelmedi hastanede mama verdiler hatta çok agladi die. Hastane cikisinda eczaneye gittim mama almaya. Kadin bana mama vermedi ve corek otu yagi kapsulu onerdi. Çörek otu herseye faydalı zaten bilirsin. Deniyim ddm uc adet yuttum sadece. Yatakta gogsumu acip besige gidene kdr yere akiodu. Tas gibi oluodu gogsum. Cok cnm yanmaya baslaynca biraktim kapsulu. Sonrasinda da masallah.normal duzeyde devam etti. İns sanada faydasi dokunur. Bebegin için cok uzuldm. İns kavusursun bebegine bi an once sarilir kokusunu cekersin Allahin izniyle. Neden kuvezde peki
(614 puan) tarafından
Teşekkür ederim ikinize de Allah razı olsun :) gebelik zehirlenmesi erken doğum
tarafından
Allah yardımcın olsun insallah sutlerin bol bol akar bebegin için insallah kuzunda iyilesir toparlanir yanina gelir
(614 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim :) :*
(10,379 puan) tarafından
Rabbim şifa versin canım benim çörek otunu ben de suya koyup tükwtmiştim
0 oy
(549 puan) tarafından
Bnmde ogle birinden sagarken dıgerıne bardak tutuyordm
tarafından
Oy masallah demekki normal bisey herkeste var
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Ablam akarkende ziyan olmasın diye biberon koyuyordu 10 ml çıksa kar :D 
tarafından
Nasil sakliodu peki bende sagsam sonradan nasil kullanirim
(3,036 puan) tarafından
Yok kız saklamalik kadar çıkmaz zaten minik su buberonlari oluyor ya onları tutuyordu meme boşalınca veriyodu onu
0 oy
tarafından

Ne yaptın canım. Iki aylık olmuştur şimdiye bebek :) bak bu durum bende çok olurdu. Diğerine kalkan taktım veya el pompasını taktım elektriksiz manuel olanı. Ona aktı yazık bebişimin rızkı dökülmesin dedim. 

tarafından
Kesildi malesef sütüm iki gündür bestlak damla diye bisey var eczaneden onu aldim o biraz arttirdi
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Benim de öyle olurdu manüel el pompası takardım birinden emerken diğerini sağardım. O şekilde boşa gitmezdi. 

Ama ilk zamanlar benim sütüm çoktu sonra zamanla azalmaya başladı. Seninde öyle olacak diye birşey yok sakin kafana takma. Rabbim daha da artırsın sütünü bebeğine bol bol içir canım kimseye de bahsetme nazar falan değer. 
tarafından
Kesildi zaten sütüm agliyodu cok arttirana kdr mama vermek zorunda kaldim. İki gündür bestlak damla aldim eczaneden brz artti ama grne az :(
(3,136 puan) tarafından
Aaa çok üzüldüm canım inşallah tekrar artar. Damla da bol bol süt yapar inşallah
tarafından
İnşallah bakalım :) rabbim bütün annelerin sutlerini bol bol arttirsin
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(458 puan) tarafından
Maşallah subhanallah canım anlatma çok kimseye kimsenin yanında da emzirme ki süt çabuk göze gelir 
tarafından
Kesildi zaten eczaneden bi damla aldim iki gündür arttirmaya calisyorum :(
(458 puan) tarafından
Burda bi arkadaş tarif vermişti süt arttırma için ve yapan herkes dd olumlu dönüş yapmıştı çok faydası oldu diye sende bi denesen

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
23 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 52 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Beyaz 73 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
4 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 36 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (971 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı

...